Autor Wątek: Mini zestaw narzędzi - EDC  (Przeczytany 320575 razy)

Pan (+ 1 Ukrytych) i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline fluid

• Holy Diver
  • Opinii: (69)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Mini zestaw narzędzi - EDC
« Odpowiedź #5920 dnia: 23-10-2020, 18:24:16 »
Szkoda, że ten zestaw Wihy ma te nasadowe w komplecie. Osobiście nie pamiętam kiedy taki był mi potrzebny ostatnio.

Offline miron_p

• Opinii: (3)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5921 dnia: 23-10-2020, 19:09:20 »
Dotarł ten kątownik ciesielski o którym niedawno pisałem.

I teraz mam mocno mieszane odczucia.

Z jednej strony precyzyjnie obrobiony kawałek tajwańskiego amelinium, a nie pokurczony chiński odlew o co miałem obawy ;)
Kąty 45 i 90 stopni idealne, podobnie wcięcia do rysowania linii równoległych do podstawy.

Z drugiej strony skala nadrukowana i to niestety z pewnym przesunięciem, o powiedzmy niecały 1mm :(
Skala główna metryczna w miarę się zgadza, ale już na tej we wcięciu jest przesuniecie.
Podobnie na podziałka kątowa jest przesunięta. Sprawdzenia oznaczeń ciesielskich się nie podjąłem ;)

Z trzeciej strony precyzyjny odczyt/oznaczenie ze skali położonej prawie pół centymetra nad przedmiotem samo w sobie jest problematyczne, więc nie wiem czy się tym przejmować.

Porównanie 45 stopni ze skali z prawidłowym, zdjęcie pod skosem i trochę wyolbrzymia różnicę, jakiś 1mm na 18cm.

« Ostatnia zmiana: 23-10-2020, 19:42:33 wysłana przez miron_p »
Sprzedam: Wkrętak z grzechotką Mijia Wiha 8w1 (Black Friday ;))

Offline bagnet

• Opinii: (227)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
« Odpowiedź #5922 dnia: 23-10-2020, 19:21:13 »
Nieważne przepraszam za post.
« Ostatnia zmiana: 23-10-2020, 20:02:54 wysłana przez bagnet »
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Opinii: (48)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mój nóż jest częścią mnie - tą lepszą częścią ...
« Odpowiedź #5923 dnia: 23-10-2020, 22:23:22 »

Porównanie 45 stopni ze skali z prawidłowym, zdjęcie pod skosem i trochę wyolbrzymia różnicę, jakiś 1mm na 18cm.

Sorry ale to szmelc. Chyba, że potrzebujesz wyłącznie "trójkąta" a cyfry są nieistotne. Przy robieniu np. ramy każdy błąd kątomierza zemści się okrutnie, nawet prostokąta z tektury porządnie nie wytniesz. Ja bym zwrócił. Co do paralaksy - czyli odczytu wartości z grubszego materiału to oczywiście masz rację.

Podobno nieużywane łatwiej rdzewieją;)

Na pewno - nie podobno :) Chyba, że używane są przez płetwonurka :D
« Ostatnia zmiana: 23-10-2020, 22:28:58 wysłana przez demon »
Tolerancja i apatia to ostatnie "cnoty" umierającego społeczeństwa - Arystoteles
"Profil w likwidacji"

Offline miron_p

• Opinii: (3)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5924 dnia: 24-10-2020, 00:04:53 »
Tak naprawdę to potrzebuję tylko kąta prostego (w tym jako prowadnicę stopy wyrzynarki) i 45 stopni, reszta to tylko dodatkowy bajer.
Zgadzam się że jako kątomierz to jest kompletnie do dupy. Jako linijka zresztą też.
Tyle że przy takiej paralaksie nie wiem, czy odważyłbym się temu ufać nawet przy poprawnej skali.
Nie bez powodu nawet szkolne plastikowe linijki i kątomierze miały fazowane brzegi.
Pewnie i tak odeślę, tyle że ostatnio sporo odsyłam i to niby nie tak tanich narzędzi. Już zacząłem wątpić czy nie jestem zbyt upierdliwy ;)

To tego Knipexa na pewno ten płetwonurek używał :rotfl:

Mniej rdzy miały nawet narzędzia po dziadku żony, po 30 latach w piwnicy. Miały taką ładną, równą, rudą patynę, a tu to już chyba są wżery.
I jeszcze 60% (licząc dostawę bez Smarta 75%) ceny nówki sobie życzył https://allegro.pl/oferta/knipex-obcinaki-boczne-70-180-obcinak-70-02-180-7530409414
Sprzedam: Wkrętak z grzechotką Mijia Wiha 8w1 (Black Friday ;))

Offline bagnet

• Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
« Odpowiedź #5925 dnia: 24-10-2020, 09:24:45 »
Duopower sa spoko ale polecę mieć w zanadrzu jakieś sztywniejsze koszulki  TOX / RAWLPLUG albo SXy
co do rozmiarów 5x25 bym odpuścił

Przez Ciebie kupiłem L-boxx 136 starego typu czerwonego Knipexa. Wyhaczyłem za 48€ na Amazonie. Chyba ostatni.
I jeszcze kupiłem L-boxx 102 Fischera z kołkami. Raz się żyje, nie wiem, co zrobię z 1100 kołkami, najwyżej oddam po rodzinie.
I jeszcze kupiłem starego L-boxx 102 i 136 Bosch, bo zaraz nie będzie.
Na dokładkę nowego L-boxx 102 i 136 Bosch, bo się przyda na narzędzia.
I jeszcze zestaw L-boxx 102 Gedore, jest fajna promocja na allegro za 250 zł z narzędziami (normalna cena 400zł) o ten
https://allegro.pl/oferta/gedore-mlotek-szczypce-wkretak-klucze-imbus-l-boxx-7196154365
A 2 dni wcześniej starego typu L-boxx 102 z organizerem jeszcze w sensownej cenie 260zł, ostatni chyba na rynku internetowym.
I jeszcze 3 zestawy organizerów (komplety pudełek + wkłady do wieka z EPP)

Pozbędę się 2 pełnych walizek narzędziowych Facoma i Stanley, które u mnie się nie sprawdziły, nie lubię ich bo są za wielkie, za ciężkie i znaleźć w nich coś to jest przerąbane.
« Ostatnia zmiana: 24-10-2020, 09:40:47 wysłana przez bagnet »

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.

Offline cat

• Opinii: (1)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5926 dnia: 24-10-2020, 09:49:33 »
Typowe skutki czytania tego wątku:)

Offline bahamut 0

• Opinii: (55)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5927 dnia: 24-10-2020, 09:50:01 »
Raz - nie zawsze, dwa - nieczęsto :)
knipexowy z wkładem na szpej czy goły?
zaraz sobie kupisz jakieś regały do domu czy do piwnicy to je bezpiecznie zakotwisz do ściany na gęsto, ponitujesz i zobaczysz że dzięki tym kołeczkom najtańsze matalkas R100 potrafią budzić zaufanie
wejście w system jest fajne - miłego tetrisowania :)

Offline bagnet

• Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
« Odpowiedź #5928 dnia: 24-10-2020, 09:59:30 »
Raz - nie zawsze, dwa - nieczęsto :)
zaraz sobie kupisz jakieś regały do domu czy do piwnicy to je bezpiecznie zakotwisz do ściany na gęsto, ponitujesz i zobaczysz że dzięki tym kołeczkom najtańsze matalkas R100 potrafią budzić zaufanie
wejście w system jest fajne - miłego tetrisowania :)

Mam 2 szafy klasy A (zamek z wkładką antywłamaniową, rygle bok, góra, dół) do tego mnóstwo półek z czasów, gdy firmę trzymałem w domu. Akurat wchodzą 1 lub 2 lboxxy na półkę.
A regały w firmie to mam "kiler" - kątowniki stalowe 35x35x3mm i na 2mm z półkami z mdf, one wytrzymują prawdziwie 200kg na półkę, a mam takie obciążenia z rolkami taśm.  i tak 4 półki po 200kg na regał. :)

« Ostatnia zmiana: 24-10-2020, 10:04:23 wysłana przez bagnet »

Offline bahamut 0

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5929 dnia: 24-10-2020, 10:05:51 »
Czekam aż komuś po tym wątku odjebie na tyle że wsadzi sobie zabudowę Sortimo do Seicento :)

Offline djarab

• Hanys Przodowy
  • Opinii: (24)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5930 dnia: 24-10-2020, 10:09:52 »
 :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Hanys Przodowy

Offline fenei

• Opinii: (155)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5931 dnia: 24-10-2020, 10:54:00 »
Pozbędę się 2 pełnych walizek narzędziowych Facoma i Stanley, które u mnie się nie sprawdziły, nie lubię ich bo są za wielkie, za ciężkie i znaleźć w nich coś to jest przerąbane.

A tanio to za ile?
Pełne mi nie potrzebne. Chyba, że gratis  :D

Offline bagnet

• Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
« Odpowiedź #5932 dnia: 24-10-2020, 11:31:00 »
A tanio to za ile?
Pełne mi nie potrzebne. Chyba, że gratis  :D

Jak uporządkuję, to dam znać.

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Opinii: (48)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mój nóż jest częścią mnie - tą lepszą częścią ...
« Odpowiedź #5933 dnia: 24-10-2020, 11:58:45 »

Pewnie i tak odeślę, tyle że ostatnio sporo odsyłam i to niby nie tak tanich narzędzi. Już zacząłem wątpić czy nie jestem zbyt upierdliwy ;)

Nie jesteś upierdliwy - masz do tego prawo a sprzedawca o tym wie i liczy się z taką możliwością. Wydajesz swoją ciężko zarobioną kasę i chciałbyś za to otrzymać pełnowartościowy produkt. Ja się nie pierdolę, parę razy machnąłem ręką ale to zła polityka - rozzuchwala cwaniaczków.

Mniej rdzy miały nawet narzędzia po dziadku żony, po 30 latach w piwnicy. Miały taką ładną, równą, rudą patynę, a tu to już chyba są wżery.
I jeszcze 60% (licząc dostawę bez Smarta 75%) ceny nówki sobie życzył

To fakt, stare narzędzia po prostu ładnie czerniały leżąc po wilgotnych piwnicach i garażach - rudej się raczej nie widziało a wżerów w ogóle nie znały. Nie wiem - może coś za coś?
« Ostatnia zmiana: 24-10-2020, 12:02:59 wysłana przez demon »
Tolerancja i apatia to ostatnie "cnoty" umierającego społeczeństwa - Arystoteles
"Profil w likwidacji"

Offline bahamut 0

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5934 dnia: 24-10-2020, 12:51:42 »
też w sumie rdzy jeszcze nie stwierdziłem

Offline neo.vin

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5935 dnia: 24-10-2020, 14:59:32 »
Nie wiem czy tutaj będzie dobrze, ale spróbuję: potrzebuję spawarkę inwertorową najlepiej w sumie. Zastosowania amatorskie tylko i wyłącznie. Od czasu do czasu coś pospawać, typu: konstrukcja pod wiertarkę, jakąś pergole, etc. Elektroda max 3.2 a przeważnie 2.5. Mam obecnie Kraft&Dele ale ostatnimi czasy więcej spawa niż nie spawa. Jak się uda to załapie i idzie coś podziałać ale chwilę później już nie.

Nie szalejmy z budżetem ale coś, na co się nie będę wkurzał.

Znam to powiedzenie: sprzęt gwizda tylko spawacz pizda :) W pełni się zgadzam jeśli o mnie chodzi ale tutaj zdecydowanie nie tylko spawacza wina ;)

Offline bagnet

• Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
« Odpowiedź #5936 dnia: 24-10-2020, 15:48:12 »
Kupiłem goły, bo cena była bardzo dobra. A jak Ty masz rozwiązany? Z jakim wkładem i jakim wiekiem?

Offline rafal.idzkowski

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5937 dnia: 24-10-2020, 16:04:07 »
Zainspirowany zestawami kolegów i poniższym profilem postanowiłem sobie skompletować zestaw bitów.
https://www.instagram.com/toolboxwars/

Wycinanie cięższe niż by się wydawało  :dodge:

Offline bahamut 0

• Użytkownik knives.pl

Offline s

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #5939 dnia: 24-10-2020, 17:02:36 »
Zainspirowany zestawami kolegów i poniższym profilem postanowiłem sobie skompletować zestaw bitów.
https://www.instagram.com/toolboxwars/

Wycinanie cięższe niż by się wydawało  :dodge:

(Obrazek został usunięty z cytatu.)
Fajnie wyszło. To jest pianka PE jednokolorowa? Jaką grubość zastosowałeś?