Autor Wątek: NECKI  (Przeczytany 20430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ROB

• Opinii: (237)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
Odp: NECKI
« Odpowiedź #40 dnia: 07-10-2015, 20:27:43 »
Z punktu użytkownika , czyli mojego :D  faktycznie jest cytując kolegę on jest przezajebiściutki .
Pochwa to pochwa  :rotfl: , nóż jest zajebisty !!!

* Tylko który przedszkolak da radę go wywlec z kydexu? Siedzi jak przyklejony.
Baba jak się uprze to da radę

Offline rangy67

• Opinii: (288)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Przesyt nożowy...
« Odpowiedź #41 dnia: 07-10-2015, 20:34:13 »
Suuuuper maluchy. :)
.....i po sześciu dniach tworzenia Bóg usiadł by.....siódmego wymyślić Sebenze.

Offline piomic

• Opinii: (17)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #42 dnia: 07-10-2015, 20:48:41 »

Bo to trza umieć Wystarczy kciukiem się zaprzeć o ten wypustek na grzbiecie pochewki. Nóż wychodzi bez problemu i bez ryzyka zrobieniu komuś lub sobie krzywdy.

Ja to wiem. Teoretycznie.
W praktyce rękojeść jest malutka, drobniutka i idealnie wykończona na błysk. Bez repika-pomocnika w dupce po prostu mi się wyślizguje z ręki. Z dyndadełkiem jest już OK. Pochwa trzyma mocno, może nie tak żeby z niej zjazd zakładać ale na kontrę do małego wallnuta już by się nadała. W każdym razie planowane zastosowanie nożyka nie będzie wymagało częstego wyciągania - 99% czasu pewnie spędzi na widoku, jest za ładny do chowania.

Offline belfasto

• Opinii: (10)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: 08-10-2015, 23:10:18 »
Jeśli chodzi o mnie to spokojnie możesz zacząć masową produkcję tych necków. Każdy będzie miał okazję kupić dla siebie. Ja tam jestem pierwszy w kolejce  :P
Zaj....szcze są  :slini:

Offline Cronosdragon

• Szef działu
  • Opinii: (85)
  • *
  • 원숭이도 나무에서 떨어질 때가 있다
    • Cronos Handmade Knives - facebook
« Odpowiedź #44 dnia: 08-10-2015, 23:28:11 »
Jeśli chodzi o mnie to spokojnie możesz zacząć masową produkcję tych necków. Każdy będzie miał okazję kupić dla siebie. Ja tam jestem pierwszy w kolejce  :P
Zaj....szcze są  :slini:

Decyzja o produkcji tych necków była chyba jedną z najlepszych moich decyzji. Prawie wszystkie schodzą jak świeże bułki. Ale na ''necki dla wszystkich'' raczej nie ma szans. Mam tendencję do wchodzenia w coraz to droższe materiały więc i ceny z roku na rok idą do góry. Nawet te budżetowce już raczej nie są w planie, bo nie chcę kupować już N690 (chyba, że ktoś akurat sobie tę stal zażyczy). Będzie tylko elmax i M390 a to się już niestety tanio nie da :P
Dodam jeszcze, ze przy każdym moim necku roboty jest niedużo mniej niż przy standardowym nożyku, a cena jednak dwukrotnie mniejsza. Wolę sprzedawać pełnowymiarowe sztuki, bo full-time to już nie jest zabawa jak kiedyś...

Offline piomic

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #45 dnia: 09-10-2015, 18:29:09 »
No to masz wyjście - przeskaluj 3:1 i rób identyczne w pełnym wymiarze. Tylko skąd weźmiesz 3x większego pina i 3x grubszą stal? ;)

Offline Cronosdragon

• Szef działu
  • *
  • 원숭이도 나무에서 떨어질 때가 있다
« Odpowiedź #46 dnia: 09-10-2015, 20:09:08 »
No to masz wyjście - przeskaluj 3:1 i rób identyczne w pełnym wymiarze. Tylko skąd weźmiesz 3x większego pina i 3x grubszą stal? ;)

To nie zda egzaminu.

Ludzie nie kupują tych necków, bo im się podobają tylko dlatego, ze są relatywnie tanie w porównaniu do innych moich noży. A przynajmniej tak mi się wydaje po ostatnich obserwacjach.
Ale powiększone wersje czekają w formie projektów. Może się przyjmą.

Offline Aleks

• knifemaker
  • Opinii: (27)
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: 09-10-2015, 20:27:41 »
Niestety ciężko ludziom wyjaśnić że roboty przy takim nożu wcale mniej niż przy dużym nie ma :D Tylko niektóre procesy trwają minimalnie krócej i tyle.

Poza ceną na większą sprzedaż wpływa tez chyba to że dużo ludzi potrzebuje małego miejskiego edc do kieszeni, takiego mniej widocznego niż nożysko 250-300mm :) No a dodatkowo twoim neckom uroku odmówić nie można więc to też jeden z powodów dobrej sprzedaży zapewne.
Mój dział: https://forum.knives.pl/index.php/board,368.0.html

Wszyscy mają... no to mam i ja:

FB

Offline piomic

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #48 dnia: 09-10-2015, 20:34:19 »
Taki maluszek wygląda znakomicie nawet do garnituru, może nie do smokingu ale rękojeść wystająca spod sportowej marynarki jest ok właśnie dzięki wielkości (znaczy nie-wielkości) i dopracowaniu szczegółów.

Offline Cronosdragon

• Szef działu
  • *
  • 원숭이도 나무에서 떨어질 때가 있다
« Odpowiedź #49 dnia: 09-10-2015, 20:37:41 »
Niestety ciężko ludziom wyjaśnić że roboty przy takim nożu wcale mniej niż przy dużym nie ma :D Tylko niektóre procesy trwają minimalnie krócej i tyle.

Poza ceną na większą sprzedaż wpływa tez chyba to że dużo ludzi potrzebuje małego miejskiego edc do kieszeni, takiego mniej widocznego niż nożysko 250-300mm :) No a dodatkowo twoim neckom uroku odmówić nie można więc to też jeden z powodów dobrej sprzedaży zapewne.

Dokładnie, roboty niedużo mniej. Procesy w zasadzie te same. Szlify, satyna, klejenie, wykończeniówka itd. Ino każdy z procesów kilka minut krócej trwa. Dlatego z punktu widzenia roboczo godzin to takie necki są słabym biznesem. Ale nadrabiają popytem. Na wystawach na Zachodzie też necki jako pierwsze schodzą ale tam to raczej jest usprawiedliwione obostrzeniami prawnymi dotyczącymi długości itp.

A czy moje necki takie urokliwe to nie wiem. Od początku mam tylko 3 szeregowe modele w różnych wariantach. W sumie to każdy może znaleźć/zamówić coś dla siebie.

Offline Cronosdragon

• Szef działu
  • *
  • 원숭이도 나무에서 떨어질 때가 있다
« Odpowiedź #50 dnia: 16-10-2015, 13:07:42 »
Nowy neck powstał, nieco unikalny na tle poprzednich.
Chyba częściej będę robił drewniane okładki...

''Sirensis VI''

Materiały: N690 3,7 mm, mosiądz, G10, stabilizowany arizona walnut.
Długość całkowita/krawędzi tnącej: 158/68 mm.

Jakby co jest do wzięcia, bo kasa potrzebna.

Offline Sagittarius

• Opinii: (60)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #51 dnia: 16-10-2015, 14:37:35 »
Nożyk przyciąga uwagę. Pochewka fajna ale szew za rzadki. Warty kupna

Offline Cronosdragon

• Szef działu
  • *
  • 원숭이도 나무에서 떨어질 때가 있다
« Odpowiedź #52 dnia: 17-10-2015, 00:52:37 »
Nożyk przyciąga uwagę. Pochewka fajna ale szew za rzadki. Warty kupna

Eee, ten szew IMHO nie jest aż taki rzadki. Może się wydaje, bo skala mniejsza. Jak robiłem otwory z mniejszymi odstępami to też wyglądało to źle, bo była ''dziura na dziurze''.
Druga sprawa, że jeśli tylko fundusze pozwolą to opochwianie będę zlecał, bo nie trawię tej roboty. Ja to generalnie noże robię. Pochewki w komplecie to tylko moja dobra wola :P

Offline Cronosdragon

• Szef działu
  • *
  • 원숭이도 나무에서 떨어질 때가 있다
« Odpowiedź #53 dnia: 18-10-2015, 18:57:38 »
''Certus IX''

Materiały: N690 2,7 mm, mosiądz, G10
Długość całkowita/krawędzi tnącej: 148/65 mm.

''Atratus VII''

Materiały: N690 2,7 mm, G10, CF
Długość całkowita/krawędzi tnącej: 169/81 mm.

Offline bronuś67

• Opinii: (4)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #54 dnia: 18-10-2015, 20:45:49 »
Pikne maluchy.

Offline Cronosdragon

• Szef działu
  • *
  • 원숭이도 나무에서 떨어질 때가 있다
« Odpowiedź #55 dnia: 17-12-2015, 13:37:02 »
Trzy sztuki i tym razem wyjątkowo bez lasera, bo czas goni. Jeszcze dzisiaj muszę je wysłać.

Certus X, XI i XII

Materiały: Elmax 3,7 mm, G10, mosiądz
Długość całkowita/krawędzi tnącej: 150/70 mm.

Offline revolta

• Opinii: (12)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #56 dnia: 17-12-2015, 14:15:28 »
No ładne co tu duzo pisac  :frown:kiedys sobie taki kupne  :D

Offline collins81

• Łukasz jestem.
  • knifemaker
  • Opinii: (31)
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: 17-12-2015, 16:30:47 »
Noże to robisz świetne, ale nad pochewkami musisz jeszcze popracować :P

Offline Cronosdragon

• Szef działu
  • *
  • 원숭이도 나무에서 떨어질 때가 있다
« Odpowiedź #58 dnia: 17-12-2015, 19:03:36 »
Noże to robisz świetne, ale nad pochewkami musisz jeszcze popracować :P

Wiem ale... co z nimi nie tak? Są tak proste, że tam nie ma niczego co można zepsuć. Że wstawek nie ma? ładnych fazek i ramp pod kciuka? A po cholerę to w takiej skali i w takiej cenie? Kydexy działają, nóż nie wypada, na pasku się trzyma. Czego więcej trzeba?
A jeśli chodzi o kształt... kwestia gustu.
Ze skórami to samo. Ja noże robię. Pochewki w komplecie to tylko moja dobra wola i nawet nie doliczam za nie tyle ile powinienem.

Edzia: tak tylko mało subtelnie chciałem zaznaczyć, że proszę o KONKRETY.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2015, 19:09:51 wysłana przez Cronosdragon »

Offline collins81

• Łukasz jestem.
  • knifemaker
  • Opinii: (31)
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: 17-12-2015, 22:39:22 »
Wiem ale... co z nimi nie tak? Są tak proste, że tam nie ma niczego co można zepsuć. Że wstawek nie ma? ładnych fazek i ramp pod kciuka? A po cholerę to w takiej skali i w takiej cenie? Kydexy działają, nóż nie wypada, na pasku się trzyma. Czego więcej trzeba?
A jeśli chodzi o kształt... kwestia gustu.
Ze skórami to samo. Ja noże robię. Pochewki w komplecie to tylko moja dobra wola i nawet nie doliczam za nie tyle ile powinienem.

Edzia: tak tylko mało subtelnie chciałem zaznaczyć, że proszę o KONKRETY.
Więc tak powiem krótko, pochewki nie dorastają do pięt nożom. Zarówno pod względem wykonania jak i projektowym.
To, że są proste do dla mnie raczej plus, a nie minus, do kształtu też nic nie mam, wstawki i inne takie nie są potrzebne żeby pochewka zachwyciła.  Tym bardziej pochewki powinny być na Twoim wysokim poziomie.
Tak wiem Twoja dobra wola, ale jeśli już mam mówić o konkretach o które prosisz to razi najbardziej razi mnie szlufka. Kanciasta, krzywo z fazowane krawędzie i szew jakiś taki nie tego, przód jest ok.
Nie mówię, tego żeby Ci dowalić czy udawać wielkiego znawcę po prostu napisałem szczerzę co myślę. Skoro robisz takie noże to myślę, że pochewki powinny być na podobnym poziomie. W przeciwnym razie trochę się to gryzie, to tak jak ubrać najlepszy garnitur i do tego gumiaki ;)