Reklama

Benchmade 535 Bugout - opinie, uwagi

Zaczęty przez gutek-chan, 09-12-2017, 17:17:11

Tyler Durden

Ta jest chyba największy problem, osobistości które od plasticzanego, kozika z 2mm klingą, praktycznie bez linersów oczekują otwieracza czołgów ... Bo producent sprzedaje w czarnym pudełku  i reklamuje jak tactical ;)


advs

Cytat: Tyler Durden w 02-06-2019, 20:48:09

Co do twardości i tego pomiaru skąd masz takie informacje? Rzucisz jakimś linkiem ? Na temat instagramowego testu który juz krąży po internetach wypowiedzią się  kolega @Flamberg W skrócie, metoda pomiaru jest dyskusyjna, delikatnie rzecz ujmując. Na razie nikt w wiarygodny sposób nie sprawdził twardości w 537. Chyba ze ktoś widział jakiś  konkretny test, wyniki, nie ten na instagramie.

Edit/ słownik

Proszę bardzo. Człowiek z instagrama powtórzył badania:

"On the pivot (bare steel) the knife read 56.3 and 56.7. Out towards the middle of the knife, where the coating was removed, it red 56.2 and 56.3."

https://www.youtube.com/watch?v=3i7ZrQuHBQw
https://www.instagram.com/p/Bx0V4ZFJzMC/

Tyler Durden

jednak nie 55 a 56 ;)  Może faktycznie coś im noe poszło tak jak powinno, ciekawe czy to jest 3V wcześnie tez się zdarzało.
Wyszła im wersja dla instagramowych nożokolekcjonerów-fotografów, tactical-edc entuzjastów, tańsza, bez OC ;)


Flamberg

Cytat: advs w 02-06-2019, 21:30:01

Proszę bardzo. Człowiek z instagrama powtórzył badania:

"On the pivot (bare steel) the knife read 56.3 and 56.7. Out towards the middle of the knife, where the coating was removed, it red 56.2 and 56.3."

https://www.youtube.com/watch?v=3i7ZrQuHBQw
https://www.instagram.com/p/Bx0V4ZFJzMC/

Ja bym prosił jeszcze pomiar na wzorcu. Twardościomierz do uzyskania kalibracji może pokazać +/- 1,5 HRC. Ale z tego co widać, to raczej są ulepszone na te 56 HRC. W sumie albo za niska temperatura austenityzacji, albo za wysokie odpuszczanie. Tylko jakieś sztuki powinni mierzyć po OC.


KT907b

Taka ciekawostka. W moim bugoucie notorycznie zawija się krawędź tnąca w jednym i tym samym miejscu na długości centymetra. Możliwe to jest żeby hartowanie było zjebane w jednym punkcie?


Raptorartur

Raczej mało prawdopodobne, ale może wykonujesz jakąś powtarzalną czynność tą częścią KT, np. ściągasz izolację z kabli.

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia  :P

KT907b

Właśnie o to chodzi, że nie robię niczego nadzwyczajnego tą częścią ostrza.


Testral

Przybliż nam jednak, jakie prace wykonujesz tym nożem, będzie łatwiej.

Rise and rise again, until lambs become lions.
ZT 0770CF - nóż idealny!

madpl

Stropujesz po ostrzeniu? Może zostawiasz drut i on się wywija?

Cyt. graf : "Normalnie można dostać niestrawności od nadmiaru użytkowości. Na szczęście ma kilka porządnych taktycznych i niepraktycznych noży żeby odreagować."

KT907b

#289

Tak stropuję zaraz po ostrzeniu i nie jest to drut. Po ostrzeniu sprawdzając pod światło wszystko jest OK. Jednak wystarczy, że potnę nim cokolwiek np. kawałek tektury i momentalnie pojawia się wybłyszczenie na pierwszym centymetrze KT i tylko tutaj. Nożyk ma tak od nowości.


Qbassbuu9

Siemanko, jest gdzieś do wyrwania Bugout w jakiejś rozsądnej cenie .. bo najtaniej za 510 petozłotówek widziałem go ... ? Gdzie swoje nabywaliście ?


kffd

Kolba najtaniej nowy pewnie będzie miała na bazarku chyba nie ma

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


agani611

Najtaniej to chyba demilitar, niecałe 5 setek.


porcelanowy

Powitoł
https://noze-swiata.pl/skladane/3007-noz-benchmade-535-bugout.html
Z rabatem knives.pl wychodzi 450 z groszami. Brałem stamtąd swojego lokalnie. Było OK.


Qbassbuu9

Dzięki za pomoc - nożyk zamówiony :) będzie zabawa ... od kiedy w Tatrach zaginęła moja Delica czułem jakąś pustkę :)

Jak idzie ostrzenie z ręki ? Do tej pory u mnie były pręty Taidea, ale właśnie korzystając z okazji zamówiłem  Castoramy ostrzałkę diamentową. Podobno daje radę za ten piniądz i 600 powinna wystarczyć.

Pozdro

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Calot

A jak ma iść? Idzie jak zwykle, nie ma nic specjalnego w tym nożu pod tym względem.

The air smelled of limited life expectancy.
X-Clacks-Overhead: GNU Terry Pratchett


Amok

E tam limitka...
Pewnie w rit die zrobili  :rotfl:


Amok

Okej

To może i ja się wypowiem w sprawie mojego bugouta 535.

Rzekomo chciałem pozdrowić wszystkich "kolegów", którzy to wyrazili swoją opinię na temat mojej osoby, i tego że niemożliwością jest by akurat mój bugout był uszkodzony...

Tak się składa, że fabrycznie był wadliwy axis, dlatego strasznie ocierał i nie dało się go spokojnie używać. Po kilku dniach "rzekomego docierania" jak to koledzy z forum mi nawciskali... pojechałem do kolby, gdzie od wejścia dowiedziałem się o tym, że należy mi się bezdyskusyjnie nowa sztuka do wymiany, gdyż ewidentnie coś było nie tak.

Pragnę zauważyć i pochwalić Panów z kolba.pl, którzy od razu przynieśli z magazynu 3 sztuki by wybrać jedną sztukę dla mnie i sprawdzić czy w innych nic takiego nie występuje! Naprawdę WIELKA PIONA DLA WAS!

Nóż posiadam od 17 maja, wszystko chodzi przekozak i nie ma efektów, które tu opisywałem. Wszystko spisuje się tak jak powinno!

A teraz trochę ogłoszeń parafialnych.

Mimo zjechania mojej osoby, chciałbym powiadomić Was o moim zaangażowaniu w nowy projekt i przekazaniu Wam informacji o podkładkach do BM Bugout 535 swojej powiedzmy "produkcji".

Fabrycznie podkładki do BM bugout 535 posiadają zewnętrzną średnicę 9.1mm.
Przy swoich obserwacjach, zauważyłem że jest to ciutkę za mało i wyprodukowałem podkładki o zewnętrznej średnicy 12mm by zniwelować w jak najmniejszym stopniu luz jaki może wystąpić w Bugoucie :)
Przy zastosowaniu podkładki szerszej o niecałe 3mm, ostrze według mojej opinii stało się mniej podatne na ruchy boczne w folderze ;)
Podobnie ma się opcja z otworem wewnętrznym.
W seryjnych podkładkach otwór wewnętrzny jest 4.8mm
Pivot posiada ok. 4.7mm średnicy wewnętrznej.
Moje podkładki posiadają otwór wewnętrzny ok. 4.71, i w tym wypadku, podkładka wchodzi z należytym oporem na pivota uniemożliwiając mu jakikolwiek luz na podkładce.

Poniżej kilka zdjęć jak to wygląda.




Jeden taki zestaw (2szt.) mogę wysłać komuś na testy.

Czy ktokolwiek byłby zainteresowany takimi podkładkami?
Podkładki oczywiście wykonane z fosforobrązu.

Podkładki poleciały też do Marcina Palanisa oraz do essefera.


Essefer

Podkładki wykonane po mistrzowsku! Mój niestety po modyfikacjach trawiennych nie ma wiarygodnych wniosków. Niestety mam za mało miejsca na podkladki co zaburza jej pracę. I tak śmiga na nich wyśmienicie. U mnie z racji tego trawienia ciut lepiej na oryginałach jakby lepiej, nie mogę w pełni uzyskać takiej gładkiej mechaniki.  Naprawdę polecam, aż serio myślę o drugim Bugoucie na testy;) jakby ktoś chciał to tą darmową próbkę też mogę podesłać na testy.
Zdjęcie o co chodzi z tym trawieniem
*podkładka brudna jak na Kata przystało;)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka