Autor Wątek: Kat na noże  (Przeczytany 52262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madpl

• Opinii: (21)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Kat na noże
« Odpowiedź #680 dnia: 27-04-2019, 00:19:27 »
No właśnie. Wyciera się kołek. Wyciera się głownia na styku z kołkiem. Odkształcają się linery. Za to można dorobić sobie omegi z drucika dentystycznego za grosze. I co z tego jak zbija się stop pin! Słaby ten super axis :D
Coś pominąłem?
A w takiej PM co się zadzieje?
No ale wiesz, dokształcają się mniej twarde niż klinga elementy - stop pin i kolek axisa. Linery się odkształcą raczej tylko przy batonowaniu. A tak jak pisze essefer, wymieni kołek axisa, stop pina i luzy znikną. A spyderco podeśle nowego compresion locka :-D?
« Ostatnia zmiana: 27-04-2019, 00:25:32 wysłana przez madpl »
Cyt. graf : "Normalnie można dostać niestrawności od nadmiaru użytkowości. Na szczęście ma kilka porządnych taktycznych i niepraktycznych noży żeby odreagować."

Offline kgrzesiek

• Opinii: (377)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #681 dnia: 27-04-2019, 00:26:48 »
Nie podeśle bo ma chujowy serwis.
Ale ciężko przy normalnym użytkowaniu popsuć pajonka, a motyle z tego co czytam co trochę potrzebują części.

Klinga w BM na styku też się ściera, tak jak kołek. Tam wszystko łapie luzy.
« Ostatnia zmiana: 27-04-2019, 00:30:04 wysłana przez kgrzesiek »

Offline Dexter

• DIY if you can.
  • Opinii: (111)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Spyder(co)Man(iac)
    • Gembara Automotive Photography
« Odpowiedź #682 dnia: 27-04-2019, 08:25:15 »
Nie podeśle bo ma chujowy serwis.
Ale ciężko przy normalnym użytkowaniu popsuć pajonka, a motyle z tego co czytam co trochę potrzebują części.

Klinga w BM na styku też się ściera, tak jak kołek. Tam wszystko łapie luzy.
To chyba Cię w Golden nie lubią :rotfl:. Ja zawsze dostawałem śrubki i klipsy, nie mówiąc o fajnych nagrodach w Spyderco Photo Contest,  co @maba i @InQuizitor potwierdzą, bo też brali udział i coś tam im wpadło ;).
Ale to fakt - w przypadku CL musieliby po prostu przysłać nowy liner, ale można też samemu luz ewentualny zmniejszyć, sklepując lekko listek. Tylko szczerze? Jak długo w nożach siedzę, nigdy nie słyszałem i nie czytałem, nawet zagramanicO, o takim przypadku i potrzebie. Ba, nawet można sobie napylić węglik na niego, co też lekko opóźni proces starzenia i zużywania.

I tak a propos BM, heheszki z rana od Pm2OG :rotfl:

« Ostatnia zmiana: 27-04-2019, 08:28:10 wysłana przez Dexter »
/ Dexter @ Instagram /

Offline marcin90-70

• Lechaim - za życie!!!
  • Opinii: (427)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie kupuje noży...
    • KnifeHospital na facebooku
« Odpowiedź #683 dnia: 27-04-2019, 08:55:53 »
@Dexter
Nie dostaniesz:
- żeńskiej części pivota
- stoppina
- tulejek do militarki (w backspacer)
Czyli śrubki tak, ale SE je wkrecisz w powietrze, bo nie i chuj.
Do innych modeli to samo. Śrubki tak, ale żadnych tulejek etc nie.
Sprzedam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Naprawiam wszelakie noże. Wegliki klade. Ostrze i dopieszczam.

Mój FB
https://m.facebook.com/KnifeHospital/

KnifeHospital-moje prace

Offline Essefer

• Opinii: (6)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #684 dnia: 27-04-2019, 09:23:06 »

To chyba Cię w Golden nie lubią :rotfl:. Ja zawsze dostawałem śrubki i klipsy, nie mówiąc o fajnych nagrodach w Spyderco Photo Contest,  co @maba i @InQuizitor potwierdzą, bo też brali udział i coś tam im wpadło ;).
Ale to fakt - w przypadku CL musieliby po prostu przysłać nowy liner, ale można też samemu luz ewentualny zmniejszyć, sklepując lekko listek. Tylko szczerze? Jak długo w nożach siedzę, nigdy nie słyszałem i nie czytałem, nawet zagramanicO, o takim przypadku i potrzebie. Ba, nawet można sobie napylić węglik na niego, co też lekko opóźni proces starzenia i zużywania.

I tak a propos BM, heheszki z rana od Pm2OG :rotfl:

Nie rozumiem tego pm2og. Totalnie nienawidzi Benchmade i właściwe ciągle porównuje jego paramilitarki z Bugoutem. Tak naprawdę skupił się tylko na dwóch modelach od Spyderco Para3 i PM2. Jakby inne noże i tej firmy nie istniały. Luzy na backlockach, słaby serwis, produkcja w chinach.
Mi te dwie stajnie przypadły do gustu. Obydwie robią dobre noże.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Offline marcin90-70

• Lechaim - za życie!!!
  • Opinii: (427)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie kupuje noży...
    • KnifeHospital na facebooku
« Odpowiedź #685 dnia: 27-04-2019, 10:09:20 »

Nie rozumiem tego pm2og. Totalnie nienawidzi Benchmade i właściwe ciągle porównuje jego paramilitarki z Bugoutem. Tak naprawdę skupił się tylko na dwóch modelach od Spyderco Para3 i PM2. Jakby inne noże i tej firmy nie istniały. Luzy na backlockach, słaby serwis, produkcja w chinach.

Typ wali konia do para2 i para3 i tyle. Fanatyk.
Sprzedam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Naprawiam wszelakie noże. Wegliki klade. Ostrze i dopieszczam.

Mój FB
https://m.facebook.com/KnifeHospital/

KnifeHospital-moje prace

Offline Tyler Durden

• Opinii: (242)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #686 dnia: 27-04-2019, 10:51:55 »
Jak już tak jesteśmy przy pająkach , jak z Bp na boki? Już czwarta sztuka u mnie pm2 i pm3 , która od nowości ma minimalny Bp na boki . Skręcić się nie da , skręcone maksymalnie. Mam poprostu takiego pecha czy wszystkie delikatnie  mają Bp.W manixach nie zauważyłem czegoś takiego .

Offline Dexter

• DIY if you can.
  • Opinii: (111)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Spyder(co)Man(iac)
    • Gembara Automotive Photography
« Odpowiedź #687 dnia: 27-04-2019, 11:03:06 »

Też nie kumam typka, ale dla mnie jest zabawny, jako taki typowy ortodoks i beton poglądowy, haha. Ale w każdej społeczności w sumie tacy się znajdą :rotfl:.

@Dexter
Nie dostaniesz:
- żeńskiej części pivota
- stoppina
- tulejek do militarki (w backspacer)
Czyli śrubki tak, ale SE je wkrecisz w powietrze, bo nie i chuj.
Do innych modeli to samo. Śrubki tak, ale żadnych tulejek etc nie.
Militarkę mam w... ;). A ogólnie, w kwestii tulejek i innych osi piwota, to @mar3 i kilku innych potrafią czynić cuda, więc totalnie mnie nie martwi. Poza tym, na Ali masz z tego co pamiętam cały tytanowy hardware do Pm2, nawet w kilku kolorach. Zatem skoro serwis się na klienta wypina, idziesz tam, gdzie się nie wypinają.

Jak już tak jesteśmy przy pająkach , jak z Bp na boki? Już czwarta sztuka u mnie pm2 i pm3 , która od nowości ma minimalny Bp na boki . Skręcić się nie da , skręcone maksymalnie. Mam poprostu takiego pecha czy wszystkie delikatnie  mają Bp.W manixach nie zauważyłem czegoś takiego .
O widzisz. U mnie ani w nowej Para3, ani PM2 ostatnio kupionej na bazarku - nic. Totalny "beton", nawet jak lekko poluzować piwot o 1/8 obrotu, by latała jak moja 940BK od Mara3. Także widocznie ze wszystkim jest tak, jak już pisano - są lepsze i gorsze sztuki w kwestii spasowania. Dlatego warto trzymać te, które są perfetto :).
« Ostatnia zmiana: 27-04-2019, 11:08:24 wysłana przez Dexter »
/ Dexter @ Instagram /

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #688 dnia: 27-04-2019, 11:07:11 »
Deko, jakby się uparł, to jest. Jak ścisne na maksa to nie ma ale ostrze nie lata. Ja się tak bardzo tymi luzami nie przejmuje. No chyba, że to już grzechotka a nie nóż;).

Offline Tyler Durden

• Opinii: (242)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #689 dnia: 27-04-2019, 11:17:20 »
-Para 2 camo grzechotka , poszła w świat .
 -para 3 camo S30V grzechotka ,
-para S30V g10 czarne , minimalny Bp od nowości .
- Para 2 110V luz od nowości całkiem spory.
Zastanawiam się czy nie wymienić para 3 w czarnym g10 na inna lub 110V , tylko co się trafi to ruletka. Liczę na to ze ilość bubli u pajonka wykorzystałem na ten rok ;) BM akurat odwrotnie , 5 ostatnich z kolby prefekt, ale wiadomo to tez ruletka. Najbardziej szkoda mi popularnych modeli, które miałem, sprzedałem z myślą ze jak zatęsknię to kupię, żaden problem. Okazuje się ze ciężko zdobyć, bo ze sklepu przychodzą z luzami :(

Offline Mikko

• Opinii: (36)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #690 dnia: 27-04-2019, 13:17:12 »
Podeślijcie temu pm2og mój filmik z Para3 i klipsem BM to go chuj strzeli. xD

W mojej Para 3 był mały bp na boki, ale po regulacji śrubami i kapnięciu kropli olejku znikł całkowicie.

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #691 dnia: 27-04-2019, 13:27:05 »
-Para 2 camo grzechotka , poszła w świat .
 -para 3 camo S30V grzechotka ,
-para S30V g10 czarne , minimalny Bp od nowości .
- Para 2 110V luz od nowości całkiem spory.
Zastanawiam się czy nie wymienić para 3 w czarnym g10 na inna lub 110V , tylko co się trafi to ruletka. Liczę na to ze ilość bubli u pajonka wykorzystałem na ten rok ;) BM akurat odwrotnie , 5 ostatnich z kolby prefekt, ale wiadomo to tez ruletka. Najbardziej szkoda mi popularnych modeli, które miałem, sprzedałem z myślą ze jak zatęsknię to kupię, żaden problem. Okazuje się ze ciężko zdobyć, bo ze sklepu przychodzą z luzami :(
A ja myślałem że Spyderco i ich jakość wykonania to perfekcja. Człowiek się uczy całe życie.

Offline Mikko

• Opinii: (36)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #692 dnia: 27-04-2019, 13:47:25 »
U mnie mechanika bez bp wygląda tak.

Offline Krzysztofon

• Opinii: (255)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #693 dnia: 27-04-2019, 14:10:53 »
Wpis troche po to żeby lepiej śledzić ;)
Kolejny raz przebijam się przez ten wątek, jest super IMO ale trudno odcedzić treść.
Warto by było zrobić jednak listę  "Kat Approved" ;), (może modyfikując pierwszy wpis ?)

I Presidio i PM mnie zaskoczyły, Presidio miałem, nie podszedł, puściłem dalej. PM2 mnie gryzie 100/100, i ja akurat tego nie lubię, łapa jakaś dziwna chyba ;), z ZT dla mnie zt909 to wół roboczy (nie używałem go jak @Essefer więc ta opinia wartości dużej nie ma...), z tym że ciężki dziad, i uroda klocka.

Offline madpl

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #694 dnia: 27-04-2019, 16:34:12 »
Essefer chyba nie lubi dużych noży.
ZTki to swietne kosy z oczywistami wadami framelckow. Poza tym mocne noże w większości (szczególnie te ze stoppinami -kołkami jak w projektach Hinderera). Szkoda tylko, że co druga tytanówka z frejmem nie zdaje spinewhacka :-D
Cyt. graf : "Normalnie można dostać niestrawności od nadmiaru użytkowości. Na szczęście ma kilka porządnych taktycznych i niepraktycznych noży żeby odreagować."

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #695 dnia: 27-04-2019, 16:42:48 »
Essefer chyba nie lubi dużych noży.
ZTki to swietne kosy z oczywistami wadami framelckow. Poza tym mocne noże w większości (szczególnie te ze stoppinami -kołkami jak w projektach Hinderera). Szkoda tylko, że co druga tytanówka z frejmem nie zdaje spinewhacka :-D
Nie lubie duzych noży, ale moja zeta 0566 rozmiarem mi pasowała. Naprawdę mi się podobała. Zetki to piękne noże, niestety nie narzędzia. Dla mnie podtsawą jest by nóż był narzędziem, a później dziełem sztuki. A to się wcale nie kłóci, może być ladne i działać. Niestety nie kupie już żadnej zetki. Miałem akurat przedstawiciela woła roboczego i skisł.

Offline madpl

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #696 dnia: 27-04-2019, 16:50:02 »
Oj tam skisł od razu, locksticka łapał :-D Ciesz się, że nie składał się jak sebcie :-D zt0566 fla mnie rozmiarowo ostrze ideal, wysoki plaski, miodzio tylko cieżar, frejm i fliper, który ewidentnie potrafi przeszkadzać przy robocie. Ale bezkompromisowo najlepiej wykonany składak jakiego u siebie miałem i razem z bm575 najladniejszez z moich noży.

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #697 dnia: 27-04-2019, 18:23:37 »
Oj tam skisł od razu, locksticka łapał :-D Ciesz się, że nie składał się jak sebcie :-D zt0566 fla mnie rozmiarowo ostrze ideal, wysoki plaski, miodzio tylko cieżar, frejm i fliper, który ewidentnie potrafi przeszkadzać przy robocie. Ale bezkompromisowo najlepiej wykonany składak jakiego u siebie miałem i razem z bm575 najladniejszez z moich noży.
To był przepotężny lockstick! Powiem szczerze mam ochotę puścić ją w wir tyrania jeszcze raz. Powstrzymuje mnie strasznie długi okres oczekiwania na serwis z USA. Gdyby to trwało krócej z ciekawości i dla sceptyków, sprawdziłbym czy to felerny egzemplarz czy norma. Z obserwacji forum, takiej głębszej, wychodzi jednak teza, że "pancerna budowa" to tylko slogan.

Offline kgrzesiek

• Opinii: (377)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #698 dnia: 27-04-2019, 19:31:32 »
Miałem kilkanaście różnych PM I jak i 2. Zawsze nowe były spasowane elegancko, bez luzów. Te z drugiej ręki różnie. Przeważnie do czyszczenia i regulacji. Czasem dało się wyregulować, czasem pozostawał minimalny luz, ale nie wiem kto i co tymi folderami robił? Może batonował?
Nigdy stop pin w PM nie był problemem.
W używkach listek blokady czasem zapadał na jakieś 70%, ale nie spotkałem się żeby doszedł do przeciwległego linera.
Więc to raczej dobry projekt. Ja używam foldera do cięcia i strugania.
Jak chce się zajechać nóż to i zaostrzony płaskownik można ;-)

Offline GarbatyAnioł

• Typowy Janusz nożownictwa, kiedyś zwali mnie Garbaty!
  • Opinii: (104)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Lubię CF i jebać foty z netu FZN®
« Odpowiedź #699 dnia: 27-04-2019, 19:42:57 »
IMO Dziw bierze że kleszcz tyle wytrzymuje, a nie jest to produkt premium ;)
Nie ma takiej rury na świecie,
której nie można odetkać

Mam nadzieję że Ziemia ukarze ludzkość zagładą planety, my jej nie szanujemy, to i ona niech nas nie szanuje!