Reklama

KONKURS - NAPISZ RECENCJĘ - WYGRAJ NÓŻ

Zaczęty przez tlim, 21-04-2014, 22:58:05

fluid - Eternal
4 (10.3%)
kosma - Dwa Tlimy
2 (5.1%)
Ripper - Alien
3 (7.7%)
Skov - Obozowiec
8 (20.5%)
survivorman - Bushcraft jak rozpalić ogień nożem
6 (15.4%)
swider - Trip Long
16 (41%)
swirek89 - Bushneck
2 (5.1%)
osos - Tlim Friction
11 (28.2%)

Głosów w sumie: 39

Głosowanie skończone: 24-04-2014, 22:58:05

tlim

Głosowanie przez najbliższe 3 dni :winky:

1.fluid - Eternal
2.kosma - Dwa Tlimy
3.Ripper - Alien
4.Skov - Obozowiec
5.survivorman - Bushcraft jak rozpalić ogień nożem
6.swider - Trip Long
7.swirek89 - Bushneck
8.osos - Tlim Friction


maba

Dobra robota chłopaki! Fajne recki świetnych noży :)

Jak zwykle kolega swider pozamiatał - i zdjęciami, i video.. Czapki z głów!

A ten Trip Long naprawdę wielce fajniutki. Podoba mi się.


Gobi

swider
brawo Kolego, dobra robota.
ale nie ujmuje innym wszystkie fajne jednak swider mnie przekonał i tyle.
Jescze raz chłopaki wielkie gradki dla Was.


Skov

Gratuluję zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom udziału i fajnych tekstów :). Przyznam jednak, że frekwencja jeśli chodzi o biorących udział zadziwiająco mała.

"Żyliśmy jak królowie. Wódkę piliśmy szklankami. Kochały nas ładne dziewczyny. Chodziliśmy po złotym dnie."

Swirek89

Instagram: @znozemprzezswiat
http://znozemprzezswiat.pl/

tap

Swider, gratulacje, szkoda tylko, że wygrasz nóż gorszy (mimo że sporo droższy) niż ten co testowałeś ;P


tlim

Gratulacje dla Swidera i Ososa!
Dziękuję też wszystkim tym którzy wzięli udział w konkursie, że im się chciało oraz głosującym za głosy!
Do następnego razu :)

ps.
Swider i Osos wyślijcie proszę mi na PW swoje adresy do wysyłek.


survivorman

gratulacje chłopaki! :) Dziękuję Mariuszowi za konkurs :)


swider

Jaj!  8D Dzięki piękne. :D
Podziękowania w pierwszej kolejności dla Mariusza -- Twoje konkursy stają się małą tradycją na forum. I dzięki wszystkim biorącym udział w zabawie za to, że Wam się chciało. :winky:

Cytat: Skov w 25-04-2014, 07:26:55

Przyznam jednak, że frekwencja jeśli chodzi o biorących udział zadziwiająco mała.

Wielka szkoda, że więcej osób nie nadesłało swoich recek. Dziwi mnie to, zwłaszcza, że nagroda bardzo wartościowa i konkretna.

PS Zauważyłem, że wcięło w mojej recenzji myślniki (a często ich używam)... przez co niektóre zdania wyglądają dziwnie i są mało zrozumiałe, w obecnej formie.  :?

,,Co zrobisz, gdy ktoś ci przystawi nóż do szyi, a ty akurat dostaniesz czkawki?" — Allan Stewart Konigsberg.
Sporadycznik autorski — nienożowy blog zdjęciowy (no dobra... czasem coś ostrego u mnie zagości ;)).

Osos

Ja również dziękuje Tlimowi za konkurs i gratuluję zwycięzcy, nie bez kozery zresztą!
W podziękowaniu obiecuję napisać jeszcze jedną reckę / opis otrzymanego noża.

Moje recenzje i opisy nożowe: www.kosa.net.pl

BYKOM-STOP! Tępmy e-analfabetyzm w Internecie.

Skov

Cytat: swider w 25-04-2014, 16:50:53

Wielka szkoda, że więcej osób nie nadesłało swoich recek. Dziwi mnie to, zwłaszcza, że nagroda bardzo wartościowa i konkretna.

PS Zauważyłem, że wcięło w mojej recenzji myślniki (a często ich używam)... przez co niektóre zdania wyglądają dziwnie i są mało zrozumiałe, w obecnej formie.  :?

Pewnie, że szkoda, bardzo miło mi się czytało Wasze teksty, oglądało zdjęcia - im więcej tym lepiej :).
Co do edycji u mnie to samo, coś się trochę poprzestawiało.

PS. Jutro zatrąbię na cześć zwycięzcy rogiem z mojej recki! :D.

"Żyliśmy jak królowie. Wódkę piliśmy szklankami. Kochały nas ładne dziewczyny. Chodziliśmy po złotym dnie."

maba

Skov - głosowałem też na Ciebie. Bardzo fajna recka, przyjemne foty, super nóż! Pisz częściej :)


Skov

Cytat: maba w 25-04-2014, 21:44:25

Skov - głosowałem też na Ciebie. Bardzo fajna recka, przyjemne foty, super nóż! Pisz częściej :)

Bardzo dziękuję Tobie i innym za oddane głosy, miło mi czytać, że się podobało, tym bardziej, że to mój absolutny debiut jeśli chodzi o tematykę nożową - choć jestem świadom niedociągnięć i dziś tekst napisałbym nieco inaczej :). Jeszcze raz wielkie dzięki.
"Żyliśmy jak królowie. Wódkę piliśmy szklankami. Kochały nas ładne dziewczyny. Chodziliśmy po złotym dnie."

swider

Cytat: Skov w 25-04-2014, 21:34:01

PS. Jutro zatrąbię na cześć zwycięzcy rogiem z mojej recki! :D.

Nasłuchiwałem cały dzień i nic. Albo przez wiatr albo słabo trąbiłeś. :D

Cytat: maba w 25-04-2014, 21:44:25

Bardzo fajna recka, przyjemne foty, super nóż! Pisz częściej :)

Przyłączę się do tej opinii. Przede wszystkim tekst pisany nie na odpierdol się, widać, że @Skov się przyłożył.

,,Co zrobisz, gdy ktoś ci przystawi nóż do szyi, a ty akurat dostaniesz czkawki?" — Allan Stewart Konigsberg.
Sporadycznik autorski — nienożowy blog zdjęciowy (no dobra... czasem coś ostrego u mnie zagości ;)).

Skov

Cytat: swider w 26-04-2014, 23:12:49

Nasłuchiwałem cały dzień i nic. Albo przez wiatr albo słabo trąbiłeś. :D
Przyłączę się do tej opinii. Przede wszystkim tekst pisany nie na odpierdol się, widać, że @Skov się przyłożył.

Trąbnięte było wcześniej, ale zostałem zmuszony do wybycia z domu, więc prezentacja jutro :D.

"Żyliśmy jak królowie. Wódkę piliśmy szklankami. Kochały nas ładne dziewczyny. Chodziliśmy po złotym dnie."

Skov

Swider na Twoją cześć - tereeeeee :D

https://www.youtube.com/watch?v=2qhkDyE574M&feature=youtu.be

Oczywko dźwięk na video gówniany bo ze starego aparatu nagranie, w rzeczywistości róg jest głośniejszy niż wuwuzela a przy większych gabarytach i innym ustniku można uzyskać dźwięk duuużo niższy i poważniejszy  :winky: .

"Żyliśmy jak królowie. Wódkę piliśmy szklankami. Kochały nas ładne dziewczyny. Chodziliśmy po złotym dnie."

fluid

Wielkie dzięki za zabawę i gratuluję wygranym! :)


kosma

Oczywiście przegapiłem zamieszczenie recek i głosowanie, co uświadomił mi wczoraj CzemuKaczka. Ehhh.

Pierwsze primo dziękuję Tlimowi za konkurs !
Drugie - gratki dla zwycięscy. Swider fajna recka, fotki i film zajebiste. Więcej tego !

Ja bym chyba zagłosował na fluida - podoba mi się połączenie tekstu o nożu z przepisem jak zrobić szakszuka.

Z uwag - faktycznie formatowanie tekstów jest miejscami skopane, nie są usunięte emotikony z knives, dziwne entery miejscami, u mnie jest dwa razy to samo zdjęcie.

Ripper - co to za część ciała na ostatnim foto ? :) Alien zajebiaszczy nożyk. Chyba najbardziej podobający mi się Tlim.

Skov:
" Obozowiec został zaopatrzony w niski szlif skandynawski „na zero”. Uważam, że jest to trafny wybór do noża terenowego, bo przy zachowaniu użytkowości niezbędnej w terenie pozwala na ścienienie głowni, a tym samym na zmniejszenie wagi noża."  Szlif scandi powoduje ścienienie głowni i zmniejszenie wagi noża ? Albo źle coś napisałeś, albo nie masz racji :P :)

"Ogromnym jej atutem jest to, że w przekroju jest płaska, a nie owalna czy okrągła – zdecydowanie łatwiej jest wykonywać nożem wyłamywanie skrętne jeżeli dysponujemy płaską rękojeścią." - co to jest wyłamywanie skrętne ? :) Ogólnie raczej nie wyobrażam sobie czynności w której płaska rękojeść była by wygodniejsza od beczułkowatej.

"Jeśli chodzi o samą twardość głowni – nie mierzyłem jej, jednak porównując ją z nożami, których używałem wcześniej, oceniłbym ją na jakieś 58 HRC." - nie da rady ocenić tego tak, pilniki dają przedział co 5hrc a ty na oko oceniasz dokładnie na 58 ? :)

Fajna akcja, super że ludzie na co dzień nie piszący wzięli udział, mam nadzieję, że będziecie pisać częściej chłopaki ! No i chyba czekamy na recki wygranych w konkursie noży ? :) Jeszcze raz gratulacje dla swidera.


Skov

Kosma:

1. Napisałem może mało zrozumiale. Chodziło mi o to, że niskie scandi pozwala na np. 3mm grubość głowni przy określonej wytrzymałości, zaś w np. niepełnym płaskim by zachować taką samą wytrzymałość głownia czy tang musiałyby być grubsze. Oczywiście wszystko można zmienić, można najebać sto otworów pod okładzinami rękojeści i okaże się, że nóż 5mm będzie lżejszy od mojego Obozowca.

2. Wbijasz nóż w coś i nie wyłamujesz poprzez zastosowanie dźwigni "na boki" a po wbiciu niejako "wykręcasz" rękojeść, działa to na zasadzie podważania i na pewno to robiłeś tylko jeszcze o tym nie wiesz ;-). Płaska rękojeść jest tu o niebo wygodniejsza od beczki czy okrągłej, robiłem to i taką i taką - to moja opinia i moje upodobania, zaznaczam.

3. Wartość, którą podałem jest czysto orientacyjna dla czytających i jak zaznaczyłem w tekście jest to wynik empiryczny a nie zmierzony. Porównanie jest do kilku wcześniejszych noży, których hrc znałem i na tej podstawie "strzelam" ile ma Obozowiec, wyłącznie jako przybliżenie. Oprócz pilniczków są inne metody badania, ale jeśli Cię to zadowoli to uwaga podaję przedział: 53-58 hrc ;-).

Zdrówka.

"Żyliśmy jak królowie. Wódkę piliśmy szklankami. Kochały nas ładne dziewczyny. Chodziliśmy po złotym dnie."

kosma

A no teraz kumam 1 - pełna racja, zrozumiałem zupełnie inaczej to co napisałeś. 2 - sprawdzę sobie :) 3 - dalej pozostaje sceptyczny :P

5 !