Reklama

Farbowanie Rit DYE - Czyli jak powstał zielony Dozier :)

Zaczęty przez Gecko, 12-01-2017, 13:11:18

kali

Cytat: Mikko w 04-05-2019, 19:24:04

A z octu korzystaliście przy proszkowym, czy bez?

Farbowałem z octem.

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Bushpanter

Orientuje się ktoś czy okładki od rata nadają się do farbowania?


marcin90-70

Cytat: Bushpanter w 05-05-2019, 18:30:44

Orientuje się ktoś czy okładki od rata nadają się do farbowania?

Tak, nie powinno być problemu.
Sprzedam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Naprawiam wszelakie noże. Wegliki klade. Ostrze i dopieszczam.

Mój FB
https://m.facebook.com/KnifeHospital/

KnifeHospital-moje prace

Bushpanter


Pavel Ch

"We called him Mad Max because of his hair-trigger temper, which could be set off by something as innocuous as a ringing telephone..."

Bushpanter


Pavel Ch

"We called him Mad Max because of his hair-trigger temper, which could be set off by something as innocuous as a ringing telephone..."

Mikko


eddieiron

Może głupie pytanie ale co tam  ;P czarnego nie pofarbuje ?


puchbeary

Świat jest za piękny, żeby marnować czas na cienkich leszczy
--------------------------------------------------
A psy i tak fajniejsze Marcinu...

eddieiron



Mikko

A ja ten swój grafitowo ciemnozielony granatowy. ;P

https://www.instagram.com/p/BxUmzQEgKBf/

Ale czerwonym bym też nie pogardził. Tak krótko moczyłeś, czy taki jest wypłowiały efekt po ponownym barwieniu po odbarwianiu z poprzedniego farbowania?


Dexter

Cytat: Mikko w 12-05-2019, 14:38:26

A ja ten swój grafitowo ciemnozielony granatowy. ;P

Ale czerwonym bym też nie pogardził. Tak krótko moczyłeś, czy taki jest wypłowiały efekt po ponownym barwieniu po odbarwianiu z poprzedniego farbowania?

Obstawiam to drugie, bo musiałem trochę się pobawić, by pozbyć się poprzedniego koloru, moczyłem dłużej niż nowe camo z Para3, której już nie mam, więc nie porównam side-to-side, aczkolwiek na żywo nie jest to tak pastelowy czerwony.

Chyba zamoczę jeszcze raz :rotfl:, bo planuję lekko złagodzić krawędzie okładzin, by były w łapie jak te zielone z Sprint Run'a 204P.

Na dniach przyleci CS BS Olive Green i już kombinuję, który Dye More wyprobować na nim, by zrobić ciemniejsze G10, a przy okazji przetestować nieproszkowe RD.


Mikko

#134

Podobno proszkowy jest najlepszy do barwienia rękojeści. Na stronie Rit Dye jest link do pdfa z rozpiską jakie kolory wychodzą po zmieszaniu różnych barwników. Tylko imho dochodzi jeszcze czynnik pt kolor bazowy, który jest na rękojeści.

Niemniej teraz nie straszne mi noże z różowymi okładkami czy te ala gówno kojota. :rotfl:


kgrzesiek

Rozwiń proszę "gówno kojota". Ja facet jestem nie jakiś boot i ciężko mi kolory rozróżniać, oprócz "właśnie tych" co mi są potrzebne :D

Miałem Gripa w takim brązie i kojarzył mi się ze ..sraczką. Poszedł dalej, bo iść musiał.
Mam PM2 s35vn, jakoś lepiej, jakby wydeptana ścieżka w lesie.
No i na bazarku często pojawiają się RATy pierwsze brązowe z de dwójki i znikają szybko. Czyli mają amatorów, brąz jakby ciemniejszy od w/w.


Mikko

Coyote brown. ;) Dla mnie to mało ciekawy, srakowaty kolor.


Dexter

Cytat: Mikko w 12-05-2019, 19:36:01

Podobno proszkowy jest najlepszy do barwienia rękojeści. Na stronie Rit Dye jest link do pdfa z rozpiską jakie kolory wychodzą po zmieszaniu różnych barwników. Tylko imho dochodzi jeszcze czynnik pt kolor bazowy, który jest na rękojeści.

Niemniej teraz nie straszne mi noże z różowymi okładkami czy te ala gówno kojota. :rotfl:

Gdzieś mi mignęło, że jest tak: Dye More > proszek > płyn zwykły. Nie testowałem płynów, ale proszek daje radę.

A co do brązu - to samo wychodzi mi na każdym możliwym mixerze, więc chyba jednak nie zaryzykuję haha.


Mikko

A jest to do kupienia w kraju, czy trzeba z USA ściągać?


kgrzesiek

Cytat: Mikko w 12-05-2019, 20:59:21

Coyote brown. ;) Dla mnie to mało ciekawy, srakowaty kolor.

Tylko tych kojotów dużo odmian. Od brązowych, poprzez piaskowe do sraczkowatych. I bądź tu mądry. Nawet kiedyś kupiłem bojówki Helikona z etykietą coyote, a jest ewidentna oliwka czyli bardziej wypłowiały zielony.