Autor Wątek: Ka-Bar - totalna porażka jakości.  (Przeczytany 15379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline soldik

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
Ka-Bar - totalna porażka jakości.
« dnia: 28-08-2014, 22:45:37 »
Chciałbym się podzielić z Wami moimi doświadczeniami z marką Ka-Bar. Może dzięki temu ktoś uniknie takich przygód jak moje.

Trzy tygodnie zakupiłem mój pierwszy nóż Ka-Bar - Becker Campanion BK2. Tuż po dostawie, będąc pod wrażeniem masywności noża, nie zwracałem uwagi na szczegóły, ale akurat wyjeżdżałem na krótki urlop więc nóż i emocje z nim związane zostały w domu. Po powrocie, na chłodno mogłem ocenić nóż - tępe ostrze, niesymetryczny szlif i 6mm klinga wykrzywiona jakieś 2 mm w prawą stronę... Płacąc za nóż blisko 400zł nie spodziewałem się takich "kwiatków", dlatego nóż odesłałem z powrotem.

Zanim dostałem zwrot kasy, w innym sklepie zamówiłem kolejny nóż Ka-Bar - Short Becker BK-16. Nóż po rozpakowaniu zaprezentował się bardzo ładnie... przez chwilę... Okazało się, że szlif jest poprowadzony jeszcze gorzej niż w BK2 i tworzy "wyrwę" na grzbiecie noża zmniejszając grubość ostrza z 4,2 mm do 3 mm co przy cięższej pracy mogłoby skończy się pęknięciem noża w tym miejscu. Poniżej zdjęcie tego "cuda":

Oczywiście i ten nóż odesłałem. Na drugi dzień sprzedawca poinformował mnie, że musimy czekać na odpowiedź producenta - do dwóch tygodni. Krew mnie zalała, że są w ogóle jakieś wątpliwości co do tej wady, więc napisałem bezpośrednio do firmy Ka-bar opisując moje pierwsze i drugie spotkanie z ich produktami. A firma Ka-bar jak struś - głowa w piasek i cisza. Więc pozostawiam Wam ocenę tej firmy i jej produktów.

Żeby nie było, że tylko ja widzę takie wady, to na amerykańskim forum właściciel dziesięciu BK-16 zauważył, że od jakiegoś czasu jakość noży Ka-Bar strasznie spadła i każdy egzemplarz jest zupełnie inaczej (gorzej) wykonany. Zaangażował się w temat nawet sam projektant całej serii noży BK - Ethan Becker i nawet to nic nie dało - firma Ka-Bar stwierdziła, że wady takie mieszczą się w ich normach. Do poczytania i pooglądania (fajnie pokazany nóż wzorcowy i odstępstwa od niego):
http://www.bladeforums.com/forums/showthread.php/1141546-Ka-Bar-BK-16-Quality-Control-UPDATE?s=ff62c86b56bf3c2befb6e0c7485a4329

Przez ponad 2 tygodnie miałem zawieszone w próżni 750 zł. Oczywiście na firmę Ka-bar już nawet nie spojrzę i nigdy więcej nic spod jej znaku nie kupię.
Suma, sumarum jestem zadowolony - w miejsce wadliwych, rdzewiejących Ka-barów przyjechała dziś piękna bestia - LionSteel M3 ST. Korzystając z pogody udało mi się zrobić kilka zdjęć, więc recenzja w drodze...

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
Odp: Ka-Bar - totalna porażka jakości.
« Odpowiedź #1 dnia: 28-08-2014, 22:57:39 »
ta "wyrwa" to jakaś okrutna porażka ......
i to w czasach kiedy Chińczycy robią niektóre noże prawie perfekcyjnie ......troche strzał w stopę, ale Kabar nigdy jakoś z jakości ani serwisu nie słynął 
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline Treasure Hunter

• bushcraftowy.pl
  • Bushcrafter.pl
  • Opinii: (155)
  • *
  • Sprzedam DD Hammocks - Hamaki i Tarpy
    • Głownie Lauri - Hamaki i Płachty biwakowe
« Odpowiedź #2 dnia: 28-08-2014, 22:59:27 »
Masakra. To chyba się wyleczyłem z BK 16.

Z drugiej strony mam BK 14 i z nożem wszystko ok. Z nożem - bo, że pochewka tępi KT to wiadomo od lat a Ka-Bar nic z tym nie robi ;P

Offline matze

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Silent beholder
« Odpowiedź #3 dnia: 28-08-2014, 23:02:16 »
Nie przejmuj sie, ja tez mialem problemy z pewnym nozem innego amerykanskiego producenta - Spyderco (Military). Kupowalem w sumie trzy razy a tego trzeciego to w koncu sam sobie dopiescilem, bo bylem zmeczony reklamacjami. Amerykanie ostatnio niesamowicie dali dupy w jakosci, popatrz np. na ich obecnie produkowane samochody. Za cene tego kabara dostalbys u naszych nozorobów fajnego customka, ewentualnie wyrwalbys cos fajnego na naszym bazarku.

Sluchalem ostatnio referatu na temat amerykanskiego przemyslu i umocnilo mnie to w mojej decyzji, która podjalem juz wczesniej - lapy zdala od made in usa. Szkoda, bo lubilem ten czy inny amerykanski produkt (niekoniecznie nóz). Z reszta nie wszyszko zdazylo sie posuc.

Pozostaje jeszcze pogratulowac zakupu lwiej stali i zyczyc duzo radosci w uzytkowaniu ;)
Stal jest stalą i zachowuje się jak stal.

Offline soldik

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 28-08-2014, 23:09:11 »
Dzięki.
Co do jakości produktów USA - zupełnie się z Tobą zgadzam. Nawet się zastanawiałem nad tym, że na ich nożach dumnie widnienie "made in USA" - klingi przyjadą z Chin, okładziny z Tajwanu a w USA skręcą je śrubkami z Korei, więc "made in" się zgadza - i krąży taka marketingowa bajeczka zza oceanu...

Offline brony_

• WKRÓTCE...
  • Opinii: (55)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • "Odpowiem wymijająco wprost"
« Odpowiedź #5 dnia: 28-08-2014, 23:38:02 »
Suma, sumarum jestem zadowolony - w miejsce wadliwych, rdzewiejących Ka-barów przyjechała dziś piękna bestia - LionSteel M3 ST. Korzystając z pogody udało mi się zrobić kilka zdjęć, więc recenzja w drodze...

Spoko, spoko  :winky:

Lionsteel też wali buble, jak prawie każdy  ;> Mam od nich m.in. M3 to wiem  :/

No ale ta Kabarowska wyrwa..., to zająłeś dziś I miejsce  :jezor:
K O Ł O B R Z E G   ---> www.rezydencja.fajnewczasy.com

Offline soldik

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 29-08-2014, 00:23:33 »
Ale z M3 masz coś nie tak? Przy okazji - jak go ostrzysz?

Offline jakobym

• Opinii: (33)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 29-08-2014, 00:54:47 »

Dzięki.
Co do jakości produktów USA - zupełnie się z Tobą zgadzam. Nawet się zastanawiałem nad tym, że na ich nożach dumnie widnienie "made in USA" - klingi przyjadą z Chin, okładziny z Tajwanu a w USA skręcą je śrubkami z Korei, więc "made in" się zgadza - i krąży taka marketingowa bajeczka zza oceanu...

Nie do końca. Gdyby tak było, to Leatherman by dalej wybijał na swoich toolach "USA". Prawo kalifornijskie (nie wiem jak w innych stanach) musi strasznie, że produkty "made in USA" muszą w 100% pochodzić z części nieimportowanych ( http://m.bizjournals.com/portland/stories/2006/01/23/story7.html?page=all&r=full ). By to obejść, musieliby produkować na ich rynek osobne wersje.
Na moim opakowaniu TurnBoxa Lanskiego z kolei widniał dumny napis "USA assembled".
Przewiduj.

Offline Mokry

• Opinii: (17)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • http://wiekdwudziesty.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 29-08-2014, 01:18:41 »
Masakra. Aż wierzyć się nie chce, że wypuścili taką kupę. Strach pomyśleć, że podobne "standardy" mogą trzymać jeśli chodzi o jakość stali czy hartowanie.

Offline brony_

• WKRÓTCE...
  • Opinii: (55)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • "Odpowiem wymijająco wprost"
« Odpowiedź #9 dnia: 29-08-2014, 01:22:00 »
Ale z M3 masz coś nie tak? Przy okazji - jak go ostrzysz?

Si :kosunia: . Z jednej strony szlif pełny a z drugiej zostało z 2mm. Antonio za słabo docisnął do szlifierki  :/ Przypadłość znana ze Stridera MFS, tylko hamburgery w większym stopniu partaczyli  :)

Jeszcze nie ostrzyłem, ale ktoś gdzieś miał taką fajną grafikę z vickiem  :winky:

PS. Dla potomności - w jakim to sklepie takie piękne Kabarki puszczają do ludzi ?  ;>
« Ostatnia zmiana: 29-08-2014, 01:26:56 wysłana przez brony_ »
K O Ł O B R Z E G   ---> www.rezydencja.fajnewczasy.com

Offline Mattia

• Opinii: (35)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 29-08-2014, 18:11:52 »
Witam,
@ soldik - z tego powodu nie kupuję nowych Ka-Bar'ów.
Pozdrawiam

Offline soldik

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 29-08-2014, 21:57:46 »

Si :kosunia:  . Z jednej strony szlif pełny a z drugiej zostało z 2mm. Antonio za słabo docisnął do szlifierki  :/  Przypadłość znana ze Stridera MFS, tylko hamburgery w większym stopniu partaczyli  :) 

No to ja dobrze trafiłem, bo aż jestem w szoku, że symetria z każdej strony idealnie jest zachowana.

PS. Dla potomności - w jakim to sklepie takie piękne Kabarki puszczają do ludzi ?  ;>

Nie chciałbym psuć renomy sklepom i wskazywać konkretnie, bo były dwa i są akurat na forum. Ale raczej to wina producenta i cała polska dystrybucja jest "zainfekowana"...

Offline soldik

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 29-08-2014, 21:58:43 »
...
« Ostatnia zmiana: 06-02-2015, 15:03:10 wysłana przez soldik »

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
« Odpowiedź #13 dnia: 29-08-2014, 22:09:46 »
Ciekaw jestem, jak jest z jakością wykonania tych nowych Kabarów z S35VN projektu Snoody'ego?
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline depravedsouls

• Opinii: (46)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Jest OK, bycie białym.
« Odpowiedź #14 dnia: 29-08-2014, 22:30:29 »
To jest jawna kpina z kupującego,gdzie kontrola jakości się pytam.   
Czasy inne - pomidorka nie tnie , oj a 500 stów dałem . Tam się żyło nożem i nikt nie biadolił . Orcanus

Offline bfxXx

• Opinii: (67)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 05-09-2014, 12:26:29 »
Aż pobiegłem do mojego Kabara sprawdzić czy dobry :special:  Na szczęście wszystko ok  :rotfl: Ale to jest mój ostatni nóż tej firmy... czas się pożegnać

Offline malkontent

• knifemaker
  • Opinii: (77)
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 05-09-2014, 12:43:07 »
Jakby ktoś pokazał takiego PCK to byłby nieźle zjechany. Początkujący mniej, młotkowy bardziej.
Za taką cenę rzeczywiście można mieć customa i to lepiej wykonanego.

Offline kermit78

• Opinii: (27)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 05-09-2014, 13:10:00 »
 :kopara:  Porażka...
Ja bym się "troszkę" zdenerwował. Inna sprawa, że każdy producent czasem wypuści bubel i któryś tam nóż na ileś będzie zrobiony na od..ol.
IMO, przerzuć się na KAI lub włoskie noże. Mam sporo jednych i drugich (w sumie ok 20stu) i jakoś bubli nie zauważyłem. Może miałem szczęście...
KAI ma za to najlepszy serwis pod słońcem i to akurat potwierdzi spora grupa użytkowników.
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ!

Offline Treasure Hunter

• bushcraftowy.pl
  • Bushcrafter.pl
  • Opinii: (155)
  • *
  • Sprzedam DD Hammocks - Hamaki i Tarpy
    • Głownie Lauri - Hamaki i Płachty biwakowe
« Odpowiedź #18 dnia: 05-09-2014, 14:22:04 »
Czy Ka-Bar się odezwał w tej sprawie?

Offline kamilgd

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
  • Kujawsko-Pomorskie
« Odpowiedź #19 dnia: 05-09-2014, 14:52:54 »
Ja też mógłbym ponarzekać trochę na Ka-Bar.
Miałem USMC na którym szlify były tak nierówne, że od razu odesłałem go do sklepu i poprosiłem o wymianę.
Gdy dotarł do mnie kolejny USMC szlify były jeszcze gorsze od poprzedniego więc poprosiłem o zwrot gotówki.
Gównoburza jak zwykle, witam na knives.pl ;)