Autor Wątek: Kat na noże  (Przeczytany 15735 razy)

Online domingez

• Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
Odp: Kat na noże
« Odpowiedź #400 dnia: 08-11-2018, 16:08:39 »
Abstrahujac - ciekaw jestem czy na forum o kolwalstwie jest temat : "kat na mlotki", a czesc forumowiczow zamiast kuc to fotografuje swoje mloty :-D

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

" The only way to abuse your knife is by leaving it on a shelf "

Szukam chetnych na hamakowanie z Kalisza i okolic..

Offline Calot

• Opinii: (53)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Up the Irons!
« Odpowiedź #401 dnia: 08-11-2018, 16:49:39 »
Dla niego ze składaków najlepszy byłoby mocny backlock. Taki jak w Lawmanie czy nawet bardziej jeszcze Reconie albo Code. Ale tym nie poklika i tu się kończy temat :)
TAD to nie backlock. ;)
Rzezimieszki

Projektuję na zamówienie, wystawiam faktury
Projekty na własność lub kooperacje

The air smelled of limited life expectancy.
X-Clacks-Overhead: GNU Terry Pratchett

Offline kgrzesiek

• Opinii: (282)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #402 dnia: 08-11-2018, 17:01:12 »
Blokady to temat jak Amazonka w delcie szeroki.
Kilka wypowiedzi w tym wątku jest teoretycznych, nieścisłych. Sam nie przeczytałem i wypróbowałem wszystkiego, dla tego nie będę punktował tych wypowiedzi.

Całkiem szczerze napiszę. Kup Pan se more. Z węglówki. Daj do przeszlifowania na pełny płaski lub mocno wklęsły. I po temacie.

Tylko, że wątek zejdzie, a tu chyba o jego istnienie chodzi? ;-)

Offline Essefer

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #403 dnia: 08-11-2018, 17:06:53 »
Abstrahujac - ciekaw jestem czy na forum o kolwalstwie jest temat : "kat na mlotki", a czesc forumowiczow zamiast kuc to fotografuje swoje mloty :-D

Totalnie w sedno!!! Hehe :) Zrobiłeś mi dzień!

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Online domingez

• Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #404 dnia: 08-11-2018, 17:26:44 »
Totalnie w sedno!!! Hehe :) Zrobiłeś mi dzień!

Prosilem Cie zebys nie uzywal tytanowego klina w Twoim 600gramowym produkcyjniaku Juco! A Ty tak lubisz stawiac na lajtwejt! Ino jak Ci obuch wypierdziuli  w lewa galke ucznom to sie chopy bedom z Ciebie smioly!

Paczaj no na zdjeciach chopow co swoje mloty maja w stanie dziewiczym! Jakie tam kliny widzisz? Pewnie ze stalowe!

" The only way to abuse your knife is by leaving it on a shelf "

Szukam chetnych na hamakowanie z Kalisza i okolic..

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #405 dnia: 08-11-2018, 18:29:56 »
Narażasz się!! Hehe. Po za tym każdy wie o wspawaniu rurki zamiast trzonka, wtedy można używać. Bo przecież ten stalowy klin wypadnie od drgań. No ale piszmy jak on leży w dłoni elegancko, jakby nim się kuło ahhh. Tylko nie używać bo trzonek pęknie!!!

Offline Dexter

• DIY if you can.
  • Opinii: (88)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Spyder(co)Man(iac)
    • Gembara Automotive Photography
« Odpowiedź #406 dnia: 08-11-2018, 19:14:42 »
TAD to nie backlock. ;)
Teoretycznie, to BackLock taki sam jak w np. w Endurze, ino wspomagany dodatkowym stoppinem ;). Choć prawdziwy BackLock to jakieś Bucki i inne, bo Endura ma bardziej CenterLock :rotfl:. Ale nie moja - Diabełek zrobił z niej TADa.
/ Dexter @ Instagram /

Offline Calot

• Mieszkaniec knives.pl
  • Up the Irons!
« Odpowiedź #407 dnia: 08-11-2018, 19:16:55 »
Teoretycznie, to BackLock taki sam jak w np. w Endurze, ino wspomagany dodatkowym stoppinem ;). Choć prawdziwy BackLock to jakieś Bucki i inne, bo Endura ma bardziej CenterLock :rotfl:. Ale nie moja - Diabełek zrobił z niej TADa.
Ten stop pin zmienia zasadę działania, ideowo to jest to samo co compression lock, tylko inaczej się zwalnia.
Rzezimieszki

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #408 dnia: 09-11-2018, 17:02:31 »
Bugout odpoczywa. W bój idzie Boost. To bardzo fajny nóż, tylko ogromny. Nie pasują mi aż tak duże ostrza, nie powiem fajnie się nim pracuje, ale taki bydlak. Wygodny na maksa, rękojeść mega, no ale jest duża i pękata, musi leżeć. Guma zapewnia fajny chwyt, ale ciut ciężko się go wyrywa z kieszeni. Nie wiem jak długo wytrzyma , narazie delikatne przetarcia, nie wpływające na moje nerwy.
 Bardzo przyjemne wspomaganie, w grubych rękawiczkach ułatwia otwarcie. Naprawdę noże ze wspomaganiem fajna rzecz przy pracach z osłonietymi dłońmi. Bez sprężyny Boost działa jak zwykły axis, lata aż miło.
Kolejne kapitalne rozwiązanie to blokada kołka. Moim zdaniem wszystkie powinny to mieć. Blokada powoduje brak możliwości otwarcia noża ale także zamknięcia w pozycji otwartej. Jak padną omegi to nóż działa dalej, po prostu można kołek zablokować. Blokada ma pewien luz ale ostrza nie zamkniesz.
Mój już ma lekkiego playa pionowego ale to z racji dewastującej stop pin sprężyny i schizu jaki mam. Klik klik. Zapewne można go odwrócić,  ale narazie nie jest na tyle wnerwiający, by chciało mi się rozkrecać narzędzie.
Na marginesie dodam, że przyszedł już kołek i stop pin do Bugouta. Kołek będziemy węglikować.

Offline przesmiewca

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #409 dnia: 09-11-2018, 18:12:42 »
jak ty te stop piny zabijasz klikaniem :P ja moją 940 klikam jak pojebany, a na razie się trzyma :P
Brak dowodów, nie jest dowodem na to, że dowodów nie ma!

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #410 dnia: 09-11-2018, 18:28:06 »
jak ty te stop piny zabijasz klikaniem ja moją 940 klikam jak pojebany, a na razie się trzyma
Oglądając budowe 940 zauważyłem parę wysmienitych rozwiązań. Dużo zapasu na kołku więc nawet jak Ci się stop pin deko zmiażdży kołek zapada głębiej i luz pionowy nie występuje. W innych nożach też jest ale nie tak duży. Po drugie przy pracy nożem, np struganiu, obciażasz najbardziej stop pin właśnie. Naciskasz na ostrze. U mnie mają podwójnie przechlapane:)

Offline Calot

• Mieszkaniec knives.pl
  • Up the Irons!
« Odpowiedź #411 dnia: 09-11-2018, 18:37:15 »
Nie jestem przekonany czy węglik ci pomoże na tym tytanowy pinie, Ty go sklepałeś, a nie starłeś, więc wzmocnienie powierzchniowe raczej nie pomoże.
Rzezimieszki

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #412 dnia: 09-11-2018, 18:41:21 »
Nie jestem przekonany czy węglik ci pomoże na tym tytanowy pinie, Ty go sklepałeś, a nie starłeś, więc wzmocnienie powierzchniowe raczej nie pomoże.
Zobaczymy będzie to pewnego rodzaju test. Robimy to z ciekawości. Akurat kołek axisa raczej nie dostaje tak bardzo uderzeń bo i tak pracuje w suwnicy. Wydaje mi się, że bardziej działają siły tarcia. Zresztą na zdjęciu kołka wygląda na starty aniżeli zmiażdżony.

Offline Calot

• Mieszkaniec knives.pl
  • Up the Irons!
« Odpowiedź #413 dnia: 09-11-2018, 18:44:20 »
A pardonsik, nie wiem czemu mi się wydawało, że chodzi o stop pin.
Rzezimieszki

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #414 dnia: 10-11-2018, 18:10:58 »
Przygody Boosta. Zawsze miałem go obwodzie, siedział se gdzieś w nerce i doczekał się. Ciacha gorzej od Bugouta, bo jest potężniejszym narzędziem. Zobaczymy jak długo wytrzyma.
 Na marginesie zaznacze że dzisiaj odwiedził mnie mój ziomek z Knife Hospital. Przekazałem mu nowy kołek do 535 i zapewne walczy z węglikiem:)

Offline kgrzesiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #415 dnia: 10-11-2018, 19:14:22 »
Kołek axisa może oszczędzić otwieranie przez dociągnięcie omeg i wyrzut z nadgarstka. Głownia wtedy nie szura o kołek. Tak jak przy składaniu tylko odwrotnie.
W sumie szybsze to jest. Wtedy uderzenie idzie na stop pin. Wyczucie momentu puszczenia kołka jest niemalże intuicyjne i zajmuje on się wyłącznie blokowaniem w obu pozycjach zamiast szlifowaniem o głownie przy otwieraniu ;-)

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #416 dnia: 10-11-2018, 19:35:39 »
Kołek axisa może oszczędzić otwieranie przez dociągnięcie omeg i wyrzut z nadgarstka. Głownia wtedy nie szura o kołek. Tak jak przy składaniu tylko odwrotnie.
W sumie szybsze to jest. Wtedy uderzenie idzie na stop pin. Wyczucie momentu puszczenia kołka jest niemalże intuicyjne i zajmuje on się wyłącznie blokowaniem w obu pozycjach zamiast szlifowaniem o głownie przy otwieraniu ;-)
Niestety trochę ideologicznie. Zwalniając kołek by wkońcu zablokował ostrze nie unikniesz tarcia. To samo przy otwarciu, musisz przez moment trzeć o klingę. Nie da się tego uniknąć, zwłaszcza przy skupieniu na wykonaniu pracy nożem, a nie otwarciu samego narzędzia.

Offline kgrzesiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #417 dnia: 10-11-2018, 20:21:06 »
Przez moment trzeć musi, ale przy zwalnianiu i blokowaniu, a nie po całym łuku głowni. Trochę tego tarcia się zaoszczędza.

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #418 dnia: 10-11-2018, 21:04:10 »
Zgodzę się. Tylko taka oszczędność to totalnie nie w moim stylu:).

Offline przesmiewca

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #419 dnia: 10-11-2018, 22:23:56 »
jeśli się boisz już jesteś niewolnikiem :P Nie wyobrażam takiego oszczędnego korzystania za każdym razem z noża :P
Brak dowodów, nie jest dowodem na to, że dowodów nie ma!