Autor Wątek: Kershaw GRID 2200. Dwa bardzo podobne noże o tej samej nazwie. Podróba...?  (Przeczytany 317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline M.Spider

• Marek (Spider)
  • Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *

Siema.

Pytanie za sto punktów.

Znalazłem w sieci takie o to dwa różniące się od siebie zdjęcia, niby tego samego noża.
Różnice widoczne na pierwszy rzut oka zwłaszcza przy nożu zamkniętym tak jak na fotkach.

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi? Na stronie Kershaw-a GRID 2200 (bo właśnie o ten nóż chodzi) wygląda dokładnie tak jak na fotce dolnej, a noża z górnej fotki nie ma w ogóle pod żadną nazwą.
Czy zdjęcia tego drugiego to jakaś bezczelna podróba?? Piszę "bezczelna" bo na klipsie jest nawet napis/logo Kershaw-a.

Strasznie interesuje mnie ten rebus bo jestem posiadaczem GRID-a 2200 wyglądającego tak jak na zdjęciu dolnym i na stronce KAI.

----------------------------

Z góry wielkie dzięki za pomoc świeżakowi w rozwiązaniu zagadki... ;)

Online mamcar

• Opinii: (499)
  • Mieszkaniec knives.pl
Grida podrabiają ale wygląda raczej jak dolny:
https://pl.aliexpress.com/store/product/BENYS-Version-100-OEM-Kershaw-2200-Grid-Assisted-Flipper-Folding-Knife/2994072_32816975914.html

Ja bym zapytał producenta. Może prototyp np.

Offline M.Spider

• Marek (Spider)
  • Świeża krew
  • *

@mamcar

Obejrzałem Twojego linka i poszedłem "za ciosem"...
Wszedłem na "Noże-świata" w którym kupiłem swojego Grid-a...
Przypominam że mam tego z dolnego zdjęcia i takie fotki były jakiś czas temu na "Nożach..." w momencie kiedy kupowałem swój (ze 4 mies. temu)... Żeby było ciekawiej teraz mają/sprzedają tego ze zdjęcia wyżej.
http://noze-swiata.pl/skladane/1462-noz-kershaw-grid-2200-0087171040912.html?search_query=grid&results=2
...no i, kurrr...cze zdurniałem do reszty.

Do Kershaw-a pisać nie będę bo jestem po ichniemu niepiśmienny. Ew. mógłbym zadzwonić ale też nie jestem pewny czy będe umiał się wypowiedzieć w języku "technicznym" i specyficznym-nożowym.

Czyżby "Noże..." kręcili wałki? To oczywiście póki co tylko taka myśl, absolutnie nie zarzut dopóki nie rozkminie rebusa. Póki co uderzę z pytaniem właśnie do nich. Może dadzą mi jakąś konkretną odpowiedź bo przyznam szczerze że jakoś dziwnie nie daje mi to spokoju... ;)

Online mamcar

• Opinii: (499)
  • Mieszkaniec knives.pl
Pewniej, ten wyżej to jakaś nowa wersja.
Trzeba by dopytać. Możesz też zapytać w Nożach.

Online makjan28

• Opinii: (13)
  • Użytkownik knives.pl
Edit. Źle zrozumiałem, do usunięcia.

Offline M.Spider

• Marek (Spider)
  • Świeża krew
  • *
@makjan28

Przecież od razu wyraźnie zaznaczyłem że nikogo póki co absolutnie nie podejrzewam...

A odn. Grida poszło pytanie do "Noży..." Zobaczymy co odpowiedzą.

________
Edyta:

@makjan28
Acha, OK.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2017, 09:07:23 wysłana przez M.Spider »

Online mercano

• Niezlot PGK 2018
  • Opinii: (267)
  • *
Tu masz opisany podobny problem i jego rozwiązanie:
https://www.bladeforums.com/threads/kershaw-r-a-m.815417/

W skrócie - gdy KAI ma wypuścić jakiś nowy nóż, to zdarza się (jak w przypadku RAM-a powyżej), że najpierw wrzuca do sieci fotki "poglądowe", a potem wersja produkcyjna różni się np. szlifem, czy takimi szczegółami, jak w przypadku Grida. Jeszcze krócej - nóż z górnej fotki nie istnieje w rzeczywistości.

Offline M.Spider

• Marek (Spider)
  • Świeża krew
  • *
Pewnie jest tak jak piszesz...
"Noże..." delikatnie odesłali mnie do KAI. Zaznaczyli tylko że są oficjalnym importerem i dystrybutorem Kershaw-a na kraj i że noże kupione u nich są napewno oryginałami.
Co ciekawe...zmienili po moim mailu fotki na swojej stronie z tych noży z bardziej wystającym ostrzem i z otworem na linkę na te drugie, czyli jakby z moich górnych na dolne. ;)
Swoją drogą oficjalny dystr. i imoprt. mógłby wiedzieć więcej...ale może ja za dużo wymagam... ;)
...a ludzie wystawiający noże na sprzedaż mogliby się wysilić na wrzucanie fotek rzeczy które wyglądają tak jak w rezczywistości bo sieją ferment w głowie takich "ciekawskich jaj" (jak to mawiała moja babcia) jak ja i gdyby to był nóż za ileś K to bym się rzucił "Nożom..." do gardła jak jakiś doberman ;)

Dzięki.

« Ostatnia zmiana: 01-12-2017, 23:46:29 wysłana przez M.Spider »