Autor Wątek: WE knife Co.  (Przeczytany 18053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laferty

• Opinii: (34)
  • Użytkownik knives.pl
  • Zdecydowanie. Bez dwóch zdań. Aj, wyszły dwa…
Odp: WE knife Co.
« Odpowiedź #340 dnia: 16-10-2020, 13:15:36 »
@laferty gratulacje! Ładny jest skubaniec. Czy mógłbyś wrzucić fotkę porównawczą z jakimś klasykiem typu PM2, czy BM940?

Wrzucę ciś popołudniu, jak wrócę z pracy.

Napisz proszę coś więcej.
Na zdjęciach sprawia wrażenie gładkiego stonewash. Ale może jest inaczej?
Preferuję takie jak w Sebenzie, Slyszbowie czy np w 943.
Z kolei nie lubię takich jak beat blast od Microtech czy w starym Benchmade Monochrome.
Chodzi Ci właśnie o tą szorstkość i trudności z doczyszczeniem śladów po paluchach czy wtartym w powierzchnię ciętym materiale?

No właśnie to wykończenie jest z tych na którym zostają ślady po ciętym materiale i nie tak łatwo się je czyści. Krojenie ogórka po struganiu ołówka może być lekko niesmaczne ;-) Może z czasem się wytrze, zobaczymy.
Ohana to znaczy rodzina, a w rodzinie nie można nikogo odtrącić ani porzucić.

Offline adiblue

• Opinii: (347)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #341 dnia: 16-10-2020, 13:19:40 »

No właśnie to wykończenie jest z tych na którym zostają ślady po ciętym materiale i nie tak łatwo się je czyści. Krojenie ogórka po struganiu ołówka może być lekko niesmaczne ;-) Może z czasem się wytrze, zobaczymy.

Dziękuję, dobrze wiedzieć. Warto mieć tego świadomość decydując się na zakup.
bo hobby nie może być protezą życia, ale jego idealnym dopełnieniem!

Offline kgrzesiek

• Opinii: (391)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #342 dnia: 16-10-2020, 13:40:29 »
@lepermessiah w jakie co jest duże są foty z sebę, na której tle Gava wygląda dobrze :-)

Offline Nudel

• Opinii: (23)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #343 dnia: 16-10-2020, 15:12:18 »
@lepermessiah w jakie co jest duże są foty z sebę, na której tle Gava wygląda dobrze :-)

Masz na myśli tą fotkę, gdzie Gava przyćmiewa swoim blaskiem tego kosztownego robola od Krzysia Reeve'a? :rotfl: ;>
Nóż To Narzędzie

Offline laferty

• Opinii: (34)
  • Użytkownik knives.pl
  • Zdecydowanie. Bez dwóch zdań. Aj, wyszły dwa…
« Odpowiedź #344 dnia: 17-10-2020, 15:47:23 »
Jeszcze kilka słów ode mnie. Porównanie wielkości Gavy z Endurą i Delicą:

Trochę rozczarowuje stosunek dł. klingi do rękojeści, albo to złudzenie z fotek.

Nie jest tak źle. Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do Spyderco to jest nawet dobrze  ;)

Do czego jeszcze mógłbym się przyczepić to pozostawienie po jednej płaszczyźnie na okładzinach śladów po frezie. Mam wrażenie, że jest to zrobione specjalnie, ale ja wolałbym gładką powierzchnię (inne są gładkie).

Ale to drobiazg i czepialstwo. Wczoraj chwaliłem projekt, bo serio nóż bardzo bardzo mi się podoba. Wieczorem go rozgryzłem. Pod tymi futurystycznymi płaszczyznami i frezami kryje się w najczystszej formie klasyka :-) Toż to piękne bowie z krawędzią tnącą w całości po łuku (nie ma flatspota!) i płasko opadającym czubkiem z fałszywką. Jest to wszystko na pierwszy rzut oka zamaskowane, ale dlatego wydaje się takie znajome. Genialne. Bowie skrojone na miarę XXI wieku :-)

« Ostatnia zmiana: 17-10-2020, 16:47:36 wysłana przez laferty »
Ohana to znaczy rodzina, a w rodzinie nie można nikogo odtrącić ani porzucić.

Offline Raptorartur

• knifemaker
  • Opinii: (123)
  • *
  • SzlabanDestrojer
« Odpowiedź #345 dnia: 18-10-2020, 00:06:04 »
Ale to drobiazg i czepialstwo. Wczoraj chwaliłem projekt, bo serio nóż bardzo bardzo mi się podoba. Wieczorem go rozgryzłem. Pod tymi futurystycznymi płaszczyznami i frezami kryje się w najczystszej formie klasyka :-) Toż to piękne bowie z krawędzią tnącą w całości po łuku (nie ma flatspota!) i płasko opadającym czubkiem z fałszywką. Jest to wszystko na pierwszy rzut oka zamaskowane, ale dlatego wydaje się takie znajome. Genialne. Bowie skrojone na miarę XXI wieku :-)

(Obrazek został usunięty z cytatu.)

O w mordę i jeszcze stoi na klocku lego :kopara:
PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia  :P