Autor Wątek: Pseudo tutek z trawienia cepelii  (Przeczytany 273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline seth13

• Szef działu
  • Opinii: (52)
  • *
Pseudo tutek z trawienia cepelii
« dnia: 13-08-2014, 11:35:01 »
Witajcie
Jako że kolejna cepelia się szykuje, to przy okazji dodam parę fotek trawienia elektrolizą, tak jak ja to robię
parę osób prosiło, to wstawię
Zaznaczam że uczę się dopiero, i szukam rozwiązań

UWAGA ZABAWA PRĄDEM!! nie jesteś pewien to nie próbuj
wytwarza się też WODÓR!!, więc raczej nie po piwnicach, przewiewne miejsce, w moim przypadku parapet

Jest to trawienie prądem, przy pomocy zasilacza lub prostownika, i roztworu soli( znaczy do wody wsypujemy sól i mieszamy dopóki nie przestanie się rozpuszczać)
plus podłączamy do blanka a minus wraz z pisakiem( w tym wypadku dornik z watą) maczamy w roztworze i smyramy po stali, staramy się nie dociskać, tylko luźno jak wiosłem
wytwarza się pełno syfu i trzeba wylewać

najpierw odtłuściłem stal, nakleiłem taśmę maskującą, i wykonałem wzór. Najpierw na papierze potem na blanka, można przez kalkę ale to zależy jak taśma przyjmuje odbijanie

Na tym etapie wycinam wzorek skalpelem

układam wanienkę z plasteliny i wlewam roztwór, następnie zanurzam dornik z watą w szklance i przykładam do blanka cały czas mieszając
gdy narobi się wystarczająca ilość syfu, wylewam i powtarzam
na tym etapie nie zamieniam biegunów, by wzorek poczernić, bo odklei nam taśmę i wytrawi wszystko

po tycz czynnościach, jeśli głębokość nas zadowala, zdejmujemy taśmę, myjemy, suszymy, odtłuszczamy

następnie maluję blanka werniksem i pozostawiam do wyschnięcia, u mnie wisiało całą noc

teraz poprawiamy linie wewnętrzne, dodajemy parę kresek i kropek tu i ówdzie, można dremelem, można igłą lub gwoździem, ja użyłem grawerki proxxona

i powtarzamy czynność z prostownikiem, lecz teraz bez plasteliny, wystarczy pałka do uszu i maczając w solance jeździmy po liniach
zmywamy werniks, rozpuszczalnikiem, i cieszymy się lub nie swoim potworkiem

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 16-04-2017, 09:48:24 wysłana przez seth13 »