Autor Wątek: Czas pożegnać się z forum  (Przeczytany 2573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
Czas pożegnać się z forum
« dnia: 26-09-2005, 09:47:32 »
« Ostatnia zmiana: 10-09-2008, 15:31:27 wysłana przez bagnet »
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline bagnet

• Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
« Odpowiedź #1 dnia: 26-09-2005, 10:01:23 »
« Ostatnia zmiana: 10-09-2008, 15:31:44 wysłana przez bagnet »

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 26-09-2005, 10:27:59 »
Cytat: bagnet
Kurde, dlaczego u nas policja nie może tak działać?

Bagnet...  taki stary, a taki....   :p nidoinformowany...

Popatrz, złodzieje coś gwizdnęli i już pies Cywil biegł na pomoc. Zarąbali kogoś w domu toporkiem i już Porucznik Sławomir Borewicz jechał fiatem 125p na pomoc. Okradli jubilera, zastrzelili kogoś po drodze, a Komisarz Adam Zawada swoją prywatną bryką zasuwa w teren, by w imię dobrego wizerunku nieść pomoc.
No i najnowsze klimaty, takie programy jak W-11 wydział śledczy, przecież ta grupa ludzi pomaga jak może!
A detektyw Rutkowski? Wzorzec prawa i uczciwości.

A widziałeś te filmy ze skorumpowaną amerykańską policją? Jak biorą łapówy, żeby mafia mogła herę przewieźć? Albo biorą kasiorę od jakuzy za niepatrzenie na ich działania?

Magia... taśma filmowa cierpliwa... a Ty wierzysz w propagandę.

A jeżeli film, na podstawie którego spodobało Ci się NYPD, to rozmawiali tam o zarobkach?   :p

Też co prawda film, ale fajnie pokazujący jak wyglądają realia polskiej policji - Pitbul.
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline dzey

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 26-09-2005, 10:45:59 »
kumpel byl na praktykach w komendzie w warszawie - roboty papierkowej na 4 m-ce do przodu, braki w podstawowym wyposazeniu donoszone prywatnie z domu (papier, dlugopisy itd), samochody bez paliwa, 4 strzelania w roku po 2 magazynki na strzelanie.. pensja posterunkowego to jakies 800-900zl, a po 4-5 latach sluzby i awansie na sierzanta sztabowego jakies 1500zl..
a ty bys chcial zeby oni mieli na wyposazeniu spyderco military, pianki+osprzet itd?   :p
jak oni nawet tshirty z napisem policja kupuja z wlasnej kasy bo przydzialowo maja jeden rocznie..   %-6
vae victis.. [biada zwyciezonym]
KFF - "Knives For Fun"
DAGA

Offline bagnet

• Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
« Odpowiedź #4 dnia: 26-09-2005, 10:47:26 »
« Ostatnia zmiana: 10-09-2008, 15:32:00 wysłana przez bagnet »

Offline bagnet

• Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
« Odpowiedź #5 dnia: 26-09-2005, 10:48:46 »
« Ostatnia zmiana: 10-09-2008, 15:32:18 wysłana przez bagnet »

Offline uwak

• biodigitalmechanoid
  • Opinii: (8)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • psychopata
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 26-09-2005, 13:26:39 »
 jasne - dokument fabularyzowany  - znasz cos takiego ???
- potega telewizji mnie przeraza po przeczytaniu twojego posta bagnet
w tym sensie ze propaganda dziala nawet na myslacych ludzi .........
ty już wiesz co ....

Offline effector

• Nowy użytkownik
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 26-09-2005, 13:33:43 »
W Polsce policja jest tak samo chora jak chory jest ten kraj. Moi przyjaciele(a większość z nich to policjanci)mówią, że to perpetum mobile i to chyba dobre określenie jest. Powinno już dawno przestać działać,ale jakoś się jeszcze kręci...To prawda, że w tej instytucji jest wiele do zrobienia.
Ja szanuje polskich policjantów i  w ogóle ludzi pracujacych w szeroko pojętym resorcie, choć
moje zdanie nie jest zapewne obiektywne.
Uważam, że to polskie społeczeństwo jest nienormalne. to od nas zależy jak postrzegamy policje,wojsko... A porónywanie polskiej policji do amerykańskiej jest imho bezcelowe, bo jest tam inne prawo inni ludzie w ogóle inny świat.
Dzey a tymi zarobkami to chyba troche przesadziłes  ;) Z tego co wiem(a wiem od źródła)to średnia pensja dla posterukowego w POlicji to 1400zł.
1100 to dostaje się już po kursie podstawowym w szkole policyjnej.
Pozdrawiam

Offline bagnet

• Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
« Odpowiedź #8 dnia: 26-09-2005, 13:57:52 »
« Ostatnia zmiana: 10-09-2008, 15:32:35 wysłana przez bagnet »

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 26-09-2005, 14:01:38 »
Cytat: bagnet
Chyba że byłem za bardzo zaspany. Bo to było rano o 6:30.

Łe no to na pewno zaspany byłeś!!!!   :p
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 26-09-2005, 14:03:44 »
Propaganda propagandom - ale trzeba troche w jako tako normalnym kraju pomieszkac, zeby zrozumiec, ze policja JEST po to, zeby przede wszystkim sluzyc ludziom.

Wszedzie sa wpadki, ale u nas symptomatyczne sa na przyklad skargi "Sozialarbeiter" i policji zreszta rowniez, ze np. do mlodziakow z krajow bylego Zwiazku (tak Ruscy, ruscy Zydzi, jak i "Russlanddeutsche"), czy w ogole ex-Ostbloku bardzo ciezko w ogole podejsc - oni nie rozumieja, ze policjant przychodzi czasem, zeby pogadac (np. w ramach wyjasnienia nieporozumien miedzysasiedzkich), albo spytac, czy cos moze dla nich zrobic.

A nie po to, zeby od razu brac pod buty.

Jedna z pierwszych rzeczy, jakiej ucza na szkole policyjnej (i kryteriow wg ktorych selekcjonuja rowniez) jest to, ze policjant musi byc usmiechniety i nie wolno mu od razu walic w ryj, jak ktos podpity do niego powie "du Arschloch!".

Kontroli nad soba sie tam rowniez ucza.
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Online kwiatq

• Opinii: (52)
  • Nowy użytkownik
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 26-09-2005, 14:09:04 »
Bo to panie woda tak na ludzi działa. Spotkałem nie raz na Zalewie Zegrzyńskim ekipę wodną policji i zawsze było spoko raczej pomagają ludziom niż każą za pierdoły, jedyna rzecz co do której nie ma zmiłuj to bezpieczeństwo na wodzie ale to akurat jest wskazane.

Offline uwak

• biodigitalmechanoid
  • Mieszkaniec knives.pl
  • psychopata
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 26-09-2005, 14:13:48 »
nieee no jaaasne i napewno ucza swiezo upieczonych motorowodniakow plywac i ch nowa motorowka - nie wiem jak jest w stanach jednak nie wystarczy byc zazwyczaj wlascicielem motorowki - i tak jak w polsce i innych trza miec ster.motorowodnego albo i starszego (ewentualnie ekwiwalent miejscowy - samo bycie wlascicielem nie wystarcza ....) zeby czyms powyzej KILKUNASTU KONI poplywac .......chyba ze swiezo upieczona sterniczka jest jakas fajna mloda dupa ze stadem kolezanek - w to uwierze - sam bym wywiozl na wode i .......zamiast dawac mandat
ale nie wypisujciemi tu takich bajek
ty już wiesz co ....

Offline uwak

• biodigitalmechanoid
  • Mieszkaniec knives.pl
  • psychopata
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 26-09-2005, 14:22:46 »
wiesz bagnet - ja na twoim miejscu bym duza rezerwe do takich "dokumentow" przyjal
naszych policjantow tez  "ogladalem"  jak samochod pomagaja odpalac na krotko w zime
- przez szybe - dodam ze godzine wczesniej nam mandat wjebali 200
a potemsie zaczeli martwic ze nie mozemy auta odpalic
wiec dostali jeszcze  50 i byli bardzi mili
PRZEDEWSZYSTKIM - to wazne jest jaka kasa idzie na policje
i jacy ludzie do....
niespodziewaj sie ze kraweznik pracujacy w warszawie z pcimia dolnego za 800 miesiecznie
bedzie sie do ciebie usmiechal .......
jakby placili jak LUDZIOM - sam bym poszedl - nawet kcialem kiedys do sekcji it isc ale za niemanie wojska mnie nie wzieli
takie sluzby jak policja straz pozaarna sluzba medyczna POWINNy GODZIWie zarabiac
a wtedy - mozna tam oczekiwac LUDZI .....nie chamow desperatow i nierobow jak w strazy miejskiej  
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 26.09.2005r.- 14:24 ]</span>
ty już wiesz co ....

Offline dzey

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 27-09-2005, 10:25:09 »
Cytat: effector
Z tego co wiem(a wiem od źródła)to średnia pensja dla posterukowego w Policji to 1400zł.

masz racje - tylko ze ty mowisz o kwocie brutto - a ja netto :)
1400zl brutto = 930zl netto czyli by sie zgadzalo
vae victis.. [biada zwyciezonym]
KFF - "Knives For Fun"
DAGA

Offline MichaelD

• Opinii: (49)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Pluję jadem, sieję nienawiść i pożeram dzieci ;)
    • Mój kanał z nożami na YT
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 28-09-2005, 12:33:06 »
Ja jakos do służb mundoruwych nie czuje nienawisci moze dlatego ze nic złego nie stało mi sie z ich strony(całe  szczescie) . O --Ostatnio ->Jezioro Miedwie , Windsurfing, wieje 6 bft, środek jeziora, awaria sprzętu , trzeba jakos dostać sie na brzeg - podpłyneli zapytali sie czy nie odcholowac do brzegu, oczywiscie skorzystałem.  :)
www.youtube.com/user/710HS

Proszę o nie wysyłanie wiadomości prywatnych z pytaniem "jaki nóż kuchenny wybrać". Nie jestem alfą i omegą, a inni koledzy z forum mają tak samo obszerną  wiedzę. Najlepiej utwórz nową wiadomość tak aby wszyscy mogli się wypowiedzieć w zadanym przez Ciebie pytaniu.