Autor Wątek: Jaki najlepszy motylek Boker,Kimura czy Paradox i jakie torxy do Walthera bbk ?  (Przeczytany 2391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freestyleVIP

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
                                                                                                    Witam mam dwa pytanie bardzo proszę mi pomóc

Pytanie  nr 1 Chce kupić kolejny nóż ale na początku muszę rozwiązać pytanie nr 2 szukam noża do około 400zł i myślę że Boker duży będzie najlepszym rozwiązaniem słyszałem też o
kimurach ale  nie wiem dokładnie o jaki model chodzi każdemu oraz słyszałem o parodoxach więc napiszcie który balik jest najlepszy może inny. xD

Pytanie  nr 2 Mam balisonga Walther bbk i nie mogę go rozkręcić używałem dużo torxów aż wreszcie śrubki zostały trochę wyrobione i nie mam pojęcia czym teraz je odkręcić.  :(

:question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question:
« Ostatnia zmiana: 02-04-2017, 17:37:53 wysłana przez freestyleVIP »

Offline franio1991

• Chyba już kolekcjoner...
  • Opinii: (149)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nadal lubię balki.
Odp: Gdzie można kupić Boker g10 + i jakie torxy do Walthera bbk ?
« Odpowiedź #1 dnia: 02-04-2017, 17:26:03 »
Dozbieraj do 700 i poluj na bm51 używkę.
Rozmawiajmy, a nie obrzucajmy się gównem jak małpy.
Jeden multitool to stanowczo za mało!!!
Na sprzedaż

Offline freestyleVIP

• Świeża krew
  • *
Odp: Gdzie można kupić Boker g10 + i jakie torxy do Walthera bbk ?
« Odpowiedź #2 dnia: 02-04-2017, 17:28:36 »
Dla mnie to trochę za dużo chodź mogę go kupić teraz bo budżet mi na to pozwala ale wolę kupić coś tańszego :-)

Offline crywar

• Opinii: (134)
  • Mieszkaniec knives.pl
CS paradox nie jest typowym motylkiem bo jedną ręką go nie otworzysz(dopiero po modyfikacji), wg mnie Kimura z nich najlepszy.
Pytanie o model kimury to raczej: który aktualnie znajdziesz? bo od dawna nieprodukowane, w sumie motylek Bokera i CS paradox też już nieprodukowane, ale częściej się pojawiają na sprzedaż niż kimury.

Śrubki możesz spróbować odkręcić używając większego torxa ale to zależy jak bardzo są wyrobione i podgrzej wcześniej.

Offline Butterfly814

• Świeża krew
  • *
Mnie również ciekawi ten temat więc mówisz zdaniem każdy Kimura jest dobry
« Ostatnia zmiana: 02-04-2017, 19:47:12 wysłana przez Butterfly814 »

Offline Krop3k

• Opinii: (5)
  • Świeża krew
  • *
Bokera jak najbardziej polecam. Mimo wszystko myślę, że kimura będzie lepszym wyborem między innymi ze względu na małe luzy.

Offline Anders

• Opinii: (3)
  • Świeża krew
  • *
Zwróćcie też uwagę na to, że Kimury są raczej ciężkie i nie każdemu to pasuje. Jak chcesz motyla do machania, musisz wziąć to pod uwagę.

Ja popieram pomysł z używaną (lub nową) BM 51 Morpho. Lekka, lata jak marzenie i całkiem użytkowa jako zwykły nóż EDC.
« Ostatnia zmiana: 02-04-2017, 21:09:39 wysłana przez Anders »

Offline Krop3k

• Opinii: (5)
  • Świeża krew
  • *
Z drugiej strony dla niektórych osób BM 51 jest zbyt lekki. Myślę, że zarówno waga Bokera jak i Kimury nie powinna stanowić problemu dla choćby początkującego flipera.

Offline Zoxico

• Użytkownik knives.pl
  • **
Gosc pisze, że aktualnie macha waltherem (180g), a mówicie, że najlepiej będzie jak przesiądzie sięna bm51 (93g, dobrze pamiętam?) bo Kimura  jest ciężka :D lel

Offline crywar

• Opinii: (134)
  • Mieszkaniec knives.pl
Walther BBK jest ciężki, a z tego co na szybko wyszukałem to kimura jest lżejsza od niego, więc nie ma obawy co do wagi ;-)
Też popieram pomysł BM51(no chyba, że za lekka)
« Ostatnia zmiana: 02-04-2017, 21:36:23 wysłana przez crywar »

Offline Livlian

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
  • Nie, nie jestem fotografem, ja maluję światłem.
Kimurki jakieś widziałem na bazarku, ale w cenie wyższej niż te 400zł. Widziałem też chyba na Giełda Noży na FB BM Morpho 51 za bardzo niską cenę. Aczkolwiek mogłem też widzieć na bazarku. Jeśli chodai o motyla, to lepiej BM lub Kimura, chociaż ja miałem też dużego Bokera i był spoko. :)
Kiedy w życiu masz pod górkę, to znaczy że zmierzasz na szczyt.

Offline freestyleVIP

• Świeża krew
  • *
Tylko jest jeden mały problem wiem już jaki nóż chcę ( Kimura ) ale nie mam tego noża w żadnym sklepie wiem, że nóż jest już nie produkowany ale nie ma go po prostu nigdzie tak samo jest z Bokerem a Benchamade nie chcę bo trochę za dużo money...
Podajcie mi linki do sklepu gdzie te noże są albo powiecie czy się wgl pojawią.
I ile tak średnio kosztuje Kimura, bo boker 350 zł o ile się nie mylę. ;D

Offline kosma

• Nożosfera.pl
  • Grupa Pomorska
  • Opinii: (152)
  • **
  • Skoro martwi się nie żywią Czemu żywi się martwią
Nie ma tych noży w sklepach. Musisz szukać z drugiej ręki - bazarek, ebay, allegro itd.

Offline franio1991

• Chyba już kolekcjoner...
  • Opinii: (149)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nadal lubię balki.
Kimura nowa to koszt 500-600 zł.
Rozmawiajmy, a nie obrzucajmy się gównem jak małpy.
Jeden multitool to stanowczo za mało!!!
Na sprzedaż

Offline freestyleVIP

• Świeża krew
  • *
Szukałem na bazarkach,allegro i innych i znalazłem tylko Porodoxa za 375 zł coś takiego używkę

:alien:

Offline Zoxico

• Użytkownik knives.pl
  • **
Była niedawno (chyba w ub. tygodniu) na bazarku kimura za jakieś 475 czy coś koło tego :) Pojawiają się co jakiś czas. Trzeba polować. No a jak nie to jest jeszcze grupa na fejsie do sprowadzenia zza granicy

Offline freestyleVIP

• Świeża krew
  • *
Podajcie mi jakieś amerykańskie,chińskie bazarki czy jakieś strony gdzie można czekać na okazje i w większości sklepach jest brak w magazynie to znaczy że już tych noży nie będzie czy to tylko chwilowy brak http://www.bladeops.com/Balisong-Knives-from-BladeOps-com-s/121.htm  tak jest np w tym sklepie.

Offline Koziou

• Nowy użytkownik
  • *
Dozbieraj i kup barebonesa. Serio.

Póki co kręć tym co masz, jak nie da się go rozkręcić to przynajmniej się nie rozpadnie :D.

Offline freestyleVIP

• Świeża krew
  • *
Wczoraj wieczorem zobaczyłem że śrubka w moim motylku zniknęła i musiałem jej po całym domu szukać godzinę.To pokazuje jak bardzo miałem go rozkręconego.
Jutro jadę kupić super glue aby mieć z tym spokój nazawsze jeszcze muszę zrobić trochę modyfikacji lahta odkręcić bo się zepsuł kupić inne śrubki i przykleić g10 którego powoli ,powoli się rozkleia.
Trochę się rozpisałem
 ;P

Offline grzess

• Opinii: (709)
  • Użytkownik knives.pl
  • It's NOT Just a KNIFE It's a BENCHMADE
Podajcie mi jakieś amerykańskie,chińskie bazarki czy jakieś strony gdzie można czekać na okazje i w większości sklepach jest brak w magazynie to znaczy że już tych noży nie będzie czy to tylko chwilowy brak http://www.bladeops.com/Balisong-Knives-from-BladeOps-com-s/121.htm  tak jest np w tym sklepie.

Zależy który niedostępny motyl Cię interesuje, brak w magazynie oznacza, że niektórych nie będzie już w ogóle np.
http://www.bladeops.com/searchresults.asp?Search=kimura

Tylko jest jeden mały problem wiem już jaki nóż chcę ( Kimura ) ale nie mam tego noża w żadnym sklepie wiem, że nóż jest już nie produkowany ale nie ma go po prostu nigdzie tak samo jest z Bokerem a Benchamade nie chcę bo trochę za dużo money...
Podajcie mi linki do sklepu gdzie te noże są albo powiecie czy się wgl pojawią.
I ile tak średnio kosztuje Kimura, bo boker 350 zł o ile się nie mylę. ;D

https://forum.knives.pl/index.php/topic,187924.0.html