Reklama

Robi się...

Zaczęty przez kot_behemot, 18-11-2017, 17:56:05

kot_behemot

#80

@Redux  Faktura jest wyczuwalna, ale nie jest ona chropowata, czy szorstka.

@wysz @elrond33 @radekfvk @mareckisz @swider @mtths  napiszcie Reduxowi jakie są Wasze odczucia.

M.

Za krótka doba...

swider

Melduję się. ;)
Co do powierzchni to ja bym ją określił jako gładką z fakturą. Dla mnie bardzo przyjemna. Jeśli chodzi o całościowe odczucia (z ostatnich wypustów kota mam kanadyjczyka), to ja jestem bardzo na tak - to znaczy noże bardzo klimatyczne, z charakterem, mnie się nim bardzo dobrze robi, fajnie leży w ręce.
Ma tylko jednego babola - niedokładnie spasowane okładki przy wyjściu szlifu, ale wpasowuje się to w klimat noży Maćka. ;)

Jestem dużym fanem tego typu prostych kozików, zwłaszcza w wydaniu Maćkowym.

,,Co zrobisz, gdy ktoś ci przystawi nóż do szyi, a ty akurat dostaniesz czkawki?" — Allan Stewart Konigsberg.
Sporadycznik autorski — nienożowy blog zdjęciowy (no dobra... czasem coś ostrego u mnie zagości ;)).

radekfvk

Jak wyżej, czyli delikatnie wyczuwalna pod paznokciem faktura, na pewno nie chropowata.
Zarówno nóż jak i pochewka w dobrym behemotowym, a w zasadzie teraz -  świńskim klimacie. Jak poużywam to napiszę więcej.


Redux

Dzięki za info. Hudson rozszczepia mi atomy w mozgu, i ta pochwa....


kot_behemot

Ponadto ciasna też jest ;-)

Za krótka doba...

Redux

To ja chcę, póki jeszcze ciasna :D


kot_behemot

Mam rozbudowany system rabatów ;-)

Za krótka doba...

kot_behemot

Plan na wrzesień:

.

Za krótka doba...

noxos

Najbardziej zaciekawił mnie pierwszy. Ostatni to mini-maczeta?


kot_behemot

#89

Przy ostatnim wyciągnę łuki bardziej i będzie coś na wzór Older Hickory, czy Green River.
Nóż rzeźnicki w indiańskim klimacie. Zgodne to ponoć z historia. :-)
Wszystkie będą mały trochę "łagodniejsze"kształty.

M.

Za krótka doba...

noxos

Kolejność robienia zgodnie z kolejnością na rysunku?


kot_behemot

Za krótka doba...

totem2008

Zdecydowanie pierwszy jest pierwszy!


romasz

To ja Kocie - poproszę do zaległego widelca indiańskiego /padouk/ - ten ostatni tasaczek... może być nawet bardziej :-)


kot_behemot

#94

Od 10.bm. wszystkie zlecenia starsze niż 5 lat będę realizowane w pierwszej kolejności ;-)

M.

Za krótka doba...

radekfvk

Oho! Znakiem tego mój hudson prawie gotowy  ;-)


kot_behemot

Patrz miałem do Ciebie pisać: -)

M

Za krótka doba...

romasz

... Od 10.bm. wszystkie zlecenia starsze niż 5 lat będę realizowane w pierwszej kolejności ;-)
:-)
na Zlocie będziesz?


kot_behemot

Tak, tak, to do Ciebie było ;-)
Na 90% mnie nie będzie. Pierwszą partię sztućców będę hartował na koniec miesiąca.

M

Za krótka doba...

romasz

:-)
ale 10% czyni pewną nadzieję na de javu, przypominam sobie taki fajny zlot sprzed lat z toporkami...