Autor Wątek: HAIDU  (Przeczytany 6662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline specshop.pl

• Szef działu
  • Opinii: (1)
  • *
  • Pasja, Technika, Adrenalina
HAIDU
« dnia: 13-06-2014, 14:37:26 »
Haidu to mała manufaktura na Węgrzech zajmująca się produkcją doskonałych ostrzałek. Ideą powstania marki było stworzenie kamienia, który jest w stanie poradzić sobie z ostrzeniem noży ze stali hartowanej powyżej 60 HRC.

Kamienie ceramiczne HAIDU produkowane są ręcznie poprzez wypalane w wysokiej temperaturze. Różnorodność rozmiarów, kształtów i gradacji daje możliwość ostrzenia na sucho lub mokro niemal każdego narzędzia tnącego.

Haidu to ostrzałki ceramiczne wykonane z węglika krzemu (SiC), które dzięki wypalaniu w wysokiej temperaturze uzyskały twardość aż 9,6 w skali Mohsa (drugi najtwardszy materiał po diamencie).

Oferta: http://www.specshop.pl/index.php?manufacturers_id=324

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki HAIDU w Polsce. Tutaj będziemy umieszczać nowości oraz zapraszamy Was do dyskusji.
specshop.pl

Online horzuff

• Opinii: (191)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • empiryk organoleptyk
Odp: HAIDU
« Odpowiedź #1 dnia: 14-06-2014, 00:59:03 »
Ja nieco potestowałem zakupiony na najfszoł kamień high polish 1400+. Pan Węgier reklamował jako grit ok. 4000 w skali kamieni japońskich. Nie mam pojęcia czy tak jest, bo używałem dotychczas wyłącznie diamentów :P.

Po zakończeniu roboty, KT ma znamiona wypolerowania, ale do lustra jej daleko, powiedziałbym że efekt na poziomie 1500 grit diamentowego. Ostrzyłem AUS8 oraz S90V, obie szło naostrzyć, S90V trwało wieki zanim doprowadziłem do przyzwoitego stanu, ale dało się i fajna nawet ta KT po takim zabiegu. Kamienia używałem jako jeden z kroków w ostrzeniu, żeby nikt nie wytykał, że kamień do polerki do ostrzenia używam...

Wydaje mi się, że do egzotycznych stali się nadaje, ale testów cięcia nie robiłem po tym. Za to u mnie zostanie bardziej jako ciekawostka i do recurv (wziąłem wersję z  zaoblonym bokiem), bo mam diamencik grit 8000, a do takiej polerki owemu kamieniowi daleko. No i narobić się trzeba nieco więcej mimo wszystko.

Kamienia używałem zarówno zgodnie z zaleceniem (namoczony) jak i na sucho. W drugim wypadku jedyna wada, to pylenie, ale nadal robi robotę.

Jak ktoś ma dużo dziwnych stali, a nie chce inwestować w diamentową ostrzałkę (a trzeba przyznać, że diamentowy benchstone jest nieporównywalnie droższy i ciężej dostępny) to jestem skory produkt polecić.

Offline banax

• Opinii: (70)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 14-06-2014, 13:11:59 »
Fajnie, że są dostępne w kraju bo to fajne kamyki są, w bardzo przyzwoitej cenie. Mam 1000, w/g japońskiej normy jakieś 2600. Kamienie są twarde, znaczy wolno się ścierają co rokuje długie używanie. Ostrzyłem Vicka, AUS8, SK-4, VG10 i Aogami Super.  Im wyżej z twardością tym wolniej zbiera stal, przy Aogami trzeba było się trochę namachać.

Kamienie dostępne w tej chwili, ze względu na rozmiary nadają się  raczej do mniejszych noży, ale na pewno warto nabyć. W/g mnie warto na dzień dobry przetrzeć diamentem, idealna jest żółta z Lidla. Powierzchnia nowych kamieni jest "chropowata", pewnie to wynik procesu produkcji ale posmyranie diamentem szybko ujawnia właściwą powierzchnię.

Offline specshop.pl

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 23-02-2015, 15:26:07 »
Otrzymaliśmy dostawę kamieni od Haidu. Warto zwrócić uwagę na ich nowości - kamienie HCJ oraz HCP.

www.specshop.pl/haidu
specshop.pl

Offline specshop.pl

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 21-04-2015, 12:44:47 »
W naszym sklepie pojawiła się kolejna już dostawa kamieni od firmy Haidu.

http://www.specshop.pl/haidu
specshop.pl

Offline Airway

• Opinii: (28)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 24-04-2015, 15:14:18 »
Już wiem :)
« Ostatnia zmiana: 24-04-2015, 15:19:30 wysłana przez Airway »

Offline specshop.pl

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 22-06-2015, 12:52:57 »
I kolejna dostawa świetnych ostrzałek od Haidu już za nami.;)

www.specshop.pl/haidu

specshop.pl

Offline Koliba

• Opinii: (2)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 08-07-2015, 09:12:44 »
Kamienie Haidu właśnie sam testuję... i jestem bardzo zadowolony. Stosunek cena-jakość jest w moim odczuciu bardzo korzystny. Nie ostrzyłem nigdy na super systemach, więc nie mam porównania, ale dla mnie osobiście wystarczy. Wiem, że to trochę inna liga, ale na przykład w porównaniu do małego DC4 kamienie Haidu są bardziej wygodne (grubsze), lepiej zbudowane (w moim DC4 kamień ma ranty jak płoty :rotfl: ) i w moim odczuciu, bardziej wydajne.
Ja kupiłem dla swojego Taty i siebie na razie 2 zestawy po 2 szt.: 180 i 400. W weekend trochę przysiadłem nad kilkoma moimi nożami i Varanem mojej żony:

Ontario Falcon - Wysokowęglowa 5160 
http://forum.knives.pl/index.php/topic,149627.0.html

Zielony od Pinechy - nierdzewna 1.4034 ThyssenKrupp zahartowana na twardość 57 - 58HRC 
http://forum.knives.pl/index.php/topic,168836.0.html

Varan 2 od KD - N690 
http://forum.knives.pl/index.php/topic,162775.0.html

Lionsteel Opera  - 440C

Ostrzenie wszystkich stali było czystą przyjemnością. Wszystkie noże teraz tną aż miło, a są używane na bieżąco i dopominały się już interwencji. Grubość kamienia 400 jest wystarczająca by ostrzyć z łapy. 180tka bardzo ładnie "odtyka" i szlifuje 400tkę. Jest jeszcze jeden plus...oba kamienie są na tyle kompaktowe (180 jest mniejsza), że można je bez najmniejszego problemu wrzucić (nawet w kartonikach) do plecaka, a to już jest dla mnie duży plus - przyzwyczajam się do sposobu ostrzenia i materiału ostrzącego, a mogę go zabrać ze sobą wszędzie...lubię takie rozwiązania. Ostatni plus to oczywiście cena...

Offline specshop.pl

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 08-07-2015, 09:25:31 »
Dzięki za opinię! Niech Wam służą jak najdłużej.;)
specshop.pl

Offline specshop.pl

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 16-09-2015, 15:01:22 »
Kolejna dostawa osełek od Haidu już za nami.;)

www.specshop.pl/haidu

specshop.pl

Offline specshop.pl

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 01-10-2015, 14:07:17 »
No to kolejna dostawa od Haidu za nami.;)

www.specshop.pl/haidu

A w międzyczasie KnivesPassion zrobił to:
specshop.pl

Offline Zodiak

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Życie jest do dupy, pół biedy jeżeli ładnej.
« Odpowiedź #11 dnia: 01-10-2015, 16:31:28 »
Na zlot z nimi  :D

Offline specshop.pl

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 01-10-2015, 16:39:44 »
Jasna sprawa.
specshop.pl

Offline Kozak

• WKMN
  • Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 01-10-2015, 16:54:11 »
...
A w międzyczasie KnivesPassion zrobił to:

Ostrzenie z ręki "bajecznie proste", "ostrzałka ta kosztuje około dwudziestu złotych czy jakoś tak" (w rzeczywistości 39 zł za HCJ) 
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Pasja jest ale z kompetencją słabo  ;-)

Offline dyzio

• Opinii: (11)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 01-10-2015, 17:04:49 »

Pasja jest ale z kompetencją słabo  ;-)
Wyrabia się  ;)

Offline Kozak

• WKMN
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 01-10-2015, 17:25:25 »
Wyrabia się  ;)
I z całego serca kibicuję mu  :D
Jednak po SpecShopie spodziewam się publikacji kompetentnych materiałów we własnym dziale ;-)

Offline specshop.pl

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 05-10-2015, 10:12:15 »
Oj tam, chłopak daje radę. Kilka błędów mu się trafiło, ale to drobiazgi, bo ogólnie jest - naszym zdaniem - bardzo w porządku, zwłaszcza że takie recenzje skierowane są do ludzi, którzy mają się marką dopiero zainteresować.
specshop.pl

Offline korkownik

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 05-10-2015, 10:38:44 »
Recenzja... "bardzo fajna sprawa", "fajnie się tym ostrzy", "... i to już wszystko co można powiedzieć". To naprawdę jest recenzja?

Offline Kozak

• WKMN
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 05-10-2015, 12:08:06 »
... Kilka błędów mu się trafiło, ale to drobiazgi, bo ogólnie jest - naszym zdaniem - bardzo w porządku, zwłaszcza że takie recenzje skierowane są do ludzi, którzy mają się marką dopiero zainteresować.

:special:

Offline specshop.pl

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 09-11-2015, 15:54:09 »
Następny miesiąc i następna dostawa ulubionych ostrzałek ceramicznych wielu z Was.;)

www.specshop.pl/haidu
specshop.pl