Reklama

Sławkowe noże- Nowy projekt

Zaczęty przez SJ-knife, 29-06-2015, 13:41:51

SJ-knife

Witam jestem początkujący, chętnie posłucham porad ludzi doświadczonych w tym temacie :)
Zapraszam równie do mnie na kanał:

https://www.youtube.com/watch?v=Q_FbzfJ-wkU
Tak jak już pisałem jestem początkującym w tej tematyce :D

jackdaniels11

Nie lękaj się chodzić ciemną doliną bo jam jest częścią Tej Siły, która Zła pragnąc - Dobro wszelkie czyni...

junasz

Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wqrwiają...

KONKURSY !!!

NKJ Stachu

spoko! jest regawka w tle! bardzo dobrze! noże bardzo spoko! ile już ich zrobiłeś? napisz tez trochę o tych nożach, stal wymiary takie tam..


SJ-knife

Dzięki cieszę się że się spodobały , ogólnie zrobiłem około 20 noży . Te na filmiku wykonane są ze stali ncv1 o grubości 3,5 mm długość całkowita wynosi 24 cm na rękojeściach egzotyki . Tutaj dokładniejszy opis noży które niedawno zrobiłem : https://www.facebook.com/pages/SJ-knife/653676734768264?ref=aymt_homepage_panel


aleksander49

Jest git, to ten tego nowe nożydło dla mnie ?  8D :rotfl: :D


SJ-knife

Cytat: aleksander49 w 29-06-2015, 15:47:26

Jest git, to ten tego nowe nożydło dla mnie ?  8D :rotfl: :D

Dzięki , bynajmniej nic nie wiem na ten temat  :dodge:


szenkx

O jeszcze nikt nie napisał żeby nie robić w rękawicach ? :)
Noże całkiem ok jak pytanie tylko jak hartowanie.

Cytat: Trollsky w 24-03-2018, 13:29:38
Jigi są dla pedałów, prawdziwy mejker wali z ręki.

------------------------------------------------------------------
The bird of Hermes is my name eating my wings to make me tame.

SJ-knife

Cytat: szenkx w 29-06-2015, 18:30:59

O jeszcze nikt nie napisał żeby nie robić w rękawicach ? :)
Noże całkiem ok jak pytanie tylko jak hartowanie.

A czemu to nie robić w rękawicach ?
Nożyki najpierw odprężone (650 C przez 120 min studzenie z piecem przez 12 godzin) potem hartowanie (830 C przez 15 min) i studzenie w ciepłym oleju ( około 50 C )
Pozdrawiam


szenkx

Cytat: SJ-knife w 29-06-2015, 19:06:56

A czemu to nie robić w rękawicach ?

Już była dyskusja parę razy co się może zadziać :) Może ktoś przypomni i poda przykład.
Cytat: Trollsky w 24-03-2018, 13:29:38
Jigi są dla pedałów, prawdziwy mejker wali z ręki.

------------------------------------------------------------------
The bird of Hermes is my name eating my wings to make me tame.

SJ-knife

Cytat: szenkx w 29-06-2015, 19:08:18

Już była dyskusja parę razy co się może zadziać :) Może ktoś przypomni i poda przykład.

Pewnie chodzi o to że może je wciągnąć a razem z nimi rękę  :( ale ja noszę rękawice dobrze dopasowane do ręki wiec raczej ciężko żeby coś się takiego zadziało .
Chodź przy nowej szlifierce pewnie zrezygnuje z rękawic bo przy 20 m/s jak wciągnie to już nie będzie zbyt fajnie  :( a w tej mam 7 m/s to tylko lekko przytrze rękawice i nic więcej   ;)


szenkx

Nie do końca się zgadzam. Bo jeżeli rękawice to tylko nitrylowe, ale to też do bani bo nie czuje się tak blanka.
Oczywiście noszenie rękawic ma swoje plusy bo można długo szlifować bo nie czuć jak przypala palce :) W każdym razie jak się ich pozbędziesz to na pewno będzie bezpieczniej w końcu paluchy się przyzwyczają do temperatury :)

Cytat: Trollsky w 24-03-2018, 13:29:38
Jigi są dla pedałów, prawdziwy mejker wali z ręki.

------------------------------------------------------------------
The bird of Hermes is my name eating my wings to make me tame.

SJ-knife

Cytat: szenkx w 29-06-2015, 19:21:46

Nie do końca się zgadzam. Bo jeżeli rękawice to tylko nitrylowe, ale to też do bani bo nie czuje się tak blanka.
Oczywiście noszenie rękawic ma swoje plusy bo można długo szlifować bo nie czuć jak przypala palce :) W każdym razie jak się ich pozbędziesz to na pewno będzie bezpieczniej w końcu paluchy się przyzwyczają do temperatury :)

A no bezpieczeństwo to podstawa , a co to temperatury to często chłodzę blank  :D


szenkx

przy 20m/s lub więcej częste chłodzenie się robi upierdliwe i jednak chcesz dociągnąć do końca mimo że już bardzo parzy :)
A i szlifowania czubka bywa upierdliwe.

w każdym razie powodzenia i pokazuje kolejne :)

Cytat: Trollsky w 24-03-2018, 13:29:38
Jigi są dla pedałów, prawdziwy mejker wali z ręki.

------------------------------------------------------------------
The bird of Hermes is my name eating my wings to make me tame.

kosiarz

A ja nie mogę sobie wyobrazić jakim cudem slzifierka taśmowa miałaby wciągnąć rękawicę :) Choć sam nie używam, ale to ze względu na mega precyzję której potrzebują hahaha ;D W wiertarce to co innego :0

A nożyki ok, widziałem już wcześniej na YT :)

www.stalowypiotr.eu

Cytat: Krug w 17-08-2018, 21:41:39
...za bardzo heteroseksuany kozik zrobiłeś, bardziej kolorowy czeba jakaś tęcza, sysunia w zielonym abo cuś :)

Tadam

Cytat: kosiarz w 29-06-2015, 20:20:13

A ja nie mogę sobie wyobrazić jakim cudem slzifierka taśmowa miałaby wciągnąć rękawicę :) Choć sam nie używam, ale to ze względu na mega precyzję której potrzebują hahaha ;D W wiertarce to co innego :0

A nożyki ok, widziałem już wcześniej na YT :)

Szlifierka taśmowa typu czołg na pewno może. Sam tego doświadczyłem, choć byłem bez rękawic to złapała palca, który zatrzymał się na osłonie. Palec po tej przygodzie nie wyglądał ciekawie, a na nieszczęście papier jaki miałem założony to 60.Dodam że szlifierka leżała taśmą do góry.

you gotta keep the devil way down in the hole

SJ-knife

Cytat: kosiarz w 29-06-2015, 20:20:13

A ja nie mogę sobie wyobrazić jakim cudem slzifierka taśmowa miałaby wciągnąć rękawicę :) Choć sam nie używam, ale to ze względu na mega precyzję której potrzebują hahaha ;D W wiertarce to co innego :0

A nożyki ok, widziałem już wcześniej na YT :)

Ostatnio musiałem przyszlifować na szybko śrubę a miałem trochę za duże rękawice (takie grube dla budowlańców) to materiał złapał się w taśmę i rękawice mi z ciągło do połowy ale gdy masz dobrze dopasowane rękawice to jest to mało możliwe  ;P .
Na YT nie dodaję wszystkich noży  ;-)


kosiarz

Wiem, że nie dajesz wszystkich :P Ale na YT dałeś mi linka do swojego facebooka :)

www.stalowypiotr.eu

Cytat: Krug w 17-08-2018, 21:41:39
...za bardzo heteroseksuany kozik zrobiłeś, bardziej kolorowy czeba jakaś tęcza, sysunia w zielonym abo cuś :)

Podczas

Rękawice oprócz rękawiczek nitrylowych to czyste ZUO, nie igraj ze śmiercią  :rotfl: :rotfl:  A tak serio, to lepiej przy wirujących elementach nie stosować rękawic czy to z grubej gumy lub tkaniny, bo może być problem jak pociągnie, szczególnie jeśli są dopasowane. Uwierz, to forum to skarbnica wiedzy z wielu zakresów, jak parę osób Ci coś radzi to musi być jednak intencja na rzeczy.

Do noży to chyba Ci już kiedyś pisałem, rozwój w dobrym kierunku, ale pokaż też co kiedyś zrobiłeś, co tam masz na tapecie...   :shades:

Facebook : https://www.facebook.com/PodczasKnives/

Drobne usługi knifemakingowe; pochewki kydex/skóra/abs. Dorabianie rękojeści, blanki na zamówienie.

SJ-knife

Cytat: Podczas w 29-06-2015, 21:16:22

Rękawice oprócz rękawiczek nitrylowych to czyste ZUO, nie igraj ze śmiercią  :rotfl: :rotfl:  A tak serio, to lepiej przy wirujących elementach nie stosować rękawic czy to z grubej gumy lub tkaniny, bo może być problem jak pociągnie, szczególnie jeśli są dopasowane. Uwierz, to forum to skarbnica wiedzy z wielu zakresów, jak parę osób Ci coś radzi to musi być jednak intencja na rzeczy.

Do noży to chyba Ci już kiedyś pisałem, rozwój w dobrym kierunku, ale pokaż też co kiedyś zrobiłeś, co tam masz na tapecie...   :shades:

Tak jak już pisałem, rezygnuje z rękawic  ;-) zaraz ogarnę ja dodać normalnie zdjęcia i wrzucę ten co mam na tapecie  :)