Reklama

FRF - Zbroja cosplay Linka - Legends of Zelda

Zaczęty przez vol7, 24-02-2016, 22:26:44

vol7

Pozwolę sobie przenieść tutaj swoją działalność związaną ze skórą - nożoróbstwo zostawię w odpowiednim temacie. (mam nadzieję, że nie będzie przeszkało :) ).

Zacznę od najnowszego tematu wałkowanego przeze mnie - czyli skórzane paski. Wpadłem na pomysł zrobić pasek dla koleżanki i zapytałem znajomych i się zebrało tych pasków 8 - skórę mam od juchcik.pl.
Mam nadzieję, że się podobają :)






Przy okazji chciałem podziękować serdecznie koledze kptsovva za ogrom pomocnych wskazówek!  :grin:

Więcej zdjęć u mnie na fejsie: www.facebook.com/FabrykaRzeczyFajnychw3d
Fabryka Rzeczy Fajnych

Druk 3D na życzenie

bestsiwy

Rzeczy fajne są fajne z definicji. Także fajnie wyszło :) Lubię skórzane paski handmade.


vol7

Dla forumowego kolegi kabar24: ślubny pasek zrobiony na szybko w jeden dzień :)


Fabryka Rzeczy Fajnych

Druk 3D na życzenie

vol7

Notatnik wykonany na zamówienie dla kolegi



Więcej zdjęć na: Fabryka Rzeczy Fajnych

Fabryka Rzeczy Fajnych

Druk 3D na życzenie

dyzio

Coraz lepiej Ci to wychodzi  :D


Sziva

Róża wiatrów jest wyszywana?


vol7

Tak. Chciałem ją "wyrzeźbić", ale ta skóra nie chwyta niczego ;/

Fabryka Rzeczy Fajnych

Druk 3D na życzenie

vol7

Oto kartownik, który wykonałem na potrzeby prezentu z tegorocznej akcji Zajączkowo-Jajcarskiej :)




FB: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.609083662588708.1073741850.395795940584149&type=3

Fabryka Rzeczy Fajnych

Druk 3D na życzenie

vol7

Fabryka Rzeczy Fajnych

Druk 3D na życzenie

vol7

#9

Tym razem na warsztat wziąłem swój stary aparat. Miał zniszczony i wytyrany gumowy uchwyt. Zmieniłem go na skórzany, dopasowany, farbowany i zakonserwowany.



Fabryka Rzeczy Fajnych

Druk 3D na życzenie

NEPENTHE


vol7

Pasek do zegarka wykonany ze skórki 2,2mm grubości.




Fabryka Rzeczy Fajnych

Druk 3D na życzenie

maiones

Nie znam się to się wypowiem.   :)
Wydaje mi się, że pasek czy to do zegarka czy spodni nie powinien być tak przeszyty. Wydaje mi się że znacznie to osłabi skórę. Raczej przeszył bym wzdłuż paska zamiast w poprzek. No i cieńsza nić lepiej by chyba wyglądała. :)


kptsovva

Co do osłabienia konstrukcji to chyba nie rzutuje, ale do estetyki troche tak ;)


maiones

Przy zegarku nic na pewno się nie stanie ale przy jakimś większym pasie to już bym przemyślał temat :)


pitersek

Sorry za offtop :) (pasek niczego sobie imho, choć po ścięciu krawędzi bevelerem wygładził bym tę fazę i zaokrąglił - tak lubię :) )

Takie przeszycie w oczywisty sposób osłabia konstrukcję paska. I o ile przy pasku do zegarka nie ma to znaczenia bo i tak teleskop podda się zawsze szybciej niż skórzany pach. Pasek do spodni to też jeszcze pół biedy o ile jest zrobiony z dobrej skóry a nie mielonki jak sklepowe często, a i takie z mielonki są w taki właśnie sposób przeszywane. Ale popatrz sobie na elementy które na prawdę pracują - elementy uprzęży rzędu końskiego chociażby a nie znajdziesz klamerek przeszywanych w ten sposób. W książce The Art of Hand Sewing Leather Al'a Stohlmana (chyba tak mu było... :) ) jest obrazek na ten temat...


vol7

Dzięki za opinie. Jeśli chodzi o szew w poprzek, wzoruję się trochę na paskach widzianych internetach, w wielu wypadkach właśnie w ten sposób są szyte. Ten konkretnie jest dla mnie, więc jak kogoś zawiedzie to mnie, ale dziurki zrobiłem dość małe, więc pasek wytrzyma, ale przyjmuję krytykę. Co do nici - po prostu nie miałem cieńszego slamu :D a akurat się nudziłem czekając na kuriera, to machnąłem pasek i użyłem co miałem pod łapą.

Pasy do spodni skręcam, a szew jest tylko ozdobą, bo nie mam siły, ani ochoty szyć przez 9mm skóry :)

Fabryka Rzeczy Fajnych

Druk 3D na życzenie

vol7

#17

Tym razem pokażę damski pasek:
Skóra 2,2mm, szerokość 2cm.




Więcej zdjęć: Fabryka Rzeczy Fajnych na FB

Fabryka Rzeczy Fajnych

Druk 3D na życzenie

ghandi20


vol7

#19

Kolejny pasek wykonany dla siostry ciotecznej. Miło użyć farb które się wchłaniają :]



Więcej zdjęć na: Fabryka Rzeczy Fajnych na FB

Fabryka Rzeczy Fajnych

Druk 3D na życzenie