Autor Wątek: Prelekcje, konkursy, atrakcje  (Przeczytany 1748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline WAR

 • Szef
 • Opinii: (577)
 • *
 • Wiadomości: 6640
 • Płeć: Mężczyzna
 • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
  • WAR's Shop of Knives
Prelekcje, konkursy, atrakcje
« dnia: 18-10-2016, 23:04:56 »
10-18 Wystawa polskich i zagranicznych twórców/Wystawa firm

11-12 Prezentacja mulimedialna Antonio Montejano Nieto. Losowanie nagród w konkursie Navaja.pl & Knives.pl
12-13 Eliminacja do konkursu cięcia (kartka, linka)
13-14 Finał projektu Pruciak Dream Knife, licytacja
14-15 "Prawo do obrony" - Tomasz Maczuga
15-16 Finał Konkursu Cięcia
16-17 Leatherman's Challenge Multitool Contest powered by Militaria.pl

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do obsuw, zmian w programie, żonglowania godzinami (w granicach umiaru) jeśli chodzi o podany plan ;)

Zgłoszenia na konkursy będą odbywać się poprzez wrzucenie karteczki ze swoim nazwiskiem/nickiem do pojemnika podpisanego nazwą danego konkursu. Z niego będą losowani uczestnicy konkursu. Ilość miejsc będzie limitowana do około 10

Jedna osoba może wziąć udział tylko w jednym z konkurów zlotowych: Cięcia lub Leathermana.
« Ostatnia zmiana: 21-10-2016, 19:18:34 wysłana przez pecado »
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline WAR

 • Szef
 • Opinii: (577)
 • *
 • Wiadomości: 6640
 • Płeć: Mężczyzna
 • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
  • WAR's Shop of Knives
Odp: Prelekcje, konkursy, atrakcje
« Odpowiedź #1 dnia: 18-10-2016, 23:12:14 »
Konkurs Antonio Montejano Navaja.pl & Knives.pl
Zasady:

1 W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy Zlotu Grupy Knives.pl 2016. I wyłącznie oni. Z kilku przyczyn, spośród których najważniejszą jest ta, że Antonio przeznaczył swoje prace konkretnie dla uczestników tegorocznego Zlotu.

2 Pytania konkursowe zostają ogłoszone już teraz, ale gotowe odpowiedzi można będzie oddawać dopiero podczas Zlotu Grupy Knives.pl 2016, wrzucając je do specjalnie na ten cel przygotowanego i odpowiednio oznaczonego kartonika. Preferujemy małe karteczki, starannie złożone (bo ładniej i nie widać, kto i co napisał).

3 Karteczki powinny zawierać imię i nazwisko uczestnika, ewentualnie jego nick z Knives.pl, lub inny zlotowy pseudonim umożliwiający identyfikację odpowiadającego. I oczywiście odpowiedzi, najlepiej prawidłowe.

4 Losowanie odpowiedzi odbędzie się po zlotowej prezentacji Antonio (planowanej na godzinę 11.00). Wylosowana karteczka z prawidłowymi odpowiedziami (to niestety konieczny wymóg) zostaje po wręczeniu nagrody odłożona na bok i nie bierze udziału w drugim losowaniu (dajmy szansę innym). Nagrodę wręczamy wyłącznie osobie, która pojawi się na Zlocie osobiście! Nie honorujemy odbiorów za pośrednictwem prawnego przedstawiciela, cioci, babci, wujka, mamy, taty, etc., etc.
Jeśli po trzykrotnym wezwaniu osoba, której prawidłowe odpowiedzi wylosowano nie zjawi się, losujemy kolejną karteczkę!

Pytania konkursowe:

1 Kto był nauczycielem Antonio Montejano Nieto? Podaj imię oraz oba nazwiska.
2 W którym hiszpańskim muzeum można obejrzeć prace Antonio?
3 Antonio wsparł swoją pracą organizowaną przez Knives.pl akcję NTN. Co wytrawił na głowni ofiarowanego przez siebie noża?

Odpowiedzi znajdziecie na stronach:
http://www.navaja.pl/
https://knives.pl/

Szczegółowy opis:
http://www.navaja.pl/roznosci/147-navajapl-na-zlocie-grupy-knivespl-2016.html

Nagrody:There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline WAR

 • Szef
 • Opinii: (577)
 • *
 • Wiadomości: 6640
 • Płeć: Mężczyzna
 • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
  • WAR's Shop of Knives
Odp: Prelekcje, konkursy, atrakcje
« Odpowiedź #2 dnia: 18-10-2016, 23:17:47 »
Konkurs cięcia  kartek papieru.

Konkurs polega na precyzyjnym ( czystym) przecięciu kartki papieru.
Konkurencja rozpoczyna się na znak prowadzącego. Nóż zostaje przyłożony do karki przymocowanej rogami do stojaka. Na komendę start zawodnik wykonuje cięcie, ruchem jednostajnym. Jakiekolwiek zatrzymanie cięcia, nadcięcie kartki i zatrzymanie, przerwanie kartki – kończy próbę.
Do eliminacji dopuszczeni są wszyscy zgłoszeni. Zgłoszenia będą przyjmowane najpóźniej 10 min przed rozpoczęciem konkurencji. Warunkiem przejścia do finału jest wylosowanie karty zawodnika - jednej z dziesięciu.
W konkursie próby będą ponawiane, aż do rozstrzygnięcia zawodów tj. do określenia trzech pierwszych miejsc. Każda kolejna runda cechować się będzie zmianą papieru na papier o innej gradacji lub miękkości.
Za próbę udaną uznaje się próbę, podczas, której kartka zostaje przecięta do końca.
Gdyby konkurencja okazała się za trudna prowadzący może zadecydować, że cięcia będą mierzone. Wygrywa najdłuższe cięcie.

Noże dopuszczone do konkursu
Max długość  kt  10” , konkurencję rozpoczyna się i kończy tym samym nożem. Obowiązuje zasada fair play. Kto nie potrafi się bawić wg tej zasady odpada.
Brzytwy i noże z wymiennymi ostrzami nie biorą udziału w konkursie.
1.   Prowadzący ma zawsze rację.
2.   W sprawach spornych patrz punkt pierwszy.
3.   Sponsorem konkursu ( nagrody) jest War's Shop of Knives oraz główny partner Zlotu - Militaria.pl
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline WAR

 • Szef
 • Opinii: (577)
 • *
 • Wiadomości: 6640
 • Płeć: Mężczyzna
 • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
  • WAR's Shop of Knives
Odp: Prelekcje, konkursy, atrakcje
« Odpowiedź #3 dnia: 18-10-2016, 23:22:03 »
Leatherman's Challenge Multitool Contest powered by Militaria.pl

W konkursie może uczestniczyć maksymalnie 12 osób - decyduje losowanie zgłoszeń.

W konkurencji mogą brać udział uczestnicy Zlotu z wyłączeniem Organizatorów i przedstawicieli Sponsora nagród

Osoby startujące w konkursie mogą używać tylko jednego narzędzia - multitoola dowolnej firmy. Dopuszczalne jest użycie wymiennych akcesoriów (bity, ostrza itp.) pod warunkiem, że są one na stałe połączone z multitoolem lub stanowią oryginalne, fabryczne wyposażenie danego multitoola, na czas konkursu połączone z narzędziem głównym. Nie jest dopuszczalne używanie dodatkowych akcesoriów, w rodzaju osobnego klucza nasadkowego lub uchwytu do bitów.

Przed konkursem uczestnicy zobowiązani są do okazania narzędzi prowadzącemu konkurs Organizatorowi do akceptacji. Decyzja o dopuszczeniu (lub niedopuszczeniu) do konkurencji narzędzia należy do prowadzącego konkurs i jest ostateczna.

Uczestnicy konkursu będą startować pojedynczo lub w parach - w zależności od ilości osób zgłoszonych do konkursu. Decyzja o sposobie organizacji konkurencji podjęta zostanie przed jej rozpoczęciem przez prowadzącego konkurs i ogłoszona zawodnikom.

Konkurs polega na wykonaniu jak największej ilości zadań w wyznaczonym czasie.

Każdy zawodnik będzie mógł wykonywać zadania przez 3 minuty. Po upływie tego czasu prowadzący konkurs podsumuje ilość wykonanych zadań przez każdego ze startujących zawodników i wpisze odpowiednią ilość punktów do tabeli.

Możliwe jest wcześniejsze zakończenie konkurencji ale tylko w sytuacji, gdy osoba startująca wykona wszystkie zadania przed upływem wyznaczonego czasu. W takiej sytuacji do punktacji za poszczególne zadania doliczone zostaną bonusowe punkty za krótszy czas wykonania zadań. Ukończenie konkurencji przed czasem musi być wyraźnie zasygnalizowane prowadzącemu konkurs który oceni, czy wszystkie zadania zostały wykonane prawidłowo.

W przypadku gdy osoba startująca zaniecha dalszego wykonywania zadań przed upływem czasu konkurencji dodatkowe punkty nie będą naliczane - po zakończeniu konkurencji podliczone zostaną punkty za wykonane zadania.

Punktacja za poszczególne zadania:

1.   Montaż (za pomocą wkrętów) poprzecznej belki we wskazanym miejscu belki głównej - 5 punktów
2.   Piłowanie / cięcie piłką lub ostrzem gładkim poprzecznej belki w ramach wyznaczonego obszaru - 15 punktów
3.   Wyżłobienie w poprzecznej belce, za pomocą ostrza gładkiego, zagłębienia co najmniej szerokości 1,5 cm i głębokości 1 cm na całej szerokości belki (w ramach wyznaczonego obszaru) bez przecięcia belki - 30 punktów
4.   Usunięcie z belki głównej znajdujących się na niej gwoździ - po 1 punkcie za każdy gwóźdź
5.   Wykręcenie z belki głównej znajdujących się w niej śrub - po 1 punkcie za każdą śrubę
6.   Przecięcie osadzonych w belce odcinków drutu (bez wyciągania ich z belki) - po 1 punkcie za każdy drut
7.   Wkręcenie w oznakowanym miejscu belki głównej wkrętów (do momentu aż cała powierzchnia łba śruby będzie stykać się z drewnem) - po 1 punkcie za każdy wkręt

Uwaga - zadania 2 i 3 nie mogą być wykonywane bez wykonania montażu belki poprzecznej na belce głównej. W zadaniach tych wykroczenie podczas cięcia / piłowania poza zaznaczony obszar oznacza brak zaliczenia zadania.

W przypadku wykonania wszystkich zadań przed upływem czasu trwania konkurencji zawodnikowi naliczane są punkty dodatkowe - po 20 punktów za każde pełne 10 sekund przed upływem czasu trwania konkurencji.

Uwaga, użycie narzędzi w sposób niewłaściwy do danej części konkurencji, czyli na przykład wyrywanie kombinerkami śrub w zadaniu polegającym na ich wykręcaniu lub wbijanie wkrętów zamiast ich wkręcania powoduje odjęcie 5 punktów za każdy stwierdzony przypadek tego typu działania. Dopuszczalne jest jednak działanie polegające na lekkim zapunktowaniu miejsca wkręcania wkrętów lub na zakończeniu wyciągania gwoździ lub wykręcania wkrętów ręką.

Zapewniamy całe mnóstwo atrakcyjnych nagród ;)
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline WAR

 • Szef
 • Opinii: (577)
 • *
 • Wiadomości: 6640
 • Płeć: Mężczyzna
 • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
  • WAR's Shop of Knives
Odp: Prelekcje, konkursy, atrakcje
« Odpowiedź #4 dnia: 18-10-2016, 23:31:28 »
Loteria firmy TOGO (przy stoisku firmy)

Zapraszamy również do specjalnie przygotowanej Loterii Zlotowej.Dla pierwszych 300 odwiedzających do rozlosowania będą gadżety Boker tj. długopisy, patche, znaczki, katalogi, kubki, czapki a także nożyki Magnum i Boker Plus.

Nagrodą główną będzie nóż
Boker Plus Caracal!Z A P R A S Z A M Y !
« Ostatnia zmiana: 18-10-2016, 23:33:12 wysłana przez WAR »
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.