Autor Wątek: Kat na noże  (Przeczytany 57598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Essefer

• Opinii: (6)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Kat na noże
« Odpowiedź #920 dnia: 30-12-2019, 09:49:41 »
Chyba nie opisałem histori mojego serwisu 3 noży. Na serwis poleciały:
575- z racji luzu pionowego na ostrzu
590- z racji luzu pionowego na ostrzu
535- z racji upalonego łukiem elektrycznym i złamanego ostrza

14.08 noże wysłałem do kolby
21.08 noże wyleciały z polski
29.10 dostałem informacje, że noże są już u kolby

Za całość zapłaciłem 210 złotych. Wysłałem noże jedynie do kolby więc plus koszt tej wysyłki.

Tutaj mój mail do kolby po otrzymaniu noży. Właściwie wszystko w nim ująłem:

"Noże są u mnie. Jestem średnio zadowolony.

Boost 590 nadal ma mikro luz pionowy, jest on naprawdę znacząco mniejszy, ale liczyłem na likwidację objawów a nie załagodzenie.

575 mini Presidio2 naprawdę jest nieźle. Brak luzów, niestety złożony został bez zapasu na suwnicy axisa. Kołek axisa zapada do końca. W nożach nowych zawsze ten zapas jest, lub powinien być. Prawdopodobnie uzyskam efekt luzu w przeciągu tygodnia 😉

No i Bugout. To już tragedia. Wymiana ostrza bez wymiany kołka axisa to nieakceptowalny błąd. Ten kołek jest jednocześnie stop pinem trzymającym ostrze w pozycji zamkniętej. Niestety teraz nowe ostrze wali z całym impetem w środkowy filar. Więc mam rozwalony filar przez nowe ostrze. Kołek tytanowy się wyciera, nie wiedzą o tym? W miarę użytkowania gdy razem z podoostrzaniem znika ostrze nie ma to tak dużego problemu. Ostrze razem z kołkiem postępują ku zmniejszeniu i odległość od filara jest zachowana. Chyba że ten tytan jest do bani, a miałem taki przypadek, i wyciera się dużo szybciej.?? 

Wiem, że to nie wasza wina, zwłaszcza Twoja. Do sklepu? kolba.pl? nie mam zastrzeżeń, suma jaką musiałem zapłacić jest moim zdaniem w porządku. Tylko co teraz? Znowu trzeba wysłać nóż na serwis 2 miechy w plecy? Nie wiem jak oni w USA ale dla mnie to znacząca suma pieniędzy. Wolałbym mieć produkt, za bagatela ponad pół tysiąca złotych, a nie czekać na niego pół roku z serwisem. Nie po to kupuje ich noże.

Napisz im tam o moim zniesmaczeniu i zapytaj o rozwiązanie problemu. No i oczywiście opublikuje ten niesmaczny incydent.

Pozdrawiam

Essefer z knivespl"

Tegoż samego maila otrzymał benchmade od kolby. Oczywiście przetlumaczonego ( zwykły translator dobrze se poradził). Odpowiedzią było pytanie, jak zdaniem kolby, noże się zachowywały. Tutaj miałem lekki zgrzyt. Przedstawiciel kolby odpisał im iż jego zdaniem noże działały prawidłowo. Wcześniejsam zaznaczył, że nie jest specjalistą od noży.
Mój mail:

"Jak sam zauważyłeś nie jesteś specjalistą w tej dziedzinie, a nawet będąc ciężko znać wszystkie modele i ich poprawne działanie. Ja jestem funem, nożomaniakiem, użytkownikiem. Chyba moja ocena jest trafniejsza. Działanie noża to nie tylko otwórz zamknij, u nas nożoholików, ważny jest każdy szczegół. Spasowanie, wycentrowanie ostrza względem okładzin, obróbka cieplna, wygląd i równe szlify, jakość śrub, wytrzymałość, trwałość i SERWIS. Kto kupuje noże za ponad pół tysiąca? Albo po co? Żeby spełniały pewne normy jakościowe i materiałowe lub/i miały świetny serwis. Marka powinna iść za tym by jej produkt był kojarzony z niezawodnością. Wygląda na to, że Benchmade nie jest taką marką"

Lekki bo przedstawiciel z kolby odrazu zamówił mi potrzebne części i przed świętami dostałem informacje, że części przyszły do Polski.

Online franio1991

• Chyba już kolekcjoner...
  • Opinii: (149)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nadal lubię balki.
« Odpowiedź #921 dnia: 30-12-2019, 10:23:00 »
Na co składała się kwota 210 zł?
Rozmawiajmy, a nie obrzucajmy się gównem jak małpy.
Jeden multitool to stanowczo za mało!!!
Na sprzedaż

Offline kapfryd

• krulewicz
  • Opinii: (300)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #922 dnia: 30-12-2019, 10:38:18 »
35$ pewnie za wymianę ostrza w 535 plus jakaś kwota za wysyłkę?
( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedy nie wiesz jak powinien zachować się prawdziwy mężczyzna, pomyśl jak zachowałby się Makłowicz w podobnej sytuacji.

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #923 dnia: 30-12-2019, 12:21:33 »
210 złotych plus moja wysyłka do przedstawiciela- to cały koszt serwisu. Wymiana ostrza w 535 plus roboty przy dwóch pozostałych. Nie mam dokładnej faktury.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Offline kgrzesiek

• Opinii: (391)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #924 dnia: 30-12-2019, 12:28:38 »
Słabo. Bylejakość się do BM wkradła. Legenda upada. Kto tam pracuje?  Kuźwa, nie trzeba być inżynierem żeby skumać jak nóż jest zbudowany i jak powinien działać. Wystarczy na spokojnie obejrzeć.
Czyta się, że pudełkowe nówki często są z wadami, ale po serwisie? Jaja jakieś.
Ja rozumiem, że to tylko narzędzia. Za niecałe 150$. U nich nie drogo, u nas zależy dla kogo, ale nie najtaniej. No, ale żeby w nowych czy serwisowanych były luzy to już nieporozumienie.

Offline marcin90-70

• Lechaim - za życie!!!
  • Opinii: (433)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie kupuje noży...
    • KnifeHospital na facebooku
« Odpowiedź #925 dnia: 30-12-2019, 14:02:43 »
Dla mnie to tak jakby przyszedł hydraulik do cieknacego kranu... W info ze cieknie spod kurka z ciepłą wodą, więc robi. Widzi że spod zimnej leci, ale nie rusza, bo nie było w zgłoszeniu...

Babola zrobili. Nie ogarnąć kolka axisa... I najlepsze, ten sam kołek w ostrze wkręcić...
Sprzedam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Naprawiam wszelakie noże. Wegliki klade. Ostrze i dopieszczam.

Mój FB
https://m.facebook.com/KnifeHospital/

KnifeHospital-moje prace

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #926 dnia: 30-12-2019, 14:05:08 »
To kraj "rozwinięty" , patrząc na przyrost możliwości mózgowych naszej rodzimej młodzieży, tam na bank pracują albo gorsi albo równi rozwojowo. Niestety to prawdopodobnie ten sam problem co i na całym świecie- brak solidnie wykształconej kadry.
Siedzi w tym serwisie jakiś chłopak/dziewczyna, nie do końca lubiący swoją pracę. Mający oczywiście wyższe cele. Pewnie za mało zarabia za i tak mikroskopijną wiedzę. Dobrze, że w ogóle przyszedł i wymienił mi ostrze ;) . Każdemu serwisowi na świecie, nie tylko w naszej branży, kuleje wszystko:)

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #927 dnia: 30-12-2019, 14:08:03 »

Dla mnie to tak jakby przyszedł hydraulik do cieknacego kranu... W info ze cieknie spod kurka z ciepłą wodą, więc robi. Widzi że spod zimnej leci, ale nie rusza, bo nie było w zgłoszeniu...
Tak to teraz wygląda niestety.

Babola zrobili. Nie ogarnąć kolka axisa... I najlepsze, ten sam kołek w ostrze wkręcić...
Kołek do otwierania jest wymieniony.

Offline kgrzesiek

• Opinii: (391)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #928 dnia: 30-12-2019, 14:15:54 »
To kraj "rozwinięty" , patrząc na przyrost możliwości mózgowych naszej rodzimej młodzieży, tam na bank pracują albo gorsi albo równi rozwojowo. Niestety to prawdopodobnie ten sam problem co i na całym świecie- brak solidnie wykształconej kadry.
Siedzi w tym serwisie jakiś chłopak/dziewczyna, nie do końca lubiący swoją pracę. Mający oczywiście wyższe cele. Pewnie za mało zarabia za i tak mikroskopijną wiedzę. Dobrze, że w ogóle przyszedł i wymienił mi ostrze ;) . Każdemu serwisowi na świecie, nie tylko w naszej branży, kuleje wszystko:)

BM przyjmie serwisanta! Wiesz co to folder?..Wiesz, ok. Folder musi się otwierać i zamykać, jakoś sobie poradzisz, będzie dobrze :D
Tylko nie dla Europy wschodniej, gdzie zarabia się w słabszej monecie i wysyłki kosztują 1/5 scyzoryka. A tam jakiś Pablo z poniedziałkowej zmiany zadziała.... bo ma się otwierać i zamykać. Nosz kurna, co to mnie obchodzi czy on jest ułomny czy po tekili.
Nadal mimo to jestem zwolennikiem firm amerykańskich, ale nie zdziwię się jak kiedyś otworzę forum i będzie art BM wchłonięte przez Sanremu :D

Offline Kubitron

• Opinii: (159)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • scyzoryki <3
« Odpowiedź #929 dnia: 30-12-2019, 15:14:03 »
Odechciewa mi się klikać.
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Serwis Noża - ostrzenie noży, naprawa/renowacje scyzoryków.
Serwis Noża na FB
Serwis Noża na Instagramie

Offline Dexter

• Opinii: (115)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Spyder(co)Man(iac)
« Odpowiedź #930 dnia: 30-12-2019, 15:32:23 »
Odechciewa mi się klikać.
Nie demonizuj :). Miałem kilkanaście BM, od MiniPresidio II, przez Bugouta, dwie 940'tki, chyba 5 albo 6 Gripków, Loco i kilka innych - nigdy nie było problemów z BP, nigdy nie pękła mi nawet Omega, a klikałem nimi jak najęty. Nie wszystkie były nowe. Fakt, żadna nie była w serwisie - teraz widzę, że to dobrze - ale nie można popadać ze skrajności w skrajność. Tym bardziej, że znając sposób używania Tomka, wielu puka się w głowę, bo nóż służy do cięcia, a nie takiej pracy (nie to, że ja tak twierdzę, ale odkąd istnieje wątek czy Tomek chwali się na grupach swoimi folderami, daje się słyszeć takie głosy).

Przeciętny Kowalski raczej nie jest w stanie doprowadzić noża do stanu, w którym wymagać będzie takiego serwisu, ale także ów Kowalski ma prawo oczekiwać, że "markowy" folder za niemałe pieniądze, w cenie którego jest też serwis, obsługa itp., dostanie w razie w to, za co zapłacił. Jak widać, niekoniecznie. Tylko np. serwis Leathermana to poezja, podobnie Esee. Kiedyś kopałem trochę odnośnie jakości serwisów i wychodzi na to, że Kershaw/ZT i BM to poezja, w USA. Podobnie Protech i Spyderco. W Europie za to, Leatherman i Boker.
A "knife" is a complex phenomenon on the verge of applied art and addiction psychology.

Offline Kubitron

• Opinii: (159)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • scyzoryki <3
« Odpowiedź #931 dnia: 30-12-2019, 15:46:15 »
Nie demonizuj :). Miałem kilkanaście BM, od MiniPresidio II, przez Bugouta, dwie 940'tki, chyba 5 albo 6 Gripków, Loco i kilka innych ...
Z tych wszystkich z tego co się orientuję tylko bugout ma tytanowego axisa.
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Serwis Noża - ostrzenie noży, naprawa/renowacje scyzoryków.
Serwis Noża na FB
Serwis Noża na Instagramie

Offline marcin90-70

• Lechaim - za życie!!!
  • Opinii: (433)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie kupuje noży...
    • KnifeHospital na facebooku
« Odpowiedź #932 dnia: 30-12-2019, 16:38:36 »
Z tych wszystkich z tego co się orientuję tylko bugout ma tytanowego axisa.

Amen.
Sprzedam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Naprawiam wszelakie noże. Wegliki klade. Ostrze i dopieszczam.

Mój FB
https://m.facebook.com/KnifeHospital/

KnifeHospital-moje prace

Offline lobuz1

• Opinii: (71)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #933 dnia: 30-12-2019, 16:51:37 »
Nie demonizuj :). Miałem kilkanaście BM, od MiniPresidio II, przez Bugouta, dwie 940'tki, chyba 5 albo 6 Gripków, Loco i kilka innych - nigdy nie było problemów z BP, nigdy nie pękła mi nawet Omega, a klikałem nimi jak najęty. Nie wszystkie były nowe. Fakt, żadna nie była w serwisie - teraz widzę, że to dobrze - ale nie można popadać ze skrajności w skrajność. Tym bardziej, że znając sposób używania Tomka, wielu puka się w głowę, bo nóż służy do cięcia, a nie takiej pracy (nie to, że ja tak twierdzę, ale odkąd istnieje wątek czy Tomek chwali się na grupach swoimi folderami, daje się słyszeć takie głosy).

Przeciętny Kowalski raczej nie jest w stanie doprowadzić noża do stanu, w którym wymagać będzie takiego serwisu, ale także ów Kowalski ma prawo oczekiwać, że "markowy" folder za niemałe pieniądze, w cenie którego jest też serwis, obsługa itp., dostanie w razie w to, za co zapłacił. Jak widać, niekoniecznie. Tylko np. serwis Leathermana to poezja, podobnie Esee. Kiedyś kopałem trochę odnośnie jakości serwisów i wychodzi na to, że Kershaw/ZT i BM to poezja, w USA. Podobnie Protech i Spyderco. W Europie za to, Leatherman i Boker.

Ja jestem jednym z tych co się pukają w głowę :). Doradzałem już Morę do takiej roboty, ale kolega woli katować plastikowego Bogouta z Kt jak żyletka a później płakać, że nie wymienili wszystkich elementów. W domu/ ogrodzie właśnie biorę Morę a nie Bogouta. Tego żaden nóż podobnej klasy nie wytrzyma i dla takiego klienta co 2 miechy musieliby wymieniać go na nowy, aby spełnić oczekiwania kata/hobbysty noży. Oczekujesz braku luzów traktuj noż z szacunkiem i jego przeznaczeniem. To nic personalnego tylko dobra rada. Pozdrowienia.
« Ostatnia zmiana: 30-12-2019, 17:12:09 wysłana przez lobuz1 »
Nie ostrzę noży po alkoholu

Sprzedam:
Spyderco Ikuchi, Kershaw,Ganzo
Szpej- pusto

Offline Redux

• Opinii: (190)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #934 dnia: 30-12-2019, 17:18:35 »
Ta, w ogóle najlepiej nie używać. Ja nie wiem co Wy widzicie w tym dziadostwie na druty...
Fixy i obróbka cieplna też pozostawia wiele do życzenia.

Offline lobuz1

• Opinii: (71)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #935 dnia: 30-12-2019, 17:20:09 »
Ta, w ogóle najlepiej nie używać. Ja nie wiem co Wy widzicie w tym dziadostwie na druty...
Fixy i obróbka cieplna też pozostawia wiele do życzenia.

Najlepiej używać, ale z głową. Mora to dobry robol już za 15 zł, idealny do katowania i wyrzucenia jak się kiedyś popsuje.
« Ostatnia zmiana: 30-12-2019, 17:26:39 wysłana przez lobuz1 »
Nie ostrzę noży po alkoholu

Sprzedam:
Spyderco Ikuchi, Kershaw,Ganzo
Szpej- pusto

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #936 dnia: 30-12-2019, 21:19:14 »
Najlepiej używać, ale z głową. Mora to dobry robol już za 15 zł, idealny do katowania i wyrzucenia jak się kiedyś popsuje.
Ehh... Kolejny raz: miałem morę. Nie sposób jest to non stop nosić przy sobie.
Ja właściwie to głównie tne tym nożem. Kolejny raz o przewadze foldera i wygodzie użytkowania nie będę pisał. Ja właśnie nie płacze. Jako jeden z nielicznych. Nie szkoda mi mojego super drogiego nożyka użyć, w błoto wrzucić. Przynajmniej wiesz że ten twój Bugoucik, jak zapomnisz mory, to oprócz bułki potrafi deko więcej. Luzy pionowe to norma noży używanych/klikanych- długo mnie to denerwowało ale tak jest. Jedynie czas ich powstania i możliwość ich usunięcia, czyli np. serwisu, są teraz kwestią do dyskusji. Od jakości wykonania i samej blokady wynika kiedy one się pojawią. Mam znajomych którzy nóż za 100 złotych traktują jak jakiś totem na ścianę. Uwierz mi gdybym nie używał z głową swoich noży to wszystkie po jednym dniu mógłbym na serwis słać. No czasami dla rozrywki rzucę w jakąś paletę. Dla mnie to narzędzie. Może być piękne, może być drogie- ale to narzędzie

Offline domingez

• Opinii: (46)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #937 dnia: 30-12-2019, 22:57:30 »
Nie chce mi sie wierzyc zeby tam takie kapiszony pracowaly i nie sprawdzily po zlozeniu jak chodzi noz... No chyba ze naprawde... albo jestes u nich na czarnej liscie

Ja bym skontaktowal sie z nimi mailowo i poczekal co odpisza. Jak nic sensownego to robic zdjecia, nagrywac filmy, opisywac i wrzucac na ich insta, facebooki i inne takie tam, zwlaszcza ze jakies portfolio juz swoje masz wiec to bie zmyslona bajka.

Generalnie zastanawialem sie czy nie traktuja nas jako kraju trzeciego swiata i jednak ich produkty byc moze i serwis nie sa dla nas gorszej jakosci. Bo jak idzie zauwazyc to chemia gospodarcza jak proszki do prania, alkohole sa w Polsce gorsze.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Sami się rodzimy, sami umieramy.

Offline Mikko

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #938 dnia: 31-12-2019, 00:24:14 »
Niestety nie, Amerykanom też trafiają się babole i chujowy serwis, nie tylko w Benchmade. 
:)

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #939 dnia: 29-01-2020, 07:04:37 »
?igshid=1blerq4bca5c6