Autor Wątek: #białarękawiczka #nożowarękawiczka  (Przeczytany 4692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ajron

• Suma wszystkich błędów
  • Opinii: (102)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Wszyscy jesteśmy piratami
Odp: #białarękawiczka #nożowarękawiczka
« Odpowiedź #20 dnia: 23-10-2017, 20:35:03 »
Jakoś rękawiczki kojarzą mi się z lokajami, ravem i niemiecką kinematografią niszową. Czyste ręce i nie macanie głowni i tyle. W przypadku rękojeści dotyk akurat jak dla mnie jest istotnym elementem.
"Złomiarz umysłów"

Offline Brr...

• Legnica - Pomorskie #PGK Tytaniczny folderoholik...
  • knifemaker
  • Opinii: (34)
  • *
  • Sapere aude [email protected]
    • Strona BrrKnives
« Odpowiedź #21 dnia: 23-10-2017, 20:46:32 »
...
. Brr nawet cyknął fotę, chyba był w szoku go silna grupa rękawiczkowa nawiedziła :D
...
Hue hue faktycznie mnie zaskoczyliście, szczególnie współczynnikiem jednoczesności występowania rękawiczek

Wiecie klikając folderkiem nie da się nie popaciać głowni. Jak jest głownia i okładki w Stone Washu to luuz, ale satyna często poza fingerprintami zyskuje sporo rys, czy odgniotek jak oglądający osygnetowany itp.

Ja staram się przynajmniej po jednym z modelu mieć na wystawie, z założeniem że w razie czego trzeba będzie robić SPA

Rozumiem, że w rękawiczkach się słabo klika, ale robienie satyny od nowa boli naprawdę  ;P    :-*

PS. Oczywiście nie odganiałem ani sie nie dąsałem na bezrękawiczkowców, jednego sygnetowicza poprosiłem uprzejmie o zdjęcie sprzętu do klikania, ale ten też się tym raczej nie zraził. Po prostu warto tylko szanować wzajemnie siebie i włożoną pracę :)
Brr...
« Ostatnia zmiana: 23-10-2017, 20:55:29 wysłana przez Brr... »

Offline arekm001

• Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #22 dnia: 23-10-2017, 20:47:16 »
Ja nie używałem rękawiczek, ale do ręki brałem tylko produkcyjniaki(i tak pewnie są macane w sklepach przez setki osób). Co innego jeśli były jakieś customy.
Taki proste, użytkowe pozwalałem sobie delikatnie wziąć do ręki, upewniwszy się wcześniej że nie jest zapocona z emocji, ale nie dotykałem klingi, tylko samymi koniuszkami palców chwytałem rękojeść.
Noży z damastu oprawionych w zwierzęcie kości, jakieś bajeranckie drewienka i brodę Chucka Norrisa nie brałem do ręki bo wystarczyło mi samo napatrzenie się :)
Weź Nusiek bo mnie tu o! o!

Online pawelmomo

• knifemaker
  • Opinii: (31)
  • *
  • ...dziadostwo!!!!
« Odpowiedź #23 dnia: 23-10-2017, 20:54:07 »
....a takie prucie dupy było jak rok temu Pavulon zaproponował dyskusję...teraz się okazuje że można i że to nie boli i nie kosztuje wiele.
Brawo dla wszystkich wrękawiczonych.

PS. mam pomysł na przyszły rok (bo w tym roku wpadłem na to dopiero przy stoisku @sliwkosky , oglądając jego jebane satyny  ;) ) że można by trochę nasypu z BORY P 60 wetrzeć/wkleić w opuszki rękawiczek  :rotfl:

Offline Ajron

• Suma wszystkich błędów
  • Opinii: (102)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Wszyscy jesteśmy piratami
« Odpowiedź #24 dnia: 23-10-2017, 20:56:06 »
Po prostu warto tylko szanować wzajemnie siebie i wlozoną pracę :)

O to to właśnie :D. Jako, że od połowy imprezy po łokciem (no dobra nadgarstki) byłem uwalony smarem i resztkami stali to jak macanie sobie darowałem. Bez pasty BHP nie doczyścisz.
"Złomiarz umysłów"

Offline miguel

• Opinii: (57)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #25 dnia: 23-10-2017, 22:39:57 »
Wiecie klikając folderkiem nie da się nie popaciać głowni.

Da się :) Ale jak ktoś nie umi, to rękawiczki jak najbardziej!
Michał

Offline kapfryd

• krulewicz
  • Opinii: (234)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #26 dnia: 23-10-2017, 22:50:35 »
Nie żebym dissował rękawiczki, ale od przyszłego roku jeszcze krawaty :rotfl:

( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszyscy jesteśmy Kulsonami, ale niektórzy bardziej

Offline katz

• Kierownik
  • Opinii: (126)
  • *
  • Ordo Theutonicus
    • Moje skóry
« Odpowiedź #27 dnia: 23-10-2017, 23:10:05 »
....a takie prucie dupy było jak rok temu Pavulon zaproponował dyskusję...teraz się okazuje że można i że to nie boli i nie kosztuje wiele.
Brawo dla wszystkich wrękawiczonych.

PS. mam pomysł na przyszły rok (bo w tym roku wpadłem na to dopiero przy stoisku @sliwkosky , oglądając jego jebane satyny  ;) ) że można by trochę nasypu z BORY P 60 wetrzeć/wkleić w opuszki rękawiczek  :rotfl:

Ale potem, po satynowaniu suty go bolą.
Skóry różne: http://katzs-leathers.tumblr.com
Sprzedam

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia.

Offline fortis

• Opinii: (13)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: 26-10-2017, 08:15:00 »
Pomysł z rękawiczkami był juz dyskutowany chyba w zeszłym roku i nie tylko...ja co prawda nie używam jeszcze ale może w przyszłym roku zaopatrzę się  ;-)
Pozdr.

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (76)
  • *
  • cham i prostak
« Odpowiedź #29 dnia: 26-10-2017, 10:55:55 »
ale to nie temat do dyskusji o rękawiczkach tylko żeby foty z rękawiczką w tle tagować.
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline Pillnitz

• Maruda projektowa
  • Opinii: (55)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Zapuszczam się do iście tajemnego świata...
« Odpowiedź #30 dnia: 26-10-2017, 11:14:51 »

#białarękawiczka

A tak serio, to pomysł spoko ;)... Ja nie miałem, bo zgapiłem z kupnem a potem nie było czasu, ale nie macałem kling.
Można mieć, można nie mieć - kwestia podejścia i świadomości.
* zacnie ostrzyżony hetero sapiens *

Online agaleon

• Opinii: (29)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: 26-10-2017, 12:52:49 »
Gdybyście drodzy forumowicze odrobinę uwagi poświęcili stolikom przy wejściu, to byście zauważyli, że leżały na tychże stolikach rękawiczki i można było z nich skorzystać.

Offline jedenasty

• Lepiej wejść komuś w drogę niż w dupę.
  • Opinii: (24)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #32 dnia: 26-10-2017, 15:08:22 »
Gdybyście drodzy forumowicze odrobinę uwagi poświęcili stolikom przy wejściu, to byście zauważyli, że leżały na tychże stolikach rękawiczki i można było z nich skorzystać.

Pózniej znalazłem dwa kartoniki nitrylowych, ale na wejściu najbardziej mnie zdziwił brak plakietek, gadałem z ludźmi nie wiedząc kto to
Cytat:  L. Wałęsa
Miała być demokracja, a tu każdy gada co chce

Offline sezam300

• knifemaker
  • Opinii: (4)
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: 26-10-2017, 15:56:56 »
Ja też byłem mile zaskoczony ilością ludzi w rękawiczkach (nawet jednej), niektórzy  bez rękawiczek nawet nie chcieli brać noży do ręki żeby nie wypalcować :)

Mi osobiście nie przeszkadzało za bardzo jak ktoś wziął i "nieuzbrojoną dłonią" obmacał jeden czy dwa noże (czasem nawet zachęcałem do tego), ale byli tacy co za punkt honoru chyba postawili sobie zostawienie odcisków na każdej możliwej wysatynowanej powierzchni, więc szmatka z WD40 ciągle była w odwodzie   :<

Tak więc dla rękawiczników brawa i ukłony, oby było ich więcej za rok! :)
"Rób to co kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia"

https://www.facebook.com/dominusforge/

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • Opinii: (225)
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #34 dnia: 26-10-2017, 21:26:19 »
Mi to nie przeszkadza.
Ale jeszcze trochę i to przejdzie w paranoję.
A jak będę kupował samochód i wsiadał żeby się przejechać to muszę mieć kocyk pod dupkę czy wystarczą szpitalne ochraniacze na obuwie?

Dotyk jest jednym ze zmysłów. I rezygnować z tego?
W większości to nie były eksponaty wystawowe a towar na sprzedaż.

Offline pegrze

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: 27-10-2017, 00:51:08 »
Byłem ciekawy, jak się sprawdziły rękawiczki. Cieszę się, że jeden z głównych celów zlotu, uświadomienie nienożownikom, z jak wyśmienitą sztuką mają do czynienia, został tak łatwo osiągnięty. Z drugiej strony zastanawia mnie inny aspekt, ktoś może będzie w stanie zaspokoić moją próżność - ktoś z tych świadomych/uświadomionych kupił jakiś nóż? Dużo było takich przypadków? Jak to się ma do tych nieuświadomionych, bez rękawiczek?
Co do zdjęcia Brrr, to ja na nim widzę tylko jedną osobę podchodzącą z szacunkiem i pokorą do stolika, akurat tę bez rękawiczek. Reszta cieszy się chwilą, że może potrzymać... oczywiście mogę się mylić, być może wykupili u Brrr wszystkie modele.
Ja nie byłem - przestraszyłem się swojej nieświadomości uświadomionej w dyskusji przed zlotem.

Offline Brr...

• Legnica - Pomorskie #PGK Tytaniczny folderoholik...
  • knifemaker
  • Opinii: (34)
  • *
  • Sapere aude [email protected]
    • Strona BrrKnives
« Odpowiedź #36 dnia: 27-10-2017, 08:13:38 »
@pegrze postaram się zaspokoić Twoją ciekawość. Panowie w rękawiczkach bardzo uważnie i ostrożnie obchodzili się z moimi nożykami by nie porysować czy uszkodzić. Zdjęcie było wykonane w zasadzie po oglądaniu i krótkiej dyskusji o rękawiczkach, żarcikach i heheszkach, a miny oddają tylko niesamowity i przyjazny charakter tego spotkania jakim jest Zlot. Nie nie kupili ode mnie noża, ale oczywiście nie mam do nich o to ani żalu ani pretensji. Sam miałem w rękach (niestety bez rękawiczek #kajamsię) przynajmniej 100 noży, a kupiłem tylko 2. Trzeba sobie zdefiniować co to jest Zlot i po co jest Zlot. Dla mnie to nie jest giełda rybna gdzie "towar macany należy do macanta" i jak się dotknie to trzeba kupić. Moje wytwory nie należą do najtańszych jak na polskie realia i to nie tutaj głównie działam. Przyjeżdżam na zlot po to by spotkać się z innymi pasjonatami ostrości, kumplami i by zaprezentować to co robię. Jeśli przy okazji ktoś kupi jakiś nóż to wspaniale.

Brr...

Offline Menti

• Opinii: (32)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #37 dnia: 27-10-2017, 11:49:33 »
Co do zdjęcia Brrr, to ja na nim widzę tylko jedną osobę podchodzącą z szacunkiem i pokorą do stolika, akurat tę bez rękawiczek. Reszta cieszy się chwilą, że może potrzymać... oczywiście mogę się mylić, być może wykupili u Brrr wszystkie modele.

Ty jaja sobie robisz, czy piszesz to na poważnie?
Bo przyznam szczerze, że mam problem z wyczuciem czy to trollkonto, czy może po prostu trafił się ktoś ktoś wybitnie (powstrzymam się od epitetów).   ;)

Offline killrathi

• knifemaker
  • Opinii: (245)
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #38 dnia: 27-10-2017, 11:53:00 »
Co do zdjęcia Brrr, to ja na nim widzę tylko jedną osobę podchodzącą z szacunkiem i pokorą do stolika,

dobrze że jeszcze nie na klęczkach w worku pokutnym :rotfl:

nie odpowiadam na priv? pisz na [email protected]

Online Marcin_mk

• knifemaker
  • Opinii: (38)
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: 27-10-2017, 12:20:41 »
Ogólnie na początku podchodziłem do tematu rękawiczek na wyjebce. Kto chce niech maca w rękawiczce... Ale jak zacząłem robić noże z powłoką PVD to zmieniłem zdanie. Na zlocie nie nadążałem pucować głowni :D O ile na stonłoszu czy tam satynie odcisków tak nie widać i są łatwe do usunięcia, tak na powłokach zostaje wszystko i bez WD-40 nie da rady szybko wyczyścić. Dlatego popieram rękawiczki i też będę miał na kolejnym zlocie czy Knifeshow. Rożowe ;-)