Reklama

HAIDU

Zaczęty przez specshop.pl, 13-06-2014, 14:37:26

specshop.pl

I kolejna dostawa Haidu za nami.;) W przygotowaniu - nowość.

www.specshop.pl/haidu


rigmec

Zapytaj sie u zrodla czy moga zrobic kamyki w rozmiarze OK 220*75*40 mm. I jaka byla by cena.


specshop.pl

Jasne. Jak będziemy coś wiedzieć - damy znać w tym wątku.


rigmec

Dzieki. Bede sledzic watek.


specshop.pl

Mamy odpowiedź. Haidu twierdzi, że wykonanie kamienia o tych wymiarach jest trudne i drogie, ale wykonalne. Tym niemniej jest niemal pewne, że będzie pękać. Firma poleca kamienie HCA, które są największymi, jakie wykonują:

http://www.haidu.hu/gb_hca.html


rigmec

Fajne te kamyki. Takiego 1000 chetnie wzialbym na probe. Bedziecie sprowadzac czy kupic z ich strony?


specshop.pl

Na razie jesteśmy po dostawie i jeżeli zależy Tobie na czasie, to pewnie lepiej by było, gdybyś zamówił sobie ten kamień z ich strony.


rigmec

#27

Dzieki. Jak wroce z roboty to sprawdze najpierw u was.


specshop.pl

W naszej ofercie pojawiły się nowe kamienie od firmy Haidu. Te dla odmiany są okrągłe.;)

www.specshop.pl/haidu


specshop.pl

W naszej ofercie pojawiły się dwie nowe serie kamieni od Haidu:

HCM - ceramiczne kamienie przeznaczone do systemów ostrzących Apex Edge Pro i podobnych, gradacja 180, 280, 400, 600, 1000 i 1200

Sprawdź ofertę: goo.gl/KFMWOY

HCK - wykonane m.in. z korundu kamienie przeznaczone głównie do ostrzenia brzytew - choć oczywiście doskonale poradzą sobie z innymi narzędziami ;) gradacja 1000 i 1200

Sprawdź ofertę: goo.gl/aPlbDa


franio1991

#30

Widzę że w sklepie jest dostępna seria HCZ.
Czy seria HCJ wróci do oferty?
Jaka jest różnica między HCJ a HCE?

Cytat: ahaswer w 21-09-2011, 20:56:10
Rozmawiajmy, a nie obrzucajmy się gównem jak małpy.
Jeden multitool to stanowczo za mało!!!
Komuś customowe przecinaki do Leathermana?

Altyx

To ja może odświeżę temat żeby pomóc szukającym w google info o haidu (jako że ten wątek jest pozycjonowany wysoko).

Dwa lata temu nabyłem dwie osełki z serii HCZ o gradacji 600 oraz 1000. Od tamtej pory do wszystkich noży używam tylko i wyłącznie węgierskich kamyczków. 600 jest całkiem agresywna w ostrzeniu zarówno stali nierdzewnych jak i węglowych. Stali premium nie posiadam bo nie mam takiej potrzeby ale z twardszych mam morę classic i kuchenniaka z niemieckiej X50CrMoV15 - oba po chwili na 600 są agresywnie ostre. Po wykończeniu na 1000 mam wrażenie że lepiej golą tracąc trochę agresywność ale za to dłużej trzymając ostrość.

Staram się zawsze ostrzyć na mokro, ostrzenie na sucho jako wyjście awaryjne. Osełki są nadal prawie jak nówki (poza nieznaczącymi zabrudzeniami). Warto raz na jakiś czas porządnie je umyć i przetrzeć drobnym papierem ściernym.  ;-)

Oprócz noży zdarzyło mi się też ostrzyć na nich siekierę - bez problemu kroiła pomidorka  :rotfl:

Mój dziadek dał mi nóż,
Nóż robi ciach i już,
Normalny mówią nóż,
Z nim się nie boję burz.