Autor Wątek: ZT 0562 cf - Doradźcie!  (Przeczytany 5187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Soltys1989

• Opinii: (7)
  • Nowy użytkownik
  • *
Odp: ZT 0562 cf - Doradźcie!
« Odpowiedź #20 dnia: 10-05-2016, 02:24:13 »
Jak tam Soltys 0562 się sprawuje? Ciągle zadowlomy z zakupu? Po paru miechach użytkowania zauważyłeś jakieś dodatkowe wady oprócz tych opisanych wcześniej? Ja też się przymierzam do tej Zetki ale najpierw muszę dostać w ręce trochę pomacać czy mi odpowiada. Z tego co widziałem i czytałem w necie to do cięższej pracy polecają g10 zamaist cf bo podobno lepiej w łapie leży i się tak nie męczy dłoń. Co  o tym sądzicie?

Nie ma to jak odpisać po ponad dwóch miesiącach... wybacz :D
Z tej zetki nadal jestem jak najbardziej zadowolony. EDCuje ją od zakupu choć przyznam, że czasem do kieszeni wskakuje Para 2 w zastępstwie (na wypady na ryby na przykład). Dotychczas nie stwierdziłem wad. Jakiś miesiąc temu był rozebrany do odsyfienia. Łożyska nie pordzewiały na szczęście mimo, że raz nóż leżał całą noc w trawie. Może to zasługa oliwki. Problem klekoczącego KVT, który opisałem w innym wątku również ustał po tym jak wsadziłem łożyska od innej Zetki. Podejrzewam, że któraś z kulek miała wadę fabryczną, ale nie wnikałem już w to. BP nadal brak. Blokada taka sama jak od nowości mimo że klikam nim jak po**bany.. Pivot również się samoczynnie nie rozkręcił jak był na fabrycznym loctite, po tym jak go rozebrałem to kapnąłem dosłownie odrobinę loctite 243 - również się nie rozkręca. CF czy G10, na to Ci nie odpowiem bo nie mam tej zetki w dwóch wersjach. Wątpię, że cf bardziej męczy dłoń. G10 jest bardziej bardziej przyczepne ale też mocno żre kieszeń, no ale problem nie dotyczy tego noża bo bo pod klipsem jest tytan/ss. Ogólnie bez różnicy w tym przypadku jak dla mnie. Kolejna zaleta to farba na klipsie - cały czas nietknięta. Na śrubie pivotu tak samo, choć nawet nie wiem czy jest malowany na srebrno czy to "naturalny" kolor. CTS 204P - jak dla mnie spoko choć każdy ma inne wymagania więc nie będę się nad tą kwestią rozwodził. W każdym razie nie był jeszcze ostrzony bo nie stępiłem go bardzo na pasztecie, pomidorach, kiełbasie, kijach na ognisko, ołówkach, deseczkach, paczkach itp. Jeśli już jestem przy ostrzeniu.. to przyznam, że martwi mnie trochę ta kwestia bo nie wiem jak to zrobić, żeby nie schrzanić stałego kąta KT. Ze względu na specyficzny szlif - KT będzie wyższa przy choilu gdy będę go ostrzył np na systemiku Lanskiego. CHYBA.. Z takich spostrzeżeń jeszcze - Para 2 trochę lepiej kroi :) Ogólnie polecam, ale warto obejrzeć przed podjęciem decyzji.
« Ostatnia zmiana: 10-05-2016, 02:37:54 wysłana przez Soltys1989 »
EDC: ZT 0562CF, Charge TTi, Deep Blue Sea Ram 500, Olight I3E EOS Cu, Sparrow 20, Wittchen mini, SGS5

Offline mgmt

• Opinii: (33)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: 05-06-2017, 22:50:30 »
Która stal jest lepsza - CTS-204P, czy CPM-20CV, bo obecnie sprzedają w Polsce dwie wersje.

Zmartwiły mnie opinie o blade playu. Po to chcę się przesiąść z axisa na frame locka, żeby o żadnym blade playu pionowym nie było mowy. A zdawało mi się, że we frame locku nie może być mowy o blade playu, bo frame nawet gdy się ściera, na bieżąco zapada coraz głębiej i "samoreguluje się"...
« Ostatnia zmiana: 25-06-2017, 14:59:25 wysłana przez mgmt »

Offline maxiormchw

• Opinii: (7)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 06-06-2017, 12:32:38 »
Osobiście posiadam CTS-204P i jestem z niej bardzo zadowolonym sporo ze mną przeszła nim wymagała ostrzenia. Niestety to ostatnie nie jest najłatwiejsze mimo posiadania diamentów. Uważam, że Grip ze stali CPM-20CV którego również posiadam ostrzył się lepiej.
Tak, to moja subiektywna opinia.

Mój egzemplarz nie posiada żadnego luzu, wrażenia z użytkowania jak z Fixa a naklikał się sporo.

Offline mgmt

• Opinii: (33)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: 06-06-2017, 18:07:15 »
Nie mogę znaleźć informacji, która ze stali lepiej trzyma ostrość. Macie takie źródło? Skłaniam się ku nowszemu modelowi ze stalą CPM-20CV, tylko dlatego, że jest nowszy. Z drugiej strony, skoro ta stal lepiej się ostrzy, to też zaleta.

Offline Menti

• Opinii: (31)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 06-06-2017, 18:37:48 »
Naprawdę sądzisz że odczujesz jakąś istotną różnicę?
Ja zaryzykuję stwierdzenie, że przy normalnym użytkowaniu nie odczujesz żadnej różnicy - oczywiście zakładając, że hartowanie nie jest skopane.
A wypowiadanie się w kwestii, która stal łatwiej się ostrzy, mając do porównania noże odmiennych producentów (oraz zapewne różniące się geometrią nad KT), jest moim zdaniem bezsensowne.
Chociażby s30v - inaczej zachowuje się od Spyderco, inaczej od Benchmade, inaczej od Kai, etc...
« Ostatnia zmiana: 06-06-2017, 18:42:24 wysłana przez Menti »

Online Harry

• czysty
  • Opinii: (214)
  • Użytkownik knives.pl
  • Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego...
    • Tu znajdziesz odpowiedź na każde pytanie.
« Odpowiedź #25 dnia: 06-06-2017, 21:20:53 »
Mam teraz wersję z CPM-20CV i nie widzę różnicy porównując z modelami z M390 i CTS-204P. Na diamentach łatwo się ostrzą, a krawędź wytrzymuje wiele. Kłopotów z blokadą i żadnymi "playami" nie widzę.

Offline bigmolak

• Opinii: (26)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 12-11-2017, 12:20:05 »
Orientuje się ktoś jaką średnice kulek ceramicznych należy zamówić na wymianę?
No i który rodzaj bo maja ich w ceramit.pl kilka.
Pozdrawiam.
Radek.

Offline supraz

• Opinii: (27)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #27 dnia: 12-11-2017, 22:20:14 »
Kulka z azotku krzemu 2,381 mm (3/32''), klasa G5

Takie informacje znalazłem kiedyś na forum. Cena to okolice 1,25zł/szt netto + kurier

Offline bigmolak

• Opinii: (26)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 12-11-2017, 22:33:56 »
Kulka z azotku krzemu 2,381 mm (3/32''), klasa G5

Takie informacje znalazłem kiedyś na forum. Cena to okolice 1,25zł/szt netto + kurier

Dzięki.
Pozdrawiam.
Radek.

Offline SKAM

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (5)
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: 20-05-2018, 23:07:07 »
Ja mam ZeTkę 0562CF z ostrzem z CTS204P i jestem z niej mega zadowolony. Dobrze trzyma ostrość i używam jej na codzień 7 dni w tygodniu. Po ostatnim moim kilku miesięcznym wyjeździe i użytkowaniu w warunkach morsko-pustynnych, gdzie dostała zarówno piasku jak i wody słodkiej i słonej problem zrodził się z łożyskowaniem jej - ciężej się otwiera. Zastanawiam się teraz czy warto wymienić kulki na ceramikę czy tak jak dostałem info od jednego z forumowego użytkownika tej ZeTki użyć smaru molibdenowego na łożyska...
Ktoś może się wypowiedzieć w temacie???

Online Harry

• czysty
  • Opinii: (214)
  • Użytkownik knives.pl
  • Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego...
    • Tu znajdziesz odpowiedź na każde pytanie.
« Odpowiedź #30 dnia: 20-05-2018, 23:59:07 »
Rozkręć i zobacz co się dzieje. Czy to syf, czy to już rdza. Jak syf - oczyść, nasmaruj i nadal myśl, czy jest sens zmieniać na ceramikę. Jest czas.
A jak już rdza - sprawa się rozwiąże szybciej - bierz ceramikę i wymieniaj kulki. :)

Ja w swojej ZeTce wymieniam już z rok. Ale nie chcą zardzewieć, więc nie chce mi się zamawiać, rozkręcać, skręcać, itp.

Offline theripper

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: 07-07-2018, 16:08:43 »
Czy 0562 ma recurve? Ze zdjęć ciężko wywnioskować, czy nie jest to lekkie recurve. Ma ktoś coś płaskiego, żeby sprawdzić?

Offline rybak

• 15 lipca...
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #32 dnia: 07-07-2018, 16:13:07 »
nie ma.
Jakigos mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن