Autor Wątek: Mini zestaw narzędzi - EDC  (Przeczytany 103879 razy)

mnowi, Daemon, Bert_2 i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Vigo

• Opinii: (247)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Scyzoryki to moje narkotyki! & LeatherMANIAK ;-)

Offline stream

• Opinii: (8)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Mini zestaw narzędzi - EDC
« Odpowiedź #2181 dnia: 07-11-2019, 06:48:26 »
Klucze nastawne Facoma produkuje Irega więc można też kupić u źródła, pewnie taniej wyjdzie :)

Offline rafal.idzkowski

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #2182 dnia: 07-11-2019, 08:33:06 »
Klucze nastawne Facoma produkuje Irega więc można też kupić u źródła, pewnie taniej wyjdzie :)

Irega też robi dla Channellock.(są rebrandowane, naciągają inny gumowy uchwyt. )

Offline Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2183 dnia: 07-11-2019, 10:38:48 »
Ogólnie z tego co mi się obiło o uszy, grupa Stanley po zakupie Facoma przeznaczyła tę markę do likwidacji, :special: cały dotychczasowy asortyment Facoma ma być niby teraz brandowany marką USAG, zdaje się już pozamykali fabryki Facoma we Francji i przenieśli całą produkcję na Tajwan.

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Opinii: (43)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mój nóż jest częścią mnie - tą lepszą częścią ...
« Odpowiedź #2184 dnia: 07-11-2019, 10:42:57 »
Ogólnie z tego co mi się obiło o uszy, grupa Stanley po zakupie Facoma przeznaczyła tę markę do likwidacji, :special: cały dotychczasowy asortyment Facoma ma być niby teraz brandowany marką USAG, zdaje się już pozamykali fabryki Facoma we Francji i przenieśli całą produkcję na Tajwan.

Skurwysyny...
Kupię nieprodukowane, nieużywane TULE LEATHERMANA: https://forum.knives.pl/index.php/topic,189500.0.html

Offline Sahar

• Opinii: (33)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2185 dnia: 07-11-2019, 12:12:29 »
Skurwysyny...

Dlaczego? Optymalizacja kosztów produkcji, całkiem normalne zarządzanie. Leatherman za chwilę też zacznie tak klepać w Azji (o ile już tak nie robią?).

Online bfxXx

• Opinii: (64)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2186 dnia: 07-11-2019, 12:19:47 »
Mam pytanie odnoście takich (sub)marek jak Gedore Red czy Expert by Facom. Warte to coś?

Sprzedam szczypce VDE Gedore,przedłużka Wera, Wiha Prostar
https://forum.knives.pl/index.php/topic,202935.msg2589705.html#msg2589705

Offline Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2187 dnia: 07-11-2019, 12:23:42 »
Produkcja na Tajwanie, to jest akurat plus, tamtejsze wyroby są akurat bardzo wysokiej jakości (oni są tam dokładni jak Japończycy), na pewno wyższej niż np. "made in U.S.A.", z produkcją w Chinach kontynentalnych bywa jak wiadomo różnie od niebotycznej perfekcji (w adekwatnej cenie oczywiście  ;>) po kompletny chłam i tandetę, ale marki Facom szkoda bo to moja ulubiona z tych droższych, chyba najwyższa perfekcja wykonania, moim zdaniem lepiej niż Wera, Wiha, etc.

Mam pytanie odnoście takich (sub)marek jak Gedore Red czy Expert by Facom. Warte to coś?
Moim zdaniem, to jest bardzo przyzwoity poziom wykonania, powiedzmy półka taka jak BAHCO (zasadniczo wszystko made in Tajwan właśnie) za bardzo rozsądne pieniądze.
Po wielu sprzętach nawet widać, że robione są w jednej fabryce.

Choćby, BAHCO i FACOM Expert:

« Ostatnia zmiana: 07-11-2019, 12:33:12 wysłana przez Vigo »

Offline kgrzesiek

• Opinii: (344)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2188 dnia: 07-11-2019, 12:32:14 »
@Vigo piszesz, że Facom lepszy od Wery, Wihy. Czyli Stanley likwidując tą markę musi też być lepszy od Wery, Wihy? Czy tylko bogatszy od Facoma?
Rozumiem wchłonięcie marki, przejęcie jej dobrego parku maszynowego i wstawienie znanego szyldu, ale jeśli nowy właściciel reprezentuje średni poziom to logicznie tego wytłumaczyć się nie da.
Jedynie jako pozbycie się biedniejszej konkurencji i dokupienie sobie po dobrej kasie nowych fabryk dla własnej marki.

Offline Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2189 dnia: 07-11-2019, 12:45:40 »
@Vigo piszesz, że Facom lepszy od Wery, Wihy. Czyli Stanley likwidując tą markę musi też być lepszy od Wery, Wihy? Czy tylko bogatszy od Facoma?
Rozumiem wchłonięcie marki, przejęcie jej dobrego parku maszynowego i wstawienie znanego szyldu, ale jeśli nowy właściciel reprezentuje średni poziom to logicznie tego wytłumaczyć się nie da.
Jedynie jako pozbycie się biedniejszej konkurencji i dokupienie sobie po dobrej kasie nowych fabryk dla własnej marki.

Logiki działań koncernowych księgowych (bo oni teraz tam rządzą) Ci nie wytłumaczę, bo sam ich nie rozumiem (patrz Victorinox -> Wenger).
Na mój rozum, Facom stosował w swoich narzędziach rozwiązania zbyt drogie (takie smaczki i fanaberie inżynierskie, a można zrobić przecie taniej  ;>) z punktu widzenia księgowych.
Ostatnimi czasy zauważyłem zjawisko "potaniania" produktów, np. zrezygnowano z zajebistych, pancernych kasetek Facoma na rzecz takich mniej fajnych "wydmuszkowatych", rękojeści w grzechotkach, też obecnie jakieś, takie plastikowe bardziej, a były wcześniej z wysokiej jakości, twardej gumy, lepsze w odczuciu.
« Ostatnia zmiana: 07-11-2019, 12:48:09 wysłana przez Vigo »

Offline rafal.idzkowski

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #2190 dnia: 07-11-2019, 13:15:19 »
Dlaczego? Optymalizacja kosztów produkcji, całkiem normalne zarządzanie. Leatherman za chwilę też zacznie tak klepać w Azji (o ile już tak nie robią?).

Marka robiącą słabe narzędzia wykupuje markę, która robi świetne narzędzia i ją ubija. W ten sposób tracimy jedną z niewielu dobrych, europejskich i łatwo dostępnych marek. Przeniesienie produkcji do Azji to jedno, a ubicie takiej marki to drugie.

IMHO Dick move

Offline kgrzesiek

• Opinii: (344)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2191 dnia: 07-11-2019, 13:22:55 »
Czyli po prostu skazują nas na kupowanie narzędzi gorszej jakości. Szybciej się zużyje, szybciej kupią nowe, a szyld zacny. Producent ma zarabiać, a klient płaci jak potrzebuje wkrętaka. Jak wszędzie niestety.

Offline nielet

• Opinii: (114)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2192 dnia: 07-11-2019, 17:24:15 »

To mnie mocno zaskoczyłeś. Facom, IMO dobrze rozpoznawalna marka i ktoś tam postanawia o jej likwidacji. USAG poznałem dopiero po lekturze tego wątku, to bliźniacza produkcja z Facomem z jednej fabryki. W skrzynkach USAG-a są narzędzia nie tylko z tą nazwą, ale również np. nasadki Facom. 

Offline Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2193 dnia: 07-11-2019, 17:49:00 »
Może to tylko plotki, byłoby fajnie, bo Facom, to zacna marka (gwarancja u nich działa jak u Leathermana tylko jest nielimitowana w czasie), którą bardzo cenię i niechby tak zostało.  :idea:

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2194 dnia: 07-11-2019, 20:00:20 »

Bagietki zwykłem kupować wyłącznie w Paryżu... jak widać nie ja jeden...

Marka robiącą słabe narzędzia wykupuje markę, która robi świetne narzędzia i ją ubija. W ten sposób tracimy jedną z niewielu dobrych, europejskich i łatwo dostępnych marek. Przeniesienie produkcji do Azji to jedno, a ubicie takiej marki to drugie.

IMHO Dick move

Może to tylko plotki, byłoby fajnie, bo Facom, to zacna marka (gwarancja u nich działa jak u Leathermana tylko jest nielimitowana w czasie), którą bardzo cenię i niechby tak zostało.  :idea:

Linka proszę  ;-)

Jaka różnica między Gedore Red a zwykłymi?

Facom, pewnie któryś z serii 113AS. :

8": https://facom.com.pl/pl/10033-113as8c-klucz-nastawny-krotka-rekojesc-40-mm.html
lub mniejszy 6": https://facom.com.pl/pl/10032-113as6c-klucz-nastawny-krotka-rekojesc-33-mm.html

Przyjdzie to wkleję fotki ;-)

https://facom.com.pl/pl/10033-113as8c-klucz-nastawny-krotka-rekojesc-40-mm.html
« Ostatnia zmiana: 07-11-2019, 20:05:57 wysłana przez demon »
Kupię nieprodukowane, nieużywane TULE LEATHERMANA: https://forum.knives.pl/index.php/topic,189500.0.html

Offline nielet

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2195 dnia: 07-11-2019, 21:36:40 »

Drogi mój kolego niestety, ale tak różowo chyba nie jest. IMO wręcz jest dennie. Przetestowałem tak z ciekawości dożywotnią gwarancję Facom-a. Miałem starą wersję płaskiego wkrętaka, kiedyś go dostałem chyba od szwagra, podczas użytkowania nastąpiło rozwarstwienie rękojeści, takiego krążka na jej końcu, zdjęcie w załączeniu. Oddałem go do przedstawiciela firmy. Po jakimś czasie zadzwonił do mnie pracownik informując, że wrócił wkrętak z centrali w Polsce i że nie uznano gwarancji, ponieważ metalowa końcówka wkrętaka miała ślady niewłaściwego użytkowania. Czyli szukali powodu, aby nie zrealizować gwarancji ? Jak myślicie ? Wkrętaka jeszcze nie odebrałem, bo muszę jechać do miasta wojewódzkiego a nawet nie wiem, czy chce mi się go odbierać. Przeczytałem warunki gwarancji i polecam je Wam: https://www.facom.com/sk/services/facom-guarantee/FACOM-Guarantee.html Z tych warunków wynika, chyba, że np. jak pękł Ci klucz, który nosi ślady rudej, to gwarancja nie przysługuje.

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2196 dnia: 07-11-2019, 23:16:51 »
Ja czytałem pozytywne przykłady - typu padła ci grzechoka zwracasz ją do przedstawiciela i przysyłają ci nową. Fakt, że to były zagraniczne opinie i rzecz działa się "na zachodzie".

Online bfxXx

• Opinii: (64)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2197 dnia: 07-11-2019, 23:27:47 »
Wiadomo jak wygląda gwarancja w przypadku innych producentów? Mam na myśli:Wera, Wiha, Hazet, Gedore, Bahco, może i więcej?

Sprzedam szczypce VDE Gedore,przedłużka Wera, Wiha Prostar
https://forum.knives.pl/index.php/topic,202935.msg2589705.html#msg2589705

Offline nielet

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2198 dnia: 08-11-2019, 16:53:02 »
Facom produkuje super narzędzia, ale krajowe gwarancyjne podejście do klienta niefajne :( Miałem przypadek skorzystania z gwarancji firmy Wiha. Zrobiłem zdjęcia uszkodzeń szczypiec i wysłałem mailem. Dostałem nowe. Zaznaczę, że w tym przypadku szczypce nadużywałem.

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2199 dnia: 08-11-2019, 18:58:00 »
Wera, Knipex i Facom (nie wiem jak inne firmy) sprzedają części zamienne do swoich narzędzi. To też duży plus.

Ps. Części zamienne czyli np. "gałkę" do Zyklopa a nie bity czy uchwyty do bitów.