Autor Wątek: noże GP Grzegorz Przadka  (Przeczytany 7998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leif

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
Odp: noże GP Grzegorz Przadka
« Odpowiedź #20 dnia: 13-11-2017, 12:42:06 »
hej który zamówiłeś ?

Offline petelicki

• Opinii: (137)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 13-11-2017, 13:19:09 »
. Raczej dziwi mnie, że osoba z takim stażem forumowym, tak łatwo deprecjonuje doświadczenie, które się tu zdobywa i które pozwala na bycie ciut bardziej wymagającym w stosunku do sprzętu.

Może dlatego, że po tylu latach na forum zrobiłem pętlę. Zaczynałem od tanich noży, potem przyszło zafascynowanie S30V, S90V etc i ogólnie nożami za 1/3 średniej krajowej, po czym po latach wróciłem do korzeni i obecnie mój zestaw w teren to mora + prosty victorinox ;-) Cała reszta noży zostaje w domu lub biorę je dla zabawy i urozmaicenia ;-)
Nie chcę deprecjonować drogich noży, po prostu w praktyce nie widzę dużej różnicy w użytkowości stosunkowo dobrego taniego noża np. wzmiankowany NS-2, a np. CR Green Beret'a. Owszem jest wiele różnić w parametrach stali, jakości wykonania, ten drugi dłużej trzyma ostrość, pewnie klinga jest bardziej wytrzymała na naprężenia boczne czy wykruszenia itp. Mimo to, w użytkowaniu wiele tych różnić się rozmywa i nie jest zauważalna. Mam szacunek do tych droższych modeli, lubię je, ale trochę traktuję je jak dzieła sztuki czy drogie zegarki.

Podsumowując, opisywane w tym wątku noże idealnie się wpasują w typowe pytanie świeżaka na forum- "Szukam taniego, dobrego noża w teren". Osoby, która nie nie chce czytać całego forum, porównywać parametrów stali. Chce kupić nóż- zwykłe narzędzie w jego mniemaniu i zająć się innymi sprawami. Myślę, że statystycznie pewnie większość osób odwiedzających knives.pl należy do tej grupy, a tylko nieliczni zostają na dłużej i noże stają się ich nowym hobby.

.Bo znam jednego z Allegro ,który robi noże z lepszej stali i o podobnych parametrach za cenę porównywalną ,a w niektórych przypadkach niższą.

Dlatego napisałem, że będzie trudno znaleźć lepszą ofertę, a nie że takich nie ma. Tak się jednak składa, że mówimy w tym wątku o nożach GP knives, a ja jako posiadacz jednego z nich przedstawiam swoją opinię na ten temat. Wszyscy się zgodzimy, że obecna cena nie jest wygórowana jak za customa tej wielkości, do tego przyzwoicie wykonanego.
"Kiedy ty odpoczywasz, twój przeciwnik trenuje"

"Cała rzecz polega jedynie na tym, że kiedy chcesz zarąbać na śmierć swego wroga, masz ciąć tak, by ten zginął, bynajmniej nie biorąc sobie za cel tego, jaki ma być cios: mocny czy słaby." - Miyamoto Musashi, Gorin no Sho - Zwój czwarty: Krąg Wiatru

Online Jasiek

• Opinii: (309)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • każdy amator znajdzie swego potwora
« Odpowiedź #22 dnia: 13-11-2017, 13:54:14 »
Jak tak to przedstawiasz - to pełna zgoda z mojej strony! Też uważam, że różnice w praktycznym używaniu bywają bardzo mało istotne.
Moje zastrzeżenie dotyczyło nie drogich noży, tylko noży w podobnych cenach, a jednak ciut lepszych, ewentualnie ciut ładniejszych, ewentualnie ciut bardziej oryginalnych.
Takich, jak np. ten:

Ale nawet 250 PLN to wydatek jest, który wymaga zaufania do producenta. Więc ważne jest pytanie o warunki gwarancji, jakie oferuje Grzegorz Prządka. My, z doświadczeniem na forum, mamy łatwiej pod tym względem, bo wiemy na co i u kogo można liczyć.
duże rękojeści mają wielkie zalety

Offline Szymas

• Opinii: (1)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 14-11-2017, 21:11:07 »
Ja od wczoraj jestem właścicielem ns3 i powiem że jest to wół roboczy przynajmniej dla mnie

Offline Leif

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 14-11-2017, 22:21:36 »
widać rzesza zwolenników Pana Grzegorza się powiększa :)

Offline Szymas

• Opinii: (1)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 14-11-2017, 22:26:32 »
Nie jestem nikogo fanem poprostu jeżeli chodzi o moje potrzeby i doświadczenie to nie mam porównania z innymi nożami

Offline PancernyPP

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #26 dnia: 18-11-2017, 09:29:23 »
Jak tak to przedstawiasz - to pełna zgoda z mojej strony! Też uważam, że różnice w praktycznym używaniu bywają bardzo mało istotne.
Moje zastrzeżenie dotyczyło nie drogich noży, tylko noży w podobnych cenach, a jednak ciut lepszych, ewentualnie ciut ładniejszych, ewentualnie ciut bardziej oryginalnych.
Takich, jak np. ten:
(Obrazek został usunięty z cytatu.)

Ale nawet 250 PLN to wydatek jest, który wymaga zaufania do producenta. Więc ważne jest pytanie o warunki gwarancji, jakie oferuje Grzegorz Prządka. My, z doświadczeniem na forum, mamy łatwiej pod tym względem, bo wiemy na co i u kogo można liczyć.

100/100 Jasiek.Można kupić piękny nóż z drogich materiałów i o super wyglądzie.Ale jeżeli twórca noża oddał go w niewłaściwe ręce podczas hartowania ,to nóż będzie służył (jedynie) do czyszczenia paznokci i (po częstym ostrzeniu) do obrania jabłka.Dlatego powtarzam :zrobić nóż dla wielu tu obecnych nie jest sztuką,ale nigdy nie możemy dać gwarancji na obróbkę cieplną.Która nie zależy od nas (no może poza nielicznymi).

Offline linfanusr

• Nowy użytkownik
  • *
  • Forum ma problem z UTF8 - dlatego są pytajniki
« Odpowiedź #27 dnia: 29-09-2019, 10:42:08 »
I tu się z Tobą zgadzam Jasiek.Bo znam jednego z Allegro ,który robi noże z lepszej stali i o podobnych parametrach za cenę porównywalną ,a w niektórych przypadkach niższą.

Z ciekawości, bowiem akurat udało mi się? wreszcie dostać? NS-3, o kim mówicie? Kogo macie na myśli? Jak się nazywa ów człowiek?
Forum ma problem z UTF8 - dlatego są pytajniki

Offline naginacz

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 13-01-2020, 20:56:42 »
Od kilku miesięcy mam NS 4 „Piranha”.
Nóż bardzo solidny. Ten model jest ze stali O2 (NMV) nie narzekam na trzymanie ostrości.
Rąbanie, batonowanie według mnie super. Struganie na przyzwoitym poziomie. Bardzo fajna agresja cięcia. Oczywiście wymiary noża i kąt krawędzi tnącej nie pomagają ale jestem mile zaskoczony.

Mam porównanie do Schrade schf52.     
Piranha nieco gorzej rąbie ze względu na mniejszą masę i długość. Nieco gorzej batonuje ze względu na długość. Zdecydowanie lepiej struga i kroi pomidorki.
Co do krojenia to wiadomo, szału nie ma. Otwieranie konserw też niezbyt mi się podoba ze względu na szerokość ostrza.

Jakość wykonania 4+. Ostrze wyprowadzone na 30 stopni ale czubek (jakieś 3 cm) na 35 stopni lub więcej w dodatku lekko niesymetrycznie. Męczyło mnie to więc poprawiłem   :D.
Bardzo podoba mi się ten garbaty kształt i miejsce na którym można oprzeć kciuk. Fajnie można również skrócić chwyt przy struganiu.
Nóż nie sprawia wrażenia aż tak wielkiego jak schrade. Jak go wyciągniesz to nie wyglądasz jak maniak z maczetą.

Co mi się nie podoba:
Rękojeść wykonana jest z G10 ale przydałaby się jakaś faktura, ponieważ przy suchych dłoniach trochę się ślizga.
Końcówka rękojeści w schf52 jest znacznie lepiej wyprofilowana.

Generalnie polecam. Kupiłbym drugi raz. Trzeba tylko wiedzieć co to jest i jakie ma zalety a jakie ograniczenia.

« Ostatnia zmiana: 13-01-2020, 21:18:51 wysłana przez naginacz »
Nie karmię trolli !!!

Offline makjan28

• Opinii: (16)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #29 dnia: 13-01-2020, 21:37:55 »
Rąbanie, batonowanie według mnie super. Struganie na przyzwoitym poziomie. Bardzo fajna agresja cięcia. Oczywiście wymiary noża i kąt krawędzi tnącej nie pomagają ale jestem mile zaskoczony.
Czy to nie dokładna odwrotność tego, do czego służy nóż ? Struganie > batonowanie ?  ;P
Jak dla mnie straszny klin z niego jest.

Offline Raptorartur

• knifemaker
  • Opinii: (112)
  • *
  • SzlabanDestrojer
« Odpowiedź #30 dnia: 13-01-2020, 21:50:55 »
Chyba nawet siekiera ma mniejszy kąt szlifu.
PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia  :P

Offline naginacz

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: 14-01-2020, 08:47:59 »
Zgadzam się, że ten nóż to kawał ajzola.
Ja wybrałem taki, ponieważ potrzebuję go głównie do pozyskiwania drewna. Do tego celu jest super.
Na biwaku mam jeszcze morkę o grubości ostrza 2mm. Waży niewiele a rewelacyjnie spełnia wszystkie zadania w których piranha się nie sprawdza.
Oczywiście do pozyskiwania drewna najlepsza jest siekiera. Idąc dalej większa siekiera jest lepsza od mniejszej. Piła motorowa to już bajka. Widziałem na biwaku gościa z mała piłą :).
Duży nóż to taki wariant pośredni. Nie niesiesz siekiery, tylko nóż przy pasku.

Trochę rozmydlamy wątek. Autor pytał o konkretne noże i ich cechy.

Nie karmię trolli !!!

Offline makjan28

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #32 dnia: 14-01-2020, 14:56:46 »
Oczywiście do pozyskiwania drewna najlepsza jest siekiera. Idąc dalej większa siekiera jest lepsza od mniejszej. Piła motorowa to już bajka. Widziałem na biwaku gościa z mała piłą :).
Duży nóż to taki wariant pośredni. Nie niesiesz siekiery, tylko nóż przy pasku.
Pośredni pomiędzy czym ? Piłą motorową a nożem ? Siekierą a nożem ?
Jak dla mnie nie musisz szukać usprawiedliwienia  swojego zakupu, skoro jesteś zadowolony to najważniejsze.  :P

A to, że jego przeznaczenie jako pozyskiwanie drewna jest moim zdaniem głupie, to już prywatna opinia.

Offline naginacz

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: 14-01-2020, 15:39:06 »
Przyszło mi jeszcze coś do głowy co bym zmienił.
Sama pochwa wykonana ze skóry i kydexu waży 195 g. To trochę dużo.
Całość z krzesiwem to razem 630 g.

Nie karmię trolli !!!

Offline Swirek89

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (35)
  • **
  • Nóż jest dla ludzi z pełną głową:)
« Odpowiedź #34 dnia: 14-01-2020, 17:53:24 »
Testowałem kiedyś jeden z tych noży. Dają radę,  robią wszystko średnio, wynika to z projektów. Są to łomy i tyle..

Offline linfanusr

• Nowy użytkownik
  • *
  • Forum ma problem z UTF8 - dlatego są pytajniki
« Odpowiedź #35 dnia: 15-01-2020, 22:37:58 »
Testowałem kiedyś jeden z tych noży. Dają radę,  robią wszystko średnio, wynika to z projektów. Są to łomy i tyle..
Masz słabą? pamięć, albo zmieniasz zdanie, bo to z Twojego tekstu:

Nóż przyszedł ostry, spokojnie szedł przez kartę oraz golił

Nie jest to nóż na półkę i nie ma co tego ukrywać. Zdecydowanie czuję, że on chce po prostu zabrać się za robotę. Jednak jak na tak krótki staż w tworzeniu noży oceniam całość na mocne 4+. Dlaczego nie 5? Tą ocenę pozostawiam nożom, które są tylko “na półkę” i wszystko jest bardzo dokładnie spasowane.

Po tych wszystkich próbach, które widzieliście i tych które nie nadawały się do publikacji, krawędź tnąca nie miała jakichkolwiek widocznych wyszczerbień. Po powrocie do domu sprawdziłem ostrość i powiem wam, że nie spodziewałem się, że 50hf będzie jeszcze cięła w jakikolwiek sposób kartkę.  Uprzedzam, że KT była oblepiona żywicą, co powodowało dodatkowe problemy. Po umyciu noża mogłem spokojnie dalej przygotować sobie jedzenie w kuchni. Jest to bardzo dobry plus, jeżeli tak długo utrzymuje się ostrość robocza. Pamiętajmy, że przy tej stali możemy ją spokojnie podostrzyć nawet na polnym kamieniu.

Po tych wszystkich zadaniach byłem bardzo zadowolony z nożyka, jedyne ślady użytkowania były widoczne na powłoce.

NS3 jest naprawdę porządnym narzędziem, który świetnie się sprawdzi jako podstawowy nóż survivalowy

Cytowałem konkretne wypowiedzi świadczące o tym, że SAM w recenzji napisałeś, że to DOBRY nóż (4+), teraz zaś? piszesz, że "wszystko robi średnio"...cóż, recenzja temu przeczy.
Forum ma problem z UTF8 - dlatego są pytajniki

Offline PiotrMroz

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: 24-02-2020, 14:42:56 »
Parę dni temu przyszedł do mnie zamówiony w zeszłym roku NS 2 Pekari.

Wygląda super - Widać pracę włożoną w wykonanie.

Fajnie, że Pan Grzegorz zachował cenę z momentu zamówienia, bardzo mnie to zaskoczyło na plus oczywiście!

Gorąco polecam!

Ps.
Próbowałem wrzucić fotkę - ale mi się nie udało. Coś robię źle...

Offline makjan28

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #37 dnia: 24-02-2020, 15:04:25 »
Fajnie, że Pan Grzegorz zachował cenę z momentu zamówienia, bardzo mnie to zaskoczyło na plus oczywiście!
Zaskoczyło ? To coś dziwnego ?  :rotfl:

Offline PiotrMroz

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: 24-02-2020, 15:21:03 »
Tak, to już chyba rzadkość w naszym kraju, że ktoś cię nie oszukał...

Nożyk jeszcze nie testowany, na razie podziwiam :grin:

Offline Raptorartur

• knifemaker
  • Opinii: (112)
  • *
  • SzlabanDestrojer
« Odpowiedź #39 dnia: 24-02-2020, 15:29:15 »
Nie jest to rzadkość. Nie sądzę, żeby ktokolwiek tutaj, dał Ci inną cenę niż z dnia zamówienia.
PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia  :P