Reklama

"Kazak". Ostrzałka z Bielska-Białej.

Zaczęty przez ZZM, 02-08-2014, 17:01:36

ZZM

Witam!
To dla tych, którzy nie lubią zacisku.   :)

https://youtu.be/xZ-A398iLEQ

GarbatyAnioł

Nie ma takiej rury na świecie,
której nie można odetkać

Sir-Shrek

A da radę kupić tą przystawkę, która umożliwia montaż uchwytów noża obok siebie? To takie szerokie "u". Jak się to nazywa i ile to kosztuje?


Daimyo_K

Ciekawe rozwiązanie, które pozwala na ostrzenie w wielu miejscach. Proszę napisać kiedy będzie dostępne i szacowany koszt.

Russia cancer of the world.

ZZM

Witam!
Podium będzie dostępny za 4 tygodnie. Cena zostanie podana na stronie Kazak. U-adapret jest dostępny na stronie internetowej Kazak.


lobuz1

@ZZM
Czy jest jakiś adapter i pręt ostrzący do noży ząbkowanych? Moje rozwiązanie działa i pozwala nawet obracając motylkową ostrzałką dostosować ją do kierunku naciętych zębów :). Może jest coś gotowego?


ZZM

Cześć. Świetny pomysł! Niestety nie mam gotowych rozwiązań dla tego typu prac.


ZZM

 @lobuz1  jesteś jednym z pierwszych użytkowników podiuma. Masz problemy ze stabilnością urządzenia w procesie ostrzenia?


lobuz1

#488
Cytat: ZZM w 29-05-2020, 12:18:42

@lobuz1  jesteś jednym z pierwszych użytkowników podiuma. Masz problemy ze stabilnością urządzenia w procesie ostrzenia?

@ZZM
Cześć,

naostrzyłem 3 noże diamentami i cała konstrukcja z zastosowanym podium była bardzo stabilna- nie było problemu z bujaniem się urządzenia. Pożniej użylem przystawki w postaci skóry z pastą polerską i bardzo mocno nią dociskałem to czasami zdarzało się unoszenie tylnych nóżek podium, ale to nie jest problem bo użylem zbyt dużej siły docisku. Nauczyłem się i później było OK. Pomyśl o tej przystawce do ostrzenia noży ząbkowanych. Dla Ciebie to chwila roboty a system Kazak powinien się rozwjać. Możesz wykorzystać adapter z magnesami do kątomierza  a do ostrzenia zastosować coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/ostrzalka-diamentowa-do-nozy-zabki-taidea-t0905d-7264505194

Taka moja koncepcja w Wordzie ;)

Albo zrobić takie mocowanie pręta do ostrzenia na standardowej płytce i używać w uchwycie na kamienie:


ZZM

Nie planuję robić dodatków do ostrzenia noży zębatych, ponieważ nie znam żadnego narzędzia odpowiedniego do ostrzenia noży zębatych. Ponieważ konieczne jest wyostrzenie nie zagłębienia, ale wierzchołka zęba.


zami

Może nie idealnie, ale jako-tako da się dopracować ząbki dzięki stożkowatej części ostrzałki. Poprawkę na same czubki zębów można zrobić na płytce.
Ja tak robiłem do tej pory, tyle, że z ręki.


lobuz1

#491

Jeszcze tylko kilka zdań i nie będę spamowal w Twoim wątku, sorry.  :) Ja też ostrzyłem z ręki a teraz wspomagam się systemem. Pikutek ciacha kartki aż miło. Poniżej zdjecie już leciwego Pikutka a zęby ma ostre jak u rekina :).

Kazak daje dużo możliwości. Może popracuję nad moim pomysłem: stożkowy pręt można zamocować do magnesu kątomierza a kamień/skóre do zdejmowania drutu w standardowym uchwycie. Albo obydwa w standardowym uchwycie i wymieniać. Zainspirowałem się takim DMT Aligner, który ma w ofercie stożkowy pręt do ząbków w zestawie. Zakupiłem do podostrzania i już leci do mnie ten sprzęt- pręt nie może być na sztywno bo jak wspominałem przy dłuższych nożach pręt nie będzie w osi naciętego zęba.
Sprawę załatwia taki system, który ma też posuw w drugiej osi.

Na filmie od 3:22 pokazany jest taki pręt ostrzący.

https://youtu.be/OILpjBwVbOE

Na koniec zreflektuję sie za spamowanie i wrzucanie zdjęć badziewiastego chińskiego systemu i pokażę dzisiejszą robotę Kazaka Pro. A teraz piszcie i zamawiajcie Kazaka bo nic lepszego nie znajdziecie :).


ZZM

Podoba mi się ten spam. Dziękuję! Ale o tym mówię.:


lobuz1

#493

Tak, wiem o ci Ci chodzi. Te wierzchołki zębów można na koniec przelecieć z wyczuciem na plaskim kamieniu. Ja na koniec jadę na skórze z pastą lub bez- zdejmuję drut i dopieszczam.Takie nieagresywne zęby (pokazane przez Ciebie) to można też naostrzyć na pręcie o odpowiedniej średnicy, albo na ostrej krawędzi kamienia- pracując jak na ostrzałce typu V- jak poniżej print screen z filmu Spyderco Triangle (19:30 minuta poniższego filmu).

https://youtu.be/5LBDnJv5B58

Skalibrowałem kątomierz w Kazaku Pro i pokazuje teraz dosyć dokładnie, że nawet można nie używać już elektronicznego Musiałem też wypoziomować szynę z imadełkami do mocowania noży bo było przekłamanie 0,7 stopnia i zamocowane noże nie były idealnie w poziomie. Świetny sprzęt- wolę bardziej nim pracować niż Wicked Edge.
Wyslij proszę w poniedziałek pozostałe akcesoria. Dzięki.


ZZM


lobuz1

#495

Co to za mikroskop? Jakie ma parametry? :) Lupa mi już nie wystarcza- widziałem takie małe mikroskopy  na usb, ale ten to chyba profesjonalny.


ZZM


lobuz1

Dzieki. Muszę Cos kupuć. Ten ma powiekszenie maksymalne 100x. Wystarcza?


ZZM

To nie moje nagranie. Nic o tym tematie nie wiem. Autor filmu mówi, że jego mikroskop powiększa 160 razy. Może używa dodatkowej optyki.

Oto kolejny interesujący temat. Korzystanie z materiałów ściernych o różnych rozmiarach. Zastosowano kombinację uchwytów.

https://youtu.be/oP5OFAzSoOM

ZZM

Cytat: lobuz1 w 18-06-2020, 22:20:33

Co to za mikroskop? Jakie ma parametry? :) Lupa mi już nie wystarcza- widziałem takie małe mikroskopy  na usb, ale ten to chyba profesjonalny.

Myliłem się. Jest to mikroskop Chiński z aliexpress.