Reklama

System Ruixin 4 z obrotowym uchwytem

Zaczęty przez lobuz1, 18-08-2017, 13:13:01


grzechV

Osobistych doświadczeń nie mam ale w tym systemie z racji małej odległości KT od główki cięgła nie ma mowy o precyzyjnym ustawieniu kąta a o kompensacji grubości kamienia to nawet nie wspomnę. Do tego nie widzę jakoś ostrzenia dłuższych ostrzy. Jakością samej główki nie przejmował bym się, ja do mojego systemu kupiłem najtańsze na all.. i planowałem po dopracowaniu wszystkiego wymienić na igusa ale jak na razie nie miałem potrzeby bo działa niezmiennie. Generalnie jest to podjebka KME więc pewnie trochę opinii da się znaleźć.


lobuz1

Dzięki, szarpnę się w takim razie i kupię sprawdzonego Kazaka. Pzdr


grzechV


lobuz1


Infamous

Odkopie, stosował ktoś?
Mam w planach system ostrzacy  ;>


Migacz112

To "inspiracja" systemu KME, jak już wcześniej napisano :) https://www.kmesharp.com/ Jest baaardzo dużo zadowolonych użytkowników. Regulacja kąta nie stanowi problemów, wystarczy apka "Kątomierz" na telefon. Jeśli takim systemem da się uzyskać krawędzie dosłownie strugające włosy, to te problemy są raczej znikome.


grzechV

Inspiracja owszem , niestety raczej luźna. Właśnie poprawiam koledze takie cudo i jest parę drobiazgów które po dodaniu stawiają dla mnie całość troszkę nad imadełkowym Lanskym. Najważniejsze to luzy przy blokowaniu imadełka, w tym konkretnym ok 1.2stopnia w płaszczyźnie obrotu, przy dłuższych ostrzach ... wiadomo. Drugi to  metoda regulacji kąta która w przypadku różnic w wysokości osełek jest delikatnie mówiąc upierdliwa.


coolber

Odkopię temat. Obecnie pod nazwą Ruixin 4 jest też sprzedawane coś takiego:

Więcej fotek w linku : https://pl.aliexpress.com/item/4000307900185.html

Miał ktoś do czynienia z tą wersją? Jakieś poważniejsze wady? Korci mnie żeby zamówić.
(Jeśli było to sorry. Przeszukałem stare tematy i nie znalazłem info o tej wersji, ale część linków była już nieaktywna)


Daimyo_K

Mam i sobie chwalę. Jedyne co jest na minus, to te kamienie co są w zestawie. Są kiepskie i warto za jednym zamachem zamówić diamenty do tego. Za tą cenę to uważam, że jest to bardzo dobry system.

Russia cancer of the world.

coolber

#10

Dzięki z info. Są tam różne opcje kamieni do wyboru i zastanawia mnie czy to co widać poniżej, czyli "SET B" z linku https://pl.aliexpress.com/item/4000307900185.html to własnie te diamenty?

Wyglądają na te same co tu, które były polecane przez kogoś na forum, więc zaryzykowałem i zamówiłem w tej opcji. Wyszło poniżej 120zł, więc za ostrzałkę z czterema diamentami cena bardzo sympatyczna ;)


Daimyo_K

Russia cancer of the world.

zwieracz81

W listopadzie kupiłem coś takiego:

Jestem bardzo zadowolony.
Przedtem używałem Ganzo Touch Pro Ultra.

Citizen123

Też myślę o zakupie systemu ostrzącego.  Zastanawia mnie jednak jak szybko te chińskie diamenty się zużywają w stosunku do diamentów np. Lansky?

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka


eddieiron

Cytat: Citizen123 w 18-02-2020, 08:31:08

Też myślę o zakupie systemu ostrzącego.  Zastanawia mnie jednak jak szybko te chińskie diamenty się zużywają w stosunku do diamentów np. Lansky?

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

Nie poczujesz różnicy .


InQuizitor

Chyba Ty.

Jeden komplet tych z ali zajechałem przy wyprowadzaniu KT, będę teraz te "złote" zamawiał.
Lansky dużo dłużej używałem i jeszcze bystro biorą.


eddieiron

Cytat: InQuizitor w 18-02-2020, 11:35:10

Chyba Ty.

Jeden komplet tych z ali zajechałem przy wyprowadzaniu KT, będę teraz te "złote" zamawiał.
Lansky dużo dłużej używałem i jeszcze bystro biorą.

A mnie właśnie odwrotnie -te złote zawiodły .
Sypały się i szybko wytarły .
Może taka partia ? Nie wiem , z szarych jestem zadowolony .


InQuizitor

Kurde, nie dobrze. Myślałem, ze będą lepsze.
No nic samemu trzeba się przekonać.


coolber

Mój Ruixin wreszcie do mnie dotarl. Wyprowadzilem nową krawędź zajechanego maksymalnie kuchenniaka, który teraz goli i naostrzylem zaokrąglone od turnboxa czubki. Ogólnie bardzo fajny sprzęt. Jedynie najdrobniejszy diament 1000 dostal ze 2 rysy czyli trzeba będzie zamówić jakiś na zapas.

Czas poszukać czegoś do ostrzenia z ręki ;)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Krzys

Z perspektywy czasu.. żałuje ktoś zakupu Ruixin 4 Pro? Z jakimś kuponem w "set B"(diamenty) wychodzi teraz kolo 120 zł. Chciałem KAZAK Junior ale niestety już jest nieprodukowany.

BM 940-1@AS Skiper, BM710@AS Skiper Custom: Tartakus, Sulejknives, Mnicha, Kosiarz, Raptorartur