Autor Wątek: Gyuto od Tchibo - Lista chętnych  (Przeczytany 6058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gadzeciarz

• Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (34)
  • *
Gyuto od Tchibo - Lista chętnych
« dnia: 12-12-2014, 21:53:38 »
Witam po raz kolejny a to dzięki temu iż mam w swojej kolekcji nóż firmowany marką Tchibo .
Jest nim nóż gyuto o długości ostrza 210 mm sprzedawany w dość atrakcyjnej cenie zważywszy że sprzedający podaje
iż KT tego noża to stal SG 2 ,czyli powinna wiele wytrzymać .

Kilka słów na temat tego noża odnajdziecie w tym wątku

-" Profesjonalny nóż japoński

Ostrze z japońskiej stali trójwarstwowej z wyjątkowo twarda baza mikrokarbidowa. Obustronny, japoński wyciąg Honbazuke. Ostrze stylizowane na młotkowane, z oznakowaniem. Rękojeść z mieszanki brzozy i żywicy, mostek ze stali nierdzewnej 18/10. Z winylowym etui do przechowywania, z zapięciem magnetycznym. Nie nadaje się do mycia w zmywarce. Ostrzyć wyłącznie specjalnymi kamieniami.Wymiary:
długość całkowita ok. 34 cm,
szerokość ostrza ok. 50 mm,
szerokość rękojeści ok. 27 x 22 mm.

Ciężar: 213 g. -"
http://forum.knives.pl/index.php/topic,157965.0.html
oraz kilka zdjęć noża na dzień dzisiejszy
1.
2.
3
Z przyjemnością udostępnię ten nóż do przetestowania w waszych kuchniach wiec czekam na listę chętnych użytkowników .

Obowiązujące zasady PA wedle regulaminu
1.) W zabawie mogą brać wyłącznie użytkownicy z odpowiednim stażem, decyzja ta będzie podjęta na podstawie okresu czasu jakim jest się zarejestrowanym na forum, ilości napisanych postów lub liczby pozytywnych komentarzy w systemie knives.pl. Decyzja nie jest podejmowana w demokratyczny sposób i jest niepodważalna.
2.) Maksymalnaliczba osób 10 (gdy będzie więcej chętnych, nastąpi losowanie)
3) Każdy z użytkowników ma 10 dni na testowanie
4.) Przedmiot Pass Around wysyłamy przesyłką wartościową (ubezpieczoną do pełnej kwoty 350 PLN ). Dostarczenie noża do rąk własnych pomiędzy użytkownikami Pass Around jest jak najbardziej mile widziane.
5.) Każda z osób testujących przedmiot Pass Around jest zobligowana do napisania co najmniej 100 słów do 14 dni kalendarzowych od zakończenia korzystania z przedmiotu Pass Around. W szczególnych przypadkach termin może zostać przedłużony lub zasady mogą być zmienione.
6) Lista chętnych zostanie zamknięta: 28/12/2014, godz. 22.00
« Ostatnia zmiana: 16-12-2014, 23:39:25 wysłana przez MichaelD »
"wiec żyj na huśtawce życia,żyj!!! Bo tylko raz dany nam czas"

Offline katz

• Szef
  • Opinii: (132)
  • *
  • Ordo Theutonicus
    • Moje skóry
Odp: Gyuto od Tchibo
« Odpowiedź #1 dnia: 12-12-2014, 21:59:57 »
1. katz
Skóry różne: http://katzs-leathers.tumblr.com
Sprzedam

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia.

Offline baw

• Szef działu
  • Opinii: (33)
  • *
  • Troskliwy Miś
« Odpowiedź #2 dnia: 12-12-2014, 22:03:09 »
1. katz
2. baw
Otchłań czeka

Offline ORLIK1967

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 12-12-2014, 23:28:45 »

1. katz
2. baw
3.orlik1967

Offline Vindexus

• Opinii: (6)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 13-12-2014, 02:56:06 »
1. katz
2. baw
3. orlik1967
4. Vindexus

Offline Kam6

• Opinii: (17)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 13-12-2014, 19:30:16 »
Ma uszczerbienie na brodzie czy tylko tak wygląda na zdjęciach?

Offline gadzeciarz

• Niezlot PGK 2019
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 13-12-2014, 21:43:10 »
Ma uszczerbienie na brodzie czy tylko tak wygląda na zdjęciach?

Tak wyprofilowany od nowości jest.

Offline gadzeciarz

• Niezlot PGK 2019
  • *
Odp: Gyuto od Tchibo - Lista chętnych
« Odpowiedź #7 dnia: 28-12-2014, 16:50:07 »
Nóż trafił przed świętami do kolego Katz
Teraz pora aby odwiedził kolegę Baw

A czy na prawdę nie więcej chętnych do testowania tego noża, spełniających kryteria regulaminu ?

Offline zamkeram

• Opinii: (7)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 28-12-2014, 17:02:52 »
1. katz
2. baw
3. orlik1967
4. Vindexus

5. zamkeram

Offline lukpiecz

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 31-12-2014, 08:01:15 »
Witam, ja niestety nie zaglądałem do PA.... mogę jeszcze się dopisać?

Offline katz

• Szef
  • *
  • Ordo Theutonicus
    • Moje skóry
« Odpowiedź #10 dnia: 31-12-2014, 14:41:17 »
Baw odbierze osobiście.
Sprzedam

Offline baw

• Szef działu
  • *
  • Troskliwy Miś
« Odpowiedź #11 dnia: 31-12-2014, 16:04:10 »
Tak jest,  umówiliśmy się z Katzem na sobotę.
Otchłań czeka

Offline gadzeciarz

• Niezlot PGK 2019
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 31-12-2014, 17:04:23 »
Witam, ja niestety nie zaglądałem do PA.... mogę jeszcze się dopisać?

- "1.) W zabawie mogą brać wyłącznie użytkownicy z odpowiednim stażem, decyzja ta będzie podjęta na podstawie okresu czasu jakim jest się zarejestrowanym na forum, ilości napisanych postów lub liczby pozytywnych komentarzy w systemie knives.pl. Decyzja nie jest podejmowana w demokratyczny sposób i jest niepodważalna." -

Offline baw

• Szef działu
  • *
  • Troskliwy Miś
« Odpowiedź #13 dnia: 03-01-2015, 16:26:42 »
Przejąłem kozik.
Otchłań czeka

Offline baw

• Szef działu
  • *
  • Troskliwy Miś
« Odpowiedź #14 dnia: 15-01-2015, 18:55:27 »
Dzisiaj posłałem paczką pocztową priorytetową. Sorry, że z lekkim poślizgiem, od poniedziałku było mi mocno nie po drodze na pocztę. Mam nadzieję, że wybaczycie ;-P

PS. Wpisałem na druczek wartość, chciałem ubezpieczyć na 350zł, a Pani mnie informuje (młoda, czarująca, poczta idzie w dobrą stronę!) że to bez sensu, bo każda paczka i tak jest ubezpieczona na 500zł.
Otchłań czeka

Offline katz

• Szef
  • *
  • Ordo Theutonicus
    • Moje skóry
« Odpowiedź #15 dnia: 15-01-2015, 19:14:31 »
Moje dziurawe 0,03 zł o Tchibo.

Nóż przyszedł w stanie naostrzonym, jako, że to SG-2 postanowiłem do końca go nie ostrzyć, miałem tą samą stal w Kershaw Blur, i tam miała zarówno wysoka agresję cięcia, jak i długo trzymał ostrość.
Pierwsze wrażenie, ładny, tylko rękojeść jakaś taka, hmm bo ja wiem no coś odstaje od klingi.

W ręku jednak leżał dobrze, ale tylko do momentu rozpoczęcia pracy, nóż niestety nie jest przeznaczony dla osób leworęcznych, bo rękojeść ma specyficzny profil, o czym przekonałem się dopiero podczas pracy.

Niestety przenosiło się to na cięcie bo nóż mimowolnie obracał  się w dłoni i trzeba było pilnować i kontrować, żeby klingę prowadzić prostopadle do deski.
U mnie ciężko nie miał niestety mimo, że było to przed świętami, byłem wyganiany z kuchni przez żonę .:)

Warzywa kroił bezproblemowo, czy to marchewki czy ogórka kiszonego. Jedyny problem był z cięciem cebuli co ciekawe przy krojeniu połówki cebuli prostopadle do deski było ok., gorzej było przy krojeniu równoległym w pióra, wyczuwało się jakiś taki opór być może to problem rękojeści się odzywał.

Z krojeniem chleba czy mięsa na plastry nie miałem żadnego problemu odbywało się to płynnie i precyzyjnie.

Niestety przez tą praworęczną rękojeść mocno zniechęciłem się do niego, nóż poszedł do kolejnego testera nieostrzony.

Sprzedam

Offline ORLIK1967

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 24-01-2015, 15:53:57 »
Nóż jest  u mnie. Kończe testy.

Offline ORLIK1967

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 02-02-2015, 19:34:14 »
Nóż otrzymałem i stierdziłem że nie jest ostry. Nie kroił pomidorków  skórka pomidora uginała sie pod naciskiem ostrza trudno było bez uzycia wiekszej siły pokroić w plasterki. Nóż naostrzyłem.  Nie miałem wcześniej kotaktu tą  z stalą .  Podczas ostrzenia dało sie wyczuć że kamień trudniej zbiera ostrze niż  u posiadanych u mnie noży z O1 czy N690  jednak podobnie jak z Vg-10.  Po naostrzeniu test na pomidorze odbył się bez problemów. Nóż ogólnie dobrze. się prezentuje.  Ciecie warzyw odbywało sie bez problemów, chleb  również. Nóż jest z rękojeścią o charakterystycznym kształcie tzw. D- handle wyprofilowany dla praworecznej osoby.
 Rękojeść dobrze leżała w dłoni do czasu gdy musiałem użyć większej siły nacisku np. poczas krojenia mięsa.  Tutaj ujawinł się dla mnie mankament  mianowicie rekojeść nie zapewniała odpowiedniego chwytu co objawiało się przekrecaniem ostrza od pionu. Z nożami z rękojescią oktagonalną nie maiłem tego problemu.
Co do trzymania ostrości to mam mieszne odczucia. Nóż po naostrzeniu prezentował się dobrze .  Jednak po kilku dniach pracy i nie były to duże ilości cięcia
ostrze szybko straciło swoją pierwotną zdolność do ciecia.  Ogólna moja ocena jest pozytywna jak dla noża w tej cenie. Nóż  zapewne sprawdził by się dla początkującego  jednak dla osoby która ma już jakieś doswiadczania z innymi nożami może sprawiać wrażenie przecietnego. Nóż dwa dni przed przekazaniem kolejnej osobie został ponownie naostrzony .

Offline baw

• Szef działu
  • *
  • Troskliwy Miś
« Odpowiedź #18 dnia: 02-02-2015, 19:38:13 »
Zrobiłeś fotki w przybliżeniu KT po naostrzeniu?
Otchłań czeka

Offline ORLIK1967

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 02-02-2015, 19:47:16 »

Nie, nie robiłem zdjęć .  Można poprosić kolegę  Vindexus który otrzymał nóż w piątek ale wiem że wyjechał zaraz na tydzień do USA. Więc nóż może być w stanie jaki mu wysłałem.

Offline baw

• Szef działu
  • *
  • Troskliwy Miś
« Odpowiedź #20 dnia: 02-02-2015, 20:28:04 »
Byłoby dobrze, bo na razie nie wiemy czy tak krótkie trzymanie ostrości to kwestia stali czy ostrzenia.
Otchłań czeka

Offline Vindexus

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 03-02-2015, 13:26:04 »
Byłoby dobrze, bo na razie nie wiemy czy tak krótkie trzymanie ostrości to kwestia stali czy ostrzenia.

No niestety nie wytrzymałem i sam go naostrzylem w piątek :)  Jak wrócę to postaram się zrobić trochę zdjęć.  Po jednym dniu używania nie było problemu z trzymanie ostrości ale raczej się tego nie spodziewalem

Offline baw

• Szef działu
  • *
  • Troskliwy Miś
« Odpowiedź #22 dnia: 03-02-2015, 14:25:24 »
Czemu ostrzyłeś nóż, który podobno 2 dni przed wysłaniem do Ciebie był ostrzony? Był już tępy? Był źle naostrzony?
Otchłań czeka

Offline gadzeciarz

• Niezlot PGK 2019
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 03-02-2015, 21:05:59 »
Czemu ostrzyłeś nóż, który podobno 2 dni przed wysłaniem do Ciebie był ostrzony? Był już tępy? Był źle naostrzony?

Bardzo bym prosił ostatniego z testerów o przesłanie noża do kolegi " Sawim "
Będzie ostatnią osobą która zakończy testy.

Offline sawim

• Pauper Comiliton
  • Szef działu
  • Opinii: (94)
  • *
  • Non nobis, non nobis ...
« Odpowiedź #24 dnia: 19-02-2015, 10:57:31 »
Strasznie się ten pass ślimaczy - nawet jak na warunki OK bije chyba rekordy ślamazarności  :dead:
"Cofnij do tyłu..."

Offline zamkeram

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 19-02-2015, 19:47:50 »
Dziś dostałem wiadomość, że jutro nóż powinien być już u mnie.
Ja nie planuję jakiś długich testów i nóż po tygodniu powinien być już przez mnie wysłany do Ciebie.

Offline baw

• Szef działu
  • *
  • Troskliwy Miś
« Odpowiedź #26 dnia: 24-02-2015, 17:24:24 »
Otrzymałeś ten nóż?
Otchłań czeka

Offline zamkeram

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 24-02-2015, 21:33:00 »
tak, potwierdzam.
Trochę go już poużywałem, ale jutro/pojutrze przeznaczam czas na większą nim "zabawę".

Offline gadzeciarz

• Niezlot PGK 2019
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 13-03-2015, 19:57:06 »
Ciekaw jestem zdania Maćka na temat tych wszystkich opisowych technik użytkowania a w szczególności technik ostrzenia przez naszych mistrzów z nożowego forum,czy te ciekawe opisy przekładają się na możliwość zweryfikowania rzeczywistych umiejętności naszych bohaterów z testu.
Wiem jedno i to na pewno,nóż wysłałem bardzo dobrze naostrzony -bardzo ostry - wraz z prawidłowymi kątami ostrzenia 15 stopni na stronę.
« Ostatnia zmiana: 13-03-2015, 20:01:34 wysłana przez gadzeciarz »

Offline baw

• Szef działu
  • *
  • Troskliwy Miś
« Odpowiedź #29 dnia: 13-03-2015, 21:08:58 »
To gdzieś, coś się stało. Katz nie ostrzył, a ja dostałem nóż z raczej średnią KT. Kątów to tam było co najmniej kilka, zresztą po odebraniu noża gadałem o tym z Maćkiem.
Otchłań czeka

Offline gadzeciarz

• Niezlot PGK 2019
  • *
« Odpowiedź #30 dnia: 13-03-2015, 21:21:17 »
To gdzieś, coś się stało. Katz nie ostrzył, a ja dostałem nóż z raczej średnią KT. Kątów to tam było co najmniej kilka, zresztą po odebraniu noża gadałem o tym z Maćkiem.

Nic się takiego nie stało-po prostu jestem ciekaw
Forum=życie  ;-)

Offline katz

• Szef
  • *
  • Ordo Theutonicus
    • Moje skóry
« Odpowiedź #31 dnia: 13-03-2015, 21:46:47 »
Nie ostrzyłem na 100%, mogiem się przysiąc.
Sprzedam

Offline Vindexus

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: 14-03-2015, 15:06:30 »

Dopiero teraz zobaczyłem tego posta. Ostrzylem bo noz był tepy - nie byłem w stanie nim nawet przeciąć skóry pomidora. Jak go wysłałem dalej był dużo ostrzejszy niż jak go otrzymałem pomimo dość intensywnego użytkowania

Offline sawim

• Pauper Comiliton
  • Szef działu
  • Opinii: (94)
  • *
  • Non nobis, non nobis ...
« Odpowiedź #33 dnia: 27-03-2015, 09:57:24 »

Zamieszczam od dawna obiecane zdjęcia "KT" kozika "czibo" uczestniczącego w PA. Nie był to ekspres, przyznaję, ale i praca z czymś takim  nie jest specjalną przyjemnością. Przy okazji chciałbym tylko zauważyć, że "testy" tępych noży mijają się z celem. Bo co niby można na ich podstawie wywnioskować? Że nóż "nie trzyma ostrości" i "słabo kroi" ? ... Trudno się dziwić widząc pierdylion kątów KT, i "fale Dunaju"  ;)

Aktualnie nóż został prawidłowo naostrzony 12/18, co w połączeniu z niezłym profilem ostrza sprawiło, że kroi/tnie wszystko w locie, i ani myśli się tępić "po 2ch dniach" :)

"Cofnij do tyłu..."

Offline zamkeram

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: 31-03-2015, 21:39:24 »
Moje parę słów o nożu:
Zacznę od tego co zobaczyłem po otrzymaniu noża od poprzedniego testera, czyli parę zdjęć na dzień dobry:

Był też jeden szczegół, który popsuł trochę pierwsze wrażenie, czyli potężne rysy z jednej strony ostrza:

Opakowanie

Nóż jest sprzedawany z eleganckim pudełeczku zamykanym na magnes. Pudełko wygląda solidnie, nic się nie odkleja i nie odkształca, co biorąc pod uwagę, że byłem którąś tam kolejną osobą z testerów, świadczy o jakości tego opakowania. Po otwarciu pudełka zobaczyć można, że na czubek noża nałożona jest dodatkowa nasadka ochronna, której przeznaczenie nie jest dla mnie jasne, bo forma wnętrza tak jest doskonale wyprofilowana pod kształt noża (może chroni przed złamaniem czubka lub stabilizuje ostrze dokładnie pośrodku  opakowania?).

Pierwsze wrażenie

Jak najbardziej super. Nóż dzięki stylizacji na młotkowanie plus wypolerowanie na lustro wygląda bardzo okazale. Swoje dodaje drewniana rękojeść. W ręku nóż leży dobrze, choć mi osobiście brakowało trochę przesunięcia środka ciężkości bardziej do przodu. Jako, że jestem osobą praworęczną, również geometria przekroju rękojeści pasowała w sam raz. Sama klinga jest na grzbiecie ładnie zaokrąglona i kontakt z tym elementem noża jest bardzo komfortowy. O stali i jej walorach nie pisze bo nie czuję się kompetentny do wypowiedzi w tym temacie. Dodam tylko, że nóż trafił do mnie wystarczająco ostry jak na moje wymagania i stwierdziłem, że po niedawnych przypadkach  (http://forum.knives.pl/index.php/topic,55433.msg1737032.html#msg1737032  ) nie będę go podostrzał. Nóź wyjechał ode mnie również bez dodatkowego ostrzenia.
Do noża dołączony był gadżet prezentowany już na forum – czyli oshi. O nim kilka słów na koniec.

Ergonomia pracy

Nie da się ukryć, że ja dopiero poznaję co znaczą porządne noże, wobec czego na mnie każdy nóż tej klasy robi duże wrażenie. Łatwość z jaką kroi się poszczególne produkty sprawia, że nożem pracuje się bardzo fajnie. Niestety nóż trafił do mnie  w okresie kiedy nie miałem zbyt dużo czasu na „kuchenne rewolucje” więc towarzyszył mi tylko przy przygotowywaniu  kilku raptem posiłków.
Pomimo gładkiej rękojeści nóż trzyma się w ręce dość pewnie, choć dla wielu osób może być to poziom niewystarczający. Najcięższą praca u mnie było przełamywanie grzbietem kości nóg kurczaka i podczas tej czynności nie czułem, że muszę jakoś specjalnie uważać na chwyt.
Warzywa nie stanowiły dla niego żadnego problemu, również te z bardziej twardych jak marchew czy buraki. Krojenie cebuli czy pieczarek to wręcz sama przyjemność.
Przy krojeniu chleba docenia się jego ostrość – nawet najbardziej spieczony bochenek szybko ustępuje przed ostrzem i daje się pokroić bez zgniatania chleba do deski. Spore wrażenie wywarł nóż na mojej żonie, która męczyła się z krojeniem świeżo upieczonego mięsa. Gdy powiedziałem: „masz spróbuj tym nożem” (boi się moich noży i zazwyczaj używa tych, które wie, że nie ukroją jej palców od razu po wzięciu), przekonała się po użyciu, że można pokroić w ładne plasterki również takie mięso.

Opinia końcowa

Dla mnie nóż jest idealny. Wygodnie nim się pracuje, łatwo utrzymywać go w czystości, ostrość trzyma dobrze. Być może dla większych znawców tematu będzie niezbyt wystarczający, ale z czystym sumieniem można go polecić wszystkim początkującym, którzy chcą przeskoczyć ponad „marketowe” noże.

Oshi

Dołączony gadżet również testowałem. Moje spostrzeżenia pokrywają się z opiniami innych użytkowników. Bardzo fajnie się kroi przy jego użyciu pieczarki czy ogórka, ale niestety mankamentem tego rozwiązania jest to, że różne produkty kroimy często różną częścią noża, w związku z tym przy używaniu oshi trzeba często zmieniać jego pozycję na ostrzu, co w połączeniu z silnym magnesem neodymowym, w który wyposażony jest gadżet, nie jest rzeczą prostą i szybką. Osobiście chyba bym się nie skusił na taki gadżet.

Na koniec dziękuję za możliwość wzięcia udziału w tym Pass Around (moje pierwsze) i przepraszam za opóźnienie z recenzją (remont mieszkania).