Reklama

Enigma Knives - slipjointy made in Poland

Zaczęty przez Osos, 20-10-2016, 09:03:21

katz

Cytat: Fred w 20-10-2016, 11:47:25

Świetna idea, zapowiada się ciekawie.
Muszę koniecznie wpaść na macanko.

To zapewni Ci różowa sekcja na afterku. :P
Skóry różne: http://katzs-leathers.tumblr.com
Sprzedam

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia.

Osos

Serdecznie dziękuję za miłe słowa! Mimo, że mają nożyki kilka baboli zapraszam do macanka na zlocie (nożyków, nie mnie).

Cytat: mamcar w 20-10-2016, 11:36:21

Czy:
-inne kształty głowni też są przewidziane?
-czy linery są pełne?
-czy rozpatrywana była wersja bez linerowa (czy to z technologicznego punktu widzenia jest nie do zrealizowania)?
-czy poprawiona ergonomia, będzie dotyczyła grubości czy jakichś innych aspektów?
-czy planujesz skręcane, zamiast nitowanych?

to tak na początek

ad.1 na razie nie, będzie wykonywany ten jeden wzór, drugi już mam w głowie, ale wszystko po kolei.
ad.2 tak, są pełne
ad.3 nie była rozpatrywana, było by to trudne technologicznie i nie miało by większego sensu, linery są cienkie, tytanie jest lekki, przy takim rozmiarze, wersja bez linerów dała by niewielkie odchodzenie
ad.4 chodzi konkretnie o okładziny, który obecnie wyszły zbyt kanciasto - będą bardziej obłe
ad.5 raczej nie. Wszystko jest tak pomyślane, by działało przy pinach jak trzeba. A do tego piny będą ciekawsze.

Główne modyfikacje jakie planuję to:
Zabawa kolorami okładzin i tytanu.
Wykończeniem klingi. Acid stone wash mi się podoba, ale to nie znaczy, że się upieram przy nim.

No nic, składaczki to jeden projekt, ale co tam, lecimy o krok dalej.

BUM na zlocie będzie premiera noża o nazwie Black Raven!!
Jest to drugi pomysł, tym razem na nóż do cygar! Tak, tak, nóż do cygar. Jest to moja kooperacja z kolejnym Dolnoślązakiem, Kubom @sliwkosky z Sliwkosky Knives.
Mój zamysł na taki nóż, Kuba obmyślił projekt, burza mózgów, prototyp i poprawki i powstał poniższy model:

Zasada działania jest w miarę czytelna, cygaro włożone w otwór będzie podczas zamykania klingi odcinało tzw.kapturek cygara.
A ponad to nóż nie traci najmniejszych walorów użytkowych - otwór nie uwiera, dźwignia jest też takiej długości, że trzymając nóż w dłoni, można swobodnie nim operować.
Całość w komplecie z pochewką, kluczem imbusowym, etui na cygara, w drewnianym pudełku.
Dodatkowo można dokupić tytanową popielniczkę do cygar.

W niedalekiej przyszłości powstaną metalowe, składane stojaczki do cygar od Melontools (@melonmelon).

Moje recenzje i opisy nożowe: www.kosa.net.pl

BYKOM-STOP! Tępmy e-analfabetyzm w Internecie.

drazel


eddieiron


balberith

Oto Pan co ma Plan! Brawo! Szczerze kibicuję :)

KUPIĘ COLD STEEL BROKEN SKULL CTS XHP

popkorn

bede chcial slipjointy - przynajmniej 2 :D

Kupię GECe, Case i inne amerykance
Sprzedam lub wymienie Wengery
https://drive.google.com/folderview?id=1WLXCj8aNHv2FL4hfkmAuipT9n3lAPdMu

elrond33

Czy aby równo utnie to cygaro? Gilotynki mają ostrza z obu stron, żeby cięcie było równe. Wydaje się, że tu jedna strona będzie miażdżona. Oczywiście to problem dla purystów.
Szacunek za świeżość pomysłów. Dziadkowy i mnie się marzy, ale nie za takie pieniądze. Czy jest szansa na wersję budżetową - bez tytanu itp.?

Mr Mruk - chusteczki EDC (póki co) i nie tylko (niebawem).

Osos

Cytat: elrond33 w 20-10-2016, 15:23:14

Czy aby równo utnie to cygaro? Gilotynki mają ostrza z obu stron, żeby cięcie było równe. Wydaje się, że tu jedna strona będzie miażdżona. Oczywiście to problem dla purystów.
Szacunek za świeżość pomysłów. Dziadkowy i mnie się marzy, ale nie za takie pieniądze. Czy jest szansa na wersję budżetową - bez tytanu itp.?

Wstępne testy pokazały, że działa jak należy, bo to też było dyskutowane, ale oczywiście typowa gilotyna możliwe, że lepiej działa i tak jak wspomniałeś puryści mogę widzieć jakąś różnicę. Ja nie widziałem.  ;)
Można przyjść z własnym cygarem i testować!

Co do składaków, też rozważam kwestię tańszej linii, ale w tej chwili skupię się tylko na tej wersji.
Cena może wydawać się wysoka, ale jest też taka, gdyż technologicznie nie jest to łatwy proces, by takiego składaka zrobić, jest trochę elementów które trzeba wykonać jak należy, by współgrały ze sobą, nie da się zrobić wszystkich elementów u jednego podwykonawcy itd.
Ponad to chciałem aby był to trochę ciekawszy nóż, z lepszych materiałów, gdyż niedrogich slipjointów, produkcyjnych jest masę.

Moje recenzje i opisy nożowe: www.kosa.net.pl

BYKOM-STOP! Tępmy e-analfabetyzm w Internecie.

killrathi


kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]

melonmelon

Zrób wersję z koszernych materiałów, dla rabinów bedzie jak obszył, tfu, obciął.

pozdro

Nie ma mnie, w Łodzi siedzę.
Zapraszam na blog o obróbce cieplnej http://blog.melontools.com/obrobka_cieplna/

kluczyki robię, gitarki, mogę skrzypce

DORADZTWO W ZAGADNIENIACH OBRÓBKI CIEPLNEJ STALI I NIE TYLKO

laferty

Slipki są świetne :slini:

A co do Black Raven, oprócz rabinów z koszernymi materiałami, mogłyby być jeszcza zainteresowane zdradzane żony - tutaj potrzebna byłaby wersja z mocno zardzewiałym ostrzem i gangsterka - ostrze full serrated, lub ewentualnie bez wyprowadzonej KT ;)

Ohana to znaczy rodzina, a w rodzinie nie można nikogo odtrącić ani porzucić.

Calot

Świetnie! Doskonały pomysł, kibicuję! (jakbyś planował blokowanego to chętnie wezmę udział w przedsięwzięciu ;-))

The air smelled of limited life expectancy.
X-Clacks-Overhead: GNU Terry Pratchett

kosma

Kibicuję, gratuluję, będzie ogień zuchu!

Mam nadzieję, że coś będzie na tym stoliku jak się tam doczłapię :)


Vigo

Zacnie to wszystko wygląda, gratulacje. :) Jeżeli cena nie będzie "zdzierać papy z dachu" to wieszczę społeczną, kolejkową listę chętnych.  ;)

Narzędzia WERA, WIHA, BAHCO, KNIPEX, itp.: https://forum.knives.pl/index.php?topic=165495.msg1714279#msg1714279

swider

Cytat: Vigo w 21-10-2016, 17:22:11

Jeżeli cena nie będzie "zdzierać papy z dachu" to wieszczę społeczną, kolejkową listę chętnych.  ;)

Cytat: Osos w 20-10-2016, 09:03:21

Cena tych nożyków to 360 - 400zł, w zależności jakie materiały zostaną użyte na rękojeści.

IMO cena całkiem znośna. ;)
Projekt dziadkowego scyzoryka bardzo fajny. Bardzo kibicuję takim rodzimym inicjatywom, zwłaszcza, że wszelkiej maści składaków "Made in Poland", jest jak na lekarstwo. :(

,,Co zrobisz, gdy ktoś ci przystawi nóż do szyi, a ty akurat dostaniesz czkawki?" — Allan Stewart Konigsberg.
Sporadycznik autorski — nienożowy blog zdjęciowy (no dobra... czasem coś ostrego u mnie zagości ;)).

gerard36856

slipjointy sa przepiekne.
aż serce rosnie :) słodkości!!
uwielbiam slipjointy. fajnie ze masz parę pchać ten temat na przód :)

Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mroki rozproszy.

sewcin

Ładna ta obcinaczka do cygar, może też służyć jako brzytwa do golenia  :) 


kullervo

Lubię to! A te dziadkowe zwłaszcza...


Sulejknives

Bardzo fajnie się to zapowiada. Widziałem zajawkę na fb i zastanawiałem się, kto za tym stoi. Enigma się rozwiązała.

"Na otworach i innych krawędziach bywają włoski". Mikko

https://www.facebook.com/Sulejknives/
Instagram: #sulejknives

piotrbati