Autor Wątek: Mini zestaw narzędzi - EDC  (Przeczytany 90236 razy)

prorevo, nielet, juga, bahamut 0 (+ 1 Ukrytych) i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vigo

• Opinii: (234)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Scyzoryki to moje narkotyki! & LeatherMANIAK ;-)
Odp: Mini zestaw narzędzi - EDC
« Odpowiedź #1760 dnia: 09-10-2019, 15:01:01 »
Panowie w końcu się doczekałem i kupiłem w Lidlu tacki magnetyczne Powerfix Profi za niecałe 15 zł (w ofercie 2 mniejsze lub jedna większa). Cena IMO świetna. Warto mieć, znacząco ułatwiają pracę. Pod spodem tacki, magnesy wyposażone są w plastikowe osłony, aby nie porysowały powierzchni do której je przyczepimy np. błotnik samochodu. Magnesy są mocne, dobrze trzymają. Z pudełka wynika, że wyprodukowała je firma WALTER Werkzeuge Salzburg GmbH z Austrii.
[ciach]
Podczas dzisiejszych zakupów w Lidlu przypomniałem sobie o twoim wpisie Robert i też sobie zakupiłem rzeczone miski magnetyczne, fakt, warte tych pieniędzy (14,99zł za dwie węższe lub jedną podwójnie szerszą).
Wykonanie bardzo estetyczne (faktycznie chyba produkt austriacki, a nie chińszczyzna), magnesy są trzy i bardzo silne, stalowej framugi drzwi miseczka trzyma się bardzo mocno, a wewnątrz oprócz stalowych drobiazgów typu śrubki, gwoździe, nakrętki, itp. spokojnie utrzyma też mniejsze narzędzie, grzechotkę, klucz, scyzoryk przyklejony grzbietem utrzymuje się w każdej pozycji miski.
Tak się prezentują wielkościowo te dwie mniejsze (226x67, ta większa jest dwakroć większa):

« Ostatnia zmiana: 09-10-2019, 15:29:49 wysłana przez Vigo »

Offline Larloh

• Opinii: (21)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1761 dnia: 09-10-2019, 15:30:19 »
@Vigo Twoje zdjęcia są niesamowicie dopieszczone, szacun :D

Do mnie przyjechały nowe zabawki, dwie cobry i cobolt

Szczypce cobolta tną samowierty, gwoździe i blaszki jak masło, jednak najbardziej zdumiały mnie cobry125, takie malutkie, wręcz zabawkowe a mocarne

Na jakiś czas wrzucę do edc małe cobry i cobolta,  jestem bardzo ciekawy jak się sprawdzą

Offline Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1762 dnia: 09-10-2019, 16:20:02 »

Ee... takie se są te moje fotki, jak na mój gust raptem poprawne, deczko podkręcone, bo nie zawsze światło jest właściwe i trochę mdłe prosto z aparatu wychodzą. Jest sporo niedociągnięć technicznych (choćby przepalenia bieli), ale ja je cykam dosyć archaicznym sprzętem, ot takie goowno-aparaty, jak stary Lumix FZ-30 obecnie, a wcześniej FinePixem 9600 (póki się nie zbuntował i nie przestał czytać karty pamięci CF), a czasem telefonem (Galaxy Note 3) też sprzęt w końcu nie najświeższy. Acz miło, że i taka amatorszczyzna się komuś podoba,  :) póki co jestem za leniwy by robić lepsze.

ciach...

Szczypce cobolta tną samowierty, gwoździe i blaszki jak masło, jednak najbardziej zdumiały mnie cobry125, takie malutkie, wręcz zabawkowe a mocarne

(Obrazek został usunięty z cytatu.)
 Na jakiś czas wrzucę do edc małe cobry i cobolta,  jestem bardzo ciekawy jak się sprawdzą

Sprawdzą się jak najbardziej w takim błotnym, budowlanym EDC jak widzę u Ciebie, już to kolega Essefer przetestował dogłębnie. ;>
Ja też w końcu "pękłem" i zakupiłem sobie te najmniejsze Cobolty (tego rozmiaru mi tylko brakowało), ale jeszcze nie dojechały, a z tym tydzień zejdzie.
« Ostatnia zmiana: 09-10-2019, 16:24:31 wysłana przez Vigo »

Online bfxXx

• Opinii: (62)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1763 dnia: 09-10-2019, 17:26:14 »
A ja również skusiłem się na tackę magnetyczną z Lidla. Zdjęcia już nie wrzucam bo po co kolejne  ;-)
Sprzedam narzędzia Gedore, Wera, Wiha
https://forum.knives.pl/index.php?topic=202935.new#new

Offline neo.vin

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1764 dnia: 09-10-2019, 18:09:35 »

Dzięki poradzie Vigo wziąłem małą Cobre dla siebie a dla taty Morsa z Knippexa. Obaj jesteśmy w pełni ukontentowani, polecam tego Pana :)

Dziękuję @demon :)
« Ostatnia zmiana: 09-10-2019, 18:20:02 wysłana przez neo.vin »

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Opinii: (42)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mój nóż jest częścią mnie - tą lepszą częścią ...
« Odpowiedź #1765 dnia: 09-10-2019, 18:11:48 »
Dzięki poradzie Vigo wziąłem małą Cobre dla siebie a dla taty Morsa z Knippexa. Oboje jesteśmy w pełni ukontentowani, polecam tego Pana :)

Chyba obaj - nie oboje?

Chociaż ... take czasy, że kto wie?

:dodge:

Szacun  :alien:
« Ostatnia zmiana: 09-10-2019, 18:14:08 wysłana przez demon »
Dumny Ksenofob i Szowinista :)

Kupię nieprodukowane, nieużywane TULE LEATHERMANA: https://forum.knives.pl/index.php/topic,189500.0.html

Online bfxXx

• Opinii: (62)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1766 dnia: 09-10-2019, 18:43:16 »
Przyda się w EDC złodzieja lub włamywacza   :rotfl:
Oczywiście nic do Ciebie nie mam @Larloh  :D
Sprzedam narzędzia Gedore, Wera, Wiha
https://forum.knives.pl/index.php?topic=202935.new#new

Offline Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1767 dnia: 09-10-2019, 19:09:16 »
Panowie, ale to jest najnowszy,  malutki Cobolcik 160mm długości całkowitej, czyli mniej, więcej tyle ile ma rozłożony standardowy Victorinox 91mm, myślę, że jako EDC u budowlańca, takie małe przecinaki nie będą bynajmniej przesadą. ;>

Offline Larloh

• Opinii: (21)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1768 dnia: 09-10-2019, 21:19:19 »
@Vigo masz rację, te cobolty są dość małe, jak rozłożony tool, od dłuższego czasu kusiły mnie, i teraz chce przetestować ich przydatność przy docinaniu różnych pierdół. Tak na serio to zawsze niedaleko mam najróżniejsze fleksy od dużych do akumulatorowych, więc do poważnego cięcia znajdzie się adekwatniejszy sprzęt :D

@bfxXx zawodowo zajmuję się montowaniem zabezpieczeń przed złodziejami i włamywaczami, więc nic dziwnego że używam podobnych narzędzi ;-)

@demon  :alien: również pozdrawiam  :alien:

Online nielet

• Opinii: (112)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1769 dnia: 10-10-2019, 17:59:53 »
Dobrze, że kupiliście tacki, zawsze się przydadzą. Gdyby ktoś widział grzechotkę Wiha 36931 w dobrej cenie, śmiało dawać znać. Normalnie dawno dobrej grzechotki nie kupiłem a ta od dłuższego czasu za mną chodzi  :slini:

https://www.google.com/search?q=Wiha+36931&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjj2uO3hZLlAhWClYsKHVBbBRwQ_AUIEygD&biw=1536&bih=728

Offline fluid

• Holy Diver
  • Opinii: (68)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1770 dnia: 10-10-2019, 20:13:13 »
Testowania Knipexa vs Czajnizjum ciąg dalszy.

Offline bocian13

• Opinii: (81)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1771 dnia: 10-10-2019, 22:48:03 »
Niech ktoś zniknie ten wątek... właśnie zamówiłem te nowe krótkie Cobolty  :rotfl:

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1772 dnia: 10-10-2019, 23:23:12 »
Niech ktoś zniknie ten wątek... właśnie zamówiłem te nowe krótkie Cobolty  :rotfl:

A średnie i długie już masz?

;P ;P ;P

Kupię nieprodukowane, nieużywane TULE LEATHERMANA: https://forum.knives.pl/index.php/topic,189500.0.html

Online kostek.ok

• Opinii: (52)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1773 dnia: 11-10-2019, 00:08:36 »
Ja nie dawno pisałem , że knipexów nie używam , a juz mi po głowie chodzą 2 Cobry co najmniej i widzę że ten mały Cobolt też  :? , pomimo , że jeszcze nie znalazłem dla nich zastosowania  :D
Na szczęście , w sklepach same duże i może nie znajdę  ;-)

Offline Jurand83

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #1774 dnia: 11-10-2019, 00:41:31 »
Witam wszystkich po dłuższej przerwie. W ostatnim czasie nie próżnowałem i kupiłem sobie parę podstawowych narzędzi. Przy okazji postaram się wrzucić stosowne zdjęcie.
Jeśli ktoś szuka dalej, to w Warszawie lubiane wkrętaki precyzyjne Wihy wcześniejszej wersji
https://www.olx.pl/oferta/wkretaki-srubokrety-precyzyjne-wiha-plaskie-torx-krzyzak-esd-CID628-IDAzJG1.html#6b43fac47a

Dzięki @nielet. Już przejąłem :D

Mam do Was parę pytań. Czy ktoś z Was miał może do czynienia z Cobrami Gedore ?? Pomału myślę sobie nad zakupem takiej Cobry Knipexa 250 mm. Ale przy okazji znalazłem bardzo dobrą cenowo ofertę Cobry Gedore 255 mm u dostarczyciela imbusów tejże marki dla tego forum (w tym mnie :D).

https://allegro.pl/oferta/gedore-klucz-nastawny-szczypce-nastawne-do-rur-255-7830213064?reco_id=d9d181d3-eba8-11e9-85e2-ecf4bbd0bee8&sid=1cd3d0f84797ee9dbaaf52fac42b60e8c157c38c529f4e34b5162f65fddea227

Szczerze mówiąc od razu mi się oczy zaświeciły jak szczerbatemu na suchary. Ale po obejrzeniu tego testu, jakoś zapał minął.

Czy mógłby ktoś się jeszcze wypowiedzieć odnośnie tych szczypiec Gedore, jak z ich użytkowaniem ??? Wiem, że Ty @Vigo masz te szczypce, tyle, że z lepszymi rączkami. Czy według Ciebie jest sens kupować te Gedore zamiast Knipexa ?? Ja raczej staram się, póki co ,kupować rzeczy pojedynczo, więc dla mnie sprawa jest zero-jedynkowa.

Druga kwestia. Cobolty. Też oczywiście o nich myślę. Najlepiej 200 mm, czyli takie typowe do skrzynki. No ale w mojej mieścinie znalazłem Cobolty 7131250 w wersji XL 250 mm w promocji. 87 zł. Tyle, że są to z tym wcięciem na ostrzu. Dla zobrazowania wrzucę przykładową ofertę (zero związku ze sprzedającym).

https://allegro.pl/oferta/knipex-szczypce-cobolt-71-31-250-xl-promocja-8269305685

No i znowu te pytanie. Ktoś je ma ?? Te wcięcie jest niby do mocniejszego nacisku przy cięciu twardszych rzeczy. Tak się zastanawiam czy przy cięciu mniejszych rzeczy, nie sprawia to problemu z "trafieniem na domknięcie ostrza". Przy dociśniętych ostrzach na całej długości to się tnie bez zastanowienia. A tutaj już trzeba "celować", żeby nie trafiać w te zagłębienie. Chyba wiecie co mam na myśli. W każdym razie, zauważam że ten model Cobolta ma dosyć często megaprzebitki. Może to wynika ze słabego popytu na to. Nie wiem.

I kolejne pytanie :D Chcę bardzo kupić sobie ten sławetny zestaw 12 wkrętaków Wihy z Castoramy Soft Finish (118 zł). Wszędzie gdzie o nich czytam, jest podkreślane, że są do pracy w środowisku suchym. Z czego to wynika ?? Chodzi o dużą podatność na korozję, czy o coś innego ??

Przy okazji podzielę się taki infem, że kupiłem sobie zestaw bitów Wery Bit-Check 12 BiTorsion 1, polecanych tu przez parę osób, z tego linku

https://allegro.pl/oferta/wera-057420-bity-pz-ph-torx-zestaw-11szt-7721038940

No cóż. Pudełko z tyłu mam nieźle porysowane, sam Rapidaptor na tym "zielonym", był trochę pobrudzony. Musiałem wyczyścić wacikiem. Pisałem w tej sprawie do sprzedającego, nie licząc zbytnio na odzew. Jednak przedzwonili i uprzejmie poinformowali, że takie porysowane mają wszystkie egzemplarze. No cóż liczy się sam gest. I tak przebitka cenowa jest kolosalna. Ale niesmak trochę mi pozostał. W każdym razie jak ktoś będzie te zestawy w przyszłości kupował, żeby miał to na względzie.
Z drugiej strony bardzo pozytywnie zaskoczył mnie zakup legendarnych tu już, obecnie za 34 zł, kombinerek Wihy. Egzemplarz dostałem, można powiedzieć idealny. Ale faktem jest, że prosiłem w uwagach o ładny egzemplarz :D Reasumując ten wątek, będę musiał przy każdym zakupie prosić o ładne egzemplarze :D

Ostatnio przyszła mi taka myśl. Sprzedający na allegro powinni być dla @Vigo wdzięczni za popyt jaki dla nich  tworzy na tym forum. Fajnie by było jakby ustawili hasełko rabatowe. Na kod rabatowy "Vigo" od razu asortyment -10% :D:D:D Pomarzyć fajna rzecz :D

Ja też dziś przechwyciłem tacki magnesowe z Lidla :D:D:D

Dobra, kończę swe wywody.  Przez te forum już mi się śnią narzędzia, albo nie dają spać bo intensywnie myślę, które kupić następne. Wybaczcie za nieskładność wypowiedzi, ale późno to piszę :D:D:D

« Ostatnia zmiana: 11-10-2019, 00:53:37 wysłana przez Jurand83 »

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1775 dnia: 11-10-2019, 00:58:06 »
Mam do Was parę pytań. Czy ktoś z Was miał może do czynienia z Cobrami Gedore ??

Ja mam dużą - chyba właśnie 255mm. Jakość wykonania może nawet lepsza niż Knipexa, trochę dłuższy "dziubek" niż w klasycznej Cobrze, chwyt być trochę słabszy niż Knipexa - ale żadnych testów nie robiłem, może kwestia jednego konkretnego przypadku, albo po prostu mi się wydawało. Ogólnie - moim zdaniem warto, tylko gama rozmiarowa sporo mniejsza niż w Knipexie.

« Ostatnia zmiana: 11-10-2019, 01:01:18 wysłana przez demon »

Offline Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1776 dnia: 11-10-2019, 01:59:20 »
  Mam obie wersje Cobry od Gedore, chromowaną w tych dwukomponentowych "lepszych" rękojeściach (tę sztukę mam już kilka ładnych lat) i zwykłą z chwytami "maczanymi" i szarą powłoką (fosforowanie :question:), którą obecnie można kupić "po taniości". Jakość bez zarzutów, choć ostatnio któryś forumowicz narzekał mi na PW, że trafił mu się na Allegro egzemplarz z nierównymi końcówkami szczęk.
  Miejmy na uwadze, że znanym markom też trafiają się niedoróbki, a i dodatkowo te tanie (a normalnie drogie narzędzia), które u nas (głównie na Allegro) można czasem trafić, bywają egzemplarzami nowymi, ale np. poekspozycyjnymi z wyprzedaży zachodnich marketów, stąd pewnie rysy na zasobniku Wery o których wspomniałeś, jednak większość takich kosmetycznych mankamentów nie ma wpływu na funkcjonalność narzędzi, wiadomo człowiek chciałby żeby wszystko co nowe było ładne i czyste (też mam takie pedantyczno-estsetyczne odchyłki ;-)), babole, które nam wadzą zawsze można reklamować.
  Jednak biorąc pod uwagę atrakcyjne ceny, można na takie wizualne drobiazgi przymknąć oko, a każde narzędzie z czasem straci blask nowości w wyniku jego normalnego użytkowania.
  Wracając do Cobry Gedore, to tą chromowaną, pracowałem sporo, robiłem instalacje hydrauliczną w mieszkaniu i pamiętam, że po dwóch, trzech dniach skręcania stalowych rurek nie pozostał żaden ślad na chromowanych ząbkach szczęk, wyglądały tak jakby nic nimi nie było robione co mnie mocno zdziwiło.
Przy okazji tej roboty wynikło, że takie Cobry należy bezwzględnie mieć dwie i do skręcania rurek stalowych półcalowych 180-tka, to absolutne minimum, a idealny jest rozmiar 250mm. ;>
Ta gedorowa Cobra ma profil szczęk pośredni między standardową Cobrą Knipexa, a knipexową ze zwężanymi i wydłużonymi szczękami (foto niżej).
Ten początkowy dłuższy, płaski fragment szczęk z drobnymi ząbkami obecny w Gedore ułatwi pewniejszy chwyt płaskich detali.
Ogólnie Gedore normalnie bardziej się ceni od Knipexa, choć asortyment szczypiec mają znacznie uboższy.

« Ostatnia zmiana: 11-10-2019, 02:20:45 wysłana przez Vigo »

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1777 dnia: 11-10-2019, 16:36:29 »
Cobry należy bezwzględnie mieć dwie i do skręcania rurek stalowych półcalowych 180-tka, to absolutne minimum, a idealny jest rozmiar 250mm. ;>

Uściślę ... trzeba mieć PO DWIE Cobry - dwie, małe, dwie średnie i dwie duże ;)

Offline cat

• Opinii: (1)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1778 dnia: 11-10-2019, 16:53:08 »
I jakiś backup...

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1779 dnia: 11-10-2019, 16:54:28 »
I jakiś backup...

:rotfl:

Dobre.