Reklama

Rysz: nigdy więcej fibry

Zaczęty przez Rysz, 07-12-2014, 14:29:41

noxos


eddieiron

ano i mi też,tylko czy aby na pewno do lasu pełny płaski ostrzony na 17 stopni,no chyba że do taktycznej kuchni ;P


Rysz

#42
Cytat: eddieiron w 30-06-2015, 16:10:10

ano i mi też,tylko czy aby na pewno do lasu pełny płaski ostrzony na 17 stopni,no chyba że do taktycznej kuchni ;P

Dlatego jest microbevel.

Poza tym przy tej stali nie ma się co przesadnie przejmować. Od roku nie udało mi się uszkodzić w lesie noża #3, który ma pełny płaski przy 3 mm grubości i 30 mm szerokości, a KT gruba na 0,2 mm. A strugał, rąbał i batonował  ;>
Przy nim pełny płaski w 4 mm i 0,6 mm KT to pancernik.

Edyta: literówka.

Ja wrócę!

Sulejknives

50hf to świetna stal. Dobrze obrobiona cieplnie ma tylko dwie wady: 1) rdzewieje, 2) jest niemodna. Nie do zajechania.

"Na otworach i innych krawędziach bywają włoski". Mikko

https://www.facebook.com/Sulejknives/
Instagram: #sulejknives

Rysz

#44
Cytat: Rysz w 30-06-2015, 10:35:42

Ale moim zdaniem warto i w związku z tym kolejne noże też takie będą (w zdecydowanej większości). Przynajmniej do momentu, kiedy kupię frezarkę i będę mógł zrealizować mój kolejny projekt ;P

Co nadeszło szybciej, niż mi się zdawało.

Na razie tylko zajawka, reszta wieczorem jak skończę rękojeść :)
Przygotowania do klejenia:

Następnym razem, jak będę chciał polerować M2, to się 2 razy zastanowię:

To po jednej 10 cm głowni ;P

A 'bez wyjścia' też będą. Jeden już wyszlifowany. Tylko muszę kupić papier ścierny, bo połowa zapasów 'wyszła' i brakuje dwóch gradacji.

Są ładne zdjęcia, to pokażę i tu:

Nóż na II rundę 'Wyzwania':
http://forum.knives.pl/index.php/topic,171394.0.html
http://forum.knives.pl/index.php/topic,172991.0.html

Mimo paru małych baboli jestem naprawdę zadowolony. Nazwa to pierwsze skojarzenie, jakie miałem po skończeniu rękojeści i zdjęciu osłony z ostrza.

#7 Green Hornet

Stal: HSS-DMo5 (znana również jako M2 lub SW7M) szlifowana w twardym
Długość: 21,5 cm (w tym 10,5 cm klingi)
Grubość: 2,4 mm
Szerokość klingi: 25 mm (rękojeść max 27 mm)
Rękojeść: zielona micarta bawełniana, pin 3 mm i rurka 8 mm z włókna węglowego
Krawędź tnąca cieniutka - suwmiarka pokazała 0,18 mm
Masa: równe 80 g
Całość polerowana

Zdjęcia (pierwsze 4 po kliknięciu w większym rozmiarze):

 

 

Ja wrócę!

iwan00

Cudeńko. I ta zielona rękojeść...  :slini:

- nie ważne co masz w sercu - ważne co masz w dupie - ktp Bomba

noxos


eddieiron

Za złożoną pracę przy sstynowaniem M2 kłaniam się nisko,na prawdę fajny nóż.


shs


Rysz

Dzięki :)

Zauważyłem, że na zdjęciach nie widać jednego babola - szczeliny z żywicą między jedną okładką, a gardą (kiepskie pasowanie - trochę widać na zdjęciu grzbietu rękojeści). Rano dodam jeszcze jedno zdjęcie, żeby było wyraźnie.

Ja wrócę!

brony_

Bardzo sympatyczny i zgrabny nożyk w technologii Mad Dogowej  ;)

K O Ł O B R Z E G   ---> www.rezydencja.fajnewczasy.com

Bury

Za lustro na M2 -SZACUN- Zajebisty nozyk ci wyszedł,ale obawiam sie ,że kt za cieniutka,ci wyszła,no chyba ze to do kuchni i tylko krojenie to ok.

Cytat: Krug w 24-03-2018, 12:21:04
Brzydkie to są murzynki. Noże mają być użytkowe.
NIE ROBIĘ NOŻY NA ZAMÓWIENIE !


Marek Muniak

M2 doprowadziłeś do orgazmu. Narobiłeś się. Super! Piękne ostrze, piękne proporcje, wykonanie bardzo bardzo.
Mam podobnej grubości nożyk z M2 zrobiony przez Jamalla. Ma 2,8 mm grubości.Używam go do roboty przy oprawianiu, dzieleniu strzelonego zwierza.Bardzo dobrze radzi sobie jako hunterek. Jeśli nikomu nie przyjdzie do głowy , by nim ciąć ruskie czołgi, to wróżę mu długie, dobre życie w myślistwie. Jako ciekawostkę dodam, że pozbawił KT kilka noży. Zwykle wtedy, gdy jakiś kolega tłumaczył, że nóż ,,dobrej firmy" jest najlepszy.Miny takich delikwentów po tej operacji -bezcenne...Mój nóż dalej ciął... W domu kilka pociągnięć na diamentach i tnie włos dzika wzdłuż.
Wymyśl koniecznie fajne logo. Zrób fajny domek. BRAWO!!!!

Owoc żywota mojego je ZUS.

wasut

Fajny, ale wgląda że ma luz przy gardzie.


Rysz

brony_

Czekałem, aż ktoś to powie. Tylko żebym jeszcze miał taki warsztat, jak on :P
A docelowo 'technologia' będzie trochę inna, ale tu nożyk miał być mały i lekki, więc wybrałem ukryty trzpień.

Bury
To jest EDC - musi ciąć jak najlepiej. Rąbać i batonować 'raczej' nie będzie. Z resztą przy tej stali i grubości robienie pancernej KT raczej niewiele da.

Cytat: Marek Muniak w 02-08-2015, 10:09:31

M2 doprowadziłeś do orgazmu. Narobiłeś się. Super! Piękne ostrze, piękne proporcje, wykonanie bardzo bardzo.
Mam podobnej grubości nożyk z M2 zrobiony przez Jamalla. Ma 2,8 mm grubości.Używam go do roboty przy oprawianiu, dzieleniu strzelonego zwierza.Bardzo dobrze radzi sobie jako hunterek. Jeśli nikomu nie przyjdzie do głowy , by nim ciąć ruskie czołgi, to wróżę mu długie, dobre życie w myślistwie. Jako ciekawostkę dodam, że pozbawił KT kilka noży. Zwykle wtedy, gdy jakiś kolega tłumaczył, że nóż ,,dobrej firmy" jest najlepszy.Miny takich delikwentów po tej operacji -bezcenne...Mój nóż dalej ciął... W domu kilka pociągnięć na diamentach i tnie włos dzika wzdłuż.
Wymyśl koniecznie fajne logo. Zrób fajny domek. BRAWO!!!!

Dzięki. Długiego życia w myślistwie raczej miał nie będzie, bo to moje EDC będzie. Paczki, struganie ołówków, jedzonko i takie rzeczy. Chyba, że jakiś myśliwy bardzo go zapragnie.

Co do loga - pomysł już jest. Trzeba 'tylko' zlecić jakiemuś grafikowi, bo sam tego na wystarczającym poziomie nie ogarnę. I później laser lub trawienie - jeszcze zobaczę. Ale trochę noży jeszcze powstanie bez.

A pochewkę zaraz zaczynam robić :)

Cytat: wasut w 02-08-2015, 10:20:49

Fajny, ale wgląda że ma luz przy gardzie.

Niestety szczelina jest, nie da się ukryć. Trzecie zdjęcie zrobione, żeby było widać. Grubość ~kartki papieru 80 g/m^2  :special:

Obiecane zdjęcie babola:

To ciemne, to żywica. Następnym razem postaram się tego uniknąć.

Ja wrócę!

Sulejknives

Bardzo fajny śmigacz. Podoba mi się ta micarta.

"Na otworach i innych krawędziach bywają włoski". Mikko

https://www.facebook.com/Sulejknives/
Instagram: #sulejknives

Rysz

#56
Cytat: sullit w 02-08-2015, 12:23:17

Bardzo fajny śmigacz. Podoba mi się ta micarta.

Nie tylko Tobie. Mi szczególnie podobają się te dwie jaśniejsze warstwy z każdej strony. Fajny efekt dają. Na szczęście mam jej jeszcze sporo :)

Green Hornet dostał pochewkę:

Kydex oliwkowy 2 mm, mocowanie paska z czarnego kydexu 2 mm, 2 czarne nity oczkowe i dwa nity skręcane.
Możliwość mocowania w pionie i w poziomie. Zapinanie/zdejmowanie bez wyciągania paska.

Rozstaw otworów 1 cal, więc jak mnie najdzie ochota, to sobie małego Tek-loka mogę zamontować.

Miejscami trochę krzywo, ale działa ;)

Ja wrócę!

Rysz

#57

Kolejny na wyzwanie skończony:

#8 Wąski

Stal: NCV1 3 mm hartowana przeze mnie
Szlif: pełny lekko wypukły bez wyjścia
Wymiary: długość 22,5 cm (11 cm głowni), szerokość głowni 22 mm
Rękojeść: mosiądz, czarna fibra, róg bawoli i azobe
Masa: 87 g
Wykończenie: satyna P1200 na głowni i jelcu, drewno impregnowane olejem lnianym na gorąco, grzbiet ostrza polerowany
KT cieniutka, nacięcia na grzbiecie i rowek w rogu bawoła.

Zdjęcia

Strona lewa:

I prawa:

Grzbiet:

Wypukłość szlifu:

Baboli się jednak nie ustrzegłem. Szlif wypukły bez wyjścia sprawia duże problemy przy pasowaniu gardy i jest szczelinka.
Może później zrobię więcej lepszych zdjęć, ale to jak słońce wyjdzie i będę miał czas.

Oprócz tego jeden nóż już skończony, kydex w trakcie, ale chyba poczeka. Teraz warsztat na bok, za tydzień egzamin z mechaniki kwantowej ;P

Ja wrócę!

Grucha

ładny, ale zielony bardziej mi się podoba, taki poręczny się wydaje.


Ithron