Autor Wątek: Cover czeli evergreen w nowym wykonaniu - 0350 GRN  (Przeczytany 1628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LesterSteppen

• FT Member
  • Opinii: (219)
Cover czeli evergreen w nowym wykonaniu - 0350 GRN
« dnia: 22-05-2014, 00:16:46 »
Nożyk Zero Tolerance doczekał się długo wyglądanej przeze mnie innowacji. Darzę ten model sympatią do tego stopnia, że ustawiłem się w kolejce by wymienić G-10 na okładziny tytanowe u naszego profesora. Nic więcej pisać nie muszę bo mistrz jest jeden. Właśnie okładziny były najsłabszym elementem tego projektu (czy to w kieszeni, czy w pochewce, zbierały się tam babole jak na moim wałku do czyszczenie ubrań). A już zdumiało mnie niezmiernie, gdy niebacznie zostawiłem na dłużej nóż w słońcu i odkryłem że jedna wypłowiała, co prawda nieznacznie ale jednak zauważalnie. Mieliśmy już różne face liftingi tylko że wszystkie dotyczyły głowni : powłoki black DL,Tiger Strpe, StoneWash, Black Wash, half serrated ...

Tym razem otrzymujemy 0350 GRN / BRN, czyli anodyzowane aluminium w kolorze zielonym lub brąz.Ja nie wybrałem brązu, choć decyzja nie był łatwa, przekonajcie się sami - na końcu tekstu będzie link do prezentacji 0350 BRN.
Tak więc anodyzowane aluminium na rękojeści, kolor opisany jako dark olive drab przy czym ważne jest to dark, bowiem gdzieś tam w zieleni przebija nuta czerni, niby delikatnie i subtelnie ale wyraźnie.Czarna powłoka DLC (Diamond- Like- Carbon) na głowni, czarny klip-mocowanie w czterech położeniach czyli dla  lewo i prawo ręcznych, czarny spacer.

]

W sklepach internetowych obok modelu podają "of 500", jest to znacznie uproszczona informacja o limicie, ja z kolei mam z dwóch niezależnych źródeł informację że w istocie limit przedsatawia się tak:
BRN - 394 szt.
GRN - 418 szt.
i taka powinna więc być numeracja, a nie jest. Mój egzemplarz posiada numer 0424, czemu (?) nie wiem - być może jest to uzupełnienie o blemy (zatrzymane przez kontrolę techniczną i oznaczone XXX).

Wersja brown:
« Ostatnia zmiana: 22-05-2014, 00:47:17 wysłana przez LesterSteppen »

Offline junasz

• Opinii: (55)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Cover czeli evergreen w nowym wykonaniu - 0350 GRN
« Odpowiedź #1 dnia: 22-05-2014, 01:07:45 »
Hmmm... nóż bezsprzecznie zacny... po zmodowaniu okładzin zapewne jeszcze zacniejszy... ale jakoś nigdy (a dostał już 4 szanse w wersji pierwotnej) do mnie nie "zagadał".  :?
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wqrwiają...

KONKURSY !!!

Offline domnes

• Opinii: (5)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 22-05-2014, 01:48:58 »
Mam, lubię i szanuje - powłoka DLC należy do najlepszych jakie używałem. Wpadłem na stronę dealera zobaczyć  za kogo ten nowy się uważa, ale ani noża, ani ceny nie ma, albo już nie ma.

Offline tap

• Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (83)
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 22-05-2014, 09:16:00 »
ale jakoś nigdy (a dostał już 4 szanse w wersji pierwotnej) do mnie nie "zagadał".  :?

ile razy bym się do niego nie przymierzał to za każdym razem czar pryska po wzięciu noża do ręki... 
rękojeść jakaś taka za krótka i mało ergonomiczna...  ale wersja fajna...

Offline ednyfed

• Opinii: (7)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 22-05-2014, 10:01:13 »
Zmiana materiału rękojeści na plus (ulga dla kieszeni). Żeby jeszcze tylko zmienili konstrukcję na tę z Blura lub Knockouta (i co za tym idzie zeszli nieco z wagą) to bym go do listy dopisał. :)

Offline LesterSteppen

• FT Member
« Odpowiedź #5 dnia: 22-05-2014, 17:56:38 »
Zmiana materiału rękojeści na plus (ulga dla kieszeni). Żeby jeszcze tylko zmienili konstrukcję na tę z Blura lub Knockouta (i co za tym idzie zeszli nieco z wagą) to bym go do listy dopisał. :)

Jeśli chodzi o "ulgę dla kieszenie" to i tak i nie. Nie napisałem nic o wadze noża, wynosi ona 6,6 uncji czyli 187,1 gr. wersja G10 to 159,9 gr. zatem okładziny alu to dodatkowe 27,2 grama. Jeżeli zaś rozpatrywać  agresywność, to aluminium z pewnością jest bardziej przyjazne kieszeniom i mniej je niszczy.

Offline ednyfed

• Opinii: (7)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 23-05-2014, 16:03:06 »
Chodziło mi o fakturę G10 i niszczenie kieszeni chodziło. ;). Ale ta waga aluminiowego - przynajmniej dla mnie jest jednak przytłaczająca (zwłaszcza, na nóż z głownią 3,25 cala). A jak wygląda grubość rękojeści w wersji z G10 i w tej aluminiowej? Stalowe linersy są w podobny sposób ponawiercane?

Niemniej wersja alu bardziej do mnie przemawia. :)

Offline LesterSteppen

• FT Member
« Odpowiedź #7 dnia: 27-05-2014, 00:27:51 »
Chodziło mi o fakturę G10 i niszczenie kieszeni chodziło. ;). Ale ta waga aluminiowego - przynajmniej dla mnie jest jednak przytłaczająca (zwłaszcza, na nóż z głownią 3,25 cala). A jak wygląda grubość rękojeści w wersji z G10 i w tej aluminiowej? Stalowe linersy są w podobny sposób ponawiercane?

Niemniej wersja alu bardziej do mnie przemawia. :)

Nie rozkręcałem jeszcze noża ,więc nie wiem nic o linersach, przypuszczam że są kompatybilne ze wszystkimi innymi modelami. Śrubki rozmieszczone tak samo tylko gwinty nawiercane w aluminium (bez tulejek). Widziałem zamontowaną / przełożoną głownie Tiger S. do alu. więc wszystko pasuje, takiego modelu nie było i nie ma. Zresztą zdjęcia w tekście to takie większe miniaturki, po kliknięciu można oblookać dokładniej na powiększeniach.

Offline mgmt

• Opinii: (33)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 27-05-2014, 06:34:12 »
Obie wersje są piękne, ale obie dla mnie za ciężkie zdecydowanie. Tak czy owak ta oliwkowa wersja to szczyt taktyczności, wygląda świetnie.
« Ostatnia zmiana: 27-05-2014, 06:42:47 wysłana przez mgmt »