Autor Wątek: noże GP Grzegorz Przadka  (Przeczytany 7995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leif

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
noże GP Grzegorz Przadka
« dnia: 29-10-2017, 11:37:06 »
Witam ostatnio zauważyłem na you tubie Filmy tego Pana , co myślicie o tych nożach miał ktoś z was styczność ? warte swojej ceny ,moim zdaniem trochę za duże 18,15 i 13,5 cm choć ten 13,5 jeszcze jest ok

link do strony : http://gpknives.com.pl/noze/
« Ostatnia zmiana: 29-10-2017, 11:39:07 wysłana przez Leif »

Offline pj26

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: noże GP Grzegorz Przadka
« Odpowiedź #1 dnia: 29-10-2017, 15:10:53 »
Dzięki za ten temat szkoda że nikt nic nie wie ale za tę cenę wszystko wydaje się super. Chyba wiem co sobie kupię na gwiazdkę :)
No szkoda że same wielkie kosy NS-2 wydaje się ok.

Offline Leif

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 29-10-2017, 15:25:25 »
a ja dzisiaj bylem w Lesie i podłubałem trochę w brzozie i pękła mi końcówka ale jaja !!!  testy na you tubie takie obiecujące

noż Jaktkit knv2

Offline PancernyPP

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 29-10-2017, 15:54:58 »
Dzięki za ten temat szkoda że nikt nic nie wie ale za tę cenę wszystko wydaje się super. Chyba wiem co sobie kupię na gwiazdkę :)
No szkoda że same wielkie kosy NS-2 wydaje się ok.

Popatrzyłem na te noże i wyglądają naprawdę solidne (niski szlif,mocny czubek ,nie wysoko zahartowane). Fakt ,że mistrzem w trzymaniu ostrości ,pewnie będą,ale w tej klasie noży nie to jest ważne. Do tego pochewka z cordury i cena ,która nie powala na kolana.Gdybym sam nie robił noży ,to i ja pewnie bym się skusił ?

Offline Jasiek

• Opinii: (309)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • każdy amator znajdzie swego potwora
« Odpowiedź #4 dnia: 04-11-2017, 10:19:21 »
Noże, jak noże. W tej cenie, pan Kluska robi fajniejsze (jak widać było na zlocie). Hartowanie 55/56 jest normalne dla resora. Zdecydowanie nie powinien się czubek upieprzyć. A pochewka chyba nie z kordury, tylko z byle czego.

Co do projektu: za wysoki szlif, żeby ostrzyć, jak scandi; za niski, i stal nie teges, żeby był porządnym strugaczem. Za to wytrzyma batonowanie, bo oczywiście wszyscy batonują na potęgę ;)

W sumie: bardzo uczciwa oferta, bo wszystko zgodne z opisem. Nóż mało użyteczny, dobry dla samopoczucia preppersowo/survivalowego, do noszenia 'na wszelki wypadek'.

Ważne też, jakie są warunki gwarancji (nie zauważyłem w ofercie, ale może przegapiłem).

duże rękojeści mają wielkie zalety

Offline PancernyPP

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 04-11-2017, 14:01:46 »
Noże, jak noże. W tej cenie, pan Kluska robi fajniejsze (jak widać było na zlocie). Hartowanie 55/56 jest normalne dla resora. Zdecydowanie nie powinien się czubek upieprzyć. A pochewka chyba nie z kordury, tylko z byle czego.

Co do projektu: za wysoki szlif, żeby ostrzyć, jak scandi; za niski, i stal nie teges, żeby był porządnym strugaczem. Za to wytrzyma batonowanie, bo oczywiście wszyscy batonują na potęgę ;)

W sumie: bardzo uczciwa oferta, bo wszystko zgodne z opisem. Nóż mało użyteczny, dobry dla samopoczucia preppersowo/survivalowego, do noszenia 'na wszelki wypadek'.

Ważne też, jakie są warunki gwarancji (nie zauważyłem w ofercie, ale może przegapiłem).

Nie ogarniam wszystkiego:za wysoki szlif ,żeby ostrzyć,jak scandi za niski ? A poza tym na jakiej podstawie oceniasz ,że jest mało użyteczny? Chłopak zakładający ten wątek dał do zrozumienia ,że chciałby nóż ,którym można napier..lać,a nie pomidory (cienko) kroić.Jeżeli chodzi o stał ,fakt nie jest wyjebolitem,ale za 250zeta noża z Vanadisu nie kupisz ,i to tej wielkości.Codura to polski odpowiednik cordury.Tak jak niektórym ABS zastępuje kydex.

Offline kazek78

• Opinii: (1)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 04-11-2017, 14:54:07 »
Nie mialem, ale za ta cene wygladaja ok.
A jesli sie zgubi w lesie to i nie bedzie bardzo zal, co innego z nozem za 1000......
Wiec, brac, uzywac i sie na nich wyzywac ;-)....

Offline Jasiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 04-11-2017, 16:12:08 »

Nie ogarniam wszystkiego:za wysoki szlif ,żeby ostrzyć,jak scandi za niski ? A poza tym na jakiej podstawie oceniasz ,że jest mało użyteczny? Chłopak zakładający ten wątek dał do zrozumienia ,że chciałby nóż ,którym można napier..lać,a nie pomidory (cienko) kroić.Jeżeli chodzi o stał ,fakt nie jest wyjebolitem,ale za 250zeta noża z Vanadisu nie kupisz ,i to tej wielkości.Codura to polski odpowiednik cordury.Tak jak niektórym ABS zastępuje kydex.

Śpieszę wyjaśnić (bo pewnie Ci umknęły znaki przestankowe):
- szlif za wysoki, żeby go ostrzyć tak, jak się ostrzy szlif skandi;
- szlif za niski, żeby przy 4 mm grubości w plecach, dobrze strugał;
i dodaję
- żeby dobrze strugać, nie potrzeba vanadisu, tylko np. porządnie obrobionej O1; (a w ogóle jestem miłośnikiem resora i mam cztery noże z niego właśnie do napierdalania, prawie tak samo dobre, jak bussiaki z infi); ale ten nóż jest:
- do napierdalania za lekki/za krótki;
- możliwe, że pochewka dobra; moje zwątpienie bierze się z dopłat: 50 PLN do kydeksu i jeszcze więcej do skóry;
- wcale nie skrytykowałem jakoś szczególnie: przyznałem, że jest dokładnie do tego, do czego jest proponowany przez wytwórcę.

Offline Leif

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 04-11-2017, 18:19:24 »
myślę ze taki nożyk będzie nie tylko do napier.. ale również do krojenia pomidorków :) jako noż survivalowy czy bushcraftowy będzie musiał  temu podołać również może być użytkowany w kuchni ,założyłem ten watek dlatego ze jeszcze nigdy nie miałem noża ręcznie robionego tylko produkcyjniaki  stad myśl czy możecie mi doradzić :)

Offline killrathi

• knifemaker
  • Opinii: (256)
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #9 dnia: 04-11-2017, 18:39:37 »
Dlaczego survivalowy=bushcraftowy=do napierdalania??

nie odpowiadam na priv? pisz na [email protected]

Offline InQuizitor

• Oj tam, oj tam!!!
  • Opinii: (131)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nikt nie spodziewa się Kieleckiej Inkwizycji!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 04-11-2017, 22:51:14 »
kill, za stary jesteś nie zrozumiesz ;)
Ty pewnie nożem ~3mm dałbyś radę ogarnąć wszystko w obozowisku (czy coś tam), a młody musi poszaleć 7mm to minimum (cegły, szyny, maski samochodowe), wiem bo też byłem młody ;)

Offline PancernyPP

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 05-11-2017, 21:52:09 »
kill, za stary jesteś nie zrozumiesz ;)
Ty pewnie nożem ~3mm dałbyś radę ogarnąć wszystko w obozowisku (czy coś tam), a młody musi poszaleć 7mm to minimum (cegły, szyny, maski samochodowe), wiem bo też byłem młody ;)

Dodaj jeszcze pokrywy włazów studzienek kanalizacyjnych.I dekle T-34 stojących na cokołach.

Offline InQuizitor

• Oj tam, oj tam!!!
  • Opinii: (131)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nikt nie spodziewa się Kieleckiej Inkwizycji!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 06-11-2017, 07:10:50 »
Tego nie mogę, bo akurat pokrywę zdarza mi się podważać :D
Nawet miśtackiem od czemukaczki....

Offline Leif

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 12-11-2017, 10:05:22 »
Witam dziwne rozumienie tego Pana co wykonuje noże a to dlatego ze nie zmienia ceny pomimo mniejszego zamówienia a dokładnie nóż NS2 długość ostrza 13,5 cm cena 250 zł i mimo ze chce np: zamówić taki NS2 ale z 11cm długości ostrza to cena pozostaje taka sama ?? to nie logiczne a wy jak myślicie ?

Offline Jasiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 12-11-2017, 11:51:13 »
Logiczne. W tym wypadku cena samego żelastwa jest niemal bez znaczenia, w porównaniu do ceny jego obróbki.

PS. @Leif Pozwolę sobie zwrócić Ci uwagę, że interpunkcja się przydaje. Jak nie będziesz stosował znaków przestankowych, ktoś Cię w końcu nieprzyjemnie rugnie.

Offline PancernyPP

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 12-11-2017, 15:42:19 »
Witam dziwne rozumienie tego Pana co wykonuje noże a to dlatego ze nie zmienia ceny pomimo mniejszego zamówienia a dokładnie nóż NS2 długość ostrza 13,5 cm cena 250 zł i mimo ze chce np: zamówić taki NS2 ale z 11cm długości ostrza to cena pozostaje taka sama ?? to nie logiczne a wy jak myślicie ?

A dlaczego nie logiczne ? Idziesz do sklepu obuwniczego ,a tam buty w jednym fasonie kosztują np.200zł.I to nie ważne czy jest to rozmiar 40,lub 46.

Offline Leif

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 12-11-2017, 22:38:36 »
ok juz Rozumiem :)

Offline petelicki

• Opinii: (137)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 12-11-2017, 23:27:15 »
Mam od niedawna jeden nóż od Grzegorza Prządki. Naprawdę jest bardzo przyzwoicie wykonany i ma swój urok. Pochwa, jak wspomnieli przedmówcy, mogłaby być wykonana z lepszych materiałów, choć zrobiona jest starannie i na razie nie zauważyłem by działo się z nią cokolwiek niepokojącego. No i dostajemy gratis  super działające krzesiwko. Co do samego noża, to czuć moc- jest bardzo solidny. Stal łatwo łapie rudą i dość szybko się tępi- taki standard dla prostej węglówki. Zarazem, naostrzenie jej nie jest żadnym problemem, nawet w warunkach polowych. Pracuje się wygodnie i ma przyjemną, pękatą rękojeść. To typowy nóż w teren, dla osoby nie spuszczającej się nad rodzajem stali, twardością klingi, typem szlifu itp tylko szukającej narzędzia do pracy.

Podsumowując to świetny nóż na początek zabawy z ostrymi zabawkami lub dla harcerza czy innego surwiwalowca, liczącego się z groszem. Trudno będzie znaleźć porównywalną ofertę jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Do tego, biorąc pod uwagę imponujące doświadczenie wojskowe Pana Grzegorza i wyniesioną stamtąd wiedzę, trzeba przyznać że wiedział co robi projektując ten nóż.

I od razu mówię, nikt mi nie zapłacił za napisanie tego tekstu ;-)
« Ostatnia zmiana: 12-11-2017, 23:29:27 wysłana przez petelicki »
"Kiedy ty odpoczywasz, twój przeciwnik trenuje"

"Cała rzecz polega jedynie na tym, że kiedy chcesz zarąbać na śmierć swego wroga, masz ciąć tak, by ten zginął, bynajmniej nie biorąc sobie za cel tego, jaki ma być cios: mocny czy słaby." - Miyamoto Musashi, Gorin no Sho - Zwój czwarty: Krąg Wiatru

Offline Jasiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 13-11-2017, 09:06:51 »
@petelicki Jedyne z czym nie należy się zgodzić w Twoim wpisie, to "Trudno będzie znaleźć porównywalną ofertę, jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości." Nasze forum jest właśnie miejscem, gdzie wśród PCK można sobie takową znaleźć. Tylko trzeba umieć poszukać. Więc nie pisałbym o osobach 'spuszczających się' nad czymkolwiek, tylko raczej:
"Typowy nóż w teren, dla osoby, która jeszcze nie zna się na tyle, żeby na forum sobie coś wybrać."

Oczywiście nie sugeruję, że Ty się nie znasz. Raczej dziwi mnie, że osoba z takim stażem forumowym, tak łatwo deprecjonuje doświadczenie, które się tu zdobywa i które pozwala na bycie ciut bardziej wymagającym w stosunku do sprzętu.

Offline PancernyPP

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 13-11-2017, 09:13:52 »
@petelicki Jedyne z czym nie należy się zgodzić w Twoim wpisie, to "Trudno będzie znaleźć porównywalną ofertę, jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości." Nasze forum jest właśnie miejscem, gdzie wśród PCK można sobie takową znaleźć. Tylko trzeba umieć poszukać. Więc nie pisałbym o osobach 'spuszczających się' nad czymkolwiek, tylko raczej:
"Typowy nóż w teren, dla osoby, która jeszcze nie zna się na tyle, żeby na forum sobie coś wybrać."

Oczywiście nie sugeruję, że Ty się nie znasz. Raczej dziwi mnie, że osoba z takim stażem forumowym, tak łatwo deprecjonuje doświadczenie, które się tu zdobywa i które pozwala na bycie ciut bardziej wymagającym w stosunku do sprzętu.

I tu się z Tobą zgadzam Jasiek.Bo znam jednego z Allegro ,który robi noże z lepszej stali i o podobnych parametrach za cenę porównywalną ,a w niektórych przypadkach niższą.