Reklama

Obdzieracz...

Zaczęty przez kosiarz, 29-11-2014, 14:27:30

kosiarz

Został nazwany Obdzieraczem!
NCV 1, w najgrubszym miejscu coś kole 3,5 mm. Długi cały na 22 cm, gdzie rękojeść to 13 cm. A kt po łuku na brzuszku ma ok 85 mm. Do tego jeleń i brąz.

O tak to to wygląda:





www.stalowypiotr.eu

Cytat: Krug w 17-08-2018, 21:41:39
...za bardzo heteroseksuany kozik zrobiłeś, bardziej kolorowy czeba jakaś tęcza, sysunia w zielonym abo cuś :)

luciusz

Zaje... Dobra robota, a te wzorki w brązie to dremelem robione, wpierw trawione czy jak?

Do dzikich borów idę dzikich gór, między psy ...
Na pohybel skurwysynom piętnującym nożorobów !!!!

kosiarz

www.stalowypiotr.eu

Cytat: Krug w 17-08-2018, 21:41:39
...za bardzo heteroseksuany kozik zrobiłeś, bardziej kolorowy czeba jakaś tęcza, sysunia w zielonym abo cuś :)

Miras129

Nie,no zajeb......ty!Ale czy palca ten łuk nie potnie w trzy szóstki?Bo tak wygląda jakby miał.Ale klimat-znów sie powtarzam :dodge: :D


collins81

Dziwne to to, ale ja się nie znam. Nie zmianie to jednak faktu iż wykonanie mi się podoba :D


kosiarz

Dzięki Pany ;D

Cytat: Miras129 w 29-11-2014, 15:02:12

...czy palca ten łuk nie potnie w trzy szóstki?

Ostry jest od punktu zaznaczenia ;p Więc chyba nie ;p

www.stalowypiotr.eu

Cytat: Krug w 17-08-2018, 21:41:39
...za bardzo heteroseksuany kozik zrobiłeś, bardziej kolorowy czeba jakaś tęcza, sysunia w zielonym abo cuś :)

ghandi20


luciusz

A gdy łapa właściciela będzie za duża to nóż zadziała w dwóch kierunkach .... :)

Do dzikich borów idę dzikich gór, między psy ...
Na pohybel skurwysynom piętnującym nożorobów !!!!

Barni

fajny ale bardziej bym go widział z klasycznym podcięciem "brodą" na którym można palec oprzeć bez strachu ze zjedzie na ostrze zwłaszcza ze to do zwierza przeznaczone a tam robota śliska

"Kolejny przedmiot wprawia w lot, gwałtowny mojej ręki ruch na trajektori lotu ściana, a wciąż jest tyle do rozjebania"
---------
--------
Poroże jelenia z różą kupie!!!

Miras129

Ok.Widziałem filmik :grin:
Do skórowania, noża się nie pcha lecz ciągnie.To ma sens-paluchowi nic nie grozi.Dla tych co nie wiedzieli-tak jak ja wkleił bym ten filmik.Ps-A ten skiner to jest średniowieczny ;-)Super!


kosiarz

Będzie obdzierał ze skóry jak na prawdziwego Obdzieracza przystało ;D A palce? No trzeba uważać, obdzieranie ze skóry to odpowiedzialna praca ;p

www.stalowypiotr.eu

Cytat: Krug w 17-08-2018, 21:41:39
...za bardzo heteroseksuany kozik zrobiłeś, bardziej kolorowy czeba jakaś tęcza, sysunia w zielonym abo cuś :)

Jaszczur z lasu

Fajny brzuchacz.  :winky: Ino przydałaby mu się chociaż mała garda, bo przy skórowaniu też trzeba czasem popchnąć.  ;-P

Pozdrawiam z lasu.
https:/ /www.instagram.com/jaszczur_z_lasu/

kosiarz

No toć broda klingi sama w sobie jest gardą ;p Czepiliście się aby się tylko czepić hehe. Patrząc na kąt, nieostra częśc brody stoi pod kątek ok 50-60 stopni do linii rękojeści... A to daje solidną gardę ;p Nie wiem ile trzeba by wypić, aby ręka w czasie pracy puściła na tyle, że dotarła by do ostrego ;p Naprawdę ciężko mi to sobie wyobrazić ;D Ostatnio zadawałem drzewu około 30 sztychów słowiańskim nożem bojowym z rękojeścią z poroża polerowanego, absolutnie bez żadnej gardy. i co? I ręka mi się nie ześlizgnęła ;p

Swoją drogą chciałbym kiedyś usłyszęć czyjąś historię, autentyczną, na faktach opartą, jak to mu w czasie pracy ręka się ześlizgnęła na ostrze bo gardki nie miało ;p Oczywiście będąc trzeźwym. Bo na razie to tylko słysze, że ja bym wolał z gardką bo moze się zsunąć, bo stryjek mojego wujka miał kolegę, któremu podobno coś takiego się stało... :)
A zsunęło się tak komuś? Kojarzy mi się to trochę z tymi garbnikami dębu co to skórę na rękach zjadają :)

Tak czy inaczej krytykę przyjmuję, czytam i biorę na klatę, aczkolwiek nie do końca się z nią zgadzam ;p O! A właściciel póki co po zdjęciach sądzi, że nożyk będzie bardzo użytkowy i dobrze spełni swoją rolę. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce ;p Czas wszystko pokaże, czy przyjdzie mi płacić odszkodowanie za utracone palce i poprzecinane ścięgna :)

Dzięki za odwiedzinki i komentarze :)

www.stalowypiotr.eu

Cytat: Krug w 17-08-2018, 21:41:39
...za bardzo heteroseksuany kozik zrobiłeś, bardziej kolorowy czeba jakaś tęcza, sysunia w zielonym abo cuś :)

LUCYFER

Mój stryj. Jemu się zsunęła dłoń. Ma teraz dwa palce sztywne, nie zginają się. Ale to się nie liczy, nie był trzeźwy.
co do samego projektu, to pisałem na samym początku... :-)

Wzywam posłańców przeznaczenia! - niech uderzą z ponurym zachwytem w ofiarę, którą wybrałem. Milczący jest ten ptak, co żywi się mózgiem tego, co mnie prześladuje, a jego  agonia niech odbędzie się w skomleniu i bólu, i niech będzie to ostrzeżeniem dla tych, co mego jestestwa nienawidzą...

kosiarz

A nóż miał gardę? Czy nie? Bo może się okaże, że jeszcze miał a mimo tego się stało ;p Może te z gardą są niebezpieczniejsze bo usypiają czujność hehe :)
A co do projektu to się nie znasz po prostu ;p

www.stalowypiotr.eu

Cytat: Krug w 17-08-2018, 21:41:39
...za bardzo heteroseksuany kozik zrobiłeś, bardziej kolorowy czeba jakaś tęcza, sysunia w zielonym abo cuś :)

LUCYFER

Nóż był jakiś kuchenny, czyli pewnie miał rękojeść choć trochę profilowaną. No Ale jak pisałem trzeźwy nie był.

Co do projektu, to znam się. Myślę że w tym przypadku nawet bardziej niż Ty. Bo widzisz projekt kozła podoba się każdemu, a jak byś zamiast kozła zrobił takie coś to pewnie tylko Dżem by wziął... B-)

Wzywam posłańców przeznaczenia! - niech uderzą z ponurym zachwytem w ofiarę, którą wybrałem. Milczący jest ten ptak, co żywi się mózgiem tego, co mnie prześladuje, a jego  agonia niech odbędzie się w skomleniu i bólu, i niech będzie to ostrzeżeniem dla tych, co mego jestestwa nienawidzą...

kosiarz

No dobra, przekonałeś mnie, że się nie znam na skórowaniu bo nie skórowałem :)
Ale nóż i tak jest git ;p A Ty się czepiasz bo nie dostałeś jeszcze swojego koziołka ;p O! ;D

www.stalowypiotr.eu

Cytat: Krug w 17-08-2018, 21:41:39
...za bardzo heteroseksuany kozik zrobiłeś, bardziej kolorowy czeba jakaś tęcza, sysunia w zielonym abo cuś :)

Miras129

To zrób Luckowi tego koziołka i będzie spokój ;-)


Jaszczur z lasu

Panie Kosiarz nie pisze żeby się przypierdzielić ot dla samego przypierdalactwa. Mówię według własnych doświadczeń po prostu lepiej mi się robiło nożem z dużą brodą lub jelcem. Czy nóż się sprawdzi zależy też od tego w jakich warunkach bedzie używany. Czy skórowany obiekt leży czy wisi i jak operator trzyma nóż. Ja kabany zaswsze skóruje w pozycji wiszącej a nóż trzymam tak że: palec wskazujący opiera się o grzbiet, kciuk opieram na płazach/szlifie jeśli jest wysoki (czasem środkowy ląduje na płazach/szlifie z drugiej strony) a reszta palcy na rękojeści. Duża broda czy  jelec zapewnia dodatkowe podparcie. Ot każdy ma swoje sposoby itd.

Jakbyś bliżej mieszkał to bym Cie zaprosił na skórowanie następnego świninka.  ;-P

Pozdrawiam z lasu.
https:/ /www.instagram.com/jaszczur_z_lasu/

LUCYFER

Dobrze gadasz. Ja to robię dokładnie tak samo., temu też lubię jak rękojeść ma otwór na linkę, co by na nadgarstku wisiał. Pytanie czy wieszasz za jedną czy dwie nogi?

Wzywam posłańców przeznaczenia! - niech uderzą z ponurym zachwytem w ofiarę, którą wybrałem. Milczący jest ten ptak, co żywi się mózgiem tego, co mnie prześladuje, a jego  agonia niech odbędzie się w skomleniu i bólu, i niech będzie to ostrzeżeniem dla tych, co mego jestestwa nienawidzą...