Reklama

Jak to Jamall wyjście szlifu pielęgnuje.

Zaczęty przez Jamall, 02-09-2014, 22:38:34

Jamall


malkontent

Dziękować.
Elegancko wyszło.
Niestety kończyłem na taśmie 80 (drobniejszych nie miałem) tak więc potem się .ebałem z rysami.
Jak widać nie ma magicznego sposobu, tylko rączki, papier cierpliwość i piwo którego nie widziałem na filmie.


steevee

Ja używam papieru z najzwyklejszych taśm od czołga, gr60. Żyją dłużej niż w arkuszach do ręcznej obróbki, może to sprawa podłoża, nie wiem nie znam się. Używam tego co mam dostępne w okolicznych sklepach ale trzeba będzie chyba spróbować czegoś lepszego.

No i  najlepiej jechać całość bo jak się ktoś na samych wyjściach skupi to może dołek wyskrobać przy wyjściu i dupa ;) J. na pewno wie ale nie każdy z oglądających taki domyślny jest:)


Jamall

No właśnie - dlatego lepiej robić tak niż rurką na okrągło przynajmniej dla mnie ;)

J.


gerard36856

ja robię jeszcze inaczej.

wyjscie robie ręcznie, pilnikiem. bo taśmowką nie umiem. po zrobieniu okrągłym pilnikiem juz na gotowo - samego wyścia, bez szlifu na ostrzu - owijam na tym pilniku super cienki papier 320 od deerfosa, ten biały (ceramiczny??)  poleruję to na pionowe rysy. tasmówką juz nie dotykam podczas wykonania szlifu.
a potem pionowe rysy 320 przerobic na piziome 80, to już fraszka :)

Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mroki rozproszy.

Killmister13