Reklama

Kat na noże

Zaczęty przez Essefer, 06-11-2017, 22:29:00

LordDisneyland

Cytat: Essefer w 13-03-2020, 20:32:38

. Hmm to chyba dobry nóż.

Tośmy dziwnych czasów doczekali :0 Rzadko chyba coś chwalisz.

Mam pytanie- czy testowałeś kiedyż może jakieś noże CRKT?

...A p o c a t a s t a s i s N o w...

Essefer

Miałem driftera i necka no bother. Drifter nawet ciekawy ale jak większość liner locków cierpiał na bolączki z nim związane. Szybko nastepowało zapadanie na 100 % i luz pionowy. Ale miło go wspominam bo to jeden z pierwszych firmowych noży, dobrze się nim pracowało, mi bardzo pasuje szlif wklęsły. Komuś go na firmie  sprezentowałem. No Bother to taki fajny mikro łom. Aktualnie korcą mnie te necki minimalisty.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


LordDisneyland

Dzięki za odpowiedź. I faktycznie, szlif wklęsły chyba i mnie ostatnio najbardziej odpowiada przy dłuższej pracy nożem.

...A p o c a t a s t a s i s N o w...

Milosz190

@Essefer co tak ostatnio bez odzewu?  ;P
A jakich używasz ostrzałek w domu i w pracy ?


Essefer

Cytat: Milosz190 w 24-03-2020, 13:33:56

@Essefer co tak ostatnio bez odzewu?  ;P
A jakich używasz ostrzałek w domu i w pracy ?

Dużo się dzieje. Sezon na rolki, adopcja psa, finanse kuleją przez nowe pasje. To i noży mniej w arsenale i używam ciągle tego samego zestawu Surge plus Bugout. Do niedawna ostrzyłem ns płytkach diamentowych z chin. Ostrzyłem z ręki, krawędź taka powiedzmy średnio równa mi wychodziła. Efekt zadowalający:

https://www.instagram.com/p/BvzK5AylHj7/?igshid=z1mtdzxjk34t
Po używaniu tej, tutaj na zdjęciach z moją przeróbką @Larloh a stropów:
https://www.instagram.com/p/B4LcP6Qj0Iq/?igshid=1tj76cig92pns
Kupiłem tego worksharpa:
https://kolba.pl/product/22542,ostrzalka-work-sharp-guided-field-sharpener
Bardzo fajska, wystarczająca, prosta. Jedyna wada to niektóre kołki od otwierania ostrzy  wadzą o rampy prowadzące. Super szybka. Ta gradacja 220 w mig zrobi piekielnie zajadłą wściekle tnącą klingę. Później możesz se wygłaskać nóż jak chcesz i jak lubisz. Ja lubie przejechać go deko na porcelanie i strop. Fajny efekt jest po 600. Naprawdę wszechstronna, no i mała.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Milosz190

A wiesz jaka psina ma być  :grin:
Mi tez się podoba ten duży work sharp fajny myślałem dokupić do mojego TB,i bym się nauczył z ręki ostrzyć.
A i powodzenia w nowych zajawkach  ;-)


smutna_niespodzianka

@Milosz190
O pieskach (i nie tylko) jest odrębny wątek
https://forum.knives.pl/index.php/topic,54718.0.html
I pies Tomka już w nim jest  ;P


Milosz190

@smutna_niespodzianka ok przepraszam zrobiłem offtopic   :rolleyes:


Essefer

Ja kiedyś taką bitwę między nim a Bugoutem zrobiłem:

Cytat: Essefer w 12-10-2018, 19:52:46

Noże pracowały dwa tygodnie. Po tych pracach obydwa wyraźnie straciły na ostrości. W working manie waraźniejsze ubytki w kt, postępujący luz pionowy, wcześniej ledwie wyczuwalny teraz to już grzechotka. Benchmade delikatnie zaznaczam, że to subiektywna ocena, pezoataje bardziej ostry, ubytki krawędzi tnacej mniejsze. Pamiętajcie, że to dwa różne szlify working to wklęsły, wiec ma cieńszą krawędź. Benchmade to szlif płaski. Working ze względu na swoją geometrię tnie jak wsciekły (mówię o ostrym) ale za to ma większe ubytki. Myślę że dopiero teraz zaczął by sie drastycznie tępić przez wykruszanie KT. Benchmade także zaczyna dostawać luzu pionowego, nie jest on tak duży jak w przeciwniku. Wyraźnie widać jak kołek axisa zaczyna się wycierać w miejscu styku z klingą. Bench prawdopodobnie wysyła te kołki tak jak omegi ( po za tematem dostałem przesyłkę ze spreżynami z USA). Oczywiście kołek można obrócić i luz zmniejszyć, przy wymianie omeg obrócę też stop pina ( jeśli to możliwe) i zobaczymy rezultat. Postaram się przeprowadzić spa również Cold Steelowi i przeprowadzę ten sam zabieg. Rezultaty opiszę. To foty z dziś żeby nie było że tylko kartony tne listy otwieram i bułki smaruje.
PS. Bugout był abusowany dzisiaj znacznie mocniej - odciął dupke w jednym bananie!

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

kajtek

Taki ładny nóż był. Przyszedł psuj i popsuł.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

samotny łowca spławikow

siweq

Cytat: kajtek w 03-08-2020, 19:15:57

Taki ładny nóż był. Przyszedł psuj i popsuł.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Das ist ein Templar messer ? Na czym ten nóż poległ ?

Templar Knives

Niestety Asp 2060 to mistrz długiego cięcia, udar przy 66hrc to rzecz dalsza, a geometria szlifu też zrobiła swoje.

Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Gurth

Wygląda jakby dostał w bok.

Człowiek jest jak nóż. Albo robi, co ma robić, albo jest tępy.

rybak

Cytat: Gurth w 03-08-2020, 20:05:14

Wygląda jakby dostał w bok.

A tam...

..ujowe noze robi, i tyle...

;P
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

Templar Knives

Z Kajtkiem już rozmawialiśmy może za jakiś czas powstanie coś podobnego tylko większego ze stali o innych parametrach nie tylko długość cięcia, ale przede wszystkim udar będzie kluczem.

@rybak Dzięki miło mi słyszeć  ;P

Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

rybak

Cytat: Templar Knives w 03-08-2020, 20:24:34

Z Kajtkiem już rozmawialiśmy może za jakiś czas powstanie coś podobnego tylko większego ze stali o innych parametrach nie tylko długość cięcia, ale przede wszystkim udar będzie kluczem.

@rybak Dzięki miło mi słyszeć  ;P

Do usuk :)

Sie tam pewnie tez kiedys do Ciebie zglosze, bo mnie te Twoje wyroby tworczo niepokoja... bym chcial zobaczyc, jak sie taki ..ujowy noz lamie... ;)

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

Gurth

Ujowa to była stal. Następny powinien być z 50hf.

Człowiek jest jak nóż. Albo robi, co ma robić, albo jest tępy.

Templar Knives

@rybak Nie ma problemu mam też takie co się prawie na pewno nie złamią i takie co zrobię to samo co i Kajtkowy.
Dla mnie A8mod jest fenomenalna i wystarczająca do wszystkiego @jetron może się śmiało wypowiedzieć w tej materii, mój toporek używany od nowości jeszcze ma pierwszą kt i dalej działa znakomicie @barabasz potwierdzi jak był u mnie jakiś czas temu to trochę poużywał, i dalej przez kartkę w miarę płynnie.

Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

kajtek

Cytat: Gurth w 03-08-2020, 20:05:14

Wygląda jakby dostał w bok.

Biłem od góry gałęzią tak na oko 2cm grubości.

Cytat: siweq w 03-08-2020, 19:45:10

Das ist ein Templar messer ? Na czym ten nóż poległ ?

Na tym pieńku w, który jest wbity.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

samotny łowca spławikow

kajtek

Cytat: kajtek w 03-08-2020, 21:31:33

Biłem od góry gałęzią tak na oko 2cm grubości. Na tym pieńku w, który jest wbity.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Na zdjęciu poniżej widać mniej więcej co i jak robiłem.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

samotny łowca spławikow