Autor Wątek: Spyderco shaman vs paramilitary 2  (Przeczytany 2717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RedMoonSailor

• Opinii: (1)
  • Świeża krew
  • *
Odp: Spyderco shaman vs paramilitary 2
« Odpowiedź #20 dnia: 04-06-2020, 14:57:30 »
Od dwóch tygodni biję się z myślami który kupić... Ale jak na razie chyba shaman wygrywa. Boję się o ten czubek PM2, wielu ludzi pisze że im się złamał :/
Puszczę tanio Leatherman Sidekick :)

Offline kgrzesiek

• Opinii: (385)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 04-06-2020, 15:21:06 »
Od dwóch tygodni biję się z myślami który kupić... Ale jak na razie chyba shaman wygrywa. Boję się o ten czubek PM2, wielu ludzi pisze że im się złamał :/
Przeczytaj dokładnie wątek, powoli. Piszą o twardszej blokadzie. Masa jest większa w Shamanie, to na edc słabo. Za to lepszy stosunek kt do rękojeści, bardziej obły.
Sam czubek? Hmm.. co można robić nożem składanym z dużą dziurą w głowni? Podważać, żeby bać się o czubek, wiercić dziury w drewnie? Przy normalnym używaniu typu cięcie i struganie nic się nie stanie, no chyba że ktoś jest mega zdolny destrukcyjnie.

Offline RedMoonSailor

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 04-06-2020, 15:40:56 »
Przeczytaj dokładnie wątek, powoli. Piszą o twardszej blokadzie. Masa jest większa w Shamanie, to na edc słabo. Za to lepszy stosunek kt do rękojeści, bardziej obły.
Sam czubek? Hmm.. co można robić nożem składanym z dużą dziurą w głowni? Podważać, żeby bać się o czubek, wiercić dziury w drewnie? Przy normalnym używaniu typu cięcie i struganie nic się nie stanie, no chyba że ktoś jest mega zdolny destrukcyjnie.
Ja lubię żeby nożem dało się robić (prawie - w granicach rozsądku) wszystko. Wcześniej miałem CS Broken Skull i o ile konstrukcja rękojeści nie była tym czego oczekiwałem jakościowo, tak ostrze sprawiało wrażenie takiego którym można by było przebijać blachę na wylot, albo właśnie wiercić dziury w drewnie jak to określiłeś.  Szukam po prostu czegoś solidnego a w zagranicznych recenzjach rozpływają się i nad pm2 i nad shamanem.

PS. Waga mi nie przeszkadza.
« Ostatnia zmiana: 04-06-2020, 15:44:09 wysłana przez RedMoonSailor »

Offline kgrzesiek

• Opinii: (385)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #23 dnia: 04-06-2020, 15:44:25 »
No to po co pająki? Są CS Recony, Voyagery, Code i inne pancerne do prawie wszystkiego.

Są na YT filmiki gdzie batonują PM2, podobnie Gripkiem. Przeżyły, jakieś luzy się pojawiły, ale nic nie pękło. Tylko po co to się pytam? Jedyny nóż w ekstremalnej sytuacji i akurat muszę nim robić ciężkie rzeczy w drewnie? Wtedy jeśli mogę zapierniczam ile mam sił do cywilizacji, a nożem co najwyżej wystrugam sobie kij do podpierania na trawersie. Akurat PM2 będzie potrzebna do postawienia szałasu i będę obawiał się o czubek.
Sory, ale ja już wyrosłem z zapasu mocy.
« Ostatnia zmiana: 04-06-2020, 15:50:05 wysłana przez kgrzesiek »

Offline RedMoonSailor

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 04-06-2020, 15:48:58 »
No to po co pająki? Są CS Recony, Voyagery, Code i inne pancerne do prawie wszystkiego.

Podobają mi się wizualnie i myślałem że może znajdę wśród nich coś w moim guście.

Online Ajron

• Suma wszystkich błędów
  • Opinii: (113)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Wszyscy jesteśmy piratami
    • Auto Pomoc Dzik
« Odpowiedź #25 dnia: 04-06-2020, 21:45:08 »
tak ostrze sprawiało wrażenie takiego którym można by było przebijać blachę na wylot, albo właśnie wiercić dziury w drewnie jak to określiłeś.  Szukam po prostu czegoś solidnego

To odpuść sobie PM2, to jest raczej delikatny nóż. Choć ja tam na co dzień nie spotkałem się z sytuacją która go przerasta. Ale ja to do blachy wiertarkę lub nożyce.
"Złomiarz umysłów"

Transport maszyn, dźwig HDS do 10 ton, pomoc drogowa Zachodniopomorskie

http://autopomoc-dzik.pl/

Offline RedMoonSailor

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 04-06-2020, 21:59:32 »
To odpuść sobie PM2, to jest raczej delikatny nóż. Choć ja tam na co dzień nie spotkałem się z sytuacją która go przerasta. Ale ja to do blachy wiertarkę lub nożyce.

Czyli bardziej shaman? :) Dochodzę do wniosku że chyba muszę kupić dwa noże - jeden do 'lekkiego użytku' ale z fajną akcją a drugi do zabierania w las....

Online Ajron

• Suma wszystkich błędów
  • Opinii: (113)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Wszyscy jesteśmy piratami
    • Auto Pomoc Dzik
« Odpowiedź #27 dnia: 04-06-2020, 22:39:50 »
Żaden? Co prawda Shamana nie miałem jeszcze ale też nie wygląda na przesadny zapas mocy. Od Spyderco Farid jest na przykład zaskakująco solidny ale to specyficzny nóż. Ja bym popatrzył po innych producentach Extrema Ratio, Kershaw no i Cold Steel.
"Złomiarz umysłów"

Transport maszyn, dźwig HDS do 10 ton, pomoc drogowa Zachodniopomorskie

http://autopomoc-dzik.pl/

Offline Piotr Bialy

• knifemaker
  • Opinii: (8)
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 10-06-2020, 11:48:26 »
Ja nie jestem fanem Spyderco, ale para 2 i ten shaman zawsze mi sie podobaly. Dzialaja troche jak MC Donald, patrzysz na nie i czujesz, ze sa takie akuratne.  Ta rekojesc  shamana wyglada na super wygodna i fajna glownia, ale to samo w para 2, czuc okiem  uzytkowe ksztalty. Oba te noze chce sie po prostu miec w kieszeni. Fajnie, ze akurat te dwa noze ktos zestawil razem...Nawet te blokady mi nie przeszkadzaja, moze nie sa pancerne  ale bardzo przyjemne w obsludze... lubie czasami poczuc to miekkie klikniecie. Jedyne co bym zmienil, to srubki pivota, a w szamanie to wyglada to dla mnie strasznie toporkowato. Ja bym dal tam cos bardziej solidnego.
« Ostatnia zmiana: 10-06-2020, 11:56:43 wysłana przez Piotr Bialy »

Online kostek.ok

• Opinii: (59)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #29 dnia: 13-09-2020, 14:42:52 »
Jak chcesz Paramilitary, w ktorym nie odpadnie czubek podczas podwazania, ani od wiercenia dziurek w drewnie, nawet cegly mozesz tym dziabac, to musisz poszukac sobie wersji z K390, ma bardzo fajny zielony odcien zieleni na rekojesci  ;-)