Autor Wątek: Mini zestaw narzędzi - EDC  (Przeczytany 235860 razy)

Kohan i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline norbek

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
Odp: Mini zestaw narzędzi - EDC
« Odpowiedź #4580 dnia: 01-06-2020, 10:17:53 »
A ja dzisiaj próbowałem zorganizować ściankę w keter box

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Offline mech15

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4581 dnia: 01-06-2020, 11:53:05 »

Offline yorri

• Opinii: (31)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4582 dnia: 01-06-2020, 13:35:39 »
U mnie jakiś czas temu zawitały skrzynki Qbrick Two. Kupiłem okazyjnie, jako używany, ale są w bardzo dobrym stanie. Podzieliłem sobie drobiazgi na kuwetek. Bardzo małe i drobne rzeczy wylądowały w opakowaniach po jajkach niespodziankach. Muszę tylko je opisać, aby za każdym razem nie sprawdzać, co jest w środku. Nie zdążyłem jeszcze przepakować narzędzi ze starej skrzynki do nowej skrzyni Qbrick. Całość w 90% będę używał w domu i raczej rzadko będzie ze mną podróżował samochodem. To mój pierwszy taki zestaw i mam następujące wnioski:

PLUSY:
- dobrej jakości plastik i cała konstrukcja jest sztywna (myślę, że posłużą u mnie baaarrrrrdzzzooooo długi czas);
- zapięcia i zawiasy mocne;
- ogranicznik otwierania wieka - po otwarciu wieko nie opada swobodnie na ziemie;
- łatwość czyszczenia wnętrza i pojemników;
- możliwość połączenia z innymi skrzynkami systemu TWO;
- w dużej skrzyni wyjmowane ścianki - możliwość dopasowania powierzchni do swoich potrzeb;

WADY:
- największa wada i chyba jak dla mnie jedyna, to brak możliwości połączenia z innym systemem firmy Qbrick niż TWO. Gdyby firma pomyślała o tym i można byłoby łączyć różne systemy, to całość zyskałaby ogromnego plusa. Wodoszczelność systemu ONE sprawdza się przy przewożeniu np. elektronarzędzi. Jedna walizka na elektronarzędzia, a pozostałe mogą być z systemu TWO na pozostałe narzędzia. Po za tym systemy Qbricka różnią się pomiędzy sobą konstrukcją samych skrzynek. Ogranicza to w mocny sposób wybór i dopasowanie skrzynek pod siebie.

Może nie jest to wada, ale warto o tym wspomnieć. Skrzynki TWO są szerokie i jeżeli ktoś myśli o połączeniu ze sobą kilku sztuk i przenoszeniu tego w ręku za rączkę, to nie jest to wygodne. Po połączeniu kilku skrzynek (tak jak u mnie dwóch organizerów i jednej skrzynki) powstaje sporej wielkości plastikowy klocek. Z powodu szerokości skrzyń uchwyt jest odsunięty od ciała, co sprawia, że nie  jest to komfortowe. Trzeba jednak pamiętać, że producent przewidział je do wożenia na kółkach i tam sprawdza się znakomicie. Całość jest moim zdaniem przeznaczona dla osób pracujących na montażu u klienta.

Jeżeli ktoś szuka mniejszych organizerów, to ja polecam coś takiego https://fanlidla.pl/gazetka/2019.02.25.warsztat/45959,Organizer

Za cenę 40 zł otrzymujemy 3 organizery, które można ze sobą połączyć. Ja jeden użyłem do posegregowania podstawowych narzędzi do skóry - sprawdza się bardzo dobrze. Dwóch jeszcze nie zapełniłem. Nie sprawdzałem, jak komory trzymają bardzo drobne rzeczy np. małe podkładki i czy się nie przemieszczają pomiędzy komorami, jak się organizer postawi pionowo. Takie drobne narzędzia jak bity itp. trzyma bardzo dobrze.

Był już tutaj poruszany temat mat samo gojących do cięcia. Wiem, że polecacie firmy Olfa, ale cena dla mnie jest za wysoka. Ktoś może z was używa mat innych firm, które są tańsze i może napisać jak sie sprawują? Potrzebuje czegoś do pracy okazjonalnie.

Offline maba

• Opinii: (603)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4583 dnia: 01-06-2020, 16:21:08 »
Bierz Sew Mate, mam do takiego samego używania już dwa lata i jest okej :D

https://sklep.maszynykrawieckie.eu/mata-do-ciecia-samogojaca-sew-mate-x-sor-450-x-300-mm.html

Online lobuz1

• Opinii: (71)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4584 dnia: 01-06-2020, 20:48:41 »
Splądrowałem dzisiaj warsztat ojca, który nie będzie już za bardzo majsterkował a przez lata zgromadził trochę sprzętu, który mi przekazał. W zamian zapewniam darmowe usługi złotej rączki :) Pamiętacie kieszonkowy wkrętak z bitami @Vigo ? Mam i ja :). Zmiękło kakao?  :rotfl:

[

Nie ostrzę noży po alkoholu

Sprzedam:
Spyderco Ikuchi, Kershaw,Ganzo
Helikon spodnie, szorty

Offline mpxxl

• Opinii: (1)
  • Nowy użytkownik
  • *

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Opinii: (48)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mój nóż jest częścią mnie - tą lepszą częścią ...
« Odpowiedź #4586 dnia: 01-06-2020, 22:22:04 »
Nieee ale można kupić za 2.50 :D

No to chyba dopiszę do listy zakupów :D hehehe... a potem wsiądę do samolotu... Berlin Zachodni! Berlin Zachodni!

Splądrowałem dzisiaj warsztat ojca, który nie będzie już za bardzo majsterkował a przez lata zgromadził trochę sprzętu, który mi przekazał. W zamian zapewniam darmowe usługi złotej rączki :) Pamiętacie kieszonkowy wkrętak z bitami @Vigo ? Mam i ja :). Zmiękło kakao?  :rotfl:

Wyrzynarka!
« Ostatnia zmiana: 01-06-2020, 22:26:34 wysłana przez demon »
Tolerancja i apatia to ostatnie "cnoty" umierającego społeczeństwa - Arystoteles
"Profil w likwidacji"

Online jakobym

• Opinii: (33)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4587 dnia: 01-06-2020, 22:30:08 »
(Obrazek został usunięty z cytatu.) (...)

Kupiłem takie śrubokręciki 2 lata temu na odpustowym straganie, więc jeszcze się pojawiają.

(Obrazek został usunięty z cytatu.)  (...)

A z tych znalazłem ostatnio w szufladzie miniaturę Browninga. Kiedyś miałem jeszcze Mausera c96, ale gdzieś go wcięło. Kupione ponad 20 lat temu.
Przewiduj.

Offline yorri

• Opinii: (31)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4588 dnia: 01-06-2020, 22:34:34 »
maba - dziękuje za szybką odpowiedź. Poszukam w swojej okolicy. Jak nie znajdę, to zamówię przez neta.

Offline Vigo

• Opinii: (275)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Scyzoryki to moje narkotyki! & LeatherMANIAK ;-)
« Odpowiedź #4589 dnia: 02-06-2020, 13:58:59 »
Aż spróbuję zgadnąć ;) To nie jest śrubokręt od zestawu cyrkli rodem z ZSRS?

@LordDisneyland, prawie w dziesiątkę utrafione, tylko kraj się nie zgadza, acz ustrój polityczno-gospodarczy jak najbardziej.  ;>
Taki zestawik, to było nie byle co te 40-ści lat temu.  :shades:

« Ostatnia zmiana: 02-06-2020, 14:01:13 wysłana przez Vigo »

Offline LordDisneyland

• Opinii: (11)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Lord.
« Odpowiedź #4590 dnia: 02-06-2020, 14:03:02 »
Hurra! Rzadko wygrywam w zgaduj-zgadulach ;)
Nigdy nie dorobiłem się takiego kompletu Skali, miałem tylko- znakomite zresztą- enerdowskie i  radzieckie zestawy.

Offline djarab

• Hanys Przodowy
  • Opinii: (24)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4591 dnia: 02-06-2020, 17:29:26 »
Dobra Pany, na temat śrubokrętów było tu już chyba kilkanaście stron, ale dziś znów uświadomiłem sobie, że mam warsztatowe braki.
Chociaż torxów w domu mam sporo, to dziś prawie poległem, bo nie miałem wystarczająco długiego i wąskiego śrubokręta.
Tak więc, potrzebny zestaw Torx SLIM, czyli w sumie takich standardowych śrubokrętów z końcówką Totx, które dadzą radę odkręcić śrubkę zagłębioną w dziurze.
Czy takie coś jest spoko, czy nie bardzo? Jak nie spoko, to może ktoś podrzuci alternatywę :)

https://specnarzedzia.pl/grot-torx/4924-sata-zestaw-wkretakow-torx-srobokretow-8szt-09305.html

Interesują mnie dokładnie sety z takimi rozmiarami T8 - T40

Senkju from de małtyns ;)
« Ostatnia zmiana: 02-06-2020, 17:31:10 wysłana przez djarab »
DJ Arab

Offline M2HB

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
  • Audaces fortuna iuvat
« Odpowiedź #4592 dnia: 02-06-2020, 18:27:01 »
Przebitka musi byc :rotfl:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-narzedzi-1-4-gadw4501-jakosc-facom-9332171560?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Janusz biznesu... Teraz już wiem gdzie wyparował tak szybko cały zapas z Inter Cars :dead:
Dobrze, że zdążyłem kupić swój :rolleyes:

Offline mpxxl

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4593 dnia: 02-06-2020, 20:17:02 »
Mialem ochotę kupić, ale zabrakło... Może jeszcze ściągną.

Offline Vigo

• Opinii: (275)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Scyzoryki to moje narkotyki! & LeatherMANIAK ;-)
« Odpowiedź #4594 dnia: 02-06-2020, 20:23:40 »
Dobra Pany, na temat śrubokrętów było tu już chyba kilkanaście stron, ale dziś znów uświadomiłem sobie, że mam warsztatowe braki.
Chociaż torxów w domu mam sporo, to dziś prawie poległem, bo nie miałem wystarczająco długiego i wąskiego śrubokręta.
Tak więc, potrzebny zestaw Torx SLIM, czyli w sumie takich standardowych śrubokrętów z końcówką Totx, które dadzą radę odkręcić śrubkę zagłębioną w dziurze.
Czy takie coś jest spoko, czy nie bardzo? Jak nie spoko, to może ktoś podrzuci alternatywę :)

https://specnarzedzia.pl/grot-torx/4924-sata-zestaw-wkretakow-torx-srobokretow-8szt-09305.html

E... Panie tak to niema, ;> nie da się kupić takiego kompletu wkrętaków (a nawet kilku) żeby w razie "W" wszystko można było odkręcić.
Jakiś czas temu rozbierałem obudowę jakiegoś urządzenia AGD i został mi się ostatni wkręt osadzony w wąskim, głębokim kanale (jakiś mały torx, to był) i mimo, że różnych typów bitów i wkrętaków mam ze 150  :rotfl:, okazało się że przypasował tylko jeden, jedyny w kombinacji mini bit 4mm i uchwyt Wurtha, tylko tym dałem radę sięgnąć.
Tak, że ile byś nie kupił, to przyjdzie taka sytuacja, że nic nie będzie pasować i trzeba będzie lecieć do sklepu po odpowiedni.

Offline smutna_niespodzianka

• Podlaska Grupa Knives
  • Opinii: (44)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4595 dnia: 02-06-2020, 22:04:36 »
Mialem ochotę kupić, ale zabrakło... Może jeszcze ściągną.
Na pewno, tylko że fracht z Tajwanu idzie do Nich 3 mce, jutro jak nie zapomnę zadzwonię do intercars do tego managera od zakupów zasugerować by większa partie zamówili

Online cat

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4596 dnia: 02-06-2020, 22:32:11 »
Mam nadzieję, że w tym kryzysowym czasie im się będzie chciało:) W końcu reklamę i odbiorców mają za darmo:)

Offline djarab

• Hanys Przodowy
  • Opinii: (24)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4597 dnia: 02-06-2020, 23:20:28 »
ile byś nie kupił, to przyjdzie taka sytuacja, że nic nie będzie pasować i trzeba będzie lecieć do sklepu po odpowiedni

Kufa, wiedziałem  :rotfl:
Lepiej powiedz, czy w te SATA warto zainwestować, czy jest coś lepszego?  ;P
DJ Arab

Offline stream

• Opinii: (8)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4598 dnia: 03-06-2020, 18:42:15 »
Może zestaw Wihy z Castoramy tam jest kilka torx-ów i dokupić Wiha na sztukę resztę? Te Sata nie są złe pewnie, ostatnio kupiłem jeden z wymiennym trzonem od nich i jakość bardzo spoko.

Offline dzyndzl

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (8)
  • **
« Odpowiedź #4599 dnia: 03-06-2020, 21:31:57 »

Tu parę sztuk w dobrej cenie, aż dziw, że od marca je kisi:
https://allegro.pl/oferta/wiha-nowy-zestaw-wkretak-precyzyjny-torx-az-7-szt-8739729994