Reklama

A

Zaczęty przez Amok, 21-10-2017, 11:39:28

Amok

A

1


grzegorz1975

Jakieś wymiary,stal to on ma - super nóż nawet bez wymiarów
Spróbuj ze szlifem płaskim takiego wykonać
Mam już Tlima busha z takim szlifem ale jeden nóż to mało ...zapomniałem - obiecałem nożowy celibat


Amok

#2

Wymiary tego wiekszego to ok. 250mm (caly czarny z zielona canvas micarta)
Ten mniejszy z pomaranczowymi przekladkami jest krotszy tak ok. 220mm (typowy bushek).
Stal tych 13 pierwszych sztuk to 50hf hartowana na 55-56hrc i oksyda na gorąco.
Teraz mam już d2 i to z nich będą kolejne noze :)
50hf to epoka którą zamknąłem i teraz zaczyna się nowa przygoda :) takze z tej stali nozy nigdy juz nie bedzie, chyba ze jak ktos sie uprze :)

Na okladziny daje g10 i micarte, takze tylko syntetyki beda u mnie widziane :)
Ot tak po krotce :)

Edit: szlif tlima w porownaniu do mojego szlifu w bushku jest ze 2.5 razy wyzszy, wiec i ciecie bedzie zupelnie inne


JaguaR

Cytat: Amok w 21-10-2017, 13:11:55

Nóż ma wytrzymać dużo pracy w lesie, ma się wygodnie trzymać tak by każda dłoń dopasowała się do rękojeści praktycznie idealnie ;)

Na pierwszy rzut oka wyszła Tobie (szczególnie w tej mikarcie) pękata rękojeść. Pękata znaczy gruba i jak dla mnie zbyt małymi zaobleniami. Dwa ja osobiście lubię jeśli widać rurki - na tej mikarcie coś się ich dopatrzeć nie mogę a wiem, że tam są. Koniec wróżenia ze zdjęć :P

Po za tym to bardzo fajne nożydła Tobie wyszły! Gratulacje!

Zakrzywiam obraz.
Przygarnę | Sprzedam

Amok

#4
Cytat: JaguaR w 22-10-2017, 19:46:30

Na pierwszy rzut oka wyszła Tobie (szczególnie w tej mikarcie) pękata rękojeść. Pękata znaczy gruba i jak dla mnie zbyt małymi zaobleniami. Dwa ja osobiście lubię jeśli widać rurki - na tej mikarcie coś się ich dopatrzeć nie mogę a wiem, że tam są. Koniec wróżenia ze zdjęć :P

Po za tym to bardzo fajne nożydła Tobie wyszły! Gratulacje!

Rurki w micarcie sa węglowe, dlatego ich tak nie widać -są tam bardzo cienkie scianki, ale za to bardzo wytrzymałe :)
W rękach nie do złamania :)
W Polsce z tego co mi wiadomo praktycznie niespotykane ;)
Zrobiłem dla siebie bo miałem dosłownie kilka cm na jeden nóż ;)
Co do zaobleń, nóż trzeba wziąć do łapy - są w porzadku i nie wbijają się w rękę - na zdjęciach też trochę inaczej to wygląda ;)
Dałem ten nóż chyba 40-50 osobom, i nikt nie powiedział że coś się wbija w rękę itp., - więc uważam to za wynik wyżej niż dobry :)
Kolejne będą ciut bardziej zaokrąglone - ten na micarcie robiłem dla siebie, i mi leży w łapie idealnie :)

JaguaR

Nie macałem to wróżyłem. Jeśli jest tak jak piszesz i biegli jednogłośnie stwierdzili, że jest ok.... to musi być ok ;)

Zakrzywiam obraz.
Przygarnę | Sprzedam

Amok

Cytat: JaguaR w 22-10-2017, 22:17:48

Nie macałem to wróżyłem. Jeśli jest tak jak piszesz i biegli jednogłośnie stwierdzili, że jest ok.... to musi być ok ;)

Walcze cały czas!
To pierwsze noże jakby nie patrzeć, także cierpliwości!  ;-)


Raptorartur

Szczerze mówiąc - jak to mówią tutaj na forum - dwie klepki i płaskownik :) Z tą wygodą to trochę Cię poniosło. Także dobrze, że następne będą bardziej zaoblone.
No i Polska, piszemy z wielkiej litery.

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia  :P

Fred

Cytat: Amok w 22-10-2017, 20:52:14

Dałem ten nóż chyba 40-50 osobom, i nikt nie powiedział że coś się wbija w rękę itp., - więc uważam to za wynik wyżej niż dobry :)

Kompletnie niemiarodajny test. Gdyby każda z tych osób postrugała tym nożem twarde drewno przez 15 minut i potem powiedziała, że jest wygodny to może bym uwierzył.
Zresztą każdy tak mówi, dopoki nie spróbuje bardziej profilować okładzin :)
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Amok

Cytat: Fred w 23-10-2017, 11:59:24

Kompletnie niemiarodajny test. Gdyby każda z tych osób postrugała tym nożem twarde drewno przez 15 minut i potem powiedziała, że jest wygodny to może bym uwierzył.
Zresztą każdy tak mówi, dopoki nie spróbuje bardziej profilować okładzin :)

Spoko, uczę się - dzięki za wypowiedzi - wezme je na pewno pod uwagę ;)

Amok

#10


Wycinanki :P


Amok

#11


NEPENTHE

Bez wodotrysków, oszczędna forma. Do pracy a nie kołaczy- używałbym :)


Amok

Cytat: NEPENTHE w 01-11-2017, 10:31:18

Bez wodotrysków, oszczędna forma. Do pracy a nie kołaczy- używałbym :)

Dzięki za komentarz :)
W pierwszym poście napisałem jakie noże robię :)
Są to noże do używania - mocnego używania.
Nie robię noży z czarnej stali na kominek z rękojeścią ze stabilizowanych łusek z wieloryba :)
Są to noże które mają mieć w sobie minimalizm, bez wodotrysków, gdyż skupiam się na ergonomii i używalności we wszelakich trudnych warunkach, wiec noża z drewna stabilizowanego też u mnie nie znajdziesz :)
Takie noże robię i tak ja je widze :) bo to mój wyrób i nikogo do tego nie zmuszam :)