Autor Wątek: Jaki najlepszy motylek Boker,Kimura czy Paradox i jakie torxy do Walthera bbk ?  (Przeczytany 2392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freestyleVIP

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
                                                                                                    Witam mam dwa pytanie bardzo proszę mi pomóc

Pytanie  nr 1 Chce kupić kolejny nóż ale na początku muszę rozwiązać pytanie nr 2 szukam noża do około 400zł i myślę że Boker duży będzie najlepszym rozwiązaniem słyszałem też o
kimurach ale  nie wiem dokładnie o jaki model chodzi każdemu oraz słyszałem o parodoxach więc napiszcie który balik jest najlepszy może inny. xD

Pytanie  nr 2 Mam balisonga Walther bbk i nie mogę go rozkręcić używałem dużo torxów aż wreszcie śrubki zostały trochę wyrobione i nie mam pojęcia czym teraz je odkręcić.  :(

:question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question:
« Ostatnia zmiana: 02-04-2017, 17:37:53 wysłana przez freestyleVIP »

Offline franio1991

• Chyba już kolekcjoner...
  • Opinii: (149)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nadal lubię balki.
Odp: Gdzie można kupić Boker g10 + i jakie torxy do Walthera bbk ?
« Odpowiedź #1 dnia: 02-04-2017, 17:26:03 »
Dozbieraj do 700 i poluj na bm51 używkę.
Rozmawiajmy, a nie obrzucajmy się gównem jak małpy.
Jeden multitool to stanowczo za mało!!!
Na sprzedaż

Offline freestyleVIP

• Świeża krew
  • *
Odp: Gdzie można kupić Boker g10 + i jakie torxy do Walthera bbk ?
« Odpowiedź #2 dnia: 02-04-2017, 17:28:36 »
Dla mnie to trochę za dużo chodź mogę go kupić teraz bo budżet mi na to pozwala ale wolę kupić coś tańszego :-)

Offline crywar

• Opinii: (134)
  • Mieszkaniec knives.pl
CS paradox nie jest typowym motylkiem bo jedną ręką go nie otworzysz(dopiero po modyfikacji), wg mnie Kimura z nich najlepszy.
Pytanie o model kimury to raczej: który aktualnie znajdziesz? bo od dawna nieprodukowane, w sumie motylek Bokera i CS paradox też już nieprodukowane, ale częściej się pojawiają na sprzedaż niż kimury.

Śrubki możesz spróbować odkręcić używając większego torxa ale to zależy jak bardzo są wyrobione i podgrzej wcześniej.

Offline Butterfly814

• Świeża krew
  • *
Mnie również ciekawi ten temat więc mówisz zdaniem każdy Kimura jest dobry
« Ostatnia zmiana: 02-04-2017, 19:47:12 wysłana przez Butterfly814 »

Offline Krop3k

• Opinii: (5)
  • Świeża krew
  • *
Bokera jak najbardziej polecam. Mimo wszystko myślę, że kimura będzie lepszym wyborem między innymi ze względu na małe luzy.

Offline Anders

• Opinii: (3)
  • Świeża krew
  • *
Zwróćcie też uwagę na to, że Kimury są raczej ciężkie i nie każdemu to pasuje. Jak chcesz motyla do machania, musisz wziąć to pod uwagę.

Ja popieram pomysł z używaną (lub nową) BM 51 Morpho. Lekka, lata jak marzenie i całkiem użytkowa jako zwykły nóż EDC.
« Ostatnia zmiana: 02-04-2017, 21:09:39 wysłana przez Anders »

Offline Krop3k

• Opinii: (5)
  • Świeża krew
  • *
Z drugiej strony dla niektórych osób BM 51 jest zbyt lekki. Myślę, że zarówno waga Bokera jak i Kimury nie powinna stanowić problemu dla choćby początkującego flipera.

Offline Zoxico

• Użytkownik knives.pl
  • **
Gosc pisze, że aktualnie macha waltherem (180g), a mówicie, że najlepiej będzie jak przesiądzie sięna bm51 (93g, dobrze pamiętam?) bo Kimura  jest ciężka :D lel

Offline crywar

• Mieszkaniec knives.pl
Walther BBK jest ciężki, a z tego co na szybko wyszukałem to kimura jest lżejsza od niego, więc nie ma obawy co do wagi ;-)
Też popieram pomysł BM51(no chyba, że za lekka)
« Ostatnia zmiana: 02-04-2017, 21:36:23 wysłana przez crywar »

Offline Livlian

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
  • Nie, nie jestem fotografem, ja maluję światłem.
Kimurki jakieś widziałem na bazarku, ale w cenie wyższej niż te 400zł. Widziałem też chyba na Giełda Noży na FB BM Morpho 51 za bardzo niską cenę. Aczkolwiek mogłem też widzieć na bazarku. Jeśli chodai o motyla, to lepiej BM lub Kimura, chociaż ja miałem też dużego Bokera i był spoko. :)
Kiedy w życiu masz pod górkę, to znaczy że zmierzasz na szczyt.

Offline freestyleVIP

• Świeża krew
  • *
Tylko jest jeden mały problem wiem już jaki nóż chcę ( Kimura ) ale nie mam tego noża w żadnym sklepie wiem, że nóż jest już nie produkowany ale nie ma go po prostu nigdzie tak samo jest z Bokerem a Benchamade nie chcę bo trochę za dużo money...
Podajcie mi linki do sklepu gdzie te noże są albo powiecie czy się wgl pojawią.
I ile tak średnio kosztuje Kimura, bo boker 350 zł o ile się nie mylę. ;D

Online kosma

• Nożosfera.pl
  • Grupa Pomorska
  • Opinii: (152)
  • **
  • Skoro martwi się nie żywią Czemu żywi się martwią
Nie ma tych noży w sklepach. Musisz szukać z drugiej ręki - bazarek, ebay, allegro itd.

Offline franio1991

• Mieszkaniec knives.pl
  • Nadal lubię balki.
Kimura nowa to koszt 500-600 zł.
Na sprzedaż

Offline freestyleVIP

• Świeża krew
  • *
Szukałem na bazarkach,allegro i innych i znalazłem tylko Porodoxa za 375 zł coś takiego używkę

:alien:

Offline Zoxico

• Użytkownik knives.pl
  • **
Była niedawno (chyba w ub. tygodniu) na bazarku kimura za jakieś 475 czy coś koło tego :) Pojawiają się co jakiś czas. Trzeba polować. No a jak nie to jest jeszcze grupa na fejsie do sprowadzenia zza granicy

Offline freestyleVIP

• Świeża krew
  • *
Podajcie mi jakieś amerykańskie,chińskie bazarki czy jakieś strony gdzie można czekać na okazje i w większości sklepach jest brak w magazynie to znaczy że już tych noży nie będzie czy to tylko chwilowy brak http://www.bladeops.com/Balisong-Knives-from-BladeOps-com-s/121.htm  tak jest np w tym sklepie.

Offline Koziou

• Nowy użytkownik
  • *
Dozbieraj i kup barebonesa. Serio.

Póki co kręć tym co masz, jak nie da się go rozkręcić to przynajmniej się nie rozpadnie :D.

Offline freestyleVIP

• Świeża krew
  • *
Wczoraj wieczorem zobaczyłem że śrubka w moim motylku zniknęła i musiałem jej po całym domu szukać godzinę.To pokazuje jak bardzo miałem go rozkręconego.
Jutro jadę kupić super glue aby mieć z tym spokój nazawsze jeszcze muszę zrobić trochę modyfikacji lahta odkręcić bo się zepsuł kupić inne śrubki i przykleić g10 którego powoli ,powoli się rozkleia.
Trochę się rozpisałem
 ;P

Offline grzess

• Opinii: (709)
  • Użytkownik knives.pl
  • It's NOT Just a KNIFE It's a BENCHMADE
Podajcie mi jakieś amerykańskie,chińskie bazarki czy jakieś strony gdzie można czekać na okazje i w większości sklepach jest brak w magazynie to znaczy że już tych noży nie będzie czy to tylko chwilowy brak http://www.bladeops.com/Balisong-Knives-from-BladeOps-com-s/121.htm  tak jest np w tym sklepie.

Zależy który niedostępny motyl Cię interesuje, brak w magazynie oznacza, że niektórych nie będzie już w ogóle np.
http://www.bladeops.com/searchresults.asp?Search=kimura

Tylko jest jeden mały problem wiem już jaki nóż chcę ( Kimura ) ale nie mam tego noża w żadnym sklepie wiem, że nóż jest już nie produkowany ale nie ma go po prostu nigdzie tak samo jest z Bokerem a Benchamade nie chcę bo trochę za dużo money...
Podajcie mi linki do sklepu gdzie te noże są albo powiecie czy się wgl pojawią.
I ile tak średnio kosztuje Kimura, bo boker 350 zł o ile się nie mylę. ;D

https://forum.knives.pl/index.php/topic,187924.0.html

Offline freestyleVIP

• Świeża krew
  • *
Czy 475zł za Kimure 2 ze śladami używania, warto kupić ?
A prawie nową Kimure 6 za 575zł                     Warto kupić któregoś bradleya?????

Offline franio1991

• Mieszkaniec knives.pl
  • Nadal lubię balki.
Czy warto to sam musisz sobie odpowiedzieć.
Ja tam jako nóż do zabawy wolę mieć coś z gwarancją realizowaną bez problemu.
Na sprzedaż

Offline gregbo

• Opinii: (24)
  • Nowy użytkownik
  • *
Cześć, czy ktoś widział bokera mini z okładzinami z tytanu bez anodyzacji? Mam takiego, chciałem go sprzedać. Przyjechał gościu i stwierdził że coś jest nie halo i zrezygnował. Ale nóż jest na 100% oryginalny, kupiony tutaj na bazarku. Chyba że poprzedni wlasciciel zdjął anodyzacje? Odpowiedzi niestety nie uzyskam bo jestem trzecim właścicielem. Drugi twierdzi ze tak go kupił.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline franio1991

• Mieszkaniec knives.pl
  • Nadal lubię balki.
był przerabiany.
Na sprzedaż

Offline crywar

• Mieszkaniec knives.pl
Ja u siebie też usunąłem anodowanie, a z klipsa samo zeszło dosyć szybko.

Offline freestyleVIP

• Świeża krew
  • *
Szukam i szukam i zobaczyłem że Paradoxów jest trochę np w tych sklepach :
http://www.knifeindia.com/paradox.html
http://www.directknifesales.com/cold-steel-paradox-butterfly-knife.html
pewnie znalazło by się więcej w pierwszy sklep jest z Indi i pisze że jest w magazynie (ale nie wiem co z sprowadzeniem)
a drugi z ameryki chyba jest w magazynie poprawcie mnie
Te sklepy posiadają prawdziwe produkty czy podróby możecie wysłać sklepy z paradoxami lub innymi fajnymi balkami jak znajdziecie
I bers & son to te produkty mają piny zamiast śrubek czy jak bo wiedziałem niektóry motylki tej firmy ze śrubkami chyba przynajmniej tak wyglądało.
Są jakieś dobre balki tej firmy ?????
Oprócz kimur,bokerów,paradoxów są innne dobre balki

Offline Kosiek

• Świeża krew
  • *
Siema, może ktoś ma jeszcze wątpliwości, kupiłem wczoraj dużego paradoxa, przerobiłem w jakies 2h. Jest duży, masywny, robi wrażenie. Dobrze się nim bawi. jak ktoś potrzebuje jakichkolwiek informacji zdjęć czy cuś to piszcie.