Autor Wątek: Mini zestaw narzędzi - EDC  (Przeczytany 92057 razy)

łogon, GRZEGORZ1, bosss i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online LordDisneyland

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Mini zestaw narzędzi - EDC
« Odpowiedź #1580 dnia: 22-09-2019, 20:31:44 »
@djarab
W tanich zestawach Beast też trójkątny można znaleźć. Jest też coś, co wygląda od przodu jak gwiazda merca ;) i pięcioramienna gwiazda- z takimi śrubkami jeszcze do czynienia nie miałem. Pamiętam, że kupiłem, bo nie mogłem wymienić baterii w zabawce dziecka....francuskiej- pewnie żabojady wymyśliły trójkątny kształt, żeby i w tym aspekcie się odróżniać  :)
« Ostatnia zmiana: 22-09-2019, 20:33:25 wysłana przez LordDisneyland »

Offline nielet

• Opinii: (112)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1581 dnia: 22-09-2019, 22:06:40 »
Zestaw iFixit Manta Driver Kit, chyba jeden z lepszych zestawów "dziwnych" bitów. Zamieszczam link do strony, bo znajduje się tam rozpiska różnego rodzaju końcówek, bitów z ich nazwami, może się komuś przyda.

https://www.ifixit.com/Store/Tools/Manta-Driver-Kit--112-Bit-Driver-Kit/IF145-392

Online LordDisneyland

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1582 dnia: 22-09-2019, 22:50:37 »
Dziękuję, przyda mi się do identyfikacji gatunków i odmian.
A zatem pięcioramienna gwiazdka to "pentalobe".

Offline djarab

• Hanys Przodowy
  • Opinii: (24)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1583 dnia: 22-09-2019, 23:04:29 »
O, trójkątny, a ja mam trójkątne śmigiełko. No, ale chyba by lepiej podeszło niż płaski o ile podcięcie tych skrzydełek nie przeszkadza. Nawet nie wiem jak one wszystkie się nazywają :D

No, teraz będę wiedział ;-)
Mam podobny zestaw i żadnym z tych bitów nie odkręcisz trójkąta. Musi być idealnie spasowany płaski.

Czasami są w najtańszych zestawach bitów, np. Topex 39D355. Jakość wiadoma, ale z czajnikiem i innymi małymi AGD daje radę - też miałem podobny problem.
W tym zestawie nie ma trójkątnych bitów ;)

Zestaw iFixit Manta Driver Kit, chyba jeden z lepszych zestawów "dziwnych" bitów. Zamieszczam link do strony, bo znajduje się tam rozpiska różnego rodzaju końcówek, bitów z ich nazwami, może się komuś przyda.

https://www.ifixit.com/Store/Tools/Manta-Driver-Kit--112-Bit-Driver-Kit/IF145-392
I to jest dopiero set! Dzięki Nielet!

U Chinoli znalazłem jeszcze takie:
https://pl.aliexpress.com/item/32975870249.html?src=google&albslr=226818362&_randl_currency=PLN&_randl_shipto=PL&src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&aff_platform=google&aff_short_key=UneMJZVf&&albagn=888888&albcp=6459787116&albag=77066918093&trgt=743612850714&crea=pl32975870249&netw=u&device=c&gclid=Cj0KCQjwt5zsBRD8ARIsAJfI4Bjue3_Mf8uCDNu7FWaltlBJU7JkmNjJLQhkguwV1gwJyIBWNxSzGAEaAj31EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

https://pl.aliexpress.com/item/32992604473.html?spm=a2g0o.cart.0.0.5c8d3c00e8wyez&mp=1
DJ Arab

Offline pitersek

• Opinii: (56)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1584 dnia: 22-09-2019, 23:20:00 »
Zawsze ciekawi mnie skąd wzięła się ta nazwa?

to zdaje się z niemieckiego, futter bodaj to po ichniemu uchwyt wiertarski i tak się spolszczyło obrzydliwie ;)

A co do bitów trójkątnych to patrzyłem właśnie w moim zestawie z lidla, w którym jest cały szereg wynalazków, dla których zastosowania bym nie wymyślił i niestety zawiodłem się, trójkątnych nie ma...

Offline fluid

• Holy Diver
  • Opinii: (68)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1585 dnia: 22-09-2019, 23:31:09 »

A co do bitów trójkątnych to patrzyłem właśnie w moim zestawie z lidla, w którym jest cały szereg wynalazków, dla których zastosowania bym nie wymyślił i niestety zawiodłem się, trójkątnych nie ma...

Czerwona walizeczka z czarnymi elementami? W moim są 4 rozmiary trójkątnych, ale nie płaskie.

Offline djarab

• Hanys Przodowy
  • Opinii: (24)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1586 dnia: 22-09-2019, 23:46:09 »

to zdaje się z niemieckiego, futter bodaj to po ichniemu uchwyt wiertarski
Futter, w dosłownym tłumaczeniu to pokarm, jedzenie, a Bohrfutter, jak również Bohrkopf głowica wiertarki. ;)
DJ Arab

Offline pitersek

• Opinii: (56)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1587 dnia: 22-09-2019, 23:46:43 »
Tak jest, czerwona walizeczka z czarnymi elementami. Wg znaznika z tyłu mam wersję 08/2014. Jest dużo z tego zestawu Manta Driver Kit (który wygląda całkiem sensownie), np 4 rozmiary tri - point'ów czy square'ów, ale płaskich trójkątnych brak. Swoją drogą nigdy się nie spotkałem z takowymi, ale u mnie to raczej standardowo - PZ2, PH2 i do przodu ;P.
Swoją droga korzystając z okazji wyciągnięcia lidlowej walizeczki z bitami, chciałbym się podzielić swoją opinią - jesli ktoś korzysta hobbystycznie - nic więcej mu nie potrzeba. Ja swoją katuję dobrych kilka lat, zrobiłem tymi bitami kilka remontów i jedynie PH2 i PZ2 powymieniałem na Milwaukee, które mi się w dobrej cenie trafiły, grzechotka powoli zaczyna się zacinać przy zmienianiu kierunku obrotów, ale ma pełne prawo - zarobiła na siebie już kilkukrotnie. Fajnie używać dobrych narzędzi, ale jak ktoś chce okazjonalnie skręcić biurko z ikei to nie widzę potrzeby wydawania kilku stówek na Werę (choć przyjemność z używania zapewne nieporównanie większa ;) ).
Futter, w dosłownym tłumaczeniu to pokarm, jedzenie, a Bohrfutter, jak również Bohrkopf głowica wiertarki. ;)
O, dzięki za sprostowanie! Spotkałem się z tym wytłumaczeniem w formie komentarza, stąd nie byłem pewien. Lekki skrót myślowo - językowy i wszystko jasne :).
« Ostatnia zmiana: 22-09-2019, 23:48:22 wysłana przez pitersek »

Offline _HDO

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
  • **

Offline bahamut 0

• Opinii: (51)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1589 dnia: 23-09-2019, 08:30:09 »
I się nakupuje tego z myślą że teraz wszystko się pokona i trafi się na Pentalobe z zabezpieczeniem i chuj

Offline Vigo

• Opinii: (237)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Scyzoryki to moje narkotyki! & LeatherMANIAK ;-)
« Odpowiedź #1590 dnia: 23-09-2019, 12:12:57 »
Na dodatek pozostaje jeszcze jedna bardzo istotna kwestia, zasięg napędu bita, czyli długość trzonu uchwytu oraz jego średnica zewnętrzna, cóż nam z tego, że będziemy mieli wszystkie bity świata, kiedy właściwym nie sięgniemy wkręta osadzonego głębiej w wąskim kanale i nie musi być, to duża głębokość, wystarczy np. 30mm, zabraknie nam by sięgnąć bitem łba śrubki głupie 1-2mm i leżymy. Przerabiałem już takie akcje nie raz.
Długie bity ze specjalnymi końcówkami, to rzadkość, a jeżeli już są, kosztują krocie.

Offline kgrzesiek

• Opinii: (339)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1591 dnia: 23-09-2019, 12:56:23 »
@Vigo można końcówkę takiego bita odciąć i dospawać do cienkiego śrubokręta :D Ale to trzeba mieć czas i warsztat. Czasem może się taka śmieszna czynność opłacać, bo przykładowo można wymienić przewód w jakimś starym żelazku za 10 zł zamiast kupować nowe za 250.
Swoją drogą takie kombinowanie i umiejscawianie wkrętów w różnych urządzeniach w dziwnych miejscach jest chyba celowe. Zanieś do serwisu lub kup nowe. Niedawno znajomemu popsuła się 10 letnia pralka. Padł silnik. Wymiana prosta. Trzy śruby i przepiąć jakieś kabelki. Koszt silnika 600 zł. A nowa w markecie z gwarancją 1000 zł. Czyli wywal i kup nową. Co z tego, że umiesz zrobić, Masz czym jak i tak się nie opłaca reanimować trupków. Producenci nakręcają sprzedaż i punkty recyclingowe. A klient haruje na nowe :D

Offline mackenzorss

• Opinii: (119)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #1592 dnia: 23-09-2019, 12:59:18 »
Podpatrzyłem poucha u przemekspace i wyszła zajebiście kompaktowa torebka na narzędzia, które noszę przy sobie.

Offline Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1593 dnia: 23-09-2019, 13:33:24 »
@Vigo można końcówkę takiego bita odciąć i dospawać do cienkiego śrubokręta :D Ale to trzeba mieć czas i warsztat. Czasem może się taka śmieszna czynność opłacać, bo przykładowo można wymienić przewód w jakimś starym żelazku za 10 zł zamiast kupować nowe za 250.
Swoją drogą takie kombinowanie i umiejscawianie wkrętów w różnych urządzeniach w dziwnych miejscach jest chyba celowe. Zanieś do serwisu lub kup nowe. Niedawno znajomemu popsuła się 10 letnia pralka. Padł silnik. Wymiana prosta. Trzy śruby i przepiąć jakieś kabelki. Koszt silnika 600 zł. A nowa w markecie z gwarancją 1000 zł. Czyli wywal i kup nową. Co z tego, że umiesz zrobić, Masz czym jak i tak się nie opłaca reanimować trupków. Producenci nakręcają sprzedaż i punkty recyclingowe. A klient haruje na nowe :D

Ze spawaniem, to już grubsza sprawa jednak (ja spawarki JESZCZE nie mam :D), prościej mieć w arsenale uchwyty do bitów z długimi i wąskimi trzonami.
Tak, masz rację takie działania są celowe, producenci robią tak, by zabezpieczyć sprzęt przed ingerencją laików, a głównie zapewne chodzi o kasę, tak jak zauważyłeś.
Często jest tak, że tylko jedna ze śrub, którymi np. skręcona jest obudowa ma jakieś nietypowe gniazdo "security" na łbie, albo jeżeli gniazda są pospolite, PH, TX, to jedna śrubka "złośliwie" jest osadzona wyjątkowo głęboko w wąskim kanale.

Pozornie mamy tak:

A rzeczywisty zasięg trzonów w wąskich i głębokich lokalizacjach wygląda zgoła inaczej i czasem te 0,5-1cm robi zasadniczą różnicę:

« Ostatnia zmiana: 23-09-2019, 14:10:34 wysłana przez Vigo »

Offline bfxXx

• Opinii: (62)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1594 dnia: 23-09-2019, 14:13:45 »
Tutaj jeszcze mają kilka końcówek niepopularnych:
https://www.gearbest.com/other-tools/pp_009943358738.html?wid=1433363
Sprzedam szczypce VDE Gedore, przedłóżka wera
https://forum.knives.pl/index.php?topic=202935.new#new

Offline shakan

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #1595 dnia: 23-09-2019, 16:33:03 »
Ciekawy zestaw z mini grzechotką
https://allegro.pl/oferta/felo-classic-edition-zestaw-narzedzi-18-cz-8505609031 - cena może średnio okazyjna ale jakoś powinna być super .

Offline nielet

• Opinii: (112)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1596 dnia: 23-09-2019, 16:37:02 »
Ciekawy zestaw z mini grzechotką
https://allegro.pl/oferta/felo-classic-edition-zestaw-narzedzi-18-cz-8505609031 - cena może średnio okazyjna ale jakoś powinna być super .

Coś mi się wydaje, że @Vigo kupi  :slini:

Offline Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1597 dnia: 23-09-2019, 16:54:22 »
Coś mi się wydaje, że @Vigo kupi  :slini:

Prorok jakiś czy co :dodge:... kupione.  :D

@shakan, dzięki za wrzutkę.  :)

Offline CanisLupus

• Opinii: (12)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1598 dnia: 23-09-2019, 17:19:27 »
Na dodatek pozostaje jeszcze jedna bardzo istotna kwestia, zasięg napędu bita, czyli długość trzonu uchwytu oraz jego średnica zewnętrzna, cóż nam z tego, że będziemy mieli wszystkie bity świata, kiedy właściwym nie sięgniemy wkręta osadzonego głębiej w wąskim kanale i nie musi być, to duża głębokość, wystarczy np. 30mm, zabraknie nam by sięgnąć bitem łba śrubki głupie 1-2mm i leżymy. Przerabiałem już takie akcje nie raz.
Długie bity ze specjalnymi końcówkami, to rzadkość, a jeżeli już są, kosztują krocie.

https://toya24.pl/pol_m_Elektronarzedzia_Akcesoria-i-osprzet_Wkrecanie_Bity-713.html?filter_producer=1308137290&filter_price=&filter_traits%5B794%5D=&filter_traits%5B992%5D=&filter_traits%5B52%5D=308&filter_traits%5B94%5D=&filter_traits%5B797%5D=

Wiadomo że marka wrażenia nie robi ale pewnie jak będzie potrzebne i będziemy ostrożni, to wystarczy z nawiązką a prędko pewnie potrzebne nie będzie. A można je jeszcze dodatkowo potraktować jako narzędzie do zadań specjalnych i zacząć próbę od odkręcania krótkimi, jeśli sięgną i jeśli takie mamy. W każdym razie cena wygórowana nie jest :)

Offline fluid

• Holy Diver
  • Opinii: (68)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1599 dnia: 23-09-2019, 17:24:20 »
@Vigo - hobbystycznie czy zawodowo używasz narzędzi?