Autor Wątek: Zakon lustrzanej krawędzi  (Przeczytany 32660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dexameth

• Stoik nie z wyboru
  • Opinii: (334)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Zakon lustrzanej krawędzi
« Odpowiedź #20 dnia: 31-03-2017, 20:25:05 »
....ostrzenie z ręki nie jest tak rozpowszechnione i nie jest praktykowane tak często, jak mogłoby się wydawać

Bo nie jest.To ważna, IMHO umiejętność, nie tylko rozwijająca psychofizykę człowieka. ale również przygotowująca go na czasy, kiedy prądu zacznie brakować ( nie, nie jestem prepersem )
Zawsze jest gdzieś piękny poranek , nawet w dniu naszej śmierci .

Offline Nuter

• Opinii: (176)
  • Użytkownik knives.pl
  • RFT
    • Jak oswoić niedźwiedzia czyli z pamiętnika użytkownika Shirogorova
« Odpowiedź #21 dnia: 31-03-2017, 20:42:36 »
@Migacz112 Mistrzu nie jestem godzien, ale nauczaj proszę.. cenka opada

Offline empik7

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #22 dnia: 31-03-2017, 20:48:39 »
Świetne.
A taki byłem z siebie zadowolony jak wyostrzyłem nóż do stanu golenia.
Rób te tutoriale, pewnie je przypną w dziale dot ostrzenia.
A propo's tytułu tego wątku - będziesz miał możliwość zrobienia zdjęć tak wyprowadzonej KT w porównaniu do takiej naostrzonej na niższej gradacji?
"Jeśli (swój miecz) doprowadzisz do niezwykłej ostrości, nie będziesz w stanie długo jej zachować" Lao-Tsy:Tao Te King IX

Offline slawol

• sheathmakers
  • Opinii: (115)
  • If you only knew the power of the Dark Side !
« Odpowiedź #23 dnia: 31-03-2017, 20:49:02 »
Bardzo dobry wątek , będę śledził  :)
Zupę swojej kobiety chwal zawsze,choćby przesolona lub przypalona była.Gdy dwakroć zupę taką pochwalisz,piwo dostaniesz i pokój będzie z Tobą :-)

Offline laferty

• Opinii: (34)
  • Użytkownik knives.pl
  • Zdecydowanie. Bez dwóch zdań. Aj, wyszły dwa…
« Odpowiedź #24 dnia: 31-03-2017, 20:52:05 »

Bo nie jest.To ważna, IMHO umiejętność, nie tylko rozwijająca psychofizykę człowieka. ale również przygotowująca go na czasy, kiedy prądu zacznie brakować ( nie, nie jestem prepersem )

To o czym piszesz może trochę potrwać ;P

Ale mi byłoby zwyczajnie wstyd przed teściem, podczas gdy żona chwali mnie, że taki jestem męski, zaradny i że pasjonują mnie noże, a w gościach głupiego  kuchenniaka za 5 zł nie naostrzyłbym bez systemu za 300 zł. Na pewno wszyscy by zrozumieli... tak, tak ;-)
Ohana to znaczy rodzina, a w rodzinie nie można nikogo odtrącić ani porzucić.

Offline crywar

• Opinii: (134)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #25 dnia: 31-03-2017, 21:13:56 »
Świetny pomysł, będę śledził i czekam na poradnik bo zawsze chciałem podszkolić się w ostrzeniu z ręki.
Ile czasu zajmuję naostrzenie noża ze stanu nie goli, nie tnie kartki do stanu strugania włosa?

Offline Maniak

• Opinii: (21)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 31-03-2017, 21:47:04 »
Dzięki patentowi na usprawnienie moich kamieni od kolegi wyciągnięcie takiej ostrości stało się całkiem osiągalne, wręcz przyjemne. Tak więc z podziękowaniem dla autora wątku i za jego inspiracją dorzucam swój filmik:
(Boker Urban Traper na VG-10, KT z apexa, wykończenie z ręki):

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (53)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #27 dnia: 31-03-2017, 21:54:26 »
pecu...

dasz rade znalezc moje fotki ze strugania klakow... te sprzed... eee... 10 lat tak z grubsza...?

;P
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

Offline Migacz112

• Opinii: (35)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #28 dnia: 31-03-2017, 21:58:55 »
....ostrzenie z ręki nie jest tak rozpowszechnione i nie jest praktykowane tak często, jak mogłoby się wydawać

Poruszacie, Panowie, ważny temat :) Uważam że każdy, ale to każdy, powinien potrafić naostrzyć nóż "z ręki" chociażby do ostrości swobodnego cięcia kartki z drukarki. I faktycznie, większość początkujących, ale nie tylko, wybiera przeróżne systemy. Czy to z powodu strachu przed nauką trzymania kąta, czy przed porysowaniem klingi itd... A szkoda :) Do dzisiaj śmieję się lekko jak słyszę że ktoś piątą godzinę próbuje przeprofilować za pomocą systemu nóż z jakiejś lepszej stali, bo powierzchnia ścierna kamienia w systemie jest bardzo mała i dlatego tak wolno to idzie ( @Menti mam nadzieję, że się nie obrazisz ;) )

Świetne.
A taki byłem z siebie zadowolony jak wyostrzyłem nóż do stanu golenia.
Rób te tutoriale, pewnie je przypną w dziale dot ostrzenia.
A propo's tytułu tego wątku - będziesz miał możliwość zrobienia zdjęć tak wyprowadzonej KT w porównaniu do takiej naostrzonej na niższej gradacji?

Pewnie, jak nie zapomnę to strzelę fotki od gradacji 200 do 16k. Zaraz wstawię taką z pełnym lustrem, bo tylko takie mam w moim fap folderze :D

Świetny pomysł, będę śledził i czekam na poradnik bo zawsze chciałem podszkolić się w ostrzeniu z ręki.
Ile czasu zajmuję naostrzenie noża ze stanu nie goli, nie tnie kartki do stanu strugania włosa?

Hm... nie mam pojęcia! Ostatnio przeprofilowywałem Zero Tolerance 0095 w porządnie zahartowanej stali S35VN z 18 na 15 stopni (czyli trochę stali musiałem zetrzeć). Następnie jechałem od gradacji 200 aż do tych 16k, i zmieściłem się w niecałych 3 godzinach - sącząc whiskey i oglądając serial :D . Ale to było ostrzenie od początku do końca, właściwie SPA dla krawędzi... Gdyby poprzestać na gradacji 600 i zrobić tylko mikrokrawędź na gradacji fine (3k) i ultrafine (8-10k), i posmyrać na pasku, to myślę że poszło by duuużo szybciej :) Ja robiłem pełne lustro, czyli ostrzyłem tak żeby pod koniec nie było widać żadnych rys z poprzednich gradacji - powierzchnia KT jest wtedy jak lustrzana kropla rtęci :) Następnym razem może zmierzę czas.

Dzięki patentowi na usprawnienie moich kamieni od kolegi wyciągnięcie takiej ostrości stało się całkiem osiągalne, wręcz przyjemne. Tak więc z podziękowaniem dla autora wątku i za jego inspiracją dorzucam swój filmik:
(Boker Urban Traper na VG-10, KT z apexa, wykończenie z ręki):

Dzięki za pamięć i miłe słowa, cieszę się że pomogłem. Fajnie jest oglądać efekty :)

Offline djarab

• Hanys Przodowy
  • Opinii: (24)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #29 dnia: 31-03-2017, 22:08:43 »
Fajna sprawa :)
Hanys Przodowy

Offline Nuter

• Opinii: (176)
  • Użytkownik knives.pl
  • RFT
    • Jak oswoić niedźwiedzia czyli z pamiętnika użytkownika Shirogorova
« Odpowiedź #30 dnia: 31-03-2017, 22:20:19 »
Teraz już nie masz wyjścia. Powstała nowa religia, są wyznawcy jeszcze tylko bilblija "jak ostrzyc" i przejdziesz do historii.
Chcę przyjąć świecenia do zakonu ;-)

Offline Migacz112

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #31 dnia: 31-03-2017, 22:30:32 »
Teraz już nie masz wyjścia. Powstała nowa religia, są wyznawcy jeszcze tylko bilblija "jak ostrzyc" i przejdziesz do historii.
Chcę przyjąć świecenia do zakonu ;-)
Liczę, że wraz z upływem czasu coraz więcej osób będzie tu wrzucać  swoje fotki i filmiki :) mam nadzieję że wątek się przyjmie - chciałbym żeby wszyscy chwalili się tu swoimi efektami, nie tylko ja

Tutaj obiecane zdjęcie :D

Wytapane z telefonu

Offline laferty

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #32 dnia: 31-03-2017, 22:38:55 »
pecu...

dasz rade znalezc moje fotki ze strugania klakow... te sprzed... eee... 10 lat tak z grubsza...?

;P

Czy to, że coś było 10 lat temu na forum oznacza, że dzisiaj wstyd znów poruszać ten temat? Czasy się zmieniły. Część ludzi żyje przeszłością, część zna przeszłość i żyje teraźniejszością, a część żyje tylko teraźniejszością. I kto jest lepszy?

Ja wiem, że wszystko już było. Dziwi mnie to, że na forum 10 lat temu częściej pisało się o drogich nożach, chociaż statystycznie społeczeństwo było biedniejsze, teksty były bardziej merytoryczne. Jednak czasem mam wrażenie, że ta cecha "prozajebistości forum" aka "wszytko to już było" czasem powoduje, że wąż zjada własny ogon. I potem się ludzie dziwią, że facebook przejmuje świat.
« Ostatnia zmiana: 07-05-2017, 10:19:23 wysłana przez laferty »

Offline dar007

• Opinii: (29)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #33 dnia: 31-03-2017, 22:45:06 »
no @Migacz112. ś.p. kangoor się obraca z zazdrosci.

Offline rangy67

• Opinii: (303)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Przesyt nożowy...
« Odpowiedź #34 dnia: 31-03-2017, 22:53:53 »
Lubię. :)
Tyle customów mam...do takiego stopnia wyostrzenia.A ostre są...ale chcę żeby teraz były ostrzejsze. :shy:
.....i po sześciu dniach tworzenia Bóg usiadł by.....siódmego wymyślić Sebenze.

Offline Migacz112

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #35 dnia: 31-03-2017, 23:12:11 »
Czy to, że coś było 10 lat temu na forum oznacza, że dzisiaj wstyd znów poruszać ten temat? Czasy się zmieniły. Część ludzi żyje przeszłością, część zna przeszłość i żyje teraźniejszością, a część żyje tylko teraźniejszością. I kto jest lepszy?

Myślę, że trochę źle to odebrałeś :) Ten tekst trzeba chyba potraktować "for fun", i nie martwić się za bardzo ideologią - wiem że nie jestem pierwszym, który struga włosy i mam nadzieję że po mnie będą dziesiątki kolejnych takich chorych popaprańców :D

PS. oglądnąłem filmiki z tamtego wątku - z doświadczenia wiem że przecięcie kartki bardzo powoli wymaga wyższego poziomu ostrości niż ścięcie jej jak toporkiem. Może kiedyś zaprezentuję :)

PPS. chętnie oglądnę te zdjęcia sprzed 10 lat ;)

Offline laferty

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #36 dnia: 31-03-2017, 23:22:02 »
Oczywiście masz rację :) Ale, że ja bardziej forumowy niż fejsbukowy, to nie chciałbym, żebyś został przegoniony stąd tam. Z chęcią poczytam i obejrzę Twoją sztukę ostrzenia tutaj, nawet jeśli odkrywasz Amerykę na nowo :)

Offline Mikko

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #37 dnia: 31-03-2017, 23:25:40 »
Podziwiam, a rybaka wyczyny pamiętam...
:)

Offline Migacz112

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #38 dnia: 31-03-2017, 23:28:53 »
Oczywiście masz rację :) Ale, że ja bardziej forumowy niż fejsbukowy, to nie chciałbym, żebyś został przegoniony stąd tam. Z chęcią poczytam i obejrzę Twoją sztukę ostrzenia tutaj, nawet jeśli odkrywasz Amerykę na nowo :)

Za późno :) Ja bardziej facebookowy niż forumowy. Plusem forum jest to, że nic nie przepada - na facebooku po tygodniu posty znikają w czeluściach danej grupy, i ciężko je znaleźć. Minusem forum jest dla mnie to, że to trochę jak komunikacja za pomocą listów - a ja wolę szybkie konwersacje, powiadomienia i inne wygody facebooka. Dlatego mam tutaj 130 postów, a nie 500 :P Czasem wolę czegoś nie napisać, bo zaraz po głowie człowiek dostanie. Przed stworzeniem tego tematu podśmiewałem się właśnie "Ciekawe kto pierwszy napisze że herezje głoszę, i że powinienem kończyć na gradacji 200". Zaskoczyliście mnie :D

Offline laferty

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #39 dnia: 31-03-2017, 23:33:52 »
No właśnie, potwierdzasz to co mnie martwi. To się chociaż zareklamuj, gdzie na fejsie piszesz.

Mądrych zawsze miło poczytać :)