Reklama

Farbowanie Rit DYE - Czyli jak powstał zielony Dozier :)

Zaczęty przez Gecko, 12-01-2017, 13:11:18

kali

Ogólnie jest bardzo trwałe, tworzywo tym "nasiąka", nie jest pomalowane farbką po wierzchu. BM531 przefarbowałem na czarno, pod światło widać jak zmieniło kolor.

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Gecko

Nie wiem jak będzie z trwałością przy tak krótkiej kąpieli. Zobaczymy. Gdybym trzymał dłużej miałbym zbyt ciemny kolor, coś za coś. Na pewno Was poinformuje za jakiś czas czy się wytarło :) Tak jak słusznie zauważył @kali, to nie jest pomalowane, tylko tworzywo zmieniło swoją barwę, ma się wrażenie, że było zielone "fabrycznie".

@Testral, bardzo fajny kolorek wyszedł, chyba najładniejsza 710'tka jaką widziałem :)


puchbeary

Świat jest za piękny, żeby marnować czas na cienkich leszczy
--------------------------------------------------
A psy i tak fajniejsze Marcinu...

Testral

Chciał poeksperymentować i to takie naturalne g10 zabarwił na... malinowo, czy też różowo... naukowcy do dziś się spierają.

Rise and rise again, until lambs become lions.
ZT 0770CF - nóż idealny!

mamcar

Był ładny a wyszedł Ednyfedowy :P
Ważne, że jemu się podoba.


Fred

Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

kali

W każdym przypadku można zawsze skończyć na czarnym ;)

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

piomic

Cytat: Gecko w 12-01-2017, 23:33:10

Gdybym trzymał dłużej miałbym zbyt ciemny kolor

Nie sądzę. Farbowałeś żółtym, odcień mógłby się zmienić ale ciemniejszy raczej niekoniecznie.


puchbeary

Cytat: Testral w 13-01-2017, 08:39:24

Chciał poeksperymentować i to takie naturalne g10 zabarwił na... malinowo, czy też różowo... naukowcy do dziś się spierają.

zachowały się jakieś zdjęcia tego dzieła ? :).
mam ochotę na eksperyment z g10 ale dobrze byłoby jeszcze móc później wyjąć nóż z kieszeni bez obciachu.

Świat jest za piękny, żeby marnować czas na cienkich leszczy
--------------------------------------------------
A psy i tak fajniejsze Marcinu...


WOJPAP

Cytat: Testral w 13-01-2017, 08:39:24

.... zabarwił na... malinowo, czy też różowo...

Zdaniem ekspertów z forum ten kolor to purpura kardynalska i jest bardzo twarzowy :-)


cat.came.back

Ha, tylko tam w pierwszej kolejności zastosowano barwnik do tkanin Trans-Kolor :?

W kontekście tej nazwy nie dziwi mnie efekt końcowy :grin:

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów ,,ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

Gecko

Cytat: piomic w 13-01-2017, 10:46:17

Nie sądzę. Farbowałeś żółtym, odcień mógłby się zmienić ale ciemniejszy raczej niekoniecznie.

Wyciągnąłem za pierwszym razem, był jaśniejszy, za drugim już taki, czyli ciemniał z czasem. Wolałem nie ryzykować.


Testral

Cytat: kali w 12-01-2017, 22:06:32

Ogólnie jest bardzo trwałe, tworzywo tym "nasiąka", nie jest pomalowane farbką po wierzchu. BM531 przefarbowałem na czarno, pod światło widać jak zmieniło kolor.

Nie wiem jak jeszcze przetestować to barwienie, ale drapię pazurami i nie ma najmniejszej szansy na uszkodzenie koloru. Dopiero nożem musiałem wyciąć wierzchnią warstwę i pojawiło się białe g10. Także nie wnika bardzo głęboko, ale wystarczająco, żeby nie dało się tego uszkodzić paznokciem, czy jakimś zadrapaniem.
Rise and rise again, until lambs become lions.
ZT 0770CF - nóż idealny!

MichaelD

do barwienia stosowaliście ten barwnik do tkanin ?

www.youtube.com/user/710HS

Proszę o nie wysyłanie wiadomości prywatnych z pytaniem "jaki nóż kuchenny wybrać". Nie jestem alfą i omegą, a inni koledzy z forum mają tak samo obszerną  wiedzę. Najlepiej utwórz nową wiadomość tak aby wszyscy mogli się wypowiedzieć w zadanym przez Ciebie pytaniu.

Gecko


kostek.ok

Tak sobie myślę co by sobie przefarbować peel ply grey g10 w military cruwear , strasznie i szybko brud na niej widać , domyć też nie łatwo , tylko nie mogę się zdecydować na jaki kolor Dark Brown czy Kelly Green czy Purple ? oto jest pytanie ? czy gdzieś mogę zobaczyć jak to wyjdzie , czy ktoś
próbował tych kolorów na jasnym g10? 


kali

Nie zobaczysz jaki kolor dostaniesz jeśli nie sprobujesz - na szarym G10 czarny barwnik dał mi niebieski odcień. Całkiem przypadkowo mam Dark brown jeśli byś chciał za kilka zł, tylko daleko od Torunia jesteś ;)

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

kostek.ok

Cytat: kali w 15-01-2017, 16:43:10

Nie zobaczysz jaki kolor dostaniesz jeśli nie sprobujesz - na szarym G10 czarny barwnik dał mi niebieski odcień. Całkiem przypadkowo mam Dark brown jeśli byś chciał za kilka zł, tylko daleko od Torunia jesteś ;)

Czarny na szarym wyszedł niebieski ? kurde to w takim razie jest loteria  :badass:, od Torunia jestem prawie 3000 km  ;-)


kali

Cytat: kostek.ok w 15-01-2017, 19:07:37

Czarny na szarym wyszedł niebieski ? kurde to w takim razie jest loteria  :badass:, od Torunia jestem prawie 3000 km  ;-)

Niebieskawy odcień czarnego :) Czasem dziwnie wychodzi :)

There are no tactical knives, only tactical minds
FP