Autor Wątek: Polecane motylki do ~50zł.  (Przeczytany 15722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Testral

• Opinii: (57)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Polecane motylki do ~50zł.
« Odpowiedź #20 dnia: 07-11-2016, 23:12:02 »
W sensie że że skinheadami?
Rise and rise again, until lambs become lions.
ZT 0770CF - nóż idealny!

Offline XDrake

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 08-11-2016, 21:12:54 »
Nie, to po prostu kolejny ośmiolatek zarywający noce w Counter Strike'a.
Ehhh, ide na szluge...

Offline Norbertelo987

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 13-01-2017, 10:09:01 »
Witam, jestem nowym tutaj, chciałbym zacząć zacząć machać motylkiem. Znajdę jakiegoś do 150 max?

Offline XDrake

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #23 dnia: 14-01-2017, 13:14:18 »
Poszukaj na bazarku M-Tech Twist, jedyny dobry motyl za 100zł. Czasem są też na allegro - ten sam sprzedawca co na forum. Wałkowanie pierdylion razy. Trochę ciężko dostać, ale warto. Jest też Walther BBK, ale urodą przebija Fiata Multiplę. I poczytaj o klejeniu śrub, połowa tego działu to lament dzieci że im się "ronczka urfała".
Ehhh, ide na szluge...

Offline Norbertelo987

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 17-01-2017, 08:09:15 »
A jak to jest z tym klejeniem?  Jakim klejem i od razu kleic po zakupie?  Zamówiłem już Walhera BBK. Nie jest najładniejszy ale nie jest najgorszy ;D napewno lepszy od tych bazarkowcow. Muszę poczytać o tym klejeniu.

Offline Fighter9809

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: 17-01-2017, 12:23:52 »
Wykręcasz śruby, gwinty smarujesz Loctite ( koniecznie niebieski, czerwony jest za mocny), wkręcasz na ich miejsce i regulujesz handle play. Kleić najlepiej od razu, bo od początku machasz wszystkim co budżetowy motyl może z siebie dać ;-)

Offline JacekL

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 24-01-2017, 14:54:09 »
Do 50 zł to mogę polecić tego motylka http://takietanie.pl/prod-noze-taktyczne/noz-balisong-motylek-marinez-albainox-camo-02078-2010000038659.html. Sam go mam i jestem zadowolony. Super robi nim się różnorakie triki.
Jacek

Offline Draidar

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: 25-01-2017, 00:01:04 »
@JacekL tandeta jak wszystko w tej cenie

Offline Marcus

• Opinii: (1)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 18-04-2017, 10:36:39 »
Dobra odnowię trochę wątek. Dla ludzi nie śpiących na kasie, a zainteresowanych machaniem, którzy nie wiedzą czy im się to zaraz nie znudzi- macie możliwość, pożyczcie sobie motyla- nie, a nie chcecie na pierwszego wydawać majątku to pewnie nada się:
JKR200 jedyny sensowny do 50 zł ale i tak długo intensywnego machania nie wytrzyma oraz Walther BBK i Mtech Twist około 100 zł. Lepsze zaczynają się w granicach 200 zł, ale to już było opisywane w wątku.
Wszystkie bazarowe rozpadają się po tygodniu, choć znam przypadek gdzie po modyfikacjach wytrzymuje kilka lat, ale u człowieka znającego się na rzeczy  ;-)
« Ostatnia zmiana: 18-04-2017, 12:44:30 wysłana przez Marcus »

Offline motobob

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 01-12-2017, 13:28:05 »
Raz w roku pojawiają się noże motylki w lidlu, mam gdzieś taki. Kosztuje mniej niż 50zł a jeszcze mi się nie rozpadł chociaż były czasy, że sporo go męczyłem.

Offline Moonset

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #30 dnia: 05-06-2019, 04:42:54 »
Witam szanownych forumowiczów :)

Moi drodzy, czy motylek, to tylko machanie jak można by wywnioskować z powyższych wpisów, czy też jakaś uzasadniona praktyczność w użytkowaniu.

Ja na przykład, zaczynam szukać jakiegoś noża z przeznaczeniem na EDC i do tej pory oglądałem jedynie foldery z flipem/kołkiem, ale może powinienem wziąć pod uwagę również motylki. Czy ktoś mógł by pomóc mi poukładać to sobie, gdyż jestem totalnym świeżakiem w temacie i nie mam pewności na którym kierunku skupić się.

Pozdrawiam.

Online smutna_niespodzianka

• Podlaska Grupa Knives
  • Opinii: (44)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #31 dnia: 05-06-2019, 10:41:00 »
motylek spośród noży składanych ma najpewniejszą blokadę  :D ona nigdy się nie złoży (o ile nie upuścisz noża z ręki)
« Ostatnia zmiana: 05-06-2019, 12:18:07 wysłana przez smutna_niespodzianka »

Offline crywar

• Opinii: (117)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #32 dnia: 05-06-2019, 21:30:52 »
Na początek kup co Ci się spodoba, a potem się zobaczy ;)

Offline Moonset

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: 07-06-2019, 21:05:55 »
motylek spośród noży składanych ma najpewniejszą blokadę  :D ona nigdy się nie złoży (o ile nie upuścisz noża z ręki)

Masz rację, jest to jeden z najważniejszych, jak nie najważniejszy czynnik przy wyborze noża :)  Dzięki za zwrócenie na to uwagi, jest to silny argument :)

Na początek kup co Ci się spodoba, a potem się zobaczy ;)

Tak właśnie zrobię! Poczytam forum, poproszę o porady/opinie i kupię to co mi się najbardziej spodoba :)

Pozdrawiam weekendowo  8D

Offline Czerwony Pająk

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #34 dnia: 08-06-2019, 11:06:35 »
Masz rację, jest to jeden z najważniejszych, jak nie najważniejszy czynnik przy wyborze noża :)  Dzięki za zwrócenie na to uwagi, jest to silny argument :)

To Kolega zamierza tym nożykiem w ramach EDC otwierać lotniskowce, czy zdzierać pancerz płytowy z powalonego wroga, skoro szuka folderka z najwytrzymalszą blokadą w tej części galaktyki? :P
A pisząc poważnie, ciekaw jestem na jakim zadaniu EDC polegnie taka, dajmy na to, blokada virobloc w Opinelku, a wytrzyma motylek za takoż 5 dych. ;) Warto tutaj napomknąć również o fakcie, iż istnieją państwa, w których jedynymi nożami EDC są slipjointy, względnie friction foldery, i proszę sobie wyobrazić, że korzystający z nich ‘wnożowieni’, nie tracą masowo palców/dłoni/rąk. :P

Swoją drogą, jeśli wybrałeś ten wątek z ceną w nazwie nie bez kozery, to pozwolę sobie na drobną uwagę:
Balisongi, w porównaniu do innych typów noży, są bardzo podatne na zużycie -  pivot piny wystawione są na zdecydowanie większą częstotliwość ruchu, niźli w literalnie jakimkolwiek innym rodzaju składaka. Rzeczy jasna im gorsze materiały i wykonanie, tym krócej balek/wytwór balkopodobny będzie się trzymał przy życiu. Przez to, IMHO praktycznie zawsze w cenie taniego motyla, znajdzie się multum lepszej jakości tanich konwencjonalnych manualów, które wytrzymają od balka zdecydowanie dłużej.

Offline crywar

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #35 dnia: 08-06-2019, 14:27:48 »
...
Balisongi, w porównaniu do innych typów noży, są bardzo podatne na zużycie -  pivot piny wystawione są na zdecydowanie większą częstotliwość ruchu, niźli w literalnie jakimkolwiek innym rodzaju składaka. Rzeczy jasna im gorsze materiały i wykonanie, tym krócej balek/wytwór balkopodobny będzie się trzymał przy życiu. Przez to, IMHO praktycznie zawsze w cenie taniego motyla, znajdzie się multum lepszej jakości tanich konwencjonalnych manualów, które wytrzymają od balka zdecydowanie dłużej.
To wątek o motylkach, załóż wątek "która blokada lepsza" i tam zniechęcaj ludzi do motyli  ;P

Offline Czerwony Pająk

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #36 dnia: 08-06-2019, 15:13:34 »
To wątek o motylkach, załóż wątek "która blokada lepsza" i tam zniechęcaj ludzi do motyli  ;P

Cóż, akurat podawanie prawdziwych info o motylkach do 5 dych (czytaj zniechęcanie do nich ;) ) poczytuję za cnotę i służbę bliźniemu na froncie nożownictwa.  ;P

Offline crywar

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #37 dnia: 08-06-2019, 17:45:18 »
No, w sumie masz rację :D

Offline Moonset

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: 08-06-2019, 20:41:45 »
To Kolega zamierza tym nożykiem w ramach EDC otwierać lotniskowce, czy zdzierać pancerz płytowy z powalonego wroga, skoro szuka folderka z najwytrzymalszą blokadą w tej części galaktyki? :P ...

Nie, nie. To trochę nie tak. Kolega który napisał:

"motylek spośród noży składanych ma najpewniejszą blokadę  :D ona nigdy się nie złoży (o ile nie upuścisz noża z ręki)"
- chyba maił na myśli skuteczność takiej blokady, czyli to czy, zawsze zaskoczy, nie ześlizgnie się itd., więc chyba nie chodziło o strikt przeniesienie maksymalnych obciążeń, tak bynajmniej to odebrałem.

Ja również pisząc, że jest to jeden z najważniejszych czynników przy wyborze noża, nie sugerowałem ciężkiej pracy takim nożem, ani otwierania lotniskowców, o którym wspomniałeś. Chodziło wyłącznie o skuteczność zadziałania takiej blokady, takie 1/100 (klikanie).

Za wszelkie uwagi i ostrzeżenia dziękuję, na pewno wzbogacają one moją wiedzę "nożową", którą pozyskuję dopiero od trzech dni :)

Pozdrawiam, życząc udanego weekendu  8D

PS: Co to są slipjointy ?

Offline Sti710

• Opinii: (6)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: 08-06-2019, 21:57:18 »

PS: Co to są slipjointy ?

Noże bez blokady