Autor Wątek: Esp Undercover  (Przeczytany 2998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bebok79

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
Esp Undercover
« dnia: 26-09-2015, 14:36:04 »
Witam szanownych forumowiczów.
Czy ktoś z Was użytkuje może w/w batona? Chciałbym kupić coś do codziennego noszenia,wstępnie wybrałem ten model,w rozmiarze 18,ale mam pewne wątpliwości. Nie mam jak organoleptycznie sprawdzić komfortu operowania nim. Chodzi mi o rękojeść. Czy dobrze leży w dłoni i czy dłoń,np. spocona nie będzie się ślizgać? Zamierzam dokupić i tak smycz,ale nie chciałbym w razie sytuacji podbramkowej stwierdzić że baton nie "trzyma"się w dłoni. Czy może lepiej celować w wersję z gumową rękojeścią? Nie ukrywam że małe rozmiary i łatwość wyjęcia z kieszeni (w porównaniu z wersją anti-slip) są dla mnie kluczowe,ale nie są decydujące.
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Offline Ajron

• Suma wszystkich błędów
  • Opinii: (108)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Wszyscy jesteśmy piratami
    • Auto Pomoc Dzik
Odp: Esp Undercover
« Odpowiedź #1 dnia: 26-09-2015, 15:00:32 »
Tutaj raczej zostaniesz zignorowany, napisz w Taktyka Technika Trening:
http://forum.knives.pl/index.php/board,6.0.html

Na focie wygląda podobnie do zwykłej anty slip a tak się trzyma świetnie. Mam też gdzieś starszą wersję ergonomic i nie jest super ale też nie ma tragedii.
"Złomiarz umysłów"

Transport maszyn, dźwig HDS do 10 ton, pomoc drogowa Zachodniopomorskie

http://autopomoc-dzik.pl/

Offline 1010

• Opinii: (13)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 26-09-2015, 16:15:34 »
weź zwykłego lepiej niż tego "undercover". Idź do sklepu, wymacaj, dopasuj długość
pierdnie, pieprzny kawał opowie, ch... w towarzystwie pokaże - bawidamek taki

Offline bebok79

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 26-09-2015, 16:31:53 »
Właśnie problem z tym że wymacać nie mam jak. W okolicznych sklepach jest tylko podstawowa wersja rękojeści. Dzięki za odpowiedzi,ale za radą Ajrona przenoszę pytanie do odpowiedniego działu,a moderatora proszę o skasowane tematu. Dziekuje.

Offline Heimdall

• Moderator
  • Opinii: (66)
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 28-09-2015, 00:23:45 »
Witam szanownych forumowiczów.
Czy ktoś z Was użytkuje może w/w batona? Chciałbym kupić coś do codziennego noszenia,wstępnie wybrałem ten model,w rozmiarze 18,ale mam pewne wątpliwości. Nie mam jak organoleptycznie sprawdzić komfortu operowania nim. Chodzi mi o rękojeść. Czy dobrze leży w dłoni i czy dłoń,np. spocona nie będzie się ślizgać? Zamierzam dokupić i tak smycz,ale nie chciałbym w razie sytuacji podbramkowej stwierdzić że baton nie "trzyma"się w dłoni. Czy może lepiej celować w wersję z gumową rękojeścią? Nie ukrywam że małe rozmiary i łatwość wyjęcia z kieszeni (w porównaniu z wersją anti-slip) są dla mnie kluczowe,ale nie są decydujące.
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Masz na myśli tę: https://www.militaria.pl/esp/palka_teleskopowa_esp_compact_hartowana_21_black_%28exb-21hs_blk%29_p43473.xml  ?

Jeśli tak, to w skrócie:

- metalowa rękojeść zaskakująco dobrze leży w dłoni i nie jest aż tak śliska, jak można by się spodziewać, choć oczywiście wersja z głęboko karbowaną gumą jest pod tym względem znacznie lepsza.
- jeśli chodzi o wygodę noszenia i wyjmowania: nie przekonał mnie klips, głównie z tego względu, że czasem przeszkadza w chwycie już po wyciągnięciu, no i trochę opóźnia wyjmowanie. Natomiast bez klipsa wszystko ok, tylko wówczas raczej kieszenie niż za paskiem, bo pała może się zsunąć i wylecieć nogawką ;)
Wracam online, stopniowo będę odpisywał na zaległe wiadomości, wybaczcie brak kontaktu.

Offline Ajron

• Suma wszystkich błędów
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Auto Pomoc Dzik
« Odpowiedź #5 dnia: 28-09-2015, 00:25:48 »
Taki baton wypadający z nogawki, to by było wielce niezręczne  ;).
"Złomiarz umysłów"

Offline kapfryd

• krulewicz
  • Opinii: (269)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 28-09-2015, 00:36:32 »
Miałem i mogę polecić. Potwierdzam też to co Heimdall pisze - bez klipsa jest dużo lepiej, a wersja 16" spokojnie mieści się wtedy do kieszeni w dżinsach, więc da radę bez tego klipsa żyć.
( ͡° ͜ʖ ͡°) "A Delica is still a better weapon than a keyboard and sour attitude" Michael Janich

Offline bebok79

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 28-09-2015, 01:17:00 »
Heimdall, właśnie o tą mi chodzi   :) Tyle że w rozmiarze 18. I właśnie raczej będzie noszona w kieszeni, dlatego chcę kupić jakiegoś "compacta". Jakoś mi się ten klips nie widzi. Jak by mi się jeszcze podczas akcji przez nogawkę zsunęła to pół biedy- bym spie......ł, zanim agresorzy by się przestali śmiać  :D Gorzej, gdybym podczas wizyty u teściów zbierał ją z podłogi. I tak mnie teściowa ma za świra-bo mam parę noży , kubotanów i takie tam inne "gadżety"...  :D   Dzięki koledzy za rozjaśnienie mi sytuacji. Czyli nie jest tak żle.

Offline bebok79

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 07-10-2015, 14:17:03 »
Witam. Pałeczka kupiona, rzeczywiście nie najgorzej się nią operuje :) Mam tylko jeden problem. Ćwiczyłem wczoraj otwieranie i przyjmowanie postawy .Parę razy pałka sie tak zblokowała że musiałem naprawdę mocno pie......ć żeby sie złożyła. I chyba w związku z tym poluzowały sie te blaszki trzymające batona w pozycji zamkniętej. Miały na początku maluteńki luz,teraz jest już mocno wyczuwalny. To normalne?

Offline graf

• Opinii: (57)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Noże do rzucania
« Odpowiedź #9 dnia: 07-10-2015, 14:33:38 »
Witam. Pałeczka kupiona, rzeczywiście nie najgorzej się nią operuje :) Mam tylko jeden problem. Ćwiczyłem wczoraj otwieranie i przyjmowanie postawy .Parę razy pałka sie tak zblokowała że musiałem naprawdę mocno pie......ć żeby sie złożyła. I chyba w związku z tym poluzowały sie te blaszki trzymające batona w pozycji zamkniętej. Miały na początku maluteńki luz,teraz jest już mocno wyczuwalny. To normalne?
Te blaszki można prawdopodobnie regulować. zobacz czy rekojeść jest rozkręcalna.
Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

Offline bebok79

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 07-10-2015, 16:55:29 »
Oczywiscie jest rozkręcalna i wiem o regulacji :) Bardziej chodzi mi o to, że jak odkrecę korek z blaszkami regulującymi ,chwycę za blaszki i poruszam nimi to czuję wyraźny luz który wcześniej był dużo mniejszy.Tak jak by to łączenie blaszek z korkiem się wyrobiło.Jak byście koledzy mogli to w swoich batonach sprawdzić,byłbym wdzięczny  :D

Offline LuckyLuke

• Opinii: (80)
  • Użytkownik knives.pl
  • Żyj i walcz!
« Odpowiedź #11 dnia: 09-10-2015, 09:03:25 »
Żeby nie mnożyć wątków pozwolę sobie podpiąć się tutaj:

Koledzy, kupiłem ESP 16" hartowaną i mam spore problemy z jej składaniem.
Wiem, jak poleca robić to producent. Wstępnie opukuję bokiem itd., ale bez porządnego naparzania prostopadle do gruntu (kostka/beton/asfalt) nie ma szans złożyć pałki. Szczególnie jej ostatniej części. A już standardowo podawaną w instrukcji metodą, z wykorzystaniem siły grawitacji, składałbym batona pewnie dwa dni..

Tak chyba nie powinno być? Siły mi nie brakuje, zarówno przy rozkładaniu jak i składaniu. To się wyrobi? Można coś z tym zrobić?

Offline bebok79

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 09-10-2015, 09:43:49 »
Oby sie nie wyrobiło :) Lepiej jak pałka jest porządnie zablokowana.A to jak sie blokuje zależy od siły włożnnej w otwarcie. Im energiczniej otwierasz tym ciężej złożyć.Taka jest konstrukcja batonów.Problem będziesz miał,jak pałka sie po energicznym otwarciu zacznie za łatwo składać.Jak byś mógl sprawdzic mi jeszcze te blaszki byłbym wdzięczny :)

Offline LuckyLuke

• Użytkownik knives.pl
  • Żyj i walcz!
« Odpowiedź #13 dnia: 09-10-2015, 11:03:48 »
Wszystko to wiem, znam budowę i zasady działania pałki, rozumiem jak to działa.
Jednak nie w tym rzecz.

W tej chwili po normalnym otwarciu, bez szaleństwa i zwierzęcej siły, zamykanie kończy się minutą walki.
Jednocześnie na youtubie widzę masę filmów, gdzie ludzie zamykają jednym, dwoma uderzeniami o ziemię.
Fajnie, że się mocno blokuje. Ale zamykać też się powinno. Potrzeba jakiegoś kompromisu.

Pytanie więc - czy to się wyrobi i czy można temu pomóc się wyrobić?
Kojarzę przypadek, że komuś po czyszczeniu chyba oliwą/WD40 baton prawie przestał się blokować..

Co do blaszek - sprawdziłem - nie ma luzu. Z tym, że ja na wstępie poluzowałem nieco ich chwyt, żeby de facto zmniejszyć siłę potrzebną do otwarcia a tym samym siłę blokowania się pałki.

Offline graf

• Opinii: (57)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Noże do rzucania
« Odpowiedź #14 dnia: 09-10-2015, 11:07:01 »
Próbuj bardziej ruszanie na boki wykorzystywać - to w delikatniejszy (wydaje mi się) sposób pozwala złożyć pałkę.
Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

Offline Ajron

• Suma wszystkich błędów
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Auto Pomoc Dzik
« Odpowiedź #15 dnia: 09-10-2015, 11:10:51 »
Może nie uderzasz całkiem prostopadle do podłożą albo uderzasz w podłoże elastyczne na przykład o podkładasz kawałek gumy czy miękkiej sklejki?

Kojarzę przypadek, że komuś po czyszczeniu chyba oliwą/WD40 baton prawie przestał się blokować..

Tak, każdemu?!? Stronnie odtłuść na przykład acetonem technicznym i będzie ok.

Pytanie więc - czy to się wyrobi i czy można temu pomóc się wyrobić?

Się wyrobi, z czasem może i za bardzo.
"Złomiarz umysłów"

Offline LuckyLuke

• Użytkownik knives.pl
  • Żyj i walcz!
« Odpowiedź #16 dnia: 09-10-2015, 11:40:23 »
Próbuj bardziej ruszanie na boki wykorzystywać - to w delikatniejszy (wydaje mi się) sposób pozwala złożyć pałkę.
W sensie takie?

Próbuję i to dużo. Pewnie pomaga, ale nie tak bardzo, jak bym chciał.

Może nie uderzasz całkiem prostopadle do podłożą albo uderzasz w podłoże elastyczne na przykład o podkładasz kawałek gumy czy miękkiej sklejki?
Prostopadle. Nic nie podkładam, co zaczyna odczuwać "główka" batona.

Tak, każdemu?!? Stronnie odtłuść na przykład acetonem technicznym i będzie ok.
Myślałem w drugą stronę - odrobinę natłuścić, żeby łatwiej składać.

Się wyrobi, z czasem może i za bardzo.
W takim razie pomęczę ją przez weekend. Oby główka pałki to przeżyła ;)

Dzięki chłopaki za odpowiedzi!

Offline Zwirek

• zadeklarowany i spełniony emersonoholik a od pewnego czasu Mora'owy chłop
  • Opinii: (58)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 21-01-2016, 21:30:46 »
esp undercover 16' jest supcio!!!
o wiele bardziej poręczna i wygodna do noszenia...chociaz w porównaniu do zwykłej ESP brakuje jej "zapasu mocy"
niemniej na codzień jak znalazł
Mam i sobię chwalę

We are the Pilgrims, master: we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow,
Across that angry or that glimmering sea,

Friends don't let friends to eat friends!