Reklama

Mini zestaw narzędzi - EDC

Zaczęty przez rafal.idzkowski, 04-09-2016, 22:29:05

Vigo

#880

Jakby ktoś szukał sobie takich automatycznych szczypiec do ściągania izolacji jak wyżej widać na fotce u CanisLupus, to tu są w dobrej cenie:

https://allegro.pl/oferta/automatyczny-sciagacz-izolacji-205mm-neo-01-500-8121655570

i to są oryginały z tajwańskiej firmy K.Y.P. (oryginały mają z tyłu na korpusie logo jak na foto niżej), która opracowała ten typ narzędzia, występują one pod różnymi mniej lub bardziej znanymi brandami w trzech czy czterech odmianach (bo są jeszcze na rynku chińskie podróbki oczywiście).

Tu z kolei obcinaczki boczne NWS 160mm też w atrakcyjnej cenie: https://allegro.pl/oferta/obcinaczki-boczne-szczypce-nws-8123348050

Narzędzia WERA, WIHA, BAHCO, KNIPEX, itp.: https://forum.knives.pl/index.php?topic=165495.msg1714279#msg1714279

M2HB

Przez chwilę miałem nadzieję, że wybijecie mi z głowy te szczypce, ale nic z tego. :rotfl:
Muszę tylko przemyśleć czy wybrać model 13 82 200, czy 13 86 200 - jakoś ten chrom do mnie nie przemawia.

Ciekawą drogą podąża Knipex:
https://www.instagram.com/p/BxxAt3KjbQL/

CanisLupus

Ja zdecydowanie odradzam zakup knipexow 6 w 1 ale jak to już było niedawno napisane "kto bogatemu zabroni" : D

Why do we fall sir? So that we can learn to pick ourselves up.
-AP (Batman Begins) :D

cat

A najlepiej 6 rozmiarow "6 w1" :)


M2HB

Wczoraj odwiedziłem swój ulubiony sklep narzędziowy, chcąc obadać  Knipexowe szczypce 6 w 1, ale niestety nie było ich na stanie.
Przy okazji obejrzałem wychwalane w tym wątku szczypce 08 22 145 - fajne cholerstwo. Niestety od chwili, w której wziąłem je do ręki ciągle o nich myślę i chyba też znajdą się na liście zakupów. :<


demon

#885

Na początek oświadczenie :-) Nie mam nic wspólnego ze sprzedającym. A teraz do rzeczy - kupiłem sobie na znanym portalu aukcyjnym "Wkrętaki i śrubokręty precision Wiha". W wersji zwykłej i TORX. Cena była bardzo zachęcająca (35zł + przesyłka) więc wziąłem po dwa opakowania - dla mnie i kolegi który się "zaraził". Wczoraj doszły. Pierwsze wrażenia - bardzo pozytywne. Lekkie oprawy, PROSTE I PRZECYZYJNE groty, "kołpaki" kręcą się "w miarę dobrze" może się z czasem wyrobią - a jeżeli nie to też nie ma tragedii, w sam raz na zapasowy/awaryjny komplet w uzupełnieniu BOSKIEJ WERY. Wad nie widzę - poza tym, że nie ma żadnego stojaka itp. ale to nie jest wada wkrętaków. Dla przyzwyczajonych do metalowych "klocków" z marketu po 5zł za komplet szokująca może być waga wkrętaków - są bardzo lekkie, można powiedzieć, że "nic nie ważą".

Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

neo.vin

Takie same torxy Wiha są u mnie w firmie. Rozkręcałem nimi już sporo rzeczy (głównie dyski HDD) wspomagając się niekiedy kombinerkami, bo tak były zaklejone śrubki, i nadal są w spoko stanie. Jedyny minus to taki, że nie mają dziurki więc np. starego LM Wave nie dokręcisz :)


demon

Cytat: neo.vin w 24-05-2019, 10:23:52

Takie same torxy Wiha są u mnie w firmie. Rozkręcałem nimi już sporo rzeczy (głównie dyski HDD) wspomagając się niekiedy kombinerkami, bo tak były zaklejone śrubki, i nadal są w spoko stanie. Jedyny minus to taki, że nie mają dziurki więc np. starego LM Wave nie dokręcisz :)

Dzięki za opinię. Tym bardziej się cieszę :)
Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

rafal.idzkowski

Cytat: demon w 24-05-2019, 10:13:25

Na początek oświadczenie :-) Nie mam nic wspólnego ze sprzedającym. A teraz do rzeczy - kupiłem sobie na znanym portalu aukcyjnym "Wkrętaki i śrubokręty precision Wiha". W wersji zwykłej i TORX. Cena była bardzo zachęcająca (35zł + przesyłka) więc wziąłem po dwa opakowania - dla mnie i kolegi który się "zaraził". Wczoraj doszły. Pierwsze wrażenia - bardzo pozytywne. Lekkie oprawy, PROSTE I PRZECYZYJNE groty, "kołpaki" kręcą się "w miarę dobrze" może się z czasem wyrobią - a jeżeli nie to też nie ma tragedii, w sam raz na zapasowy/awaryjny komplet w uzupełnieniu BOSKIEJ WERY. Wad nie widzę - poza tym, że nie ma żadnego stojaka itp. ale to nie jest wada wkrętaków. Dla przyzwyczajonych do metalowych "klocków" z marketu po 5zł za komplet szokująca może być waga wkrętaków - są bardzo lekkie, można powiedzieć, że "nic nie ważą".

Wera i Wiha robią stojaki. Można je dokupić "luzem". Wera robi jeszcze pokrowiec, w którym mieści się ok 12 wkrętaków.

nielet

#889

Cena tych wkrętaków precyzyjnych od Wihy rewelacyjna. Mam pytanie do Was, jakby kogoś naszło na zakup grzechotki Felo 61569 Series 57 Mini Bit Ratchet, to chętnie podłączyłbym się pod zakupy, bo jestem "noga" w kupowaniu w zagranicznych sklepach. Ewentualnie zlecę zakup, płatne z góry łącznie z prowizją dla chętnego. Pytam, bo kiedyś zainspirował mnie ten artykuł (wcześniej już linkowany w tym wątku):
https://www.germantoolreviews.com/bit-ratchet-showdown/

EDIT: chciałbym zwrócić uwagę przy zakupie Knipex-a 13 , że modele z blokadą posiadają sprężynę rozwierającą samoistnie szczęki, oraz gdy blokada jest włączona/zamknięta, to powstaje niewielkie rozwarcie szczęk, czyli nie trzeba otwierać całości szczypiec, ponieważ umożliwia to precyzyjne operowanie nimi. Niektórym może to pomagać przy pracach a drugim przeszkadzać. Mi się akurat to rozwiązanie bardzo podoba.

Na tym filmie od 3.31 minuty widać o co mi chodzi:

https://www.youtube.com/watch?v=5rGJDRCEfns
MÓJ ULUBIONY TOOL PALADIN TOOLS PT 540 (SOG): https://forum.knives.pl/index.php/topic,158729.msg1550576.html#msg1550576

SPRZEDAM:


stream

@demon - kupiłeś nieprodukowaną już serię z twardymi uchwytami, nowe mają bardziej chwytny materiał ale ja te starsze wolę. Za taką cenę to petarda - jakość super.

A co do grzechotek to taką widzieli?

Vessel to taka japońska Wiha/Wera - jakość wkrętaków i bitów super.


bfxXx

Cytat: stream w 24-05-2019, 21:12:46

@demon - kupiłeś nieprodukowaną już serię z twardymi uchwytami, nowe mają bardziej chwytny materiał ale ja te starsze wolę. Za taką cenę to petarda - jakość super.

A co do grzechotek to taką widzieli?

Vessel to taka japońska Wiha/Wera - jakość wkrętaków i bitów super.

Dzie tego Vessela znaleźć?


stream

#892

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=vessel+ratchet&_sacat=0&_sop=15

https://global.rakuten.com/en/search/?sid=mutsuura&k=vessel+ratchet&sm=2&l-id=gs_product_search

Ta grzechotka występuje w kilku odmianach.

Ogólnie Vessel ma inne fajne wynalazki jak wkrętaki z wymiennym trzonem i uchwytem kulisty z grzechotką  "Vessel ball ratchet screwdriver", a bity od nich nie tylko są świetnej jakości ale i np. anodyzowane w kolorach tęczy do wyboru ;)
Przegląda się ich wynalazki jak coś z obcej cywilizacji czasami tylko uwaga niektóre bity są specyficznie tylko do ich wynalazków zrobione i mogą nie wejść do europejskich np. bity dwustronne mają dłuższe trzpienie wchodzące w uchwyt bo część robocza jest też mocowaniem bo jest po obu stronach i trzeba uchwyty do nich też od Vessela kupować.


M2HB

@nielet dziękuję za filmik. Nie wiem dlaczego, ale myślałem, że wersja ze sprężyną jest sporo droższa od zwyczajnej a wystarczyło spojrzeć na A... i różnica w cenie to raptem kilka złotych - chyba już wiem co lepiej wziąć. Tylko jeszcze podjąć decyzję... chrom, czy fosforanowane wykończenie. :?


demon

Cytat: M2HB w 24-05-2019, 21:50:19

Tylko jeszcze podjąć decyzję... chrom, czy fosforanowane wykończenie. :?

Chrom potrafi łuszczyć się, odpadać, wykruszać itp. Z drugiej strony zabezpiecza przed rdzą powierzchniową. Z trzeciej chromowane tracą na "agresji chwytu". Sam wybierz.
Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

M2HB

Niestety ten odłażący chrom skutecznie mnie zniechęca, od czasu incydentu z modelem 86 03 125. Szkoda tylko, że nie ma upatrzonych przeze mnie szczypiec w kombinacji fosforanowanie szczęki + izolowane uchwyty.


nielet

Z tymi izolowanymi uchwytami jest problem, bo są wygodne, mają bardzo dobry "ogranicznik" przed przesunięciem dłoni w kierunku chromowanej części, przez co bezpieczne przy pracach elektrycznych. Powstał więc dylemat, co wybrać ? Faktycznie trudno doradzić.

Panowie coś strasznie przemilczeliście moją prośbę o pomoc w kupnie Felo 61569 Series 57 Mini Bit Ratchet. Nikt nie podejmie się spełnienia mojego małego grzechotliwego marzenia  :question: :D
Oczywiście należy zadać pytanie: po co mi kolejna zabaweczka :question: Sam nie wiem, chyba dla samego posiadania  :rotfl:

MÓJ ULUBIONY TOOL PALADIN TOOLS PT 540 (SOG): https://forum.knives.pl/index.php/topic,158729.msg1550576.html#msg1550576

SPRZEDAM:


demon

Izolowane chwyty VDE są wygodne, bezpieczne ... ale takie szczypce zajmują więcej miejsca. Poważnie, narzędzia VDE to zmora każdej skrzynki narzędziowej.

Ps. Ułatwiłem wybór? :D

Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

bfxXx

Cytat: nielet w 24-05-2019, 22:15:10

Z tymi izolowanymi uchwytami jest problem, bo są wygodne, mają bardzo dobry "ogranicznik" przed przesunięciem dłoni w kierunku chromowanej części, przez co bezpieczne przy pracach elektrycznych. Powstał więc dylemat, co wybrać ? Faktycznie trudno doradzić.

Panowie coś strasznie przemilczeliście moją prośbę o pomoc w kupnie Felo 61569 Series 57 Mini Bit Ratchet. Nikt nie podejmie się spełnienia mojego małego grzechotliwego marzenia  :question: :D
Oczywiście należy zadać pytanie: po co mi kolejna zabaweczka :question: Sam nie wiem, chyba dla samego posiadania  :rotfl:

Pisz PW, zobaczę co da się zrobić  ;-)


stream

#899
Cytat: nielet w 24-05-2019, 22:15:10

Z tymi izolowanymi uchwytami jest problem, bo są wygodne, mają bardzo dobry "ogranicznik" przed przesunięciem dłoni w kierunku chromowanej części, przez co bezpieczne przy pracach elektrycznych. Powstał więc dylemat, co wybrać ? Faktycznie trudno doradzić.

Panowie coś strasznie przemilczeliście moją prośbę o pomoc w kupnie Felo 61569 Series 57 Mini Bit Ratchet. Nikt nie podejmie się spełnienia mojego małego grzechotliwego marzenia  :question: :D
Oczywiście należy zadać pytanie: po co mi kolejna zabaweczka :question: Sam nie wiem, chyba dla samego posiadania  :rotfl:

Grzechotka z wysyłką dostępna bez problemu z Niemiec:
https://www.amazon.de/Felo-057-635-01-Hebel-Ratsche-T%C3%BCr-embouts-multicolores/dp/B00PUVCT12/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=felo+ratsche&qid=1558729095&s=gateway&sr=8-1

Na amazon.de wystarczy wpisać felo ratche (ratche - niem. grzechotka) i już :)

Co do chromu to jakaś dziwna mania tutaj, kawałek odszedł ale to narzędzie jest części ulegające zużyciu będą się go pozbywały np. końcówki szczęk w obcinaczkach gdyby się przyglądać. Wolicie jak całe się szorstką patyną a nawet ruda pokryją? Mnie się tak z 2 kilkuletnimi sztukami stało a nie leżały na zewnątrz ani akurat na instalacji w syfie nie były tylko jedne w biurze na parapecie a drugie w torbie, dostały wilgoci i nawet otwierać się nie dało jedną ręką, WD40 i płukanie żeby rozruszać.

Ja innych niż z chromem nawet nie kupuję już szczególnie że czasem w syfie pracują i wilgoci, tak samo imbusy i co tylko się da, bity pokrywane najlepiej (TiN). O niespodziankach np. bitach tak rudych że się pisać nimi da po papierze i w dotyku czuć sypką rdzę z zestawu Irwina nawet nie wspomnę.

EDIT: Sorki teraz patrzę, ze o inną grzechotkę chodziło.