Autor Wątek: M21-14SF - kilka pytań do starych wyjadaczy  (Przeczytany 1605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ostro-żny lucas

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
    • English with Lucas
M21-14SF - kilka pytań do starych wyjadaczy
« dnia: 26-08-2014, 00:15:04 »
Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum.
W sumie to przez ciągłe czytanie wątków na tym forum dałem się zarazić bakcylem nożo-kolekcjonerstwa.

Moim pierwszym folderem jest M21-14SF, który służy mi już od dłuższego czasu.

Mam 2 pytania z nim związane:
- w wyniku zahaczenia o materiał spodni uszkodzeniu uległ klips mocujący, a właściwie jedna z 3 śrub go mocujących. Obecnie trzyma się na locktite i szczerze mówiąc sam nie wiem czy do wymiany jest tylko śruba czy uszkodzeniu uległ cały gwint wewnątrz, ale zakładając że to śruba, gdzie mogę zdobyć pojedynczą śrubę do tego noża, tudzież nowy klips do tego modelu?
- przeszukiwałem i czytałem wielokrotnie to forum próbując się rozeznać, jak prawidłowo i z pomocą jakich narzędzi ostrzyć noże, ale powiem szczerze, że wiem jeszcze mniej niż przed przeczytaniem, kupiłem zestaw diamentowych ostrzałek Taidea T0931D - 4 kamienie o różnej gradacji, ale kompletnie się nie sprawdza albo nie wiem jak zabrać się do tego prawidłowo. Wydaje mi się, że konieczna jest zmiana samego profilu noża, ale może jestem w błędzie.
stąd też moje drugie pytanie: Czy możecie polecić lub czy znajdzie się ktoś z terenów Warszawy, kto mógłby mi pomóc naostrzyć na brzytwę w/w nóż?

Mam też drugi nóż ze stali S35VN(Kaizer Ki5404A2) i warto by było zdobyć wiedzę czym i jak ostrzyć oba noże.

Proszę o wyrozumiałość, jestem nowicjuszem w temacie.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników na forum:)
najlepszy angielski w Warszawie:

http://www.englishwithlucas.com/

Offline gerard36856

• Opinii: (115)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: M21-14SF - kilka pytań do starych wyjadaczy
« Odpowiedź #1 dnia: 26-08-2014, 00:25:54 »
sprzet dobry, nóż dobry. operator zły :)
pokaz fotografię krawedzi tnacej, sporo bedize mozna powiedziec o tym, co robisz nie poprawnie i rozwiazac kwestie.
Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mroki rozproszy.

Offline Aimar

• Opinii: (67)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 26-08-2014, 11:38:50 »
Klips, śrubki itp. do swojego modelu CRKT otrzymasz za darmo wypełniając odpowiedni formularz na stronie producenta.
GRH 7th Marine Regiment

Offline Vetus777

• Opinii: (1)
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Si vi peacem, para bellum
« Odpowiedź #3 dnia: 30-09-2014, 12:53:47 »
Co do ostrzenia to standardowo dość bo KT masz jak w każdym folderze 20 lub 25 stopni na stronę nawet na tą "mniejszą" od strony napisu modelu. Na początek weź sobie mazaka czarnego by oznaczyć KT co da Ci spojrzenie czy zbierasz odpowiednią ilość materiału. Najprawdopodobniej zrobiła Ci się tzw. microbevel czyli na końcówce KT masz inny kąt który nie zbierasz... Microbevel jest w sumie spoko bo daje możliwość szybkiego ostrzenia ale musisz ustalić pod jakim go masz kątem. Na Spyderco Sharpmakerze macham z 10 razy na stronę i ostrze goli. Jeśli nie wiesz to wyprowadź KT od początku najpierw na Coars no i przez wszystkie stopnie do FINE zwracajac uwagę zwłaszcza na mikrobevel.

Jeśli zaś chodzi o piłę seracji to warto się wyposażyć w jakiś diamencik lub inne ustrojstwo do tego w formie pręta i powinno być spoko :)
Masz M21-14SF z seracją "trzyzebową" i rękojeść z aluminium anodyzowanego na czarno czy M21-14SFG z Veefem i okładzinami z G10??

Tu masz jak serracje ostrzyć na prętach z Jeffem Veefem z CRKT.

Tu masz jak z Lanskopodobnym systemem na diamentach ostrzyć.

Ważne!!! Po ostrzeniu na systemie bierzesz kawałek skóry (ja stosuje pasek skórzany) i wygładzasz ostrze by usunąć jeszcze resztki "berru" czyli drut no i powinno być spoko :)
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 30-09-2014, 13:45:05 wysłana przez Vetus777 »
Traper/Victorinox Herkules/ CRKT M21-04 AUS8/ CRKT M21-14SF AUS8/CRKT M16-14T/Kabar 1211 Kydex/ Kabar Becker BK 7