Autor Wątek: Mini zestaw narzędzi - EDC  (Przeczytany 246555 razy)

Jurand83, mpxxl, yorri, NEPENTHE, lynx i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline lobuz1

• Opinii: (71)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Mini zestaw narzędzi - EDC
« Odpowiedź #5080 dnia: 01-08-2020, 09:15:06 »
Dziś już za późno żeby sąsiedzi docenili zakup
Poczekaj do jutra rano

Jasne, zaproszę też kolegów z wiertłami udarowymi :). Włączyłem tylko ma chwilę i pracuje z takim basem jak amerykański wóz z silnikiem 5 litowym :). Ten pneumatyczny udar wymaga smarowania co 50 godzin- odkręciłem kopułkę od udaru a tam nawalone sporo smaru przekładniowego :). Szkoda, że nie mam do skucia łazienki z płytkami :). Bosch 2.7J  przy nim to takie chucherko :).
« Ostatnia zmiana: 01-08-2020, 09:25:35 wysłana przez lobuz1 »
Nie ostrzę noży po alkoholu

Sprzedam:
Spyderco Ikuchi, Kershaw,Ganzo
Helikon spodnie, szorty

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Opinii: (129)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5081 dnia: 01-08-2020, 09:53:28 »

:rotfl:
Świat jest za piękny, żeby marnować czas na cienkich leszczy
--------------------------------------------------
A psy i tak fajniejsze Marcinu...

Offline wolfun

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (19)
  • **
« Odpowiedź #5082 dnia: 01-08-2020, 11:50:17 »
Podrzucę panowie pewien temat. Czasami odkrywam niektóre narzędzia na nowo, tak było i w tym przypadku. Jako że dużo jeżdżę na rowerze, a i trochę powiedzmy mechanikuję, to lubię mieć przy sobie jakiś ten „edecowy” zestawik. Któregoś dnia, sprawdzając dokręcenie pedałów w rowerze ukręciłem taką fajkę na bity. W niektórych pedałach, zwłaszcza tych z wypinanymi butami, nie ma możliwości dokręcenia ich płaskim kluczem, a jedynie ampulowym, np w rozmiarze 8, od wewnętrznej strony korby. Ze względu na to że w korbie nie ma zbyt drobnego skoku gwintu to pedały zwykle przykręca się z odrobinę większą siłą. W ten sposób poległa ta popularna fajka na bity, po prostu ta dłuższa część ukręciła się. Szukając czegoś w miarę wytrzymałego, a jednocześnie nie chcąc targać ze sobą grzechotki, odkryłem na nowo tzw. pokrętło łamane. Pewnie większość z Was kojarzy to proste narzędzie z warsztatów oponiarskich jak odkręcają nimi często zapieczone nakrętki w kołach. Kawał solidnego narzędzia. Ale ale, występuje ten klucz również w małych wersjach na nasadki 1/4 cała, a po założeniu adapteru mamy również „fajkę” na bity. Różnica jednak jest taka, że w przeciwieństwie do tych popularnych fajek to pokrętło moze przenosić bardzo duże momenty, nawet to w wersji mini jak 1/4”. Chyba w moim edc zostanie na dłużej... Przy okazji podrzucę ciekawą grzechotkę prosto od majfrenda z dalekiego wschodu, ostatnie zdj.

@lynx to pokrętło to skąd?
PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia  :P

Forum rządzi, Forum radzi, Forum nigdy Cię nie zdradzi......... chyba że przy wstawianiu zdjęć.

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Opinii: (48)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mój nóż jest częścią mnie - tą lepszą częścią ...
« Odpowiedź #5083 dnia: 01-08-2020, 12:05:40 »
Jasne, zaproszę też kolegów z wiertłami udarowymi :). Włączyłem tylko ma chwilę i pracuje z takim basem jak amerykański wóz z silnikiem 5 litowym :). Ten pneumatyczny udar wymaga smarowania co 50 godzin- odkręciłem kopułkę od udaru a tam nawalone sporo smaru przekładniowego :). Szkoda, że nie mam do skucia łazienki z płytkami :). Bosch 2.7J  przy nim to takie chucherko :).

O, kur... ale bydlę... Ciekawe czy to prawdziwa moc te 1500W? Jeżeli tak i sama się od tego nie rozpadnie - to szacun  :alien:
« Ostatnia zmiana: 01-08-2020, 12:07:40 wysłana przez demon »
Tolerancja i apatia to ostatnie "cnoty" umierającego społeczeństwa - Arystoteles
"Profil w likwidacji"

Offline nielet

• Opinii: (123)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5084 dnia: 01-08-2020, 12:12:48 »
@lynx to pokrętło to skąd?

Myślę, że ze sklepu ;P

Ze zdjęcia wynika, że jest to pokrętło firmy KING TONY 2452-05

MÓJ ULUBIONY TOOL PALADIN TOOLS PT 540 (SOG): https://forum.knives.pl/index.php/topic,158729.msg1550576.html#msg1550576

SPRZEDAM:  Wkrętak PB Swiss Tools PB 8451.10-30 M https://forum.knives.pl/index.php/topic,206870.0.html

Online lynx

• Opinii: (3)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #5085 dnia: 01-08-2020, 14:17:20 »
Myślę, że ze sklepu ;P

Ze zdjęcia wynika, że jest to pokrętło firmy KING TONY 2452-05

Dokładnie. To na zdjęciach to King Tony 2452 i dokładnie ten model mogę polecić. Fajna jakość wykonania i kompaktowy rozmiar. Mam jeszcze Yato YT-1425 i to z kolei zdecydowanie odradzam. Jakość wykonania na tragicznym poziomie, jak by szlifował niewyspany Chińczyk z poniedziałku, a i rozmiar, pomimo 1/4” ma większą rączkę i mniej poręczną od tej w KingTony. Poza tym w Yato już od patrzenia odpada ten chrom z powierzchni.
borovietz.com

Offline banax

• Opinii: (70)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5086 dnia: 01-08-2020, 15:00:32 »
Oczy już dawno nie te, okulary też nie zawsze dają radę więc tak drobiazg wchodzi do edc.

Offline wolfun

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (19)
  • **
« Odpowiedź #5087 dnia: 01-08-2020, 21:10:45 »
Dokładnie. To na zdjęciach to King Tony 2452 i dokładnie ten model mogę polecić. Fajna jakość wykonania i kompaktowy rozmiar. Mam jeszcze Yato YT-1425 i to z kolei zdecydowanie odradzam. Jakość wykonania na tragicznym poziomie, jak by szlifował niewyspany Chińczyk z poniedziałku, a i rozmiar, pomimo 1/4” ma większą rączkę i mniej poręczną od tej w KingTony. Poza tym w Yato już od patrzenia odpada ten chrom z powierzchni.
Dzięki :) nie będę szukał na złomie  ;P
PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia  :P

Forum rządzi, Forum radzi, Forum nigdy Cię nie zdradzi......... chyba że przy wstawianiu zdjęć.

Offline smutna_niespodzianka

• Podlaska Grupa Knives
  • Opinii: (44)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5088 dnia: 01-08-2020, 21:44:58 »
@banax
Gdzie kupiłeś tego eschenbach’a i czemu taki drogi  :dodge:

Offline banax

• Opinii: (70)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5089 dnia: 02-08-2020, 02:36:06 »
@banax
Gdzie kupiłeś tego eschenbach’a i czemu taki drogi  :dodge:

W moim ulubionym sklepie ze szpejem jubilerskim   https://alco.com.pl/optyka-lupy-okulary-mikroskopy,c100.html 
Nie była jakoś szczególnie droga, przesyłka już tak, ale kiedy weźmie się coś więcej to już tak nie boli ;).

Online gribshift

• Opinii: (15)
  • Użytkownik knives.pl
  • In vino sulphuris, in aqua chlorum
« Odpowiedź #5090 dnia: Dzisiaj o 19:58:42 »
Chyba jeszcze nie pisał nikt. W Lidlu będzie wkrętarka udarowa nieco taniej niż zwykle, 80 zeta:
https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowa-wiertarkowkretarka-3-w-1-PSBSA-20-Li-B2/p100286364
Niestety ładowarka i akumulator kolejna stówka.

Offline nielet

• Opinii: (123)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5091 dnia: Dzisiaj o 20:37:27 »
Chyba jeszcze nie pisał nikt. W Lidlu będzie wkrętarka udarowa nieco taniej niż zwykle, 80 zeta:
https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowa-wiertarkowkretarka-3-w-1-PSBSA-20-Li-B2/p100286364
Niestety ładowarka i akumulator kolejna stówka.

Z tym "będzie" to bym się tak bardzo nie rozpędzał, kiedyś też coś chciałem kupić, ale wiecznie pisali: "Uwaga! Wkrótce ten produkt będzie dostępny". W tej chwili ta wkrętarka jest dostępna z ładowarką i baterią w kwocie 169 zł https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowa-wiertarkowkretarka-3-w-1-20-V-PSBSA-20-Li-B2/p100285726 
MÓJ ULUBIONY TOOL PALADIN TOOLS PT 540 (SOG): https://forum.knives.pl/index.php/topic,158729.msg1550576.html#msg1550576

SPRZEDAM:  Wkrętak PB Swiss Tools PB 8451.10-30 M https://forum.knives.pl/index.php/topic,206870.0.html

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Opinii: (129)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5092 dnia: Dzisiaj o 21:19:42 »
Jak ktoś nie ma a chce mieć to chyba dobra okazja. Sprzęt tak wielorakiego zastosowania, że trudno zliczyć.
https://sklep.loombard.pl/products/urzadzenie-wielofunkcyjne-bosch-pmf-190-e-p2fm
Świat jest za piękny, żeby marnować czas na cienkich leszczy
--------------------------------------------------
A psy i tak fajniejsze Marcinu...

Offline slayers dance

• Opinii: (13)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5093 dnia: Dzisiaj o 21:57:23 »
Nimom, na dorobku żem, śpię trzecią noc na materacu ale we własnym mieszkaniu,  żona nie daje piniędzy wydawać, wzięłem przez alle, dzięki Misiek :)
A wy tu kurwa o ciasteczkach w Lidlu jak emeryci :special: