Autor Wątek: Mini zestaw narzędzi - EDC  (Przeczytany 116964 razy)

AP, Harry i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline djarab

• Hanys Przodowy
  • Opinii: (24)
  • Użytkownik knives.pl
DJ Arab

Online Vigo

• Opinii: (252)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Scyzoryki to moje narkotyki! & LeatherMANIAK ;-)
Odp: Mini zestaw narzędzi - EDC
« Odpowiedź #2401 dnia: 30-11-2019, 11:55:56 »
Do mnie dotarła miarka 2m (brelok) od Milwaukee o której pozytywnie wypowiadał się @Vigo , dołączyłem do niej łańcuszek i służy jako brelok do kluczyków służbowego samochodu. Miarka fajna widać, że wytrzymała, porównując do 1m Stanley-a większa. W tej starej pozbyłem się odpadającego chromu i dalej służy, ale niesmak pozostał. Wygląda to tak:

obrazki zostały usunięte z cytatu

@nielet, mnie przypadła do gustu ta miarka, leży zawsze na podorędziu, często też korzystam ze skali calowej, kiedy gdzieś jest podany rozmiar w calach, to wyciągam miarkę i sobie sprawdzam ile to jest bez konieczności przeliczania (x 2,5). ;>
Mnie tylko do szczęścia brakuje w tym model;u auto stopu, ale da się przeżyć i bez tego.

https://tool4you.pl/grzechotka-z-mechanizmem-obrotowym-1-2,3,879444,128290  Dobra cena za ciekawą grzechotkę od proxxona  . 

Jedną grzechotkę z funkcją pokręcania warto mieć w swoim narzędziowym arsenale. :idea:
Mam małą od Facoma (R.360), sprzęt ciekawy i w pewnych okolicznościach może okazać się nieocenionym.

Oplaca sie brac za taka kase?
https://www.klium.nl/facom-sldbox1-koffer-dbox-6-kant-metrische-doppen-1-2-21-stuks-96378?gclid=EAIaIQobChMIh5nrq82R5gIVGud3Ch33BQU9EAQYASABEgLTevD_BwE

Facom, to jest Facom, klasa sama w sobie, cena zestawu może nie jest jakaś powalająca, ale wyraźnie taniej niż normalnie (jak u nas, ale ... bez VAT-u).

Online smutna_niespodzianka

• Podlaska Grupa Knives
  • Opinii: (41)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2402 dnia: 30-11-2019, 13:04:02 »
Mam i ja (owczym pędem :D, jula wysyłkowo)

Online Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2403 dnia: 30-11-2019, 18:12:21 »
Mam i ja (owczym pędem :D, jula wysyłkowo)

(Obrazek został usunięty z cytatu.)
No i jak Pan, Panie Niewesoły ;) odbierasz ten SL25  :question:

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Opinii: (46)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mój nóż jest częścią mnie - tą lepszą częścią ...
« Odpowiedź #2404 dnia: 30-11-2019, 18:42:10 »

Ja kupiłem na prezent. Zestaw bardzo fajny - jedyna wada to niewielka ilość bitów (PH2 jest za to w licznie 2 szt... dziwne, wiem że jest często używany ale mimo wszystko mogli dać np. PH1) - nasadek sześciokątnych jest za to bardzo dużo od rozmiaru 4mm(!). Sprawdźcie jak wam chodzi przełącznik kierunku - u mnie w pierwszej sztuce bardzo ciężko pstrykał i wymieniłem na drugi egzemplarz. Tu jest poezja - czuć jakość. A i na siłę, coś dla estetów ... mogliby ten pomarańczowy kolor swoich narzędzi zmienić na mniej oczojebny ;)

Ps. Przedłużka też fajna - nasadka ma spory luz na boki (można kręcić pod kątem) ale nie spada, przycisk zwalniania w grzechotce (skoro już musi być...) działa bardzo płynnie i skutecznie - żadnej walki z nasadką przy zdejmowaniu. Generalnie - zestaw bardzo dobry z małym minusikiem (bity!) a jak za tą cenę - GENIALNY.
« Ostatnia zmiana: 30-11-2019, 18:47:26 wysłana przez demon »
Kupię nieprodukowane, nieużywane TULE LEATHERMANA: https://forum.knives.pl/index.php/topic,189500.0.html

Online smutna_niespodzianka

• Podlaska Grupa Knives
  • Opinii: (41)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2405 dnia: 30-11-2019, 19:26:11 »
Zacytowałbym w całości Demona, ale On coś bredzi że kolor niewłaściwy  :?

Online Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2406 dnia: 30-11-2019, 19:35:41 »
Ja kupiłem na prezent. Zestaw bardzo fajny - jedyna wada to niewielka ilość bitów (PH2 jest za to w licznie 2 szt... dziwne, wiem że jest często używany ale mimo wszystko mogli dać np. PH1) - nasadek sześciokątnych jest za to bardzo dużo od rozmiaru 4mm(!). Sprawdźcie jak wam chodzi przełącznik kierunku - u mnie w pierwszej sztuce bardzo ciężko pstrykał i wymieniłem na drugi egzemplarz. Tu jest poezja - czuć jakość. A i na siłę, coś dla estetów ... mogliby ten pomarańczowy kolor swoich narzędzi zmienić na mniej oczojebny ;)

Ps. Przedłużka też fajna - nasadka ma spory luz na boki (można kręcić pod kątem) ale nie spada, przycisk zwalniania w grzechotce (skoro już musi być...) działa bardzo płynnie i skutecznie - żadnej walki z nasadką przy zdejmowaniu. Generalnie - zestaw bardzo dobry z małym minusikiem (bity!) a jak za tą cenę - GENIALNY.

Ja w swoim SL25 zawsze wymieniam co trzeba (płaskich też fabrycznie niema), bo np. zastosowania dla T40, T30 nie widzę wokół siebie.

Są do kupienia na Allegro fajne zestawy bitów Bahco za ok. 30zł, których można użyć jako firmowego magazynu.

« Ostatnia zmiana: 30-11-2019, 19:39:17 wysłana przez Vigo »

Offline shakan

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #2407 dnia: 01-12-2019, 23:23:09 »

Online Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2408 dnia: 02-12-2019, 21:02:15 »
https://allegro.pl/oferta/wiha-7000sk65esd-39971-65-szt-zestaw-bitow-8699671204 może jakiegoś fana mini zestawów zainteresuje  :slini:

Jestem fanem, :D ale mimo, że cena tej Wihy Bit Micro jest niższa niż normalnie, to jednak nadal jest drogi. :x

Wpadł mi taki, kompaktowy zestaw BETA 860/C27 (kolorem podobny do Bahco), jednak bez nasadek no i przez, to mniejszy trochę od SL25.
Tak na szybko, pierwsze wnioski i wrażenia organoleptyczne.
W skład zestawu wchodzi 27 elementów zamkniętych w niewielkim, ale sprawiającym bardzo dobre wrażenie pudełeczku, kasetce wykonana z tworzywa sztucznego wysokiej jakości, opakowanie jest twarde i mocne z solidnymi zawiasami, mogli tylko zrobić jakieś bardziej wypasione zamknięcie, bo jest tylko zwykły, prosty zaczep jak w SL25. W tym fajnym pudełeczku mieści się 25 bitów podstawowych typów, przejściówka HEX 1/4"<->kwadrat 1/4" z kulką do nasadek oraz najważniejszy element mała grzechotka.
Grzechotka też jest fajna, poziom wykonania jak u Facoma, Wery, Wihy, etc., chromowana na ładny półmat, z magnetycznym gniazdem na bity, magnes jednak Wyraźnie słabszy niż w grzechotkach innych producentów, które miałem okazję mieć w rękach, jednak bity jakoś trzyma i same z gniazda nie wypadną.

Do kompletu dokupiłem dodatkowo przedłużkę BETA 882P/80, gdyż stwierdziłem, że takowej w tym małym kompleciku zdecydowanie brakuje i powinna tam być już fabrycznie dodana.
Przedłużka również wykonana na poziomie najlepszych firm branży, długość 80mm, chromowana na wysoki połysk, magnes w gnieździe mocny, znacznie mocniejszy niż w grzechotce.
Niestety przedłużka nijak nie mieści się w kasetce Beta, a miałem nadzieje, że tam ją upchnę, ale nic z tego, chyba żeby zrobić jej miejsce wyrzucając kilka niepotrzebnych bitów, a wystarczy wyjąć cztery znad grzechotki T25, T30, T40 i PH3 (ewentualnie trzy najbliższe poniżej niej: PE2, PZ1, 1X5,5), wówczas przedłużka ładnie się w tych miejscach mieści (ostatnie foto).

« Ostatnia zmiana: 02-12-2019, 21:09:02 wysłana przez Vigo »

Online nielet

• Opinii: (115)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2409 dnia: 02-12-2019, 21:41:55 »
@Vigo fajny ten zestaw. Kolekcja się rozrasta, normalnie zazdroszczę  :slini: Najmocniejsze magnesy jakie spotkałem są chyba w PB Swiss Tools. Cena też chyba z tych najmocniejszych :(

Online bfxXx

• Opinii: (64)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2410 dnia: 02-12-2019, 21:43:22 »
Ja jestem ciekaw skąd on te wszystkie zestawy wynajduje  :D

Pytanie. Posiada ktoś stąd może dremela 4000? Niestety pękłem ostatnio i po promocji kupiłem, ale na niskich obrotach strasznie charczy. Nie wiem czy to defekt tego egzemplarza, czy tak powinno być  :special:
« Ostatnia zmiana: 02-12-2019, 22:01:53 wysłana przez bfxXx »

Sprzedam szczypce VDE Gedore,przedłużka Wera, Wiha Prostar, Przecinak Gedore.
Przy zakupie więcej niż 1 rzeczy, wysyłka gratis!!!
https://forum.knives.pl/index.php/topic,202935.msg2589705.html#msg2589705

Offline Gen

• Opinii: (31)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2411 dnia: 02-12-2019, 22:30:55 »
@Vigo jak dobrze, że nie potrzebuje kolejnej małej grzechotki. Chyba...  :rotfl:
Z ciekawostek mogę polecić wkrętak: USAG 333 K/S8. Wyjmowana przedłużka, grzechotka, możliwość używania jako rękojeści typu T,
schowek na bity i coś czego nie ma konkurencja: schowek to tak naprawdę kolejny mały wkrętak.  :D Na znanym portalu aukcyjnym do znalezienia pod frazą: "COMBIDRIVE USAG".
(Nie mam żadnych powiązań ze sprzedawcą, po prostu tam ją znalazłem w kraju w najmniejszej cenie.)
Generalnie firma (marka) USAG jest ciekawa. Niby Facom, ale zazwyczaj o 1/3 tańszy.
Np: zestaw USAG 606 1/4"  SK czyli odpowiednik FACOM R.PEJ31PB tyle, że z grzechotką przegubową. Oba kosztują podobnie.
Czyli grzechotka przegubowa Facom'a kosztuje tyle, co cały zestaw z nią od USAG'a.
Biorąc pod uwagę, że pudełka prawie takie same, albo i takie same. Narzędzia podobnie. To pewnie fabryka ta sama.  ;)
Ciekawe czy warto dopłacać do Facom'a zatem. Oczywiście różnica w gwarancji: dożywotnia od Facom i zwykła od USAG.
Więc w sumie warto się zastanowić.  :D
« Ostatnia zmiana: 03-12-2019, 01:03:04 wysłana przez Gen »

Offline bambusfly

• Opinii: (9)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2412 dnia: 03-12-2019, 15:29:04 »
Pytanie. Posiada ktoś stąd może dremela 4000? Niestety pękłem ostatnio i po promocji kupiłem, ale na niskich obrotach strasznie charczy. Nie wiem czy to defekt tego egzemplarza, czy tak powinno być  :special:

Jeśli blokada wrzeciona działa prawidłowo, na wysokich obrotach wszystko w porządku, łożyska zakładam że sprawne, szczotki ułożone, to ten typ tak ma. Silnik szczotkowy, stąd na niskich obrotach wrażenie charczenia, nierównej pracy, duszenia. Chyba że coś z regulatorem obrotów. W serii 3000 tak samo to działa.

Online bfxXx

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2413 dnia: 03-12-2019, 15:46:18 »
Dzięki za odpowiedź  :]
Napisałem do obsługi amazonu i zasugerowali zwrot, i tak też zrobiłem. I kupie sobie bezprzewodowy  :rotfl:

Online Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2414 dnia: 03-12-2019, 16:38:43 »
Ja jestem ciekaw skąd on te wszystkie zestawy wynajduje  :D

Takie kompaktowe zestawy można kupić w każdym sklepie z kompaktowymi zestawami.  :D

@Vigo jak dobrze, że nie potrzebuje kolejnej małej grzechotki. Chyba...  :rotfl:
Z ciekawostek mogę polecić wkrętak: USAG 333 K/S8. Wyjmowana przedłużka, grzechotka, możliwość używania jako rękojeści typu T,
schowek na bity i coś czego nie ma konkurencja: schowek to tak naprawdę kolejny mały wkrętak.  :D Na znanym portalu aukcyjnym do znalezienia pod frazą: "COMBIDRIVE USAG".
(Nie mam żadnych powiązań ze sprzedawcą, po prostu tam ją znalazłem w kraju w najmniejszej cenie.)
Generalnie firma (marka) USAG jest ciekawa. Niby Facom, ale zazwyczaj o 1/3 tańszy.
Np: zestaw USAG 606 1/4"  SK czyli odpowiednik FACOM R.PEJ31PB tyle, że z grzechotką przegubową. Oba kosztują podobnie.
Czyli grzechotka przegubowa Facom'a kosztuje tyle, co cały zestaw z nią od USAG'a.
Biorąc pod uwagę, że pudełka prawie takie same, albo i takie same. Narzędzia podobnie. To pewnie fabryka ta sama.  ;)
Ciekawe czy warto dopłacać do Facom'a zatem. Oczywiście różnica w gwarancji: dożywotnia od Facom i zwykła od USAG.
Więc w sumie warto się zastanowić.  :D

To wrzuć pan jakieś fotki poglądowe i zdradź ile konkretnie takie coś kosztuje. :idea:

Dzięki za odpowiedź  :]
Napisałem do obsługi amazonu i zasugerowali zwrot, i tak też zrobiłem. I kupie sobie bezprzewodowy  :rotfl:
Przewodowe Dremele nie mają najlepszej kultury pracy, są też dosyć głośne, analogiczne maszynki Proxxona wypadają tu lepiej oraz ciszej.

Za to akumulatorowy Dremel 8200, 8220 już jest bardzo fajny, cichszy i fajnie pracujący (np. posiada natychmiastowy stop, czego niema już bliźniaczy niebieski Bosch GRO 12V z którym porównywałem 8200).
Dodatkowo do takiego Dremela 8200, 8220 pasują akumulatory Boscha 10,8-12V linii zielonej, a takie można dostać sporo taniej niż te z naklejką Dremel, dobrze o tym fakcie wiedzieć i w sumie mając, to na uwadze korzystniej jest brać model 8200, 8220 niż nieco mniejszy 8100, który już obsługuje inne akusy.
« Ostatnia zmiana: 03-12-2019, 16:44:54 wysłana przez Vigo »

Online norbek

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #2415 dnia: 03-12-2019, 16:55:29 »
Mój zestaw w przenośnej małej kieszeni. Brakuje mi do pełni szczęścia knipex cobra tylko zastanawiam się nad rozmiarem 125 / 150 / 180, bo akurat wszystkie te rozmiary się zmieszczą, jakiejś małej grzechotki 1/4 w zestawie z nasadkami, oraz małego młotka tak około 150 - 170 cm długości pełnej. Jeżeli chodzi o grzechotki to jest masa tematów w tym wątku więc pewnie na coś się zdecyduję ale niestety nie dogrzebałem się, żeby ktoś tutaj pochwalił się mini młotkiem. Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe modele to proszę o info.

Online bfxXx

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2416 dnia: 03-12-2019, 16:57:52 »
Za to akumulatorowy Dremel 8200, 8220 już jest bardzo fajny, cichszy i fajnie pracujący (np. posiada natychmiastowy stop, czego niema już bliźniaczy niebieski Bosch GRO 12V z którym porównywałem 8200).
Dodatkowo do takiego Dremela 8200, 8220 pasują akumulatory Boscha 10,8-12V linii zielonej, a takie można dostać sporo taniej niż te z naklejką Dremel, dobrze o tym fakcie wiedzieć i w sumie mając, to na uwadze korzystniej jest brać model 8200, 8220 niż nieco mniejszy 8100, który już obsługuje inne akusy.
Też już ten patent z akusami odkryłem  :D Pytanie, kiedy znowu będą na promocji (oby nie na następny czarny piątek :dead:)

Offline banax

• Opinii: (70)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2417 dnia: 03-12-2019, 16:58:21 »
Mam Dremela 4000, kupiłem w ciastoramie w jakiejś promocji, na dzień dobry poszedł na serwis z powodu bicia i wpadania w wibracje w okolicach 15000 obrotów.
Wymiana wirnika pomogła, ale jak pisze Vigo " Przewodowe Dremele nie mają najlepszej kultury pracy, są też dosyć głośne". Jak dla mnie cała akcja rzuciła cień na Dremela jako synonim jakości.

Offline maba

• Opinii: (580)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2418 dnia: 03-12-2019, 17:07:39 »
Zamiast Kropelki polecam "S.O.S. Super Klej z pędzelkiem - Pattex", nie zasycha tak szybko, lepiej się przenosi i dużo wygodniej klei :shades:

Offline Gen

• Opinii: (31)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2419 dnia: 03-12-2019, 17:09:29 »
Odnośnie wkrętaka USAG 333 K/S8:
Wykonanie bardzo dobre, o wiele wyższa jakość niż BAHCO 808050P. Luzy na trzpieniu mniejsze, plastiki lepszej jakości i spasowanie także lepsze.
U nas znalazłem w cenie 195 zł. Czyli prawie dwa razy tyle co w/w Bahco. Jednak funkcjonalność większa (uchwyt T, rola mini wkrętaka, możliwość wyjęcia przedłużki
i włożenia bit'a bezpośrednio w gniazdo w rękojeści). Po paru wstępnych robotach - polecam.
To czego zawsze mi brakuje jak zabieram gdzieś jeden wkrętak z grzechotką, to czegoś bez tej grzechotki - jak trzeba więcej siły przyłożyć.
Uchwyt T robi robotę w takim przypadku.