Reklama

Projektować każdy może, czyli zabawa w noże na papierze

Zaczęty przez Calot, 08-07-2015, 00:12:44

Calot

Cześć,

Czasem strzela do głowy pomysł na projekt, którego się samemu nie chce mieć/realizować, ale ma się ochotę narysować. A może zobaczyliście nazwę jakiegoś noża na forum i po ujrzeniu tego, co się pod nią kryło stwierdziliście, że nihua do niej nie pasuje? I macie ochotę narysować własną wizję?

Proponuję by wrzucać tutaj takie rzeczy, może kogoś zainspirują albo ktoś będzie chciał zrobić nóż według takiego projektu?

W każdym poście z projektem prosiłbym o formułkę lub dwie typu:
1) "Pozwalam na swobodne wykorzystanie, w tym modyfikowanie i realizację"
2) "Pozwalam na modyfikację, realizacja po ugadaniu na PW"
3) "Wszystko na PW"

A jakie projekty? Wszelakie! Artystyczne, dziwaczne, bezużyteczne (ale ciekawe w formie), utylitarne - byle nie były zbyt oklepane, bo jak tu zobaczę zwykłego bushcrafta to zabiję śmiechem.

Przykładowe:
Powstały w ramach żartu

Dwie sztuki wg. podpowiedzi Krzysztofona

Jak zobaczyłem mazurskiego komara to się poczułem straszliwie zawiedziony - nijak komara nie przypomina!
To se narysowałem własną pokrakę:

i formułka ode mnie:
Pozwalam na modyfikację, realizacja po ugadaniu na PW

Zdaję sobie sprawę, że te są dość szpetne, ale może parę osób podchwyci temat i będzie fajniej. :P

Howgh.

PS. Liczę na Was shs, Mikko, MECK. ;P

The air smelled of limited life expectancy.
X-Clacks-Overhead: GNU Terry Pratchett

MrAnderson


Nie jest to może najbardziej odkrywczy, niesamowity projekt, ale realizacja jest w trakcie.

Pozwalam na modyfikacje, realizacje na pw :P
I tak nikt nie będzie tego chciał zrobić :P


Mikko

Ajatollah necków.

Klinga ~8 cm, na pewno nie z D2/N690

:rotfl:

PS jakby co to proponować na pw  :>


Calot

"Pozwalam na modyfikację, realizacja po ugadaniu na PW" ;P

The air smelled of limited life expectancy.
X-Clacks-Overhead: GNU Terry Pratchett

killrathi

Cytat: Mikko w 08-07-2015, 01:21:41

Ajatollah necków.

Klinga ~8 cm, na pewno nie z D2/N690

:rotfl:

PS jakby co to proponować na pw  :>

Rekojesc jakby znajoma ;)

kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]

Mikko

Cytat: killrathi w 08-07-2015, 11:30:18

Rekojesc jakby znajoma ;)

Zmniejszony LKW Mustang. Też mi się wydawała znajoma w Twoich nożykach. ;P

PS Przez to, że go wczoraj w 4 minuty narysowałem, był niedopieszczony - dupka złagodzona, klinga trochę wydłużona. Ten zielony okrąg to wgłębienie pod kydex, jak u Boba T.


jackdaniels11

#6

Dawno, dawno temu....
Totalny luz, wyzwaniem był tylko rozmiar płaskola...
Dwa lub trzy jeszcze kiedyś zrobię :)

Edzia, bo doczytałem...:

"Pozwalam na swobodne wykorzystanie, w tym modyfikowanie i realizację"

Nie lękaj się chodzić ciemną doliną bo jam jest częścią Tej Siły, która Zła pragnąc - Dobro wszelkie czyni...

graf

jackdaniels - takie rysunki są fajne jako idea, ale osobiście zauważyłem że strasznie ciężko je przekuć na gotowy wzór. Bo dzięki swoje ogólności i wieloliniowości oferują nam one kilka kształtów i proporcji naraz. Przez co wyglądają dobrze. Próba unifikacji powoduje że jakąś linię wybrać trzeba... I tu już nie jest tak wesoło :D

Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

Fred

Cytat: graf w 08-07-2015, 16:11:38

jackdaniels - takie rysunki są fajne jako idea, ale osobiście zauważyłem że strasznie ciężko je przekuć na gotowy wzór. Bo dzięki swoje ogólności i wieloliniowości oferują nam one kilka kształtów i proporcji naraz. Przez co wyglądają dobrze. Próba unifikacji powoduje że jakąś linię wybrać trzeba... I tu już nie jest tak wesoło :D

Zgadza się, taki to już urok takich projektów. Ale ekspresja kreski bardzo mi się podoba :)
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

przeszczep


Calot

W sumie nie wiem, ale tak przynajmniej sytuacja jasna i nikt do nikogo urazy mieć nie powinien. Nie wymagam jej, bo nie i nie mam jak wymagać. ;)
W moim przypadku: po prostu chciałbym informację, że ktoś skorzystał.

The air smelled of limited life expectancy.
X-Clacks-Overhead: GNU Terry Pratchett

Bury

Cytat: przeszczep w 08-07-2015, 16:53:52

A po co ta formułka pod projektami?

No własnie,skoro wrzucasz projekt, w watku ktory dotyczy ot tak, lużnych projektów,i na wstępie jest zaznaczone,ze może ktos bedzie chciał skorzystac,to co?jeszcze osobista audiencja na pw,u autora projektu,czy jak,czy projektant,wyznaczy mi,co mi wolno a co nie w danym wzorze???

Cytat: Krug w 24-03-2018, 12:21:04
Brzydkie to są murzynki. Noże mają być użytkowe.
NIE ROBIĘ NOŻY NA ZAMÓWIENIE !


killrathi

Cytat: Mikko w 08-07-2015, 12:23:54

Zmniejszony LKW Mustang. Też mi się wydawała znajoma w Twoich nożykach. ;P

faktycznie :)
Od jakiegoś czasu nie odwiedzam działów kolegów by się właśnie nie inspirować, nawet przypadkiem, a tu takie rzeczy :D

kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]

Ostap

Cytat: killrathi w 08-07-2015, 17:07:44

faktycznie :)
Od jakiegoś czasu nie odwiedzam działów kolegów by się właśnie nie inspirować, nawet przypadkiem, a tu takie rzeczy :D

To niestety nie pomaga - ja niedawno się dowiedziałem, że pewien maker z drugiego końca świata bardzo się moimi projektami inspirował. Tak bardzo, że zrobił je parę miesięcy/lat przedtem zanim je narysowałem :D

killrathi

Cytat: Ostap w 08-07-2015, 17:29:31

To niestety nie pomaga - ja niedawno się dowiedziałem, że pewien maker z drugiego końca świata bardzo się moimi projektami inspirował. Tak bardzo, że zrobił je parę miesięcy/lat przedtem zanim je narysowałem :D

zwłaszcza w kontekście noży użytkowych to mało pomaga... po prostu w pewnym momencie kilka osób dochodzi do podobnych wniosków i rozwiązań ;)
a tak z ciekawości - mógłbyś rozwinąć swój wątek?

kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]

Ostap

Cytat: killrathi w 08-07-2015, 17:36:07

zwłaszcza w kontekście noży użytkowych to mało pomaga... po prostu w pewnym momencie kilka osób dochodzi do podobnych wniosków i rozwiązań ;)
a tak z ciekawości - mógłbyś rozwinąć swój wątek?

Nie zapisałem ani nazwiska ani obrazka - a trzeba było. Gdzieś przy przeglądaniu zdjęć customów na necie mignął mi znajomy kształt - po jakimś czasie jak otworzyłem swój folder z projektami przypomniałem sobie gdzie go już widziałem :)

jackdaniels11

Jak znajdę swój pierwszy projekt noża to zdechniecie ze śmiechu  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Rysowany, a jakże - z logo (którego nie mam do tej pory)  ;>

Nie lękaj się chodzić ciemną doliną bo jam jest częścią Tej Siły, która Zła pragnąc - Dobro wszelkie czyni...

Mikko


Calot

W ogóle moje wątki się nie przyjmują, może to kwestia autora? ;) W tym górnym widzę potencjał na perrinowatość. Jak będę miał chwilę to wrzucę co mi wczoraj do głowy wpadło, ale teraz muszę Cwaniaki rozesłać.

The air smelled of limited life expectancy.
X-Clacks-Overhead: GNU Terry Pratchett

Mikko

Zmień avatar na jakieś fajne cycki. :rotfl:

Bez przesady, lekkie podcięcie pod palec to jeszcze nie Perrin. ;) Tutaj to bardziej: