Autor Wątek: BM Gripptilian, różne modele.  (Przeczytany 1142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kotwic

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
BM Gripptilian, różne modele.
« dnia: 29-08-2005, 12:57:31 »
Jak znam życie, to wielu z Was zabawiało się tym nożem, a dokładnie różnymi modelami i wersjami BM Gripptiliana.   :p
Ja chyba tylko raz, przez niedługą chwilę miałem okazję ten nóż potrzymać w łapce, więc pomyślałem sobie, że spróbuję jeszcze raz .  :D
Potrzebuję tylko od Was kilku informacji, na temat różnic pomiędzy poszczególnymi modelami, oraz Wasze spostrzeżenia/ odczucia związane z używaniem, posiadaniem tego noża.

Od razu uprzedzam: ;)
chwilowo nie zamierzam zmieniać swojego noża na Gripa, więc proszę nie pytać do czego będę go używał, bo odpowiedź brzmi:
będę Gripa oglądał, przetnę nim kilka kartek, popróbuję jak leży w dłoni i jak się spisuje w kuchni.
Chcę po prostu sprawdzić czy ten nóż będzie mi odpowiadał i dopiero po kilku testach pomyślę czy biorę ten model pod uwagę na przyszłe/kolejne EDC.
Jeżeli coś mi się w nim nie spodoba, to nóż pójdzie na sprzedaż, w stanie niewiele używanym   :p albo cieszyć się nim będzie, moja żona.   :p

Po prostu proszę o opinie jak, oceniacie różne modele, wersje  itp, np. 550, 551 itd.
Pilnikami noże tworzę.

Dom już mam, synów też, drzew już posadziłem wiele. Pochłonęła mnie praca, wobec czego brak mi czasu na robienie noży, fotografowanie i wędkowanie.
8/20

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Online lukaszki

• Opinii: (36)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Fuck art let's kill
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 29-08-2005, 16:11:03 »
bierz jakiegokolwiek! jeśli chcesz sprawdzić ergonomię to najlepiej standardowego 550. Dla mnie jest genialny i ma najlepszy stosunek jakość/cena. Chociaż od niedawna podoba mi się też mini Grip 555 ;) najlepiej z żółtą rączką. Ale ja bym raczej celował w wersje sheepsfoot z dziurką niż dropoint z kołkiem. I Ritter ani Cabelas też mnie tak nie kręcą jak zwykły 550.
Endless tears
Forever joy
To feel most every feeling
Forever more

Offline Kotwic

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 01-09-2005, 15:16:41 »
Dzięki rybaku za linki, (już je czytałem, złośliwcu jeden   ;) )
Po prostu chciałem dowiedzieć się co sądzicie, na podstawie własnych doświadczeń o poszczególnych modelach Grippa.

Ritter ma najszerszą  klingę, co w niektórych sytuacjach może być utrudnieniem.
Zastanawiam się też, nad użytecznością klingi typu drop point i sheepsfoot.  :? (tanto zdecydowanie mi nieodpowiada)
Kołek raczej odpada, nie przylega do rękojeści, więc może się klinować w ciętym materiale.
Czy wszystkie modele mają tej samej wysokości szlif?

Przeglądając wypowiedzi, wybrałbym Grippa, model 550 lub mini 555.

Gdyby się komuś coś jeszcze przypomniało, chętnie przeczytam   :p
Pilnikami noże tworzę.

Dom już mam, synów też, drzew już posadziłem wiele. Pochłonęła mnie praca, wobec czego brak mi czasu na robienie noży, fotografowanie i wędkowanie.
8/20

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 01-09-2005, 16:23:36 »
A tam zlosliwcu zaraz, na wszelki wypadek spytalem, bo a nuz cos przegapiles, albo zapomniales, zdarza sie przeciez.

Wiekszosc tego, co trzeba wiedziec, tam chyba jest, wiec zeby nie pisac wsyzstkiego od nowa, chcialem wiedziec, co Cie konkretnie interesuje.

O tanto Ci nic nie powiem, bo nie widzialem jeszcze, ale jako, ze Cie nie interesuje, wiec to zadna strata ;)

No to po kolei:

1. grubosci klingi takie same we wszystkich (ale nowy katalog mowi co innego, moje noze wszystkie sa z zeszlorocznej produkcji), szlify nie sa tej samej wysokosci, jest 551, 550 i 552 od najnizszego do najwyzszego, no ale ze Ritter sie od nich wyraznei rozni, to widac.

2. uzytecznosc...?
Kolek ani w 551 ani w 552 az tak nie przeszkadza, bo jest dosc wysoko, a przynajmniej ja jeszcze nie kroilem nimi niczego takiego, zeby mi sie klinowal.

Ritter tak jak sie mozna domyslic najlepiej kroi, ale faktycznie jest dosc szeroki, tak jak kiedys pisalem, rzeczy typu np. wycinanie cwiartki melona ze skory lepiej sie robi 551.

Krawedz 550 to jest ciagly lagodny luk, 551 i 552 maja prosty odcinek z brzuszkiem.

550 ma najmocniejszy i najszerszy czubek, tak, ze jak czesto w czyms tam dziubiesz i potrzebujesz ostrego czubka, to raczej 551.

Najbardziej wole chyba 550, najczesciej mam go w uzyciu, z tego co pamietam, to PiterM tez tak ma :)

Jak Cie cos jeszcze interesuje, to pytaj smialo ;)
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن